Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 792 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 25 Lut 2015 16:48 

Zadna tajemnica. W połowie drogi z granicy do Lwowa. Ponoć ta miejscowość Nowa Wisznia też ciekawa.
http://hotelmirage.com.ua/pl/

Dzwoniłem tam .Swobodnie mówią po polsku. Nie trzeba rezerwować przez booking itp.
Aktualna cena dalej 390 UAH za dwójkę ze śniadaniem.
OT
Jak pisze @ciacho.
Wystarczy już tych dramatów na Ukrainie, te spadki cen mogą się żle skończyć. Tyle co jest teraz to wystarczy.
Może np być hiperinflacja itp.
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#142 PostWysłany: 25 Lut 2015 20:59 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 34
Loty: 40
Kilometry: 40 763
Z tego co obserwuję UIA to ceny biletów idą w górę, bo oni chyba bardziej operują na dolarach. Wizz air do Katowic jest strasznie drogi, z resztą do Kutaisi, bo akurat ten kierunek najczęściej obieram, jest jeszcze gorzej.

Dziś działy się jakiej straszne rzeczy z hrywną. Od wczoraj NBU umacnia walutę, ale w tym samym czasie kurs na czarnym rynku i wymiany międzybankowej wzrasta. Wczoraj w Kijowie przed południem było 35 UAH za Euro, popołudniu już 36/37. Dziś rano w kantorze widziałam 37 UAH za Euro, po niecałej godzinie już 39, a popołudniu spadło nagle do 34.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 25 Lut 2015 21:57 

justii napisał(a):
Z tego co obserwuję UIA to ceny biletów idą w górę, bo oni chyba bardziej operują na dolarach. Wizz air do Katowic jest strasznie drogi, z resztą do Kutaisi, bo akurat ten kierunek najczęściej obieram, jest jeszcze gorzej.

Dziś działy się jakiej straszne rzeczy z hrywną. Od wczoraj NBU umacnia walutę, ale w tym samym czasie kurs na czarnym rynku i wymiany międzybankowej wzrasta. Wczoraj w Kijowie przed południem było 35 UAH za Euro, popołudniu już 36/37. Dziś rano w kantorze widziałam 37 UAH za Euro, po niecałej godzinie już 39, a popołudniu spadło nagle do 34.


Takie coś znalazłem: Narodowy Bank Ukrainy podjął decyzję o zakazaniu do 27 lutego handlu walutami na polecenie klientów w sytuacji gwałtownego osłabienia się hrywny. W oświadczeniu poinformowano, że zakaz nałożono, "aby podtrzymać stabilność waluty i ograniczyć nieuzasadniony popyt na dewizy ze strony klientów". Zakaz obowiązuje od środy.

Jeszcze coś takiego: Ukraińska hrywna traci na wartości tak bardzo, że pod względem płacy minimalnej przeliczonej na dolary Ukraina spadła poniżej poziomu biednych krajów Afryki i Azji - wyliczyła w środę telewizja Ukraina. Ukraińska płaca minimalna - 1218 hrywien - jest obecnie warta 42,9 dolara, podczas gdy np. w Ghanie, Bangladeszu, czy Zambii jest to 46,6 dolara.
Od czasu obalenia przed rokiem prezydenta Wiktora Janukowycza hrywna straciła na wartości ponad 70 proc.

Poważnie się zastanawiam czy we Lwowie nie olać hoteli i nie wynająć pokoju od jakiejś polskiej babuszki i zapłacić jej w dolarach.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 25 Lut 2015 22:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#144 PostWysłany: 25 Lut 2015 22:26 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
justii napisał(a):
Z tego co obserwuję UIA to ceny biletów idą w górę, bo oni chyba bardziej operują na dolarach. Wizz air do Katowic jest strasznie drogi, z resztą do Kutaisi, bo akurat ten kierunek najczęściej obieram, jest jeszcze gorzej.

Jak wszyscy, którzy mają przynajmniej ćwierć oleju w głowie. Zresztą tak było też w "normalnych" czasach. Niestety jednak oficjalną walutą Ukrainy jest hrywna i ludzie siłą rzeczy dostają w niej wypłatę (przynajmniej jakąś część).

Kończąc offtop, jeśli nadarzy się okazja to sam zamierzam jechać w tym roku na Ukrainę i wydać trochę pieniędzy. To na pewno bardziej pomoże, niż wykazywanie "skrajnego zaniepokojenia".

