Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 886 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 19 Maj 2015 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Jestem świeżo po powrocie i wypożyczeniu auta na okres 3 dni w Maladze. Zdecydowałem się na auto z NIZA Cars z opcją paliwa Full-Full i ubezpieczenie w firmie zewnętrznej (https://www.worldwideinsure.com/).

Najtańszą ofertę swego czasu znalazłem przez http://www.travelsupermarket.com/ i z wyników wyszukiwania http://www.autoeurope.co.uk/, koszt 25,80 GBP
Rezerwowałem dość wcześnie, choć przed wyjazdem było troszkę taniej. Wjazd na Gibraltar bez dodatkowych opłat.

Wypożyczalnia NIZA Cars swoje biuro ma poza terminalem: http://goo.gl/maps/CP5Am, dojazd zapewniają swoim shuttle busem.

Procedura odbioru auta:
Po załatwieniu formalności w biurze, otrzymałem kluczki i dokumenty do auta, a następnie wskazano mi numer miejsca parkingowego, gdzie czekało auto i w zasadzie mogłem odjechać. Nikt ze mną z biura na ten parking nie poszedł. Dopatrzyłem się jednak 2 rzeczy, które moim zdaniem należało zaznaczyć w protokole odbioru auta, więc wróciłem się do biura i poprosiłem o to.

Auto:
Nowa Skoda Fabia z przebiegiem 10 km.
Flotę mają nową, najwięcej na placu widziałem Skody Fabie/Sportback i Seaty Ibiza

Oddanie auta:
Oczywiście sprawdzenie ilości paliwa i moim zdaniem dość dokładnie sprawdzenie auta z zewnątrz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Adamsky lubi ten post.
Adamsky uważa post za pomocny.
 
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#162 PostWysłany: 20 Maj 2015 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 16
Anonymous napisał(a):
Anonymous napisał(a):
- wypożyczałem we wrześniu br, koszt na 3-dni w wersji jak twoja coś ok. 53 euro z pełnym ubezpieczeniem (full/full) wypożyczono mi Hyundaya chyba i20
- na lotnisku często pod wejście na piętrze strefa odlotu (przyloty są niżej) podjeżdżają busy Marbesol, jak podjedzie podchodzimy z wydrukowanym potwierdzeniem rezerwacji i kierowca zawiezie was do biura
- wypożyczenie: okazujemy prawo jazdy, potwierdzenie rezerwacji oraz w moim przypadku karta kredytowa (owe 53 euro zablokowane i potem ściągnięte z karty kredytowej)
- przy oddaniu zero problemów, sprawdzono tylko stan paliwa czy faktycznie full (a ktoś na parkingu uderzył i lekko uszkodził tylni zderzak, ale w Hiszpanii to normalne)
- jak dotąd nic poza owe z rezerwacji 53 euro nie ściągnięto, ja POLECAM bo w pełni profesjonalna za rozsądne pieniądze wypożyczalnia


nic już chyba więcej poza w/w linkiem z promocją do strony Marbesol nie da się napisać, a już na pewno relacji z podróży ;)



ja jeszcze dorzucę kod promocyjny 10% zniżki w Marbesol : MBSNEWMA15
Oferta ważna od 18 maja do 15 czerwca 2015 z wypożyczeniem do 31/12/2015
Może komuś przyda się :)
Góra
 Profil Relacje PM off
aldam uważa post za pomocny.
 
