Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#2181 PostWysłany: 03 Mar 2015 22:06 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Tak z zupełnej ciekawości: 10 lutego wypożyczałem w Meksyku (Cancun) samochód za 1298,40 USD (faktura w USD, potwierdzenie z terminala w USD). Raiffeisen zaksięgował 12.02 kwotę 4856,02 PLN czyli przeliczył dolary na złotówki po kursie 3,7400. Według kalkulatora walutowego na polskiej stronie mastercarda 10 lutego kurs USD/PLN wynosił 3,7257 zaś 12 lutego 3,7137. Skąd więc kurs 3,74? Wiem, że w żadnym innym polskim banku nie miałbym tak dobrego kursu ale z drugiej strony jak się ma zapewnienie o przeliczaniu walut według stawek Mastercarda do rzeczywistości?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#2182 PostWysłany: 03 Mar 2015 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
Rzeczywisty kurs ksiegowania faktycznie wychodzi ciutke gorzej niz kurs mastercard z danego dnia. Z moich obserwacji roznica to ok. 0,5%. Biorac pod uwage poziom dez-informacji na infolinii Raiff chyba nie ma sensu dochodzic dlaczego tak jest :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2183 PostWysłany: 03 Mar 2015 22:53 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Kurs rozjeżdża się im minimalnie od dawna. Niewielkie różnice miałam już kilka lat temu, gdy używałam karty Polbanku jeszcze przed połączeniem z Raiff.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2184 PostWysłany: 09 Mar 2015 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 616
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Złożyłem reklamację na niezaliczone punkty z ostatniego wyciągu. W odpowiedzi okazało się, że za płatność kartą za OC na stronie ubezpieczyciela punkty nie przysługują.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#2185 PostWysłany: 09 Mar 2015 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
O wyłączeniu ubezpieczeń jest chyba w regulaminie. Na sprytnym to nawet nie trybiły tylko od razu wywala "złe konto". Ja ubezpieczenia wszelkie opłacam w żabce na spreparowanym rachunku i wszystko OK ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2186 PostWysłany: 09 Mar 2015 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 616
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Powiem szczerze, że zapłaciłem z przyzwyczajenia. Wydaje mi się, że w citi przechodzilo wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2187 PostWysłany: 09 Mar 2015 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
:) dzieki
z automatu bym to opłacil raiffem i pozniej krecil nosem, niebawem czeka mnie ta watpliwa przyjemnosc

troche OT - karta ryana bph nalicza punkty za opłacenie OC/AC ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2188 PostWysłany: 09 Mar 2015 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Tomek Zien napisał(a):
O wyłączeniu ubezpieczeń jest chyba w regulaminie. Na sprytnym to nawet nie trybiły tylko od razu wywala "złe konto". Ja ubezpieczenia wszelkie opłacam w żabce na spreparowanym rachunku i wszystko OK ;)
Wystarczy zrobić fotkę rachunku i wysłać do biura sprytnego. Wtedy odblokują konto do płatności. Nawet KRUS tak da się tak zapłacić. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2189 PostWysłany: 09 Mar 2015 14:47 

zulu napisał(a):
Wystarczy zrobić fotkę rachunku i wysłać do biura sprytnego. Wtedy odblokują konto do płatności. Nawet KRUS tak da się tak zapłacić. :lol:


chyba trochę się rozpędziłeś, z regulaminu sprytnego billa:
http://www.sprytnybill.pl/target.php
Kod:
Za pomocą Usługi można opłacić tylko następujące rachunki:

    opłata za gaz
    energia elektryczna
    opłaty za media
    telefon
    wywóz nieczystości
    woda i kanalizacja
    telewizja kablowa i satelitarna
    Internet stacjonarny i mobilny
    wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe - opłaty*
    ochrona
    czesne za szkoły, uczelnie**
    opłaty za przedszkole i żłobek
    podatki od nieruchomości, opłaty z tytułu użytkowania wieczystego gruntu na rzecz Urzędów Miast i Gmin


Faktycznie po przeliczeniu pkt nie nalicza pkt w moim przypadku za opłacone w/w kartą polisy w oddziale PZU (za to opłacone KK Ryanair BPH bez problemu nalicza jako bezgotówkowe, sprawdzone)
Góra
 PM off
correos lubi ten post.
 
