Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 792 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 27 Mar 2015 02:05 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Czy naprawdę dla Was jest istotne że przy wymianie 100 PLN na UAH stracie 2 PLN?
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#222 PostWysłany: 27 Mar 2015 07:46 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Nie 2 zł tylko jak coś koło 12 złotych - czytanie ze zrozumieniem się kłania...
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#223 PostWysłany: 27 Mar 2015 09:09 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Najlepiej jest posiadać kartę do konta w USD (w przypadku Aliora) i wtedy wypłacać waluty inne niż EUR i GBP. Waluta zostanie przeliczona po kursie Mastercarda na USD i obciąży konto. Jeśli płacicie kartą w PLN to obciążenie w USD zostanie przeliczone na PLN po bardzo niekorzystnym kursie Aliora (wysoki spread).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 30 Mar 2015 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
W ukraińskiej telewizji obecnie sporo programów jak oszczędzać gaz i prąd w domu bo od 1 kwietnia będzie drożej. Ludzie już się obawiają że to doprowadzi do kolejnej podwyżki produktów i pewnie tak się stanie. Dla nas przy tym kursie to niewielkie różnice i dalej będzie tanio ale Ukraińcom nie zazdroszcze. Odczuwają tą inflacje i coraz biedniej się im żyje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 30 Mar 2015 23:47 

JarekGdynia napisał(a):
Odczuwają tą inflacje i coraz biedniej się im żyje.

Dam pomógł bo lubię jest raczej nieodpowiednie. Widzę, że miałem dobry pomysł biorąc najmniejsze nominały w dolarach i euro na napiwki. Są wyraźnie zadowoleni. Mała rzecz, a każdy jest happy.
Góra
 PM off  
      
#226 PostWysłany: 31 Mar 2015 19:31 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Dziś na przejściu Krościenko/Smilnica dają (dawali) 680 UAH/100 PLN.
Przy wymianie kilkuset złotych szło wydusić 682 UAH

Granica pusta. Wiatr hula. Ze względu na kurs Ukraińcy bardzo ograniczyli zakupy w Polsce.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 31 Mar 2015 19:36 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Powiedz mi czy zaraz za przejściem są jakieś sklepy i stacja benzynowa? Nigdy nie korzystałem z tego przejścia, jednak jest tak blisko od Soliny że grzechem było by z tego nie skorzystać przy następnej wizycie tam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 31 Mar 2015 22:50 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Zaraz za przejściem są 4 stacje benzynowe oraz sklepy wszelakiej maści czynne w większości całą dobę.
Pieniądze wymienia się "u baby" która stoi przy pierwszej stacji benzynowej i nawet macha żeby się zatrzymać. Czasem tylko jak jest b.zimno to siedzi w aucie albo w którymś ze sklepików.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 31 Mar 2015 23:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartolko uważa post za pomocny.
 
      
#229 PostWysłany: 31 Mar 2015 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Dla zainteresowanych napiszę tylko, że również na przejściu w Dorohusku wymiana po dobrym kursie jest pod pierwszym marketem - warto się targować.

Z kolei na przejściu w Hrebennem tuż za granicą jest długi sznur małych kantorów - tam również warto się targować.
We Lwowie już z negocjowaniem ceny trochę gorzej, ale nie beznadziejnie - choć kursy gorsze niż na granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 31 Mar 2015 23:32 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Bartolko napisał(a):
Powiedz mi czy zaraz za przejściem są jakieś sklepy i stacja benzynowa? Nigdy nie korzystałem z tego przejścia, jednak jest tak blisko od Soliny że grzechem było by z tego nie skorzystać przy następnej wizycie tam :)


Nieco offtop ale: Jeśli się będziesz wybierać autem to pamiętaj o dwóch istotnych sprawach:
1.Musisz być właścicielem/współwłaścicielem auta (ewentualnie upoważnienie notarialne przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na ukraiński)/ Właściciel nie musi siedzieć za kierownicą ale musi być w aucie.
2.Zielona karta o której mało kto pamięta obecnie bo "w Europie" jest honorowane nasze OC. Zielona karta jest z reguły wydawana bezpłatnie (lub za symboliczną kwotę) przez ubezpieczyciela u którego mamy OC.

Żeby nie było całkiem offtop to wszystkie sklepy przyjmują płatność w PLN po kursie b.podobnym jak "u baby" (czesm ciut lepszym, czasem ciut gorszym. Natomiast na stacji benzynowej chcą jednak UAH lub kartę płatniczą.
Tak więc w zasadzie nie ma potrzeby wymieniać pieniędzy dla zakupów przy samej granicy.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 02 Kwi 2015 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Byliśmy we Lwowie 27-31.03 i kurs na granicy i w mieście 6,40-6,50. Może w 2 miejscach na granicy 6,10 ale kilka kroków dalej już standardowo. Piszę o stronie ukraińskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 03 Kwi 2015 08:34 

Wczoraj wieczorem, na granicy w Szegini wszystkie kantory płaciły max 620 UAH - 100 PLN.
Również niektóry ceny towarów poszły trochę w górę. Np pokój w hotelu z 390 na 440. Flaszka w restauracji hotelowej z 75 na 90 itp. Ale nadal jest bardzo tanio, chociaż apogeum taniości już minęło.
Od 1 kwietnia drastycznie podrożał prąd, gaz i inne media.