      
#163 PostWysłany: 20 Maj 2015 17:57 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 3
Witam
Jestem tu taj nowy, postanowiłem skorzystać z waszej wiedzy ponieważ wybieram się pierwszy raz w kierunku Malagi i chciał bym wypożyczyć samochód i pozwiedzać Andaluzję oraz wybrać się do Portugalii na wybrzeże Algaver. Moje pytanie dotyczy dodatkowej opłaty wypożyczalni jeśli chcemy przekroczyć granice np. 9 euro za dzień (min 30 euro nie więcej niż 90) dotyczy to całego okresu wypożyczenia czy tylko dni w które chcemy przebywać za granicą, np jak jade na 10 dni z czego w portugali będę 3 to płace 27 euro czy 90?? Z góry sorki jeśli to pytanie jest nie odpowiednie :) pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 20 Maj 2015 21:01 

markop1981 napisał(a):
wybieram się pierwszy raz w kierunku Malagi i chciał bym wypożyczyć samochód i pozwiedzać Andaluzję oraz wybrać się do Portugalii na wybrzeże Algaver. Moje pytanie dotyczy dodatkowej opłaty wypożyczalni jeśli chcemy przekroczyć granice


jak wcześniej pisałem wypożyczałem w Marbesol w wersji "All Inclusive Option" i za bardzo nie wiem o czym piszesz, bo w warunkach miałem:
tłumaczenie, może nie najlepsze ale preferuję j.polski:
Kod:
Wliczone w rezerwacji Cena:

- 24 roboczogodzin na lotnisko.
- Bez limitu kilometrów.
- VAT, opłaty i podatki lokalne.
- Ubezpieczenie od uszkodzenia (CDW), bez nadmiaru ubezpieczenia, ubezpieczenie pasażerów kradzieży.
(Nie obejmuje uszkodzenia wnętrza pojazdu, zatrzasków, katalizatora silnikowy i chłodnicy. Nie obejmuje kosztów na ładowaniu baterii, dźwig holowniczy Kabina podróżować po wypadku)
- Pierwszy adittional kierowca
- Ubezpieczenie turystyczne (ważne, jeśli chcesz podróżować do Gibraltaru lub / i Portugalii)
- Suma ubezpieczenia (obejmuje uszkodzenia koła, okna, sprzęgła, podwozie, bas, perkusja, holowania, awarii paliwa i utraty klucza)
- Biuro ekspresowe.
- Bezpośredni Wracając usług: Dostarczamy samochód pełen paliwa i musi być zwrócony pełny.

NIE wliczone w rezerwacji Cena:

- Z godziny: 35 euro za samochód wydana, dotyczy wszystkich rezerwacji, które są usuwane pomiędzy 23:00 i 07:00 godz h. Rezerwy będą rozpatrywane tylko po godzinach w naszym biurze na lotniska w Maladze, jest niezbędne w celu ułatwienia numer lotu. W przypadku, gdy lot jest opóźniony, i przechodzi na emeryturę samochód pomiędzy 23:00 i 07:00 godz h opłata ta ma również zastosowanie.



co prawda byłem tj, wjeżdżałem tylko do Gibraltaru, ale nic poza ceną na potwierdzeniu rezerwacji nie dopłacałem
Góra
 PM off  
      
#165 PostWysłany: 21 Maj 2015 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
NIZA car - opłaty dodatkowe w przypadku szkody

Jak ktoś się wybiera autem na Gibraltar to cena PB95 jest obecnie o około 0,20€ niższa niż w Hiszpanii.

Załączniki:
WP_20150513_003.jpg
WP_20150513_003.jpg [ 223.02 KiB | Obejrzany 5638 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 21 Maj 2015 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Zarezerwowalem Kia Picanto przez happycar.de z voucherem 10E, mieli najtansza opcje full/full. Jako dostawca wpisany byl Holiday Autos, voucher przyszedl z adresem Marbesol, wiec idealnie dla korzystajacych z Holiday Inn Express.
W przypadku Gibraltaru preferuje zostawic auto w La Linea i potem pieszo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 21 Maj 2015 11:56 

Pawel_T napisał(a):

W przypadku Gibraltaru preferuje zostawic auto w La Linea i potem pieszo :)