      
#2190 PostWysłany: 09 Mar 2015 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Przypominam, że jeśli na fakturze jest kod kreskowy (ale nie QR), to bez żadnych opłat można zapłacić taki rachunek przez aplikację Payu. W SB czy żabce jest prowizja :) Poza tym płatność przez Payu trafia na konto odbiorcy szybciej niż przez SB czy Żabkę, którzy trzymają pieniądze ok 2 dni u siebie.
Ograniczeniem jest to, że jedna transakcja to max 500 zł, więc jeśli faktura jest na wyższą kwotę, to trzeba 2 lub więcej razy zapłacić za tą samą fakturę zmieniając kwotę (np. dla 745,34 zł trzeba zrobić 2 transakcje: 500+245,34 zł).
Za wszystkie transakcje przez Payu są naliczane punkty Wizzair.

Odnośnie OC/AC, to do tej pory spotkałem się z 3 możliwościami i za wszystkie dostałem punkty Wizzair:
- płaciłem kartą przez telefon
- przysłali mi link do płatności online, gdzie wybierałem kartę
- miałem formularz przelewu z kodem kreskowym i płaciłem przez Payu
Przypuszczam, że nie u wszystkich ubezpieczycieli tak się da. Ja kupuję polisy zawsze przez Internet.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2191 PostWysłany: 09 Mar 2015 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
Mam do Was pytanie. Pytalem juz pare osob w tej sprawie ale nie mam jednoznacznej odpowiedzi.
Czy mozna dokonac transakcji karta KK Raifa na wyzsza kwote, niz wynosi dostepny limit jaki przyznal bank? Oczywiscie po nadplacie.
Moja sytuacja wyglada tak. Limit 1900, a potrzebuje 4000. Potrzebuje dokonac jednorazowej transakcji w takiej kwocie i nie wiem na czym stoje...

Z gory dziekuje za odpowiedz


Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2192 PostWysłany: 09 Mar 2015 16:13 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Jezeli nadpłacisz to nie powinno być problemu z zapłatą wyższej kwoty...Wiele razy tylko w innym banku tak robiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2193 PostWysłany: 09 Mar 2015 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
KK zwykle tak działają, że każda wpłata na rachunek karty zwiększa saldo dostępnych środków. I tak też, wydaje mi się, powinno być w ReifWizz. No ale może być różnie bo z tym odświeżaniem salda też różnie bywa.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2194 PostWysłany: 09 Mar 2015 22:22 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 152
czacza napisał(a):
Pare dni temu dostałem odpowiedź na reklamację w sprawie nie przyznania podwójnych punktów za okres 1.10-31.12.2014 r.:
W odpowiedzi na Pana zgłoszenie informujemy, że Bank nie znalazł żadnych nieprawidłowości w naliczaniu punktów Wizz Air z tytułi wykonywanych transakcji.
Na infolinii podczas zgłaszania reklamacji konsultantka dokładnie opisała w reklamacji, że chodzi mi o podwójne punkty za ww. okres, a tu jakiś specjalista odpisuje mi, że nie znalazł żadnych nieprawidłowości. Najpierw infolinia zapewnia, że nie trzeba składać reklamacji, bo to ich błąd techniczny i podwójne punkty zostaną dopisane. Po prawie miesiącu oczekiwania konsultantka stwierdza, że lepiej złożyć reklamację, a po jej złożeniu Paweł Dutkiewicz odpisuje, że wszystko jest ok i nie widzi problemu. Ręce opadają...

U mnie dalsza walka z bankiem dotycząca dodatkowych punktów za 1.10-31.12.2015. Złożyłem odwołanie od decyzji banku wyjaśniając obszernie niby banalną kwestię dodatkowych punktów. Podkreśliłem, że konsultanci na infolinii przyznawali mi racje i zapewniali, że po złożeniu reklamacji dodatkowe punkty będą przyznane. Podałem nawet przykłady znajomych oraz informację o zatwierdzeniu tej promocji przez pana Chruściela (skan krążący po forum), wszystko po to, żeby jakiś 'specjalista' dogłębnie zrozumiał moją sprawę.
No i dostałem kolejną wymijającą odpowiedź od banku, który informuje mnie o przyznanych puntach za każdy miesiąc, przyznaje 1 punkt za każde wydane 5 zł i 2 punkty za wydane 5 zł na wizzair.com oraz 500 punktów powitalnych. W odpowiedzi na to pismo bank nawet słowem nie wspomina o dodatkowych punktach bezczelnie lecąc w ch... i robiąc idiotę z klienta. Dwie odpowiedzi od banku mijające się zupełnie z moim pismem i uciekające od odpowiedzi. Ręce opadają na tych cwaniaków, nie są to jakieś miliony, bo ponad 200 zł, ale sposób podejścia i cwane oszukiwanie jest przesadą.

