Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ubezpieczenia samochodów na Kanarach w popularnych wypożyczalniach + krótkie info.
Co jest a czego nie ma w ubezpieczeniu - by Antek12 - dziękujemy.
[+] Pokaż
Pluscar

Minimalny wiek 23

Ubezpieczenie nie obejmuje :
Opon i obręczy (kół)
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Dodatkowe ubezpieczenie proponują na maila albo w biurze (ok 3 Eur dziennie)


http://pluscar-tenerife.com/en/terms.html

Kod:
Terms and conditions

This tariff includes:

Unlimited mileage
Local taxes (IGIC or VAT)
Free airport service
Second driver free
Baby seat and booster seats included
Free bookings amendment and cancellation
Fully comprehensive insurance with no excess*. It is included: personal accident cover –PAI-, collision damage waiver –CDW-, Total coverage in case of the theft of the car –TP-.
*Just for premium cars there is an excess of 300,00 euros


This tariff does not include:

Damage to wheels (rims) and tyres.
It is forbidden to drive the vehicle off asphalted roads or in forbidden or dangerous areas (such as sand roads, beaches, mountains, etc).
Lost the keys dame or deteriorate the key or the remote control.
Damage caused by filling the tank with the wrong fuel (.Inadequate refuelling.).
Accident or damages caused by inadequate (dangerous) driving or under the influence of alcohol or other substances.
Any damage caused by bad parking.
The charges of any possible law intervention because of any traffic violation.
PLUS CAR are not liable for personal belongings inside the car

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autoreisen

Minimalny wiek 23

https://autoreisen.com/car-hire/terms.php



Ubezpieczenie nie obejmuje :

Opon i obręczy (kół)
Podwozia
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Tutaj także dodatkowe ubezpieczenie proponują na maila albo w biurze (ok 3 Eur dziennie)

Kod:
5. Items included in the reservation price of your vehicle:

The final price of the reservation of the vehicle includes the following items:

   1.   Taxes (IGIC/IVA included).
   2.   Unlimited mileage.
   3.   Second driver free of charge.
   4.   Service in our office at the airport.
   5.   Cancellation of the free reservation.
   6.   Seats for babies and booster cushions for children free of charge. (CHILD SEATS)
   7.   The following insurances (without excess):
      o   Collision Damage Waiver (CDW).
      o   Theft Protection (TP).
      o   Personal Accident Insurance (PAI).
      o   Damage to third parties.

As optional or additional services you can hire (not included in the reservation price of the vehicle), it highlights the roof rack to transport luggage, whose daily cost is 2€/day. It does not include the strings, only the clamping bars to the vehicle.

Roof-racks can carry up to 2 surfboards, properly attached. The company does not assume any damage to the vehicle or to third parties caused by objects transported in the roof of the vehicle. These damages are the responsibility of the client.

6. Situations or contingencies not covered by the insurance:

Our insurance does not cover the following situations or contingencies:

•   Damage to the tyres, wheels and underbody of the vehicle.
•   Loss or breakage of the car keys.
•   Wrong refuelling.
•   Accidents related to reckless driving or under the influence of alcoholic drinks, drugs, narcotics or any other toxic or psychotropic substances.
•   Driving off-road.
•   Fines.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Top Car

Minimalny wiek 23
Ubezpieczenie nie obejmuje :

Opon i obręczy (kół)
Szyb
Lusterek
Świateł
Podwozia
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Assistance na drodze / holowanie !
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Dodatkowe ubezpieczenie proponują w biurze 5 eur dziennie - max 75 EUR
[url]
https://top-car-hire.com/en/legal/hire-conditions/[/url]


Kod:
The rates offered through top-car-hire.com include:

Taxes (IGIC).
Unlimited mileage.
Second driver free of charge.
Child boosters and child seats.
The insurances included in the rates offered through top-car-hire.com are:
compulsory insurance with Third Party Liability, comprehensive insurance (CDW), which is the partial coverage in damages by collision that covers the customer by light damages and scratches in the bodywork of the vehicle and fire, Theft protection (TP) and Personal Accident Injuries (PAI). With the CDW insurance service you would be agreeing in requesting a franchise that may vary depending on the vehicle hired. These franchise’s expenses would be between 300€ and 1000€. Also an additional insurance (SCDW) can be contracted for 5 € plus taxes per day up to a maximum of 75 € plus taxes per hire contract.