Ale na większe spadki cen nie liczę, wręcz przeciwnie. Jeśli coś takiego dłużej potrwa to to państwo dosłownie się rozleci.
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 26 Lut 2015 00:23 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
semizkum napisał(a):
Czy dość radykalny dzisiejszy spadek chrywny będzie miał jakieś przełożenie na tańsze bilety liniami UIA? Tak jak było w przypadku Aeroflotu przy krachu rubla? Bo póki co przeglądałem ukrainska wersje strony UIA i ciężko to stwierdzić.

Ktoś coś wie w temacie?

Wiem i pisałem na forum:
Ceny biletów w UIA są sztywne w USD i przeliczane na inne waluty (w tym UAH) wg bieżącego kursu. Ewentualny spadek ceny ostatecznej jest więc uzależniony tylko od kursu USD/PLN

-- 25 Lut 2015 23:29 --

ciacho_majonez napisał(a):
justii napisał(a):
Z tego co obserwuję UIA to ceny biletów idą w górę, bo oni chyba bardziej operują na dolarach. Wizz air do Katowic jest strasznie drogi, z resztą do Kutaisi, bo akurat ten kierunek najczęściej obieram, jest jeszcze gorzej.

Jak wszyscy, którzy mają przynajmniej ćwierć oleju w głowie. Zresztą tak było też w "normalnych" czasach. Niestety jednak oficjalną walutą Ukrainy jest hrywna i ludzie siłą rzeczy dostają w niej wypłatę (przynajmniej jakąś część).

Kończąc offtop, jeśli nadarzy się okazja to sam zamierzam jechać w tym roku na Ukrainę i wydać trochę pieniędzy. To na pewno bardziej pomoże, niż wykazywanie "skrajnego zaniepokojenia".

Ale na większe spadki cen nie liczę, wręcz przeciwnie. Jeśli coś takiego dłużej potrwa to to państwo dosłownie się rozleci.

Polityka sztywnych cen w USD dotyczy (chyba tylko) UIA. WU ma ceny sztywne w UAH i być może zmienia je sukcesywnie wraz ze spadkiem UAH. Ponieważ ichnie przepisy oblogują przewoźnika lotniczego do bezpłatnego przewozu 1szt. bagażu rejestrowanego i bezpłatnego cateringu na pokładzie (woda) więc ceny WU czasem są bardzo atrakcyjne, tj. cena biletu z bagażem w WU bywa niższa niż sama cena bagażu w W6.

Odnośnie cen noclegów polecam skorzystanie z OTA ss. Jest opcja wpisania całego kraju, np. "Ukraine" w konkretnych datach. Ceny noclegów na Ukrainie w hostelach zaczynają się od 4-5 PLN. w Hotelach 4*ze śniadaniem 15-20 PLN/os. przy pokoju 2.os.
np.: http://hotele.flipo.pl/Hotels/Search?de ... panded%3D0
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 26 Lut 2015 09:48 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
NBU moze sobie podwyzszac walute, ale co po tym skoro banki juz nie wierza w hrywne?
Kursy obecnie polecialy, ale tylko sprzedazy hrywny. Kupuja hrywne nadal po kursie 'bez dotacji Panstwa', tj. ok.8.5. Sprzedaja po 5/6 za pln.
Euro: sprzedaja po 36, kupuja po 26...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 26 Lut 2015 10:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
kupno euro po 26, sprzedaz po 36 ? ogromny spread.... wychodzi na to, ze lepiej w takim wypadku wyplacic kase z bankomatu polska karta...
Góra
 Profil Relacje PM off
pomoc lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 26 Lut 2015 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Moje transakcje są z weekendu i poniedzialku, wiec juz nie do końca aktualne. USD po kursie MasterCard przeliczało trochę poniżej 28 UAH za $. W tym czasie w kantorach kurs kupna $ w .Kijowie był 28 czy nawet 29, więc minimalnie, ale korzystniej. Złotówki po kursie BZWBK wychodziły jakieś 7.2 za UAH, w kantorze w poniedzialek widziałem 7.8.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 26 Lut 2015 11:39 

Zaczynam się już gubić w tych kursach.
Jutro więc zabieram $, € + KK. :D
@ pabien pisze, że w poniedziałek kantory płaciły za $ 28-29 UAH.
Od tego czasu do dzisiaj , hrywna mocno spadła, a @ pomoc pisze, że teraz płacą za € 26 hrywien. :roll:

http://stooq.pl/n/?f=948560
Góra
 PM off  
      
#150 PostWysłany: 26 Lut 2015 12:13 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
by Raiffeisen.

