Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W lotach wewnątrz UE-Schengen nie jest wymagane podanie numeru dowodu osobistego/paszportu, nie będzie on podany na karcie pokładowej.


Wykaz lotnisk, na których odprawa online jest niedostępna (odprawa na lotnisku jest bezpłatna):

Dubaj (tylko do Budapesztu)
Korfu
Moskwa
Marrakesz-Menara
Palma de Mallorca
Saragossa
Tirana (tylko do Budapesztu)
Bilbao

https://wizzair.com/pl-PL/useful_inform ... b_check-in

Tańsza infolinia: (22)1284905

Odprawa 48h przed odlotem.
https://www.fly4free.pl/wizz-air-zmieni ... d-wylotem/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4351 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 218  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 02 Lip 2015 13:57 

Rejestracja: 16 Cze 2015
Posty: 7
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, a obrazki sprawdzałam na drugim komputerze i przeglądarce bez adblocka - jest to samo więc coś im się tam po drodze po prostu "wysypało" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#522 PostWysłany: 02 Lip 2015 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Bardzo możliwe, że jeśli to komputery w pracy to obrazki blokuje serwer proxy za pośrednictwem którego łączycie się z internetem ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#523 PostWysłany: 02 Lip 2015 14:08 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Kara napisał(a):
Twój przypadek wygląda podobnie do tego: wizzair-zakup-biletow-odprawa,225,46492&p=523035.

A więc sprawa wygląda tak: nie należy klikać- odprawa BEZ niemowlęcia, bo później będzie kłopot z wydrukiem, bez tegoż niemowlęcia. Zatem klikamy ODPRAWA, wpisujemy dane niemowlaka i mamy 2x wydruk, dla siebie i dziecka. Wydruk rzecz jasna jest obowiązkowy, każde dziecko powinno je mieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 02 Lip 2015 21:04 

Rejestracja: 23 Kwi 2014
Posty: 68
a tak trochę z innej beczki. Chciałbym sprawdzić inne miejsca w samolocie. a co tam. raz się żyję. Co polecacie miejsca przy drzwiach awaryjnych czy w pierwszym rzędzie? gdzie będzie ciekawiej/wygodniej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#525 PostWysłany: 02 Lip 2015 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Awaryjne lepsze niż pierwszy rząd IMO. W pierwszym stoliczki są w podłokietnikach, więc fotele są ciaśniejsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 03 Lip 2015 08:42 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Kto chce lecieć w awaryjnym powinien wsiadać do samolotu na samym końcu. Jeśli jeden z awaryjnych rzędów pozostanie wolny, czasem wystarczy tylko zagadnąć stewardesę i można rozsiąść się wygodnie. Chociaż przyznam, że nie pamiętam czy robiłem tak w W6, ostatnio w FR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 03 Lip 2015 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Co więcej, jeśli rząd przy wyjściu awaryjnym pozostanie wolny, to chyba nawet będzie szukany ochotnik do zajęcia miejsca przy oknie. Trzeba jednak, przynajmniej wg regulacji Wizzaira i jeśli trafi się na kogoś z załogi pokładowej, kto się tych wytycznych trzyma, znać angielski.

Lot Glasgow-Poznań. Miałem miejsce w rzędzie awaryjnym przy przejściu, a obo mnie siedziało starsze małżeństwo. Podeszła do nas stewardessa i zapytała się pana siedzącego przy oknie "Do you speak English?". Pan nie odpowiedział, więc stewardessa zwróciła się do mnie. Było jeszcze pytanie (coś w stylu) "Will you be able to open the emergency exit if needed?". A potem, już po polsku poprosiła mnie i tego pana spod okna o zmianę miejsc. Na moją uwagę, że w locie do Glasgow nikt mnie nie pytał, czy znam angielski (zostałem tylko poproszony o zajęcie miejsca przy wyjściu awaryjnym, a nie przy przejściu) stwierdziła tylko, że nie wszyscy z załóg pokładowych trzymają się ściśle regulaminu, ale ponieważ w razie czego komunikaty będą po angielsku, więc jego znajomość jest wymagana by móc siedzieć przy wyjściu awaryjnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#528 PostWysłany: 03 Lip 2015 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Dokładnie, jak ostatnio leciałem na Korfu i miałem 12A z "promocji mobilnej" podeszła stewka i nawija po angielsku. Mówię do niej, że możemy rozmawiać po polsku a ona, że nie, musimy po angielsku bo musi sprawdzić znajomość języka. Ahh, OK rzekłem ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 05 Lip 2015 11:48 