SCDW covers the following cases: damage to rims and tires, tire flats, glasses, wing mirrors, front and back headlamps, indicators, road assistance, tow truck and replacement. Damages caused by negligence of the authorized driver or breach of the conditions of contract are not included, for example, loss of keys, damage done to the underneath of the car body by traffic on unpaved roads and wrong fuel refueling, among others. With the SCDW extended insurance service, the client won’t have to request any franchise.

We are not responsible for any object left inside the car.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cicar / Cabreramedina

Minimalny wiek 21

Ubezpieczenie nie obejmuje :

Podwozia
Zgubionego kluczyka

nie ma możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.


https://www.cicar.com/EN/view/condiciones_EN

Kod:
The insurance is fully comprehensive without excess including glass, mirrors, and tyres except keys, underbody and personal objects inside the car.



Confirmations of reservations are inmediate. In case we don't have the desired model, we'll offer another car of the same category or superior.

The insurance is fully comprehensive without excess including glass, mirrors, and tyres except keys, underbody and personal objects inside the car. The price includes taxes, unlimited mileage and an audio-guide of the Canary Islands (you can ask for it at our offices). The child-seats, booster-seats and roof racks are free of charge. The extra driver is free of charge (you can add it at our offices).

Fuel policy: If the client collect the car with an amount of petrol, the client will have to pay a deposit for it at our office. If the client return the car with the same amount of petrol, we will refund your deposit back.

There is no extra charge to cancel or modify the booking. You can do it on-line, log in as a registered client; by email or by phone.

We inform you that the child-seat and booster-seat are free of charge. The child-seat is for babies from 0kg to 18kg and it is on the back seat forward facing/rearward facing. The booster-seat is for children between 15kg-36kg and it is without backrest, only the seat. The seat will be given at the car collection and the customer must fix it in the car.

CICAR will not be responsible for claims or damages arising from bad performance, errors, omissions, interruptions, elimination, defects, delays in operation, computer viruses, theft, destruction, unauthorized access to personal records or the alteration of the same or the use of data, information, etc.

The user expressly accepts that the use of this web page is the responsibility of the user. The user assumes the total costs of the services, repairs, etc. necessary in his or her system. Moreover, the user expressly accepts that neither CICAR, nor entities affiliated to CICAR or related to the same, nor their employees or agents nor any person or entity that has participated in the creation, production and distribution of this web page are responsible before any person or entity for any loss, damage (for the use or attempt to use the web page).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1640 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 07 Paź 2015 17:15 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
wizu napisał(a):
.
Pobierają tylko opłatę za paliwo w baku, którą potem zwracają jeśli oddasz z takim samym stanem.
I co ciekawe mi oddali PLN po takim kursie jak pobrali EUR. Ale nie wiem czy to nie od banku zależy?