Jakieś porady co z tym dalej zrobić? Do kogo to zgłaszać? Są wyższe instancje, ale jeśli nie ma informacji o tych dodatkowych punktach w regulaminie to jest sens składać to gdzieś wyżej? Jest szansa, że w oddziale załatwię coś więcej czy będą odsyłać do dalszej reklamacji w formie papierowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2195 PostWysłany: 09 Mar 2015 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Anonymous napisał(a):
zulu napisał(a):
Wystarczy zrobić fotkę rachunku i wysłać do biura sprytnego. Wtedy odblokują konto do płatności. Nawet KRUS tak da się tak zapłacić. :lol:


chyba trochę się rozpędziłeś, z regulaminu sprytnego billa:
http://www.sprytnybill.pl/target.php
Kod:
Za pomocą Usługi można opłacić tylko następujące rachunki:

    opłata za gaz
    energia elektryczna
    opłaty za media
    telefon
    wywóz nieczystości
    woda i kanalizacja
    telewizja kablowa i satelitarna
    Internet stacjonarny i mobilny
    wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe - opłaty*
    ochrona
    czesne za szkoły, uczelnie**
    opłaty za przedszkole i żłobek
    podatki od nieruchomości, opłaty z tytułu użytkowania wieczystego gruntu na rzecz Urzędów Miast i Gmin


Faktycznie po przeliczeniu pkt nie nalicza pkt w moim przypadku za opłacone w/w kartą polisy w oddziale PZU (za to opłacone KK Ryanair BPH bez problemu nalicza jako bezgotówkowe, sprawdzone)
Gorny77 dla pewności jeszcze raz sprawdziłem. Na pewno płaciłem za polisę w PZU i drugą w Allianz i jeszcze dla kogoś KRUS i wszystko poszło. Pamiętam że tylko prosili za każdym razem o skan druczku i po jednym dniu dostałem info że konto odblokowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2196 PostWysłany: 10 Mar 2015 09:34 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 464
niebieski
Ja w ub.m. wykonałem tylko jedna transakcję testową w płazie, parę zł poniżej 500,00 - 99 pkt naliczone, także wsio gra i buczy. Tyle tylko, że teraz w płazie jest ograniczenie do 2k/mies.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2197 PostWysłany: 10 Mar 2015 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
Kilka osób pisało powyżej, że punkty można przelać w każdym czasie, nie tylko po zakończeniu okresu rozliczeniowego.
Próbowałem na infolinii to załatwić - powiedziano mi, że tylko po rozliczeniu miesiąca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2198 PostWysłany: 10 Mar 2015 10:28 

Zgadza się, raz mi się udało spieniężyć w połowie miesiąca to co zgromadziłem przez kilkanaście dni, ale w następnym miesiącu tak jak piszesz już pkt nie naliczyło w trakcie miesiąca (irytujące, ale da się z tym żyć)
Góra
 PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#2199 PostWysłany: 10 Mar 2015 11:56 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 464
niebieski
Tak się zastanawiam, punkty przelane na konto wizzair mają datę ważności 2 lata, zaś te nie przelane chyba nie mają daty ważności? więc jeżeli chce się uzbierać odpowiednio dużą liczbę punktów, to lepiej ich nie przelewać na bieżącą, bo nim uzbieramy potrzebna górkę, to mogą się przeterminowywać te na wizzarzee.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2200 PostWysłany: 10 Mar 2015 11:59 

w regulaminie programu wizz masz, że do 12 miesięcy trzeba przelać....

http://raiffeisenpolbank.com/klienci-in ... o+pobrania
Kod:
10. Uczestnik może zamienić swoje Punkty na Fundusze poprzez złożenie Zlecenia. Zlecenie takie należy złożyć najwcześniej 30 dni po dniu, w którym karta Wizz Air MasterCard została aktywowana, ale nie później niż w ciągu 12 miesięcy od dnia przyznania Punktów. Jeśli Zlecenie nie zostanie złożone w wyżej wymienionych terminach, Suma Punktów obniży się o liczbę Punktów, dla których minął termin złożenia Zlecenia.
11. Każde Zlecenie może zostać złożone poprzez Centrum Telefoniczne. Zlecenia przyjmowane są w każdy dzień tygodnia (od 8:00 do 22:00). Fundusze zostaną udostępnione w Koncie Wizz zgodnie z postanowieniami poniższych punktów 13, 14, 15 i 16.
12. Ostatniego dnia Programu wszystkie Punkty, które nie zostały zamienione na Fundusze w wyniku Zlecenia złożonego przez Uczestnika zostaną automatycznie zamienione na Fundusze bez konieczności złożenia zlecenia przez Uczestnika. Zamiana odbędzie się automatycznie
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group