Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 16 Gru 2015 01:46 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 25
Loty: 31
Kilometry: 62 892
Debetową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#202 PostWysłany: 17 Gru 2015 21:12 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Czy możecie polecić jakąś sprawdzoną wypożyczalnię samochodów. Interesuje mnie lotnisko w Bolonii. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 17 Gru 2015 21:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Hertz, AVIS
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 05 Sty 2016 16:13 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 4
Omijajcie Firefly we Włoszech!!!!!!!!!!!!! Szczególnie wypożyczalnia w Bergamo. Mają stare samochody z dużym przebiegiem od Hertza dzięki czemu zbijają ceny. O ile uda wam się dojechać samochodem to ich kolejnym trikiem jest znajdowanie wad w samochodzie których oczywiście w opisie nie ma zaznaczonych. Mimo zrobienia kilkunastu zdjęć w momencie wynajmu nie jesteście w stanie znaleźć tych wad o których to ludzie w wypożyczalni doskonale wiedzą i niemalże z automatu idą Ci je wskazać. W moim przypadku była to drobna rysa na szybie. Mi potrącono dodatkowe 60 euro ale para Szwajcarów obok musiała dopłacać około 300. Warto również dodać ,że blokują na karcie około 1200 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 05 Sty 2016 16:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Zawsze warto wykupić ubezpieczenie, chroniące od takich sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 31 Sty 2016 13:38 

Rejestracja: 23 Lis 2011
Posty: 4
Cześć,

chciałem poradzić się doświadczonych klientów wypożyczalni samochodów. Na przełomie września i października wypożyczałem w Bolonii auto via Auto4Free (=RentalCars) od dostawcy Firefly. Wykupiłem pełne ubezpieczenie od wkładu własnego od RentalCars podczas rezerwacji, przemierzyłem Toskanię, wróciłem, oddałem auto z pełnym bakiem i po 5 dniach oddali mi całą zablokowaną na karcie sumę. Wszystko grało.

Aż tu nagle, po czterech miesiącach, w ostatni czwartek, Firefly obciążyło mi kartę na prawie 47 EUR. Jako żółtodziób w temacie, w pierwszym momencie stwierdziłem, że zapewne ktoś inny zarysował im auto i "szukają głupiego" z przeszłości, który za to zapłaci, więc zadzwoniłem do mojego banku, złożyłem reklamację ("transakcja nie miała miejsca") i zablokowałem kartę, żeby nie dopuścić do takich akcji w przyszłości. Dopiero potem wpadło mi to głowy, że to może być przecież zwyczajny mandat za przekroczenie prędkości.

Teraz zwracam się do Was z wątpliwością: czy wypożyczalnie, które będąc właścicielem auta przyjmują mandaty za "nasze" wykroczenia, tak po prostu obciążają karty kredytowe bez powiadomienia o tym właściciela karty? Bez wysłania foto z fotoradaru? Bez dokumentacji w postaci np. skanu mandatu?

Bank zaręczył, że rozpatrzy reklamację i wyjaśni wszystko, ale w terminie do 60 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 31 Sty 2016 13:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
tak po prostu obciążają karty kredytowe bez powiadomienia o tym właściciela karty? Bez wysłania foto z fotoradaru? Bez dokumentacji w postaci np. skanu mandatu?

Bez
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 31 Sty 2016 15:10 

Rejestracja: 23 Lis 2011
Posty: 4
Boots, dzięki.

Okay, zagłębiłem się w temacie i zapewne mam ten sam problem, co Gosia.

gosiagosia napisał(a):
Z ogromną przykrością spieszę donieść, że 50 eu to opłata administracyjna za przesłanie danych kierowcy w sprawie mandatu. Nie wiem kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach "coś" nas złapało. Przyjdzie do domu ta wątpliwa niespodzianka. Swoją droga to kosztowna ta opłata administracyjna zważywszy na wkład pracy włożony w udostępnienie danych osobowych...


Wysokość opłaty za udostępnienie danych kierowcy oscyluje we włoskich wypożyczalniach w przedziale 40-60 EUR. Wysokość mandatu zależy oczywiście od przewinienia. Ja nie mam pojęcia, czy może chodzić o przekroczenie prędkości, strefę ZTL czy parkowanie (raz spóźniliśmy się o 3 minuty, ale żadnego mandatu za wycieraczką nie uświadczyliśmy). Wraz z mandatem zwykle przychodzi adres WWW, pod którym można obejrzeć fotografię z "miejsca zbrodni".