A czy w Cicar jest możliowśc zwrotu auta o 5 rano tak jak w autoreisen wrzucając gdzieś kluczyk? I co w takiej sytuacji z kaucją pobraną za paliwo jeśli nikt nie odbiera odemnie auta osobiscie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#282 PostWysłany: 08 Paź 2015 19:09 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Kilka przydatnych i świeżych informacji w temacie dla wypoczywających na północy wyspy (Puerto Cruz). W mieście jest sporo wypożyczalni. Nie polecam wypożyczalni działających przy hotelach, bo ceny mieli mocno zawyżone w stosunku do tych działających w mieście. Ceny tych lokalnych też nie rozpieszczały tzn. w przypadku pakietów 3 dniowych 55-60 EUR za najtańsze auta klasy A (Twingo) i były to sztywne ceny, nie dało rady nic utargować. Dzień za 20/25 EUR, tydzień to zawsze cena ~ 120 EUR. Tym samym bezkonkurencyjny ze swoją wrześniową promocją był Autoreisen gdzie wypożyczyłem auto na tydzień za 61 EUR (miał być Citroen C3, ale ze względu na jego brak dostałem w tej samej cenie Citroena Xsarę Picasso). Jedyna niedogodność to podaróż autobusem na lotnisko Teneryfa Północ, ponieważ firma ta nie ma swojego biura w Puerto (5 EUR, 20 min jazdy w jedną stronę lokalnym autobusem 102). W mieście jest biuro wymienianego w tym wątku Cicara, ale za tydzień zażyczyli sobie 100 EUR. Z miejskich wypożyczalni wyróżniała się niskimi cenami jedynie jedna, zlokalizowana na Placu Konstytucji. Kiedy wszyscy mieli ceny za 3 dni 55-60 EUR, oni mieli za 45 EUR. Po 20 września mocno zeszli z cen i za 3 dni chcieli już 35 EUR, a za tydzień 65 EUR ! Paliwo pod koniec września w Puerto 0.819 - 0.919 EUR za litr PB95.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#283 PostWysłany: 09 Paź 2015 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Czyli na tą chwilę wynikałoby, że najkorzystniej na lotnisku + tankowanie na północy wyspy (dobrze rozumiem, że na południu wyspy PB95 jest droższa?). Wczoraj zabukowałem Twingo w Orcar za 73,17 EUR za tydzień w grudniu, odbiór/zwrot na TFS.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 10 Paź 2015 07:55 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
O benzynie nic takiego nie napisałem. Ceny paliwa będą zbliżone pewnie zarówno na północy jak i na południu :) Szerokości i pamiętaj, że na autostradzie max. 120 km/h ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 10 Paź 2015 09:20 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Ceny paliwa na południu Teneryfy są wyższe niż na północy, zwłaszcza w turystycznych miejscowościach typu Costa Adeje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 10 Paź 2015 09:22 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
w kazdym razie na południu nie zauważyłem żeby na jakiejś stacji litr Pb95 był droższy niż 0.969 EUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 10 Paź 2015 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
sranda napisał(a):
Ceny paliwa na południu Teneryfy są wyższe niż na północy, zwłaszcza w turystycznych miejscowościach typu Costa Adeje.

jak byłem w grudniu to paradoksalnie najtaniej było na tej stacji przy lotnisku (TFS) :D
ale umówmy się szczerze, wyspa mała... mało kilometrów zrobicie, a różnice tylko 1-2 ojro centów... zapłacicie pewnie 1-2 zł więcej tankując na "droższej"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 10 Paź 2015 09:49 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Jak byłem ponad rok temu, to różnice na litrze pomiędzy południem, a północą wynosiły nawet 0,08-0,10 EUR, a więc jednak bardziej opłacało się na północy. Oczywiście specjalnie bez sensu tam jechać, ale jak ktoś jechał i tak np. przez Teide do Puerto de la Cruz, to przy okazji można było sobie taniej zatankować.
Może teraz się to bardziej wyrównało...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 11 Paź 2015 19:01 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
witam, co do wypożyczalni to na podstawie wpisów łatwo wyrobić opinię, ponieważ będę brał auto na feriach (w sumie pierwszy raz) to proszę o krótkie podpowiedzi: - czy dla wymienionych dobrych wypożyczalni trafiają się jakieś kody zniżkowe, -kiedy rezerwować, teraz czy przed samym wyjazdem, koniec stycznia, z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 11 Paź 2015 19:31 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3560
złoty
Moim zdaniem warto zarezerwować w autoreisen (wiele wymienianych tu powodów) w z uwagi na możliwość darmowego anulowania. Czyli robisz rezerwację teraz i czekasz cierpliwie czy cena spadnie. Jeżeli taki się dzieje piszesz maila z anulacją i zakładasz nową rezerwację z niższą ceną. Tak udało się zaoszczędzić dodatkowo 20 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 11 Paź 2015 19:40 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
ok, autoreisen to wiem, z tą anulacją to nie pomyślałem, a jakieś kody się zdarzają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 11 Paź 2015 19:50 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3560
złoty
Nie spotkałem się z kodami dla tej sieci. Niem wiem jak inne, ale przy tych cenach samochodów to różnica nie będzie wielka.
Góra
 Profil Relacje PM off
santech uważa post za pomocny.
 