Kursy (ukraińskie) dzielimy na: realne, googlowe, bankowe, kantorowe, babuszkowe. W chwili obecnej każdy prawi swoje więc...
W kantorze nadal osiągalne są stawki ok. 29 uah za €.
Ale już z braniem PLN na większe wydatki bym nie ryzykował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 26 Lut 2015 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Zależy też od miasta do którego jedziesz. W Drohobyczu był tak wysoki kurs za złotówkę, że nie opłacało mi się wymieniać GBP czy EUR.
We Lwowie też na jedno wychodziło, ale kursy były słabsze. Generalnie złotówka stała dość równo z innymi walutami (kursy kantorowe), więc nie chciało mi się wyzbywać waluty, która przyda mi się w innych okolicznościach, by zyskać czy stracić jakieś grosze - zwłaszcza że nie wydawałem kosmicznie wielkich kwot.
Przy obecnych tendencjach jadąc na parę dni chyba najlepiej chyba wymieniać codziennie potrzebne kwoty, bo nazajutrz niestety kurs UAH znowu się pogarsza.
Nie dostrzegam ryzyka zabierania PLN na zachodnią Ukrainę.
(Byłem od piątku do wtorku.)
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 26 Lut 2015 13:19 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Dokładnie o tym myślałem post wyżej - kurs złotówki nie był (w mojej ocenie) tak wysoki ale kurs euro był sztucznie zaniżony. Cieszyłem się na granicy strasznie jak babka mi dwa tygodnie temu dała 6,2 zamiast 6,0. A tymczasem w banku dawali 6,4. A we Lwowie 7. Taka historia.

I tak samo teraz: kantor/bank da za PLN więcej niż za eur bo Polacy... umieją liczyć. I nie dadzą się spreadom 1/4 wymienianej sumy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 26 Lut 2015 14:53 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
W Smilnicy ok. godz. 10-tej można było dostać 780-800 UAH za 100 PLN. Czyli tak sobie.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 26 Lut 2015 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
"Dziś rano 30,50 UAH/EUR" od człowieka mijającego rano kantor w Kijowie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 26 Lut 2015 20:45 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Wrzucam to zapytanie tutaj bo bardziej mi pasuje do tego tematu niż innego "płatnościowo-przewalutowającego". Jeżeli mod jest inego zdania to proszę o przeniesienie.

Podejrzewam że rezerwując na booking.com hotel w UAH będzie przewalutowanie UAH->USD/EUR->PLN
Czy rezerwując na booking.com hotel w PLN jest podwójne przewalutowanie czy obciąża kartę kwotą nominalną?
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 26 Lut 2015 21:35 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 34
Loty: 40
Kilometry: 40 763
zulu napisał(a):
"Dziś rano 30,50 UAH/EUR" od człowieka mijającego rano kantor w Kijowie

Zważywszy, że wczoraj wieczorem było 39 UAH/EUR to spadek ogromny. Niestety dzieje się tu coś dziwnego, bo popołudniu było już 33 UAH/EUR, a NBU ogłosił oficjalny kurs o godz. 15, a zawsze robi to o 14. Z perspektywy mieszkańca nie Ukraińca ze strachem patrzę na tę całą sytuację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 27 Lut 2015 00:11 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Dzis kursy walut w NBU bija historyczne rekordy. Nigdy za Euro, $ czy PLN tyle nie bylo! Szczerze zaczynam niepokoic sie o bilety zakupione na UIA.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 27 Lut 2015 00:34 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 34
Loty: 40
Kilometry: 40 763
01ERES napisał(a):
Dzis kursy walut w NBU bija historyczne rekordy. Nigdy za Euro, $ czy PLN tyle nie bylo! Szczerze zaczynam niepokoic sie o bilety zakupione na UIA.

Dziś słyszałam reklamę UIA, w której informowali, że bilety na trasy europejskie zakupione do końca lutego mają pozostać na obecnym poziomie. Radio oczywiście w Kijowskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 27 Lut 2015 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Na ten temat serwis wyborcza.pl:

http://wyborcza.biz/Waluty/1,111132,174 ... #BoxBizImg
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 27 Lut 2015 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
justii napisał(a):
zulu napisał(a):
"Dziś rano 30,50 UAH/EUR" od człowieka mijającego rano kantor w Kijowie

Zważywszy, że wczoraj wieczorem było 39 UAH/EUR to spadek ogromny. Niestety dzieje się tu coś dziwnego, bo popołudniu było już 33 UAH/EUR, a NBU ogłosił oficjalny kurs o godz. 15, a zawsze robi to o 14. Z perspektywy mieszkańca nie Ukraińca ze strachem patrzę na tę całą sytuację.
Sytuacja jest "dynamiczna". Ta sama osoba potwierdza że dzień wcześniej było to dokładnie 39 UAH/EUR tak jak piszesz (chyba że pomylił 9 z 0 na klawiaturze leża obok siebie i miało to być faktycznie 39,5 :lol: )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 792 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group