Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1422 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 72  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 25 Mar 2015 10:29 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Czytam, rozumiem to, co czytam, ale watpliwosci mam nadal :)

To moje najnowsze znalezisko, jak na Bergamo to cena wydaje sie bardzo kuszaca - ale tutaj doliczają 30 zł za dzien ubezpieczenia, w innych wyszukiwarkach 54 zl... stad moje podejrzenia.

https://secure.economycarrentals.com/ch ... 26fe3e-f23
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#102 PostWysłany: 25 Mar 2015 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Powyższy link nie działa. Jakie masz daty, jaką opcję paliwa i jaką cenę ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 25 Mar 2015 10:46 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
19.4 20:30 - 21.04 18:00

Full/full

125 zł za dwa dni Ford Ka, plus 30 zł dziennie ubezp. - razem 187 zł. Wydaje się bardzo dobrą okazją.
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 25 Mar 2015 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Rzeczywiście cena dobra.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 25 Mar 2015 10:57 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Tym bardziej sie zestresowalem, ze jakas lipa :)
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 27 Mar 2015 10:46 

Rejestracja: 14 Sty 2013
Posty: 62
Auta najlepiej wypozyczać około 3 tygodni przed terminem. Wtedy są najtańsze. Dużo wczesniej drogie i przed samym terminem też drogie.
Sprawdzone w Chorwwacji i Włoszech.
Chcesz się przekonać? wejdź np. europecar i wybierz datę 3 tygodnie przed i zobacz ceny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 29 Mar 2015 15:22 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
michal11 napisał(a):
Miałem nieciekawe doświadczenie z wypożyczeniem samochodu w Budget-Avis.
Odbiór na lotnisku w Bergamo, wypożyczenie na 7 dni. Najpierw wszystko ok. Blokada na karcie - standard. Kobieta wydając samochód dała łańcuchy na koła (opony oczywiście letnie) i niby sprawdzała dwa razy czy są właściwe. Na parkingu padał deszcz więc wszystko w pośpiechu, a pakowania było sporo łącznie z montażem bagażnika na narty. Potem zakupy w markecie po drugiej stronie autostrady i w drogę. W alpach zaczyna sypać śnieg. Około 8 km od Madonny di Campiglio droga tak zasypana śniegiem, że już się nie da jechać bez łańcuchów. Postój i próbuję założyć łańcuchy - zgodnie z załączoną instrukcją. I cholera coś nie pasuje. Za mną ogon samochodów też zakładają łańcuchy. Idę do gościa z tyłu, co sprawnie sobie założył i pytam czy może pomóc bo mi nie wychodzi. No i moje przypuszczenia się sprawdzają łańcuchy są za małe. Efekt - pomoc drogowa i 250 Eur za prawidłowe łańcuchy i serwis. Po powrocie daję w biurze fakturę za usługę i zostawiam wniosek o zwrot kasy. Mijają dwa tygodnie i nic. Piszę więc maila dalej nic... Ani odpowiedzi ani kasy jak to u makaronów. :evil:



Po kolejnych dwóch tygodniach otrzymałem odpowiedź
zwracają 190 eur i nic więcej nie dadzą. Zwrot faktycznie przyszedł kartę.

Wnioski
zawsze należy sprawdzić czy zamówiony dodatkowy sprzęt pasuje do modelu samochodu. W przypadku sytuacji kryzysowej zawsze trzeba odebrać paragon lub fakturę za usługę dodatkową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 07 Kwi 2015 17:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Czy ktoś wypożyczał w Nollegiare? Zaklepałem po bardzo okazyjnej cenie i mam trochę pietra, recenzji stosunkowo niewiele, choć u brokerów opinie ma niezłe: CDM 3/5 i Rentalcars 7,8/10...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 08 Kwi 2015 10:38 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Chyba sie zdecydowalem na economycarrentals.com - Fiat 500 wychodzi mi na jeden dzien za 85 zl. Mam tylko jedna watpliowsc - nie pokazuja na tej stronie od jakiej firmy wypozyczane sa auta - czy to moze byc jakis problem? Aha - i nigdzie nie moge sprawdzic ile blokuja na karcie - ktos ma jakies doswiadczenia??
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 08 Kwi 2015 13:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Nie masz w warunkach wypożyczenia? "terms&price details"

