Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
[+] Kontakty do DYS
rodrigo(at)doyouspain.com
insurance(at)doyouspain.com
claire(at)doyouspain.net
jose(at)doyouspain.net


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 20 Lip 2015 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ja płaciłam gotówką. Nie ma z tym problemu, podczas rezerwacji w uwagach piszesz o gotówce.
Jeśli chodzi o późną porę najmu musisz sprawdzić, czy nie doliczają sobie dodatkowej opłaty za pracę po godz. 23.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#622 PostWysłany: 27 Lip 2015 18:25 

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 1
Odradzam każdemu Recordgo. W sobote wrocilam z Majorki. Bylam tam z rodzinka trzeci raz z rzedu. Dwa lata temu wziełam samochód z Budget a w w zeszłym roku z Goldcar. Wszystko było super nie doliczono zadnych dodatkowych oplat pomimo ze samochody były oddan o 4 rano a baki były puste. Dodam ze poprzednie razy samochody wypozyczałam na cały okres tj 2 tygodnie. Tego roku samochód wzielismy na 1 pierwszy dzien. W warunkach bylo ze po godzinie 23 jest dodatkowa oplata 40 euro. W wypozyczalnie bylam 22.56 nie bylo kolejki a jeden z pracownikow robil cos niewiadomo co i nie chcial mnie obslużyc. Okazalo sie ze konczyl prace O 23, tak wiec po kilku minutach pozegnal sie i przyszla Pani ktora nas obsłuzyła. Powiedzialam jej ze bylismy przed 23 na co ona ze wie ale system jest zapisal start 23:00 i koniec 23:19 wiec musze wyslac reklamacje tu i tu. Na koniec okazało sie ze rowniez nie zwrócili mi opłaty za refueling chyba 24 lub 26 euro (wczesniej zawsze mi zwracano). Tak wiec wynajem samochodu na jeden dzien kosztowal mnie slono 12+40+24 + paliwo!!!tyle prawie co wczesniej ok 8-9 dni :( Odradzam stanowczo te firme. Taniej z lotniska do Alcudii wyniesie taxi bo najtansza udalo mi sie znalesc za 65 euro. Polecam tez wszystkim transfery miasto wypoczynkowe - lotnisko i odwrotnie bookowane przez internet na stronie resorthoppa.ie Dzialaja w kilku krajach ja sprawdzilam powrot z Alcudii na lotnisko na samolot o 6:30 rano. Koszt na osobe 8 euro a wiec rodzinke kosztowalo 32 euro. Komunikacja miejska tez nie jest taka droga. To doradzam w czasie pobytu. Polecam kazdemu!! 1-6 euro w zaleznosci od dystansu. Sluze rada, Alcudie znam juz jak niektozy Sopot hehe..Pewnie tam jeszcze pojade ale po tegorocznym doswiadczeniu napewno nie wynajme auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#623 PostWysłany: 28 Lip 2015 14:18 

Rejestracja: 20 Wrz 2013
Posty: 251
Loty: 78
Kilometry: 81 435
niebieski
Ja natomiast o recordgo nie mogę nic złego powiedzieć. Wszystko naliczyli dobrze zgodnie z ich T&C .
Idąc gdzieś 4 minuty przed zamknięciem zawsze trzeba się liczyć że coś pójdzie nie tak szczególnie że w wypożyczalniach często są kolejki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#624 PostWysłany: 28 Lip 2015 14:21 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja również miło wspominam współpracę z RecordGo. Nie zostało mi naliczone nic, czego bym się nie spodziewał (głównie chodzi mi o kwestię paliwa przy warunkach full-empty). Jako bonus - pracuje tam bardzo miła dziewczyna z Polski :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#625 PostWysłany: 30 Lip 2015 14:52 

Rejestracja: 07 Lis 2012
Posty: 5
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć …
Zarezerwowałam samochód na doyouspain (record rent a car).
Bloking details:
Pick Up Country: Spain
Pick Up City: Mallorca Airport
Return City: Mallorca Airport Pick Up
Pick Up Date: 10/09/2015 08:00
Return Date: 12/09/2015 19:00
Group: Ford Fiesta 3 door A/C or similar
Flight No.:
Total: 18,46 €
Accessories: ------
Nie wykupywałam przez stronę brokera ubezpieczenia, zgodnie z podpowiedziami z forum – kupię je bezpośrednio na lotnisku, w momencie odbioru auta, gdyż nie chcę żeby blokowali mi depozyt. Na stronie record rent a car jest opcja przy rezerwacji dokupienia full ubezpieczenia które kosztuje około 20 euro/dzień (taka sama propozycja była z doyouspain), a na forum wiele osób pisało o koszcie około 6 euro za dzień. Już się pogubiłam… czy jak będę wypożyczać auto to na miejscu mogę dokupić te za około 6 euro a te co mi teraz proponują przez net jest droższe ? czy może to jest jakieś inne ubezpieczenie ? rozchodzi się o to żeby nie blokowali mi na kredytówce żadnych kwot z tytułu ubezpieczenia.