Na pocieszenie doczytałem i potwierdzam słowa MrMana, że wypożyczalnie w Italii czasem fałszują/preparują policyjne wnioski o udostępnienie danych, by zwyczajnie naciągnąć kierowców na koszty, po czym mandaty nigdy do nich nie dochodzą - takie szczęście w nieszczęściu. Tak czy inaczej, reklamacja została zgłoszona i bank będzie w moim imieniu wyjaśniać to pobranie 47 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 31 Sty 2016 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@MacMakarewicz - reklamacja prawdopodobnie nie zostanie uznana przez bank z uwagi na fakt, że w umowie podpisywałeś zgode na potrącenie kosztów administracyjnych za podanie Twoich danych. Nawet jeśli dokumentacja jest - jak piszesz - spreparowana to bank nie będzie tego wyjaśniał niestety. Dostaną potwierdzenie od wypożyczalni i prawdziwości dokumentów potwierdzać nie będą.
Napisałam "prawdopodobnie" więc jeżeli będzie inaczej daj znać bo to warto wiedzieć.
Ja do tej pory nie dostałam wezwania do zapłacenia mandatu. Ale maja na to okrągły rok tak że niepewność może potrwać jeszcze 5 miesięcy.
Fakt jest taki, że w przypadku nieuczciwych działań wypożyczalni jesteśmy właściwie bezbronni...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 02 Lut 2016 20:56 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Wróciłem z Bolonii. Może kilka słów dodam od siebie w kwestii wypożyczenia samochodu. Nasz był w Avis. Celowo wybrałem drogą opcję/czytaj znaną wypożyczalnię/ aby uniknąć opisywanych problemów. Zarezerwowałem autko/na trzy dni/ w Polsce z odpowiednią promocją. Odznaczyłem koszt łańcuchów/system pozwolił/ wybrałem pełne ubezpieczenie, ze zniesionymi udziałami własnymi. Wyszło 100 euro. Na lotnisku Pan załatwił formalności i wystawił dokument na 224 euro i dał łańcuchy. Dopiero po słownej interwencji i rozmowie szybko zmienił cenę na 131 euro tłumacząc że koszt 20 euro dodatkowe to koszt łańcuchów które są wymagane prawem/w samochodzie/ w razie dobrej pogody oraz jakieś ubezpieczenie coś koło 3,6 za dzień. Nie dogadaliśmy się co to za ubezpieczenie. Dostaliśmy Forda Fiestę. Niestety w chwili wypożyczania na parkingu panował prawie zupełny mrok. Było bardzo słabo widać pojazd, który był w kolorze czarnym. Nie mniej znaleźliśmy 10 cm wgniecenie i pęknięcie tylnego zderzaka oraz liczne lekkie otarcia z tyłu. Pani którą poprosiliśmy do samochodu powiedziała że to nie problem ale nie odpuściliśmy i zaznaczyła te uszkodzenia. Innych w tych ciemnościach nie dostrzegliśmy. Rano zauważyliśmy wgniecenie na przedni m błotniku. Po powrocie przyszedł do nas pan pracownik i podchodząc do samochodu bez pudła poszedł na przód pojazdu. Pokazał na wgniecenie, chociaż wcześniej pokazywaliśmy mu pękniecie zderzaka ale nie interesowało go to wcale. Robił problemy, my mu że było ciemno i nie widzieliśmy a on że na kartce nie było zaznaczonego uszkodzenia. Problem. Oczywiście żadne wyjaśnienia nie trafiały więc dopiero gdy został poinformowany, że mamy pełne ubezpieczenie pan natychmiast zmienił front i nie było /zobaczymy/ problemu. Ok jest ubezpieczenie nie ma problemu. Myślę, że chciał nas naciągnąć. Wiem już, że na pewno trzeba bardzo uważnie obejrzeć samochód i zaznaczyć każdą wadę, każde uszkodzenie. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 04 Lut 2016 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Cześć,

potrzebuję wypożyczyć auto na 3 doby w Mediolanie (Malpensa). Dla czterech osób + małe walizki podręczne, czyli Fiesta etc.
W każdym razie muszę tym samochodem przekroczyć granicę włosko-francuską (Euro 2016) a z tego co widzę, niektóre wypożyczalnie każą sobie za to słono płacić (chociażby Firefly). W regulaminie Goldcar jest niejasno napisane, że można - w zależności od lokalizacji biura - wyjechać do Francji i Szwajcarii ale niestety nie ma szczegółów. Na mejla narazie nie odpowiadają.

Czy w związku z tym możecie polecić dobrą i sprawdzoną wypożyczalnię w Mediolanie, która:
- nie pobiera opłaty za przekroczenie granicy z Francją;
- nie występują (lub występują sporadycznie) przypadki opisane przez Was w poprzednich postach (naciąganie na 47-50 euro po pół roku od jazdy?)

W większości czytałem wątek ale na moje wątpliwości nie znalazłem odpowiedzi...

Będę wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 07 Lut 2016 12:07 

Rejestracja: 07 Lut 2016
Posty: 1
Witam,

czy możecie ogarnąć ten kod do AVIS, pojawił się na oficjalnej stronie AVIS.com
https://www.avis.com/car-rental/deals/d ... WishPrepay

AWD # H749900
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 07 Lut 2016 12:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
@monroe 40-50 EUR za podanie danych organom władzy pobiera każda wypożyczalnia. Gratis do Francji wjedziesz z Maggiore, którą mogę polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#214 PostWysłany: 08 Lut 2016 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Trochę za późno ale dzięki za odpowiedź :)
Zarezerwowaliśmy w locaurorent, bo także nie mają takiej opłaty.
Wiem - wiele negatywnych komentarzy na ich temat przeczytałem, zdaję sobie sprawę z ryzyka... Niestety :)


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 28 Sie 2016 18:35, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 18 Lut 2016 21:57 

Rejestracja: 18 Lut 2016
Posty: 1
A może ktoś podpowie które wypożyczalnie na lotnisku Trapani mają biuro otwarte po 23:35, bo właśnie kupiłem bilety na czerwiec? Niby często jest możliwość wynajęcia, ale często okazuje się, że inny pośrednik mówi że w tych godzinach nie można, gdzieś pojawia się informacja o dopłatach poza godzinami biura, ale godziny biur na różnych stronach są różne, itd., itp.

