Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#2281 PostWysłany: 01 Kwi 2015 11:39 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
pablo79 napisał(a):
shiver napisał(a):
Dziś znów nowe problemy z kartą. Wyparowało mi z dostępnych środków ~1500zł.


U mnie to samo - brakuje mi 1000 zł


U mnie zgadzałoby się to zgrubsza z kwotą ostatniej blokady, albo wszystkich aktualnych blokad (zdublowanie). A u Ciebie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2282 PostWysłany: 01 Kwi 2015 11:43 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
U mnie pobrało ok. 1500 zł. Jakiś czas temu rezerwowałem hotel przez booking.com w Rzymie, kwota została pobrana jeszcze raz. Czyli mam rozumieć to nie hotelarz jest oszustem, tylko problem po stronie systemu banku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2283 PostWysłany: 01 Kwi 2015 11:48 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
No na to by wyglądało. U mnie merchantem powinna być Lufthansa Islandia, więc raczej firma solidna. Cieszę się, że nie jestem sam, pewnie naprawią w miarę sprawnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2284 PostWysłany: 01 Kwi 2015 12:03 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
A ja już maila do hotelarza napisałem z obelgami...:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2285 PostWysłany: 01 Kwi 2015 12:06 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
maciek88 napisał(a):
U mnie pobrało ok. 1500 zł. Jakiś czas temu rezerwowałem hotel przez booking.com w Rzymie, kwota została pobrana jeszcze raz. Czyli mam rozumieć to nie hotelarz jest oszustem, tylko problem po stronie systemu banku?


Hotel mógł pobrać dwie kwoty, z czego jedna może być jako preautoryzacja a druga właściwa.
Jedna z tych kwot na pewno wróci na konto dostępnych środków.
O ile hotelarz jest uczciwy.............
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2286 PostWysłany: 01 Kwi 2015 12:11 

Jak najbardziej wskazany pilny kontakt z booking i hotelarzem, by sprawę wyjaśnić (zdarzyło mi się, że hotelarz mając problem z preatoryzacją wykonał 2 blokady, kasę zwrócił ale transakcje te 30 dni były w polu "transakcje odrzucone). Po sprawdzeniu nie mam w marcu podwójnych płatności, saldo się nie zgadza, ale po wcześniejszych doświadczenia zadzwonię jutro lub w piątek po wygenerowaniu wyciągu na infolinię, by spienieżyć pkt. wizz i przy okazji odświeżyć saldo konta kk.
Góra
 PM off  
      
#2287 PostWysłany: 01 Kwi 2015 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
shiver napisał(a):
PS. W Hamburgu nie mogłem zapłacić w automacie za bilety kolejowe. "Niebonie". Inna karta przeszła do strzału.
To jest zabezpieczenie przed nieautoryzowanym transakcjami. Wystarczy zgłosić wcześniej na infolinii że w takim to a takim okresie będzie korzystał z karty w danym kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2288 PostWysłany: 01 Kwi 2015 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Nie sądzę żeby w takim kraju jak Niemcy była blokada bezpieczeństwa. Płaciłem już kartą Raiff w kilku krajach europejskich (m.in. w Hamburgu) i nigdy wcześniej nie zgłaszałem nic bankowi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2289 PostWysłany: 01 Kwi 2015 12:39 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
zulu napisał(a):
shiver napisał(a):
PS. W Hamburgu nie mogłem zapłacić w automacie za bilety kolejowe. "Niebonie". Inna karta przeszła do strzału.
To jest zabezpieczenie przed nieautoryzowanym transakcjami. Wystarczy zgłosić wcześniej na infolinii że w takim to a takim okresie będzie korzystał z karty w danym kraju.


Rozumiem Cię, ale... bez jaj... w Niemczech??? Może mam zgłosić, że jadę do Katowic i mogę musieć skorzystać z karty? Poza tym, płaciłem później tą kartą w restauracjach i muzeach i działała.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#2290 PostWysłany: 01 Kwi 2015 12:45 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
walerek napisał(a):
maciek88 napisał(a):
U mnie pobrało ok. 1500 zł. Jakiś czas temu rezerwowałem hotel przez booking.com w Rzymie, kwota została pobrana jeszcze raz. Czyli mam rozumieć to nie hotelarz jest oszustem, tylko problem po stronie systemu banku?


Hotel mógł pobrać dwie kwoty, z czego jedna może być jako preautoryzacja a druga właściwa.
Jedna z tych kwot na pewno wróci na konto dostępnych środków.
O ile hotelarz jest uczciwy.............