monika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#626 PostWysłany: 30 Lip 2015 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Wpisy o ubezpieczeniu 6 euro/dzień, czy nawet 4 euro/dzień dotyczyły innej wypożyczalni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#627 PostWysłany: 30 Lip 2015 17:06 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 46
m84t napisał(a):
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć …
rozchodzi się o to żeby nie blokowali mi na kredytówce żadnych kwot z tytułu ubezpieczenia.
monika

Musisz wykupić ubezpieczenie w wypożyczalni,

wtedy nie zablokują kasy na karcie, każde ubezpieczenie w firmie zewnętrznej to zamrożenie kasy.
Sprawdż inne wypożyczalnie, porównaj ceny łącznie z ubezpieczeniem, może będzie taniej i waro stracić 18E, bo wyznacznik ceny najmu za dzień to jak widzisz nie wszystko. Wypożyczalnie często daja niska cenę za dzień, jednak póżniej dochodzą inne koszty i atrakcyjnej ceny już nie ma.
Pamiętaj, też o paliwie, najlepiej full/full.
Ubezpieczenie na ''doyouspain'' to też ubezpieczenie w firmie zewnętrznej i wypożyczalnia zablokuje kasę.

Dwa Tygodnie temu brałem auto na Majorce z GoldCar 12dni za 42E., z ubezpieczenia nie skorzystałem bo chcieli prawie 200E.
Wykupiłem w icarhireinsurance.com, kase blokowali.
Góra
 Profil Relacje PM off
m84t uważa post za pomocny.
 
      
#628 PostWysłany: 30 Lip 2015 21:26 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
rydzo napisał(a):
Mam pytanie o Vanrell.
Już mam zaklepane 6 dni w lipcu u nich.

I kwestia tego dodatkowego ubezpieczenia na szyby/opony - 4EUR/dzien dla klasy B.

Czy jeśli tego ubezpieczenia nie wykupię to przejdzie mi płatność bez blokady na karcie?
Czytam warunki i nie widzę nigdzie o żadnych blokadach. Ale jak wtedy wygląda sytuacja gdy jednak szybę rozwalę?

Chcę uniknąć blokady bo mam limit 8k na karcie a i tak już kilka dni wczesniej dostanę blokade na 1k euro w Gironie. Więc druga blokada na taką kwotę już nie wejdzie.

I pytanie o tę płatność za parking przy odbiorze - o co tutaj chodzi? Bo rozumiem, że do 10 EUR może kosztować. Pytam bo jeszcze nie spotkałem się z czymś podobnym przy odbiorze na lotnisku ...


Wróciłem wczoraj więc trochę na temat Vanrell.
Zamawiałem klasę B - 3 drzwi. Dostałem Polo 5d, diesel, 62k przelotu. Duzy plus za diesla, zrobione niemal 950km w ciągu 6 dni, średnia ze spalania poniżej 5.5l a po górach pojeździłem. Średnio koszt paliwa zwykły diesel ok. 1.22 eur za litr.
Auto dostałem z ok. 3/8 baku, oddałem i było nawet 1/2.
192 eur, nie brałem dodatkowego ubezpieczenia na lusterka/opony/szyby. I mimo to żadna blokada na karcie nie była robiona. Jedynie 3-4 dni wcześniej z karty zeszła płatność.
Odbiór szybki, czekał gość na 4. piętrze parkingu, w pobliżu Check in/Departures - takie dość opuszczone miejsce, jeszcze inne firmy tam obsługują ale dość pustawo.

Problemów z autem nie było. Jedynie minus bo odtwarzacz nie poradził sobie z płytą CD z plikami mp3 :(
Aha, odbiór auta to konieczność opłacenia parkingu. U mnie wyszło 1.65 EUR. Po opłaceniu w automacie macie 20 minut na wyjazd z parkingu.
Przed oddaniem umyłem na myjce i odkurzyłem bo nie lubię oddawać brudasa. Przy lotnisku kierujcie się na stację - jest na sporym rondzie informacja. To stacja Repsol - jest myjka i odkurzacz, na monety 1 EUR. Wcześniej chciałem skorzystać na innej ale odkurzacz nie działał a myjka na jakieś żetony. To była stacja CEPSA.