U cinkciarzy na mieście, można dostać 650 UAH- 100 PLN.
Góra
 PM off  
      
#233 PostWysłany: 07 Kwi 2015 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Biorąc pod uwage fakt że średnia pensja na Ukrainie to 3633 UAH (dane za luty 2015) a minimalna 1218 hrywien (stan na 01.01.2015) to każdy Polak jadący tam na wypoczynek jest powyżej średniej. A mając naszą średnią krajową to już prawie oligarcha ;)
Ja na 99,9% spędzam w tym roku na Ukrainie dłuższy urlop. I polecam tam wyjazd każdemu kto chce troche pomóc Ukraińcom. Na pewno bardziej to odczują niż durnowate akcje na facebookach itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 07 Kwi 2015 12:48 

@ jarek masz sporo racji.
Jednak zalecałbym nabranie sporego dystansu do bezkrytycznego rozczulania się nad ich obecną sytuacją. To są jednak cwaniaki i zaobserwowałem jak naciągają, przyjeżdżających tam Polaków.
Zagadują po polsku. Wszyscy nagle mają polskich przodków. Po paru zdaniach miłej rozmowy, proszą o wsparcie finansowe. Bo brat na wojnie w Donbasie, a za 1000. $ można go wykupić. I chcą PLN lub $ , a nie UAH. :o
Może to i czasem prawda, ale wg mnie wielka ściema.
To taka moja drobna uwaga na marginesie.
Góra
 PM off  
      
#235 PostWysłany: 07 Kwi 2015 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Chodziło mi tylko że zamiast akcji typu kliknij lajka i pokaż że jesteś z Ukraińcami lepiej jechać tam, wydać troche hrywien, napędzić im gospodarke. Na pewno bardziej to odczują niż milion lajków na fejsie.
A co do naciągaczy to teraz jak dostali po tyłku z kursami to na pewno coraz więcej takich cwaniaczków można spotkać jak piszesz. Ja zamierzam jechać i korzystać z dobrego przelicznika złotówki do hrywny a nie rozczulać się nad nimi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#236 PostWysłany: 07 Kwi 2015 14:06 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
@ jarek masz sporo racji.
Jednak zalecałbym nabranie sporego dystansu do bezkrytycznego rozczulania się nad ich obecną sytuacją. To są jednak cwaniaki i zaobserwowałem jak naciągają, przyjeżdżających tam Polaków.
Zagadują po polsku. Wszyscy nagle mają polskich przodków. Po paru zdaniach miłej rozmowy, proszą o wsparcie finansowe. Bo brat na wojnie w Donbasie, a za 1000. $ można go wykupić. I chcą PLN lub $ , a nie UAH. :o
Może to i czasem prawda, ale wg mnie wielka ściema.
To taka moja drobna uwaga na marginesie.


Mnie rozśmieszyła "karta honorowego wspomagacza Ukrainy" która nie dawała nic poza statusem a kosztowała jedyne 200 uah. :D na szczęście nie mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 09 Kwi 2015 09:35 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
W za 1 UAH trzeba zapłacić 0,17zł. Może mi ktoś powiedzieć czy lepiej wymienić przy granicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 09 Kwi 2015 10:20 

Ja bym w Polsce nie wymieniał.
Zależy gdzie się wybierasz. W Kijowie raczej PLN trudno wymienić. EURO i $ "chodzą".
Na granicy w Szeginiach na tablicach kantorów, jest 600 UAH za 100 PLN. Można wynegocjować max 620. We wszystkich kantorach we Lwowie dostaniesz więcej, bo 640 UAH. Ja trafiłem cinkciarza. Siedział w aucie przed kantorem :D i wypłacał po 650 . Tak to wygląda w skrócie. Do Lwowa i okolic , wystarczą złotówki. Wszędzie wymienisz. Bardzo pożądana waluta. ;)
Góra
 PM off  
      
#239 PostWysłany: 09 Kwi 2015 10:21 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Anonymous napisał(a):
Ja bym w Polsce nie wymieniał.
Zależy gdzie się wybierasz. W Kijowie raczej PLN trudno wymienić. EURO i $ "chodzą".
Na granicy w Szeginiach na tablicach kantorów, jest 600 UAH za 100 PLN. Można wynegocjować max 620. We wszystkich kantorach we Lwowie dostaniesz więcej, bo 640 UAH. Ja trafiłem cinkciarza. Siedział w aucie przed kantorem :D i wypłacał po 650 . Tak to wygląda w skrócie. Do Lwowa i okolic , wystarczą złotówki. Wszędzie wymienisz. Bardzo pożądana waluta. ;)

A do Lwowa dojadę za złotówki? :-P Serio? Muszę kupić bileciki na busa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 09 Kwi 2015 10:27 

To wymień 10 zł na granicy w Szegini i masz na przejazd, bo biletów tam nie ma. Proste ?
Kierowcy płacisz w UAH.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 09 Kwi 2015 10:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 792 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group