Najlepiej zarezerwować i po dowiedzeniu się, co to za wypożyczalnia zadzwonić do niej i podpytać. Zresztą tu też nie ma reguły - np. SicilyByCar raz blokuje 200 EUR, raz 1500 EUR...
Przygotuj się na zablokowanie ok.1000-1500 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cooper84 uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 08 Kwi 2015 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Wypożyczaliśmy w Bergamo przez ECR. Najtańsze opcje to wypożyczalnia Noleggiare:
http://www.noleggiare.net/en/
Wszystko ok, ale warto wiedzieć o jednej ważnej rzeczy:
Trzeba mieć wypukłą kartę kredytową z odpowiednią kwotą do blokady - w naszym przypadku 1100 EUR excess.
I bez tego ani rusz. Wykupienie pełnego ubezpieczenia w ECR nie ma tu nic do rzeczy - i tak w Noleggiare blokują kwotę excess na karcie. Jakby coś się stało to wypożyczalnia obciąża nas, a potem ECR oddaje kasę, jeśli się wykupiło pełne ubezpieczenie w ECR.
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cooper84 uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 08 Kwi 2015 13:56 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
OK - dzieki. jeszcze, zeby podsatwili rzeczywiscie Fiata 500 i bedzie git :)
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 08 Kwi 2015 14:01 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Dokładnie chodzi o to, że jak już kolega wspomniał ubezpieczenie gwarantuje Ci pośrednik.
Po auto idziesz do danej wypożyczalni, a ta blokuje na karcie pieniądze wg własnego regulaminu. Które w razie czego wraca Ci później pośrednik. Więc musisz mieć odpowiednią kasę na karcie.
Jeżeli chcesz wiedzieć na jaką firmę trafiłeś możesz zarezerwować na wszystko jedno, a później zrezygnować. Przy dobrym kursie możesz na tym nawet zarobić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cooper84 uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 08 Kwi 2015 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Cooper84 napisał(a):
OK - dzieki. jeszcze, zeby podsatwili rzeczywiscie Fiata 500 i bedzie git :)


Mają 500tek sporo na placu, więc spora szansa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 08 Kwi 2015 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
... i jeszcze jedno odnośnie Bergamo. Przestrzegam przed najbardziej znanymi wypożyczalniami. Można stracić masę czasu.

Po wieczornym przylocie okazało się, że np. do Hertza jest gigantyczna kolejka (kolo na początku twierdził, że czeka już 3 godziny!!!), wszyscy wkurzeni na maxa. Hertz jako jedyny ma punkt wewnątrz terminalu. Reszta firm, w związku z remontem, wyrzucona jest do niebieskich kontenerów na zewnątrz na przeciwko wejścia.
Przy Europcar i Avis też była solidna kolejka co najmniej na godzinkę. Reszta wypożyczalni w tym np. wspomniana Noleggiare - pusto lub pojedyncze osoby.
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 09 Kwi 2015 20:27 

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 5
Rozumiem, że jeśli coś się stanie w trakcie okresu wypożyczania auta (nie kupując w wypożyczalni dodatkowego ubezpieczenia), to wypożyczalnia potrąca odpowiednią kwotę z zablokowanych środków na karcie.
Czy w przypadku wybrania opcji na rentalcars.com zwrotu wkładu własnego, a auto ktoś przerysuje np na parkingu, nie wiemy kto to zrobił, to czy od rentalcars dostaniemy zwrot kwoty zabranej przez wypożyczalnię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 19 Kwi 2015 20:38 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 3
Proszę o sprecyzowanie - czy dodatkowe ubezpieczenie znosi blokadę środków na koncie (poza paliwem?).

Chcę wypożyczyć auto na 3 dni w Pizie i nie chce mi się za bardzo podnosić limitu kredytówki z której w ogóle nie korzystam z 2000zł na 6-8tyś gdy za auto płacę raptem kilka stów.

Jeśli nie - jest jakaś opcja rezerwacji gdzie będę miał pewność, że z kredytówką na 2k zł i opłaconym autem nie odbiję na miejscu od wypożyczalni bo nie miałem wystarczającego limitu na koncie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 24 Kwi 2015 08:36 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Jeżeli dopłacisz do pełnego ubezpieczenia (znoszącego udział własny), nie zablokują Ci na karcie więcej niż kwota wypożyczenia. W przeciwnym wypadku zablokują jakąś kwotę. Jej wysokość uzależniona jest od wypożyczalni.
Podniesienie limitu to zazwyczaj jeden telefon;)
Aczkolwiek brałem kiedyś w Bergamo auto w Europcar i miałem limit na karcie ustawiony właśnie na 2tys. Nie pamiętam ile blokowali jednak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 28 Kwi 2015 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
jak uważacie, wybieram się na razie tylko z żoną...., może jeszcze jacyś znajomi dołączą do Bergamo - jezioro Como- może Mediolan w lipcu (teoretycznie szczyt sezonu), czy wynajem auta to optymalna forma transportu, czy lepiej zaoszczędzić sobie nerwów co do stania w korkach i szukania miejsc na parkingu(no właśnie jak z tym w lipcu jest, ma ktoś doświadczenie?) i wybrać komunikację pociągiem/autobusem/promem?
Za wszelkie wskazówki z góry dzięki!
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 28 Kwi 2015 08:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Wszystko zależy od trasy, jaką chcecie wykonać i gdzie nocować. Podana przez Ciebie trasa jest osiągalna przy komunikacji publicznej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1422 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 72  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group