      
#293 PostWysłany: 11 Paź 2015 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
lokalne wypożyczalnie z reguły nie wydają kodów zniżkowych - jedynie co to jakieś sieciówki - chyba że wcześniej brało się w jakiejś lokalnej wypożyczali to np. na następny rok dają jakąś zniżkę - tak miałem w lokalnej wypożyczalni w Chorwacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 12 Paź 2015 18:50 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
hey, pytanie bardziej techniczne niż podróżnicze, jadę z całą rodzinką 2+2, rozumiem, że auto musi nas pomieścić i jeszcze jakoś jechać, a górki są, czy klasa B czy C, w B mam obecnie citroen C3 a C Ibiza 5, chyba ta wyższa bo silnik będzie lepszy?? pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 12 Paź 2015 19:22 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
Pomijam kwestię pomieszczenia bagaży, bo to kwestia indywidualna ile ich zabierzecie, natomiast jesli chodzi o podjazdy, to pomimo że Teide jest najwyższym szczytem Hiszpanii, to na Teneryfie nie trafiłem na jakieś strome drogi, na których moc silnika Citroena C3 mogłaby nie wystarczyć nawet w przypadku 2+2 + bagaże.

Nieco wymagająca trasa była do wąwozu Masca, ale nie ze względu na nachylenie, tylko szerokość drogi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 13 Paź 2015 07:35 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
hey, dzięki za info, że domknąć temat, czy w bagażniku C3 zmieszczą się 4 bagaże FR, chyba nie, góra dwa, reszta do środka, mam rację, różnica między klasą B i C na chwilę obecną to parę Euro, pewnie + różnica w spalaniu, ale to chyba do pominięcia, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 13 Paź 2015 08:54 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
Faktycznie w tej chwili (sprawdzałem na ferie tak jak napisałeś) różnica pomiędzy segmentem B a C to około 7 euro / tydzień, także kwestia praktycznie pomijalna przy planowaniu wakacji 2+2. Wybierz taki, byś czuł się komfortowo (w kwestii bagaży, bo kwestia terenu tak jak pisałem bez problemu), bo to żadna oszczędność.

Natomiast napisałeś wcześniej, że będziesz wypożyczał auto pierwszy raz więc uprzedzam Cię, byś zbytnio nie przywiązywał się do konkretnego rezerwowanego modelu, bo to tylko poglądowo ma służyć określeniu segmentu na potrzeby rezerwacji. Oczywiście postarają się dać Ci takie auto jak zarezerwowałeś, ale jeżeli go nie będzie to mają prawo wydać Ci dowolne inne z tego samego segmentu lub z wyższego (bez dopłaty z Twojej strony). Nie ma obawy, byś dostał auto z niższego segmentu.

Autoreisen to wypożyczalnia sprawdzona przez wiele osób z forum i wielkiego pola do rozważania tu raczej nie widzę, szczególnie, że masz prawo do darmowego anulowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
santech uważa post za pomocny.
 
      
#298 PostWysłany: 13 Paź 2015 19:40 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
Poszukuję wypożyczalni z biurem w Puerto de la Cruz - chciałbym wypożyczyć tam na jeden dzień samochód i zostawić go na południu (Los Cristianos/TFS).
Cicar(Cabrera Medina) wymaga niestety wypożyczenia na 3 dni na takiej trasie, a Autoreisen nie ma biura w Puerto. Możecie polecić coś innego?

W najgorszym wypadku będę musiał pewnie wypożyczyć z TFN. Czy jest jakaś wypożyczalnia oprócz Cicara, która nie pobiera dopłaty za one-way?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 14 Paź 2015 18:26 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
eroberto1 napisał(a):
wizu napisał(a):
.
Pobierają tylko opłatę za paliwo w baku, którą potem zwracają jeśli oddasz z takim samym stanem.
I co ciekawe mi oddali PLN po takim kursie jak pobrali EUR. Ale nie wiem czy to nie od banku zależy?

A czy w Cicar jest możliowśc zwrotu auta o 5 rano tak jak w autoreisen wrzucając gdzieś kluczyk? I co w takiej sytuacji z kaucją pobraną za paliwo jeśli nikt nie odbiera odemnie auta osobiscie?


Ponowie pytanie do osób które korzystały z Cicara i zdawały auto podczas gdy punkt był zamknięty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 14 Paź 2015 23:27 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Doyouspain na interesujący mnie termin ma dobre ceny na goldcar ( od razu odpusciłem ) i interrent ( 93 euro za 12 dni).Pierwszy raz o takiej wypożyczalni słyszę .Ale jak widzę politykę paliwowa to chyba szału nie ma. Czy ktoś miał z nimi do czynienia na Kanarach , czy to takie samo g... jak goldcar ? Czy brać autoreisen za 118 euro i mieć spokojną głowę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1640 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group