Polecam VANRELL. Ubezpieczenie dodatkowe zależy od upodobań. Jeśli wybieracie się w góry to tam lepiej uważać. Miejscami dość ciasno. Ale bez przesady, Gran Canaria miała gorsza drogi. Na przylądku Formentor zrobił się mały tłok przy latarni więc tam można mieć więcej problemów ale ludzie spokojnie i Insigniami nawet tam przejeżdżali :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#629 PostWysłany: 31 Lip 2015 08:53 

Rejestracja: 07 Lis 2012
Posty: 5
LaVarsovienne napisał(a):
Wpisy o ubezpieczeniu 6 euro/dzień, czy nawet 4 euro/dzień dotyczyły innej wypożyczalni.



której ?? myślałam że właśnie tej w której zrobiłam rezerwacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#630 PostWysłany: 31 Lip 2015 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Vanrell, a Ty masz w Record.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
m84t uważa post za pomocny.
 
      
#631 PostWysłany: 01 Sie 2015 19:33 

Rejestracja: 01 Sie 2015
Posty: 1
Witam wszystkich
9.08 wylatuje na Majorke z rodziną chcielibyśmy wypożyczyć samochód, czytałam praktycznie całe forum i prawdopodobnie zdecydujemy się na wypożyczalnie Vanrell tylko jednego nie mogę za bardzo zrozumieć, niektórzy tu piszą o niższych kwotach za np 3/4 dni a mi wpisując w Vanrell daty dwudniowe wyskakuje kwota 120 Euro plus do tego będę musiała wykupić 6e/1 dzień ubezpieczenia i generalnie zaczynam się zastanawiać czy to się kalkuje. Czy może ja nie umiem szukać , czy może obecnie 2 dni tyle kosztuje wypożyczenie? :?

Jeszcze się zastanawiałam nad Recordgo jest tam opcja Full - used oraz Full - Full mógłby ktoś się wypowiedzieć co się bardziej opłaca ? I na czym to szerzej polega ? Będę w Cala Millor, nastawiałam się że wynajmę auto w tej miejscowości ale jeżeli nie da radę podjadę na lotnisko (ktoś pisał że Vanrell dolicza za podstawienie auta 60 euro)

Za odpowiedzi i pomoc będę wdzięczna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#632 PostWysłany: 01 Sie 2015 21:51 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 46
Cala Millor, bez problemu wynajmiesz auto w lokalnej wypożyczalni, ceny25-40E dzień. Nie sugeruj się rekomendowanymi wypożyczalniami bierz gdzie taniej i korzystne warunki tzn. full/full.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#633 PostWysłany: 02 Sie 2015 10:03 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Full-full - dostajesz pełen bak paliwa i taki też oddajesz (sama tankujesz na stacji przed oddaniem samochodu).
Full-empty - dostajesz pełen bak paliwa i płacisz wypożyczalni za to paliwo (cena paliwa + 20-25€ opłaty za tankowanie), oddajesz bez tankowania. Niektóre wypożyczalnie zwracają część pieniędzy za niewykorzystane paliwo, ale opłaty za tankowanie i tak nie unikniesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#634 PostWysłany: 02 Sie 2015 16:49 

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 6
Witam.
Mam pytanie co do ceny wypożyczenia samochodu.
Wylatuję 10 sierpnia i
miesiąc temu sprawdzałem i ceny zaczynały się od ponad 1 tys. zł na 2 tygodnie.
Teraz jest to ok 2,5 tysiąca na 2 tygodnie.
Jest szansa poszukać gdzieś taniej samochodu ?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#635 PostWysłany: 04 Sie 2015 11:19 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 20
Cześć!

W połowie września jadę na tydzień na Majorkę. Chciałbym wypożyczyć samochód na 6 dni. Szukam u różnych pośredników. Wychodzi mi, że w takich wypożyczalniach jak OK Rent a Car, GoldCar czy RecordGo koszt są następujące:

Samochód 35 euro
Usługa tankownia 24 euro
Ubezpieczenie 42 euro
Opłata za benzynę około 60 euro (przy niewykorzystaniu jest zwrot)
Jestem przygotowany na blokadę kwoty około 1000 euro.