Sytuacja wyglądała dokładnie tak:
W grudniu rezerwowałem hotel w Rzymie, po czym otrzymałem na początku stycznia wiadomość, że rezerwacja została odwołana, bo obiekt został zamknięty.
Zrobiłem w banku chargeback, zwrot kasy dostałem dopiero w zeszłym tygodniu (trwało to 2,5 miesiąca). Następnego dnia znowu ta kwota pojawiła się w blokadach :) Już kontaktowałem się z booking.com, poradzili dzwonic do banku i anulować transakcję. Wczoraj pojawiła się juz jako zaksięgowana. Ale widzę, że to szerszy problem, więc zaraz zadzwonię na infolinię.
Będę musiał również wystosować maila do hotelarza z przeprosinami :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2291 PostWysłany: 01 Kwi 2015 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
shiver napisał(a):
PS. W Hamburgu nie mogłem zapłacić w automacie za bilety kolejowe. "Niebonie". Inna karta przeszła do strzału.

To mógł być akurat problem z automatami biletowymi DBahn. W zeszłym roku nie udało mi się kupić biletu w automacie na dworcu w Hamburgu żadną kartą. Musiałem pójść do kasy i tam przeszła Raiff nawet bez podawania PIN-u :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2292 PostWysłany: 01 Kwi 2015 12:51 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
W automatach DB przy zakupie biletów nie podaje się PIN-u.
Może to z tego ten problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2293 PostWysłany: 01 Kwi 2015 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
shiver napisał(a):
zulu napisał(a):
shiver napisał(a):
PS. W Hamburgu nie mogłem zapłacić w automacie za bilety kolejowe. "Niebonie". Inna karta przeszła do strzału.
To jest zabezpieczenie przed nieautoryzowanym transakcjami. Wystarczy zgłosić wcześniej na infolinii że w takim to a takim okresie będzie korzystał z karty w danym kraju.


Rozumiem Cię, ale... bez jaj... w Niemczech??? Może mam zgłosić, że jadę do Katowic i mogę musieć skorzystać z karty? Poza tym, płaciłem później tą kartą w restauracjach i muzeach i działała.

A w Niemczech nie ma złodziei którzy kradną karty i dokonują nimi operacji ? Wtedy dopiero są jaja jak pieniądze znikają z konta. :lol: A tak na poważnie być może ta blokada jest na określone kraje lub na określone jej nie ma. Nie pamiętam już czy przy wyrabianiu nie pytali czasem o to czy mam zamiar korzystać z karty w innych krajach. Jeżeli ktoś powiedział ze tak to ... temat z głowy. Wiem że ktoś płakał na forum że nie mógł zapłacić kartą za granicą dopiero po zadzwonieniu na infolinie odblokowali mu płatności na dany kraj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2294 PostWysłany: 01 Kwi 2015 13:21 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Przed wyjazdem na Filipiny i wczesniej do Omanu również zgłosiłem ten fakt na infolinii.
Nie było najmniejszego problemu z używaniem tam karty.
Nawet konsultant pochwalił mnie za to, że wybiegłem naprzód i zgłosiłem to wcześniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2295 PostWysłany: 01 Kwi 2015 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Czyli kiedy niby trzeba im zgłaszać? Przed każdym wyjazdem za granicę? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2296 PostWysłany: 01 Kwi 2015 14:35 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Kurde, właśnie poleciało mi z salda kolejne ~300zł. Co oni robią??? A jak to jednak fraud?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2297 PostWysłany: 01 Kwi 2015 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
shiver napisał(a):
Kurde, właśnie poleciało mi z salda kolejne ~300zł

Z "salda" czy z "dostępnych środków" ?
Saldo aktualizuje się u nich z dużym opóźnieniem i czasami transakcje widoczne już w zaksięgowanych, nie są uwzględnione jeszcze w saldzie i dopiero po jakimś czasie saldo się samo aktualizuje.
Jakby powstała świeża transkacja (fraud) to pwoinna być w pierwszej kolejności uwzględniona w "dostępnych środkach".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2298 PostWysłany: 01 Kwi 2015 14:52 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Sorry - z dostępnych. Z nerwów się przejęzyczyłem. Infolinia dalej nie wie o co chodzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2299 PostWysłany: 01 Kwi 2015 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
No to nie wygląda to niestety dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2300 PostWysłany: 01 Kwi 2015 15:06 

shiver napisał(a):
Sorry - z dostępnych. Z nerwów się przejęzyczyłem. Infolinia dalej nie wie o co chodzi.


Jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem, by coś na bieżąco zablokowali ze zmianą dostępnego salda bez ujęcia tej transakcji w "Bieżące blokady" (czasami też w "płatności odrzucone")
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: man4business, marrak, ricinus78 oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group