W przypadku zgody wypożyczalnie na wjazd do Gibraltaru zdecydowanie polecam wjazd, na czas zwiedzania pozostawienie auta na parkingu bezpłatnym przy kolejce, a następnie objazd tego państewka dookoła z postojami np. przy plażach. Ruch prawostronny jak u nas, a i mamy komfort ułożenia sobie pobytu jak chcemy (osobna kwestia to jedynie kolejki na granicy i znalezienie miejsca do zaparkowania, ale nie jest z tym źle i wcale nie gorzej niż La Linea)
Góra
 PM off  
      
#168 PostWysłany: 21 Maj 2015 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 16
Loty: 238
Kilometry: 299 890
Anonymous napisał(a):
Pawel_T napisał(a):

W przypadku Gibraltaru preferuje zostawic auto w La Linea i potem pieszo :)


W przypadku zgody wypożyczalnie na wjazd do Gibraltaru zdecydowanie polecam wjazd, na czas zwiedzania pozostawienie auta na parkingu bezpłatnym przy kolejce, a następnie objazd tego państewka dookoła z postojami np. przy plażach. Ruch prawostronny jak u nas, a i mamy komfort ułożenia sobie pobytu jak chcemy (osobna kwestia to jedynie kolejki na granicy i znalezienie miejsca do zaparkowania, ale nie jest z tym źle i wcale nie gorzej niż La Linea)


Pozostaje mi przytaknąć koledze. Byłem teraz na majówkę w Andaluzji i na Gibraltarze. Jeżeli ktoś chce pochodzić po Skale Gibraltarskiej, to potem już może nie mieć pary na łażenie po mieście. Kolejka na granicy 2 maja w sobotę to jakieś 10 minut stania, parking przy Cable Car pojemny i nie ma problemu ze znalezieniem miejsca.

Co do wypożyczalni, po Waszych rekomendacjach wybrałem Marbesol w opcji all inclusive i gwarantowany VW Golf. Dostałem Golfinę z 12km przebiegu, do tego navi, drugi kierowca w cenie, rezygnacja z wkładu własnego itd. Jedyny zgrzyt to taki, że kwotę depozytu (500EUR) rzeczywiście ściągnęli mi z karty, zamiast tylko zablokować, więc mój bank skasował mnie za przewalutowanie. Sam koszt wynajmu to 97 EUR za 5 dni + 35 EUR dopłaty za odbiór w nocy (wylądowaliśmy o 1:30). Przy zdawaniu auta żadnych drobiazgowych kontroli, jedynie obchód wokół auta i kasa wróciła na konto w ciągu kilku dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 21 Maj 2015 16:11 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Witam,
Mam pytanie. Nigdy nie wypożyczałem samochodu, a potrzebuję wypożyczyć w Sewilli i oddać w Maladze (31 lipca- 2 sierpnia). Na auto4free wychodzi mi ta przyjemność ok 480 zł / 3 dni plus tam jakieś ubezpieczenie, razem ok 650 zł (kierowca lat 23)
Chciałbym mieć pewność ile rzeczywiście zapłacę, czy będą tam kolejne opłaty za niedotankowanie benzyny? Kiedy się dowiem jakie one będą? Interesuje mnie pełna kwota. Mógłbym nawet zatankować do pełna tuż przed lotniskiem, żeby nie musieć dopłacać później. Tyle, że w tych najtańszych opcjach jest opcja "przedpłacony", co to oznacza?

Proszę o wszelkie wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 23 Maj 2015 10:11 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
damianesco napisał(a):

Co do wypożyczalni, po Waszych rekomendacjach wybrałem Marbesol w opcji all inclusive i gwarantowany VW Golf. Dostałem Golfinę z 12km przebiegu, do tego navi, drugi kierowca w cenie, rezygnacja z wkładu własnego itd. Jedyny zgrzyt to taki, że kwotę depozytu (500EUR) rzeczywiście ściągnęli mi z karty, zamiast tylko zablokować, więc mój bank skasował mnie za przewalutowanie. Sam koszt wynajmu to 97 EUR za 5 dni + 35 EUR dopłaty za odbiór w nocy (wylądowaliśmy o 1:30). Przy zdawaniu auta żadnych drobiazgowych kontroli, jedynie obchód wokół auta i kasa wróciła na konto w ciągu kilku dni.