1. Czy orientuje się ktoś ile mniej więcej liczą sobie za benzynę za litr? Czyli te 60 euro to ile jest w baku litrów? Samochód Ford Fiesta 5-drzwiowy?
2. Czy istnieją jakieś firmy/strony, które zajmują się ubezpieczaniem wypożyczanych samochodów (aby obniżyć koszty wysokiego ubezpieczenia)?
3. Zarówno pośrednicy i wypożyczalnie mocno nalegają na ubezpieczenie, ale czy jest ono faktycznie tak bardzo potrzebne? W razie czego wiadomo za co mogą konkretnie potrącić opłatę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#636 PostWysłany: 04 Sie 2015 11:35 

Rejestracja: 20 Wrz 2013
Posty: 251
Loty: 78
Kilometry: 81 435
niebieski
1) liczą na pewno więcej niż na stacji. policzyć możesz dokładniej jak bedziesz wiedział ile Ci naliczyli opłaty za bak i jaka jest jego pojemność.
2) jak wypożyczasz przez pośrednika to proponują zawsze swoje tańsze ubezpieczenie ale nie zwalnia ono z kaucji jaką będziesz musiał zapłacić
3) konieczne nie jest jak nie przeszkadza Ci blokada na karcie np 600 euro i czekanie później na jej zwolnienie.
potrącić mogą za wszytko czego nie wskazałeś przy odbiorze samochodu.

ps. zawsze lepiej wyjeździć do rezerwy bo ich zwrot za niewykorzystane paliwo jest mało opłacalny
Góra
 Profil Relacje PM off
AlbertT lubi ten post.
 
      
#637 PostWysłany: 04 Sie 2015 11:39 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
2) możesz wykupić ubezpieczenie np. w icarhireinsurance (albo jakiejś innej firmie, google: car hire insurance), ale w razie jakiejś kolizji to pieniądze pójdą w pierwszej kolejności z Twojej blokady, a Ty później będziesz dochodził swojego zwrotu od ubezpieczyciela. Z tego co już ludzie na forum pisali raczej nie ma z tym problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#638 PostWysłany: 04 Sie 2015 11:45 

Rejestracja: 20 Wrz 2013
Posty: 251
Loty: 78
Kilometry: 81 435
niebieski
tylko że później jest trochę załatwiania z tymi zwrotami. każdy się musi zastanowić czy jest to tego warte bo wypożyczalnia blokuje pieniądze i czekasz na rozpatrzenie u ubezpieczyciela jakiś czas. no ale to już jak to woli ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#639 PostWysłany: 04 Sie 2015 13:34 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 20
manchild napisał(a):
ps. zawsze lepiej wyjeździć do rezerwy bo ich zwrot za niewykorzystane paliwo jest mało opłacalny


A nie można przy opcji Pełny - Pusty zwrócić samochód z pełnym bakiem. Wtedy płacisz usługę za tankowanie 24 euro i zwracają cały depozyt za benzynę. Tak to działa czy zbyt optymistycznie do tego podchodzę :) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#640 PostWysłany: 06 Sie 2015 16:59 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
Przejrzałem pobieżnie ten wątek i chyba jeszcze nikt nie wspominał o wypożyczalni: FLIZZR
https://www.flizzr.com/car-rental/spain ... ca-airport
Z tego co się zorientowałem to dopiero startują i są chyba budżetową spółką-córką Sixt.
Mogę z czystym sumieniem polecić, wynająłem u nich auto na 4 dni w lipcu za €44 (cena bez ubezpieczenia).

Zalety:
- paliwo w opcji full/full w cenie
- brak opłat za tankowanie
- wynajem prosto z lotniska (biuro niedaleko punktu informacji turystycznej)
- niezła cena za ubezpieczenie €16/dzień (wobec €21 w Goldcarach i innych Recordach)

Uwagi:
- ich oferta czasem trafia na doyouspain.com, mi się udało znaleźć ich właśnie tam, €10 taniej niż na oficjalnej stronie
- mają autka nówki sztuki, mi się trafiła Micra 1500 km, mimo to miała dwa odpryski na klapie nieuwzględnione w papierach, zrobiłem więc standardowo foto i w tym momencie podszedł do mnie gość od nich i spytał czy pomóc, jak się dowiedział ocb to sam zrobił fotki palmtopem, dał mi go do podpisania i powiedział, że kontrakt został właśnie zaktualizowany :) Szybko i wygodnie, ale zawsze warto ich sprawdzać
- lubię adrenalinę :D więc tradycyjnie nie brałem dodatkowego ubezpieczenia od wkładu własnego (excess) więc teoretycznie powinienem mieć blokadę na €950, nie wiem czy to przypadek czy reguła ale miałem tylko blokadę na około dwukrotność kontraktu czyli ~€80, z której prawidłowo rozliczyli rachunek
- ich miejsca postojowe są na 1-szym piętrze parkingu, w odróżnieniu od większości pozostałych wypożyczalni które są na parterze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group