Rejestracja: 05 Lip 2015
Posty: 2
Hey wszystkim, zanim dodzwonie sie na infolinię może wy znacie odpowiedź. Lot jest jutro. Na dwie osoby. Podróż w dwie strony. Chcemy zmienić jedno nazwisko i tylko na lot w jedna stronę. Czy to możliwe? Czy opłata nadal to 180zl.? Dodam że obecne osoby z biletu nie lecą. W którym momencie na stronie zmienia się nazwisko? (Na pewno przed odprawa-to jasne) dzięki z góry za podpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#530 PostWysłany: 05 Lip 2015 11:55 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Opłata za zmianę nazwiska jest stała, za 1 odcinek więc trzeba zapłacić albo kupić nowy bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#531 PostWysłany: 05 Lip 2015 12:03 

Rejestracja: 05 Lip 2015
Posty: 2
Tak. Pytam bo gdzieś przeczytałam że zmiana nazwiska możliwa jest na wszystkie wykupione loty na daną osobę na jednej rezerwacji co w tym przypadku oznaczałoby ze musiałabym zapłacić za zmianę za lot w dwie strony. Czyli 180zl. Razy dwa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#532 PostWysłany: 06 Lip 2015 15:23 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 21
Za tydzień lecę do Lizboy. O ile z Warszawy do Lizbony odprawa online przebiegła sprawnie (zdziwiłem się, że nie trzeba podawać danych z dowodu - czy to jakieś nowe przepisy?). O tyle odprawa z Lizbony do Warszawy jest niemożliwa, widzę napis "Odprawa online na tym lotnisku nie jest możliwa". Z tego co czytam takiej opcji nie ma na lotnisku w Lizbonie i trzeba się odprawić na miejscu. Ktoś to może potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 06 Lip 2015 15:34 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
odprawa-online-na-tym-lotnisku-nie-jest-mozliwa-wizzair,15,27960&p=580859
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 06 Lip 2015 15:43 

Rejestracja: 12 Kwi 2015
Posty: 5
Jestem w trakcie odprawy online na stronie Wizzair.
Trasa przelotu Londyn-Luton - Lublin.
Odprawiam się pierwszy raz w życiu.
Wielka Brytania nie należy do strefy Schengen. I teoretycznie wymagane są paszporty, ale wiem, że lata się na dowód osobisty, jeśli nie ma paszportu.
Moja wątpliwość jest taka: przy wpisywaniu danych pasażera formularz odprawy online daje możliwość wybrania jako typu dokumentu dowodu osobistego. Ja będę leciał na dowód i z niego właśnie przepisuję dane osobowe i dane dotyczące samego dokumentu. Czy zatem (wsiadając do samolotu na lotnisku brytyjskim) lepiej jest wybrać typ dokumentu ,,dowód osobisty" czy może jednak ,,paszport" (bo formalnie, teoretycznie na podróże do/z Anglii obowiązują paszporty)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#535 PostWysłany: 06 Lip 2015 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
możesz lecieć na dowód jak i na paszport :)

Miłego wyjazdu!
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 06 Lip 2015 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
http://www.londyn.msz.gov.pl/pl/informa ... wpolskich/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 06 Lip 2015 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Przy lotach do Anglii polecam paszport jesli masz ten nowy, biometryczny. Na wielu lotniskach sa bramki (epassport gates) specjalnie dla posiadaczy tych dokumentow - kontrola paszportowa idzie duzo szybciej, gdyz cala "reszta" - niezaleznie, czy dowod czy paszport - stoi w kolejce do tradycyjnej kontroli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#538 PostWysłany: 07 Lip 2015 07:52 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
W Luton bramki kontroli automatycznej są obecnie nieczynne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lillymy lubi ten post.
 
      
#539 PostWysłany: 07 Lip 2015 09:18 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 397
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
wątek jest dosyć długi przeczytałem kilka stron ale nie znalazłem odpowiedzi, nie leciałem 4 lata tanimi liniami i teraz mam takie pytanie, jak wpisujecie polskie znaki w nazwisku ? np Ń ł czy jako n/l ? dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 07 Lip 2015 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Wystarczy spróbować wpisać litery i sama strona Wizza daje odpowiedź
Załącznik:
wizz.png
wizz.png [ 75.61 KiB | Obejrzany 1376 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4351 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 218  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group