Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 28 Sty 2015 23:52 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 144
Ja przykleiłem normalne paszportowe i było ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#82 PostWysłany: 29 Sty 2015 19:41 

Rejestracja: 08 Lis 2014
Posty: 2
I koniec wysyłania paszportów kurierem. Od 1 lutego tylko osobiście.
Ja wysłałem 21 stycznia, ledwo zdążyliśmy... choć na ich stronie też niby nie ma naszych paszportów. Będę nękać ich telefonicznie.


UWAGA!!!!!

Od dnia 1.02.2015. następują zmiany w procesie składania wniosków wizowych. Uprzejmie prosimy zapoznać się z nimi dokładnie.

-Od dnia 1 lutego 2015 r. osoby ubiegające się o wizę, są zobowiązane udostępnić swoje dane biometryczne (odciski palców i zdjęcie twarzy) wraz z wnioskiem składanym w BLS India Visa Center lub w Ambasadzie Indii w Warszawie.

Wnioski wizowe nie będą rozpatrywane do czasu przekazania danych biometrycznych.

-Wszystkie osoby, które chcą udostępnić swoje dane biometryczne, są zobowiązane stawić się osobiście w celu złożenia wniosku wizowego u wyznaczonego operatora świadczącego usługę – BLS International.

-Po wyżej wspomnianej dacie wnioski wizowe nadsyłane drogą pocztową nie będą przyjmowane.

-Paszporty wraz z wizą przekazywane będą właścicielom wyłącznie za pośrednictwem kuriera organizowanego przez firmę BLS. Do ceny każdego wniosku proszę doliczyć 25 zł. Nie będzie możliwości odbioru paszportów osobiście, bądź indywidualne organizowanie kuriera przez osoby składające.

-Dzieci do 12 roku życia oraz osoby starsze (powyżej 70 roku życia) nie są zobowiązane do udostępniania swoich danych biometrycznych na miejscu.

Osoby, które aplikowały o wizę przed 1.02.2015 r. mogą jeszcze odbierać swoje paszporty według wcześniejszych zasad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 29 Sty 2015 23:20 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Czekaliśmy 16 dni na wizy, na szczęście zdążyliśmy przed zmianami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 29 Sty 2015 23:57 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Na ile dni obecnie wydawana jest zwykła wiza turystyczna jednokrotnego wjazdu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 30 Sty 2015 00:03 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Sprawdzał ktoś czy jest możliwe ubieganie się o wizę w innym kraju niż zamieszkania i jakie tam są warunki?

Może opłaca się to załatwić będąc np. w Turcji lub Grecji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 30 Sty 2015 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Podłączam się do pytania.
Przebywam w Belfaście i widzę, że tutejszy konsulat umożliwia uzyskanie wizy za 30 funtów brytyjskich.
Jeszcze nie pytałem o szczegóły, może ktoś coś podobnego przerabiał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 30 Sty 2015 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
Będę ubiegał się na dniach o wizę w Berlinie... Dam znać jak poszło

edit
zeby wyrobic wize poza granicami naszego pieknego kraju koniecznie trzeba spelnic warunek, ze mieszka sie w danym kraju minimum od roku...
Calkowity koszt 65€, nie musialem nigdzie palca przykladac. Czas oczekiwania to 3-4 dni robocze.

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 01 Lut 2015 10:57 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
30.01 to i w Warszawie nie musiałem przykładać ;)

Bezsensu ten warunek, ze trzeba mieszkać gdzies minimum rok. Troche to dyskwalifikuje dla globtrotterow.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 01 Lut 2015 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
Jeśli mieszka się krócej, to ambasada decyduje...
Żona będzie składać w tygodniu nadchodzącym i ciekawe, czy będzie musiała palca dawać :grin:

Gesendet von meinem Nexus 7 mit Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 12 Lut 2015 19:41 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Przechodziłem właśnie nową procedurę.
Nic nadzwyczajnego - odciski 4 palców złączonych obu rąk + kciuki obu rąk. Skaner jak przy paszportach.

Ale nie to jest najciekawsze. Przede mną był facet - miał kilka wniosków, które podał i zapłacił. Z Panią z okienka był po imieniu. Zainteresowało mnie to i gdy przyszła moja kolej to spytałem, czy to był pośrednik i czy takie wnioski będą nadal przyjmowane. Pani szczerze odpowiedziała - że od niektórych pośredników będą. Pani informowała również wszystkich, że nadal paszporty można odbierać osobiście! Nie kasowała wtedy tych dodatkowych 25 złotych za kuriera.