Wynajmował ktoś na lotnisku lądując "nocnym" lotem o 23:35 - bo szczególnie się obawiam jak jeszcze lot się spóźni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 19 Lut 2016 01:29 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Witam
Mógłbym prosić o informację odnośnie wypożyczenia auta w Wenecji? Po pierwsze czy jest w ogóle sens je wypożyczać na okres pobytu w Wenecji? Czy jest szansa, że dostanę się nim z lotniska, aż do hotelu czy będę musiał je zostawić gdzieś pod Wenecją na jakimś parkingu park&ride do tego jeszcze płatnym? Biję się w pierś, ale na razie nic się nie orientowałem jeśli chodzi o położenie lotniska vs Wenecja i sposobach dojazdu z/na lotnisko i możliwościach poruszania się po Wenecji. Moje wyobrażenia podpowiadają mi, że jest tam tylko komunikacja gondolowa:) i wszechobecna woda:)
Tak w ogóle lecę na ok. 7-8 dni do Włoch w tym 4 dni w Wenecji, gdzie ląduje samolot. Będę chciał zapewne odwiedzić jeszcze Mediolan bądź Florencję.
Góra
 Profil Relacje PM off
Katarzyna Szczecina uważa post za pomocny.
 
      
#217 PostWysłany: 19 Lut 2016 09:24 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Totalnie bez sensu.
Primo - nie dojedziesz pod hotel
Secundo - zapłacisz za parkingi jak za zboże w czasie suszy
Terzio - komunikacja publiczna jest we Włoszech doskonale rozwinieta.

Z lotniska do samej Wenecji dojazd prosty.
Z Wenecji do Mediolanu czy Florencji dojazd prosty.
Bilety co prawda nie są szczególnie tanie, ale wypożyczenie auta + paliwo + autostrady + parkingi = nie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 22 Lut 2016 14:22 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Maciek78 napisał(a):
Totalnie bez sensu.
Primo - nie dojedziesz pod hotel
Secundo - zapłacisz za parkingi jak za zboże w czasie suszy
Terzio - komunikacja publiczna jest we Włoszech doskonale rozwinieta.

Z lotniska do samej Wenecji dojazd prosty.
Z Wenecji do Mediolanu czy Florencji dojazd prosty.
Bilety co prawda nie są szczególnie tanie, ale wypożyczenie auta + paliwo + autostrady + parkingi = nie warto.


Gdzie nie podróżowałem zawsze preferowałem wypożyczenie auta, ale widzę, że we włoszech koszta faktycznie się kumulują, a w miastach i tak go za bardzo nie wykorzystam.
Proszę w takim razie o informację jakie środki lokomocji poza megabusem i trenitalia są jeszcze dostępne, bo te treinitalia wcale tania nie jest!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 22 Lut 2016 14:26 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
www.rome2rio.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 11 Mar 2016 18:37 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Jeszcze nigdy nie wypożyczałem samochodu więc niektóre pytania mogą wydać się banalne, proszę o zrozumienie.

1. Lecę w kwietniu, a kierowca 25 lat kończy w maju, czyli muszę jeszcze wpisać 24 i liczyć się z dopłatą?
2. Wynajmuje samochód w czwartek ok. 22, a oddaję w niedzielę ok. 7. W jednej z wypożyczalni mam limit km przy wypożyczeniu na 2 dni 100 km/dzień, a przy 3 dniach jest to 2000 km. Jak dla mnie ja wynajmuje samochód na 4 dni, ale jak oni to policzą?
3. Z tego co czytałem to lepiej wykupić dodatkowe ubezpieczenie, żeby nie mieć tego wkładu własnego, powinienem to wykupić przy rezerwacji czy dopiero na miejscu odbierając samochód?
4. Pytanie odnośnie kart kredytowych, w tej chwili nie mam, ale mogę wyrobić. Co rozumieć przez opłata za wznowienie karty na drugi rok? Czy po roku mi automatycznie karta wygaśnie czy też automatycznie wznowią i skasują opłatę? Wiem, że o to w banku mogę zapytać, ale chciałbym też takie wyjaśnienie w prostych słowach ;)

Zawsze korzystałem z komunikacji publicznej, ale teraz wybieram się na Sycylię i samochód umożliwi lepsze zwiedzenie wyspy. Jednak chciałbym, żeby nie wiązało się to z naliczeniem mnóstwa jakiś kosztów, bo jak tak czytam o tych wypożyczalniach to w sumie mnóstwo z tym roboty i zamieszania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group