Nie rozumiem. Opcja all a pomimo to blokują depozyt ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 25 Maj 2015 23:38 

Rejestracja: 25 Maj 2015
Posty: 8
Czy w malagacar (dodatkowe ubezpieczenie) lub marbesol (wersja all inclusive) wystarczy płaska karta kredytowa lub debetowa wypukła? Proszę o podpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 25 Maj 2015 23:43 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 209
niebieski
W Malagacar za wynajem z pełnym ubezpiczeniem płaciłem wypukłą debetówką VISA wydaną przez mBank do konta w EUR udającą kredytówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 26 Maj 2015 19:24 

Rejestracja: 25 Maj 2015
Posty: 8
A w Marbesol? Ta wypożyczalnie wyjdje się być bardziej czytelna na stronie www, w porównywalnej cenie daje ciekawsze warunki (ALL) i w necie można pcozytać dobre opinie? Bardziej kuszę się na marbesol, jednak kluczem dla mnie bedzie karta płatnicza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 28 Maj 2015 12:08 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Witam

Właśnie analizuje ofertę malagacar.com i mabresol. Potrzebuję wypożyczyć w czerwcu auto na jeden- dwa dni i zauważyłem ,że w marbesol pakiet all inclusive to koszt 75 euro tymczasem w malagacar auto klasy C1 ( Seat Ibiza ) to koszt około 12-14 euro/dzień. Tak więc wydaje się ,że na krótkie terminy korzystniej jest w malagacar. Wdzięczny będę za sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 28 Maj 2015 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Porównaj sobie wszystkie parametry ofert: cena podstawowa, ubezpieczenie dodatkowe, opcja paliwa, opłaty dodatkowe (drugi kierowca, opłata za wiek, opłata za pracę biura poza normalnymi godzinami pracy) i wtedy będzie ci łatwiej coś wybrać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 28 Maj 2015 12:31 

Rejestracja: 16 Cze 2014
Posty: 39
Malagacar ma ten plus, że w przypadku wykupu ubezpieczenie nie robią nam na kredytówce żadnej blokady, dlatego tam się zdecydowaliśmy, tym czasem okazało się to bardzo pomocne, bo niestety na parkingu w Granadzie była jedna stłuczka i dzięki temu wypożyczalnia nie robiła żadnych problemów, oddajemy auto 4 dni później, gość zabrał kluczyki odwiózł nas na lotnisku i po temacie.
POLECAM :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 07 Cze 2015 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Gdyby ktos mial ochote na auto z Marbesol... Przednia lewa opona w Pandzie, ktora mi pozyczyli.

Załączniki:
P6051301 (Small).JPG
P6051301 (Small).JPG [ 111.41 KiB | Obejrzany 4961 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 07 Cze 2015 09:17 

Co najwyżej przestroga, żeby w trakcie odbioru samochodu dokladnie go sprawdzić i w przypadku ujawnienia opony jak wyzej zażądać wymiany auta na inne (sama zbieżność kół się nie rozlegulowała, jakiś inny Paweł tego dokonał, ich błąd że tego co pewien czas nie sprawdzają i nie pilnują, bo mają reklamacje i koszty)
Góra
 PM off  
      
#179 PostWysłany: 10 Cze 2015 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Pierwszy raz spotkalem sie z zaksiegowaniem kaucji za auto (Marbesol i 1200EUR). Ciekawe kiedy zwroca :)
Na prosbe @gorny77: najtansza opcja, Panda (ze zdjecia wyzej :D ) platne rajfem MC, ubezpieczenie podstawowe. W umowie jest "fianza" czyli kaucja. Dlaczego zaksiegowano ? Nie wiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 10 Cze 2015 20:51 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
Wychodzi na to ze opcja full w marbesol taka full nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 886 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group