P.S. Po powrocie z Wawy otrzymałem informację, że np. WizaCenter jest takim pośrednikiem - nadal będzie można wysłać pocztą, bez konieczności stawienia się. Oczywiście trzeba doliczyć prowizję.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 13 Lut 2015 01:35 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Wczoraj odbierałem wizy jeszcze po staremu i na podajniku z numerkami była kartka, że dziś obsługują tylko do numerka 659 i pozostałych przepraszają. Nie wiem czy to codzienna praktyka, ale może warto przyjść wcześniej, żeby nie "pocałować klamki".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 14 Lut 2015 17:43 

Rejestracja: 14 Lut 2015
Posty: 2
hej mam pytanko do Wyjadaczy ;)
otóż jadę po raz pierwszy do kraju gdzie potrzebna jest wiza i zlozylam wniosek w konsulacie o wydanie wizy turystycznej do Indii. Pobyt moj bedzie trwal od 13 do 29 marca a na wniosku zaznaczylam period of viza 1 month (myslalam ze wiza wydawana jest na 6 tygodni i liczy sie tylko dzien wjazdu do kraju zgodnie z tym co znalazłam w Wikipedii:

Termin ważności wizy zazwyczaj nie pokrywa się z dozwolonym okresem pobytu. Na wizie często określony jest jedynie okres, w którym jej posiadacz może wjechać (ubiegać się o wjazd) do obcego kraju. Np. jeżeli wiza została wydana 1 stycznia, uprawnia do wjazdu do obcego kraju do 30 marca, a dozwolony okres pobytu w danym kraju wynosi 3 miesiące, to trzymiesięczny, dozwolony pobyt rozpoczyna się w dniu, w którym posiadacz wizy przekracza granicę obcego państwa (musi to nastąpić pomiędzy 1 stycznia a 30 marca). W ten sposób jeżeli wjazd do kraju nastąpił 30 marca, posiadacz wizy może przebywać w danym kraju nawet do 1 lipca).

A teraz mnie tknęły wątpliwości że może moja wiza powinna byc ważna do 29 i wpisałam za krótki czas trwania :/
Jak to jest?
A jeśli nie daj Boże tak jest to czy muszę tam jechać osobiście znowu zeby mi przedluzyli czy wystarczy zadzwonić i powiedzieć jaka mam sprawę (wiem że do nich się bardzo trudno dodzwonić bo już próbowałam, a w internecie w zasadzie nie znalazłam żadnej informacji na ten temat :()

Do wniosku dołączyłam bilet na samolot w dwie strony więc oni w zasadzie wiedzą jak długo spędzę w Indiach i w jakim terminie.

Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 14 Lut 2015 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Wiza jest ważna od dnia jej wydania. Poniważ maja Twój bilet (zawsze jest wymagany bilet do uzyskania wizy turystycznej), to ważność wizy na pewno nie wygaśnie przed Twoim terminem powrotu.. W moim przypadku wizę wydano na 6 miesięcy, ale też o taką aplikowałem. Nie sądzę, aby u Ciebie przeoczyli termin powrotu, spokojnie. Masz wątpliwości- zadzwoń do BLS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 14 Lut 2015 19:19 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 42
Zbanowany
pewnie głupie pytanie .ale.........
W wniosku poglądowym czyli jak wypełnić podanie są 3 strony
mi wyszło 2 .... :( teoretycznie te same dane

Przy okazji ,czy trzeba być z samego rańca,by ponownie nie jechać do Warszawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 14 Lut 2015 21:33 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Ilość stron nie ma znaczenia. Musisz wypełnić formularz do końca i go wydrukować.

W BLS jest maszyna do wydawania numerków. 12 lutego byłem tam o 9:50 i miałem ok. 30 numerów przed sobą. Ich obsłużenie trwało ok. godziny (nie wszyscy byli, wtedy numerek przepadał).
Resztę musisz sobie dopowiedzieć sam...
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 15 Lut 2015 10:54 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 42
Zbanowany
Ta ,trzeba łapać PB o 4,30 z Gdańska.
Dzięki za podpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 15 Lut 2015 11:50 

Rejestracja: 23 Maj 2013
Posty: 160
Informacja dla tych,którzy nie mają czasu na osobiste fatygowanie się do stolicy w celu otrzymania wizy do Indii.Otrzymałem informację iż biuro pośrednictwa wizowego Aina Travel pośredniczy dalej w otrzymaniu wizy bez konieczności stawiania się w konsulacie Indii w Warszawie.Koszt ich pośrednictwa na daną chwilę to 110,70PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 15 Lut 2015 13:09 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Wizacenter pobiera 85 zł za pośrednictwo, czyli u nich bardziej się opłaca.

Pytanie, czy jest jakaś różnica w serwisie obu pośredników?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 15 Lut 2015 16:37 

Rejestracja: 14 Lut 2015
Posty: 2
sko1czek dzięki wielkie za odpowiedź. Próbowałam się do nich dodzwonić ale w ogóle nie odbierają :( Napisałam maila.

A gdyby coś poszło nie tak to ile się czeka na wydanie wizy, żebym w razie czego zdążyła złożyć wniosek raz jeszcze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 15 Lut 2015 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Czeka się około tygodnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group