Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#801 PostWysłany: 08 Gru 2014 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
To fajnie, że po przebojach z rezerwacją rozmowy ostatecznie udało wam się załatwić sprawę bez dalszych komplikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#802 PostWysłany: 08 Gru 2014 23:57 

Rejestracja: 28 Lis 2014
Posty: 23
maciass napisał(a):
Nie, to nie byłem ja ;) Były pytania o udział w loterii wizowej? Przyznałeś się do tego we wniosku? Nie pamiętam czy jest tam miejsce na takie dane.


Pola takiego nie było w formularzach. Zapewne widnieje to u nich w danych, że brałęm udział w loterii, ale nikt mnie o to nie pytał w Ambasadzie. Wszyscy byli mili, aż nie mogłem uwierzyć :) Z drugiej strony udział w loterii traktowałem dosłownie jak loterię - w sumie to mając wizę turystyczną nie potrzebuję zielonej karty, bo nigdy nie planowałem tam zostawać na stałe. Chciałem mieć tylko możliwość bezproblemowych wizyt w USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#803 PostWysłany: 09 Gru 2014 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
1. Ubieganie się o zieloną kartę nie jest przeszkodą w otrzymaniu wizyty turystycznej. Natomiast kłamstwo tak, gdyby padło takie pytanie lepiej odpowiedzieć prawdę, bo ambasada zna odpowiedź :)
2. Karta rezydenta (zwana zieloną kartą) nie może służyć jako zastępcza wiza turystyczna. Jeżeli nie spędzasz odpowiedniej ilości czasu w USA i nie płacisz tam podatków to zwyczajnie tracisz tą kartę (m.in. trzeba zgłosić i uzasadnić wyjazd powyżej 6 miesięcy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#804 PostWysłany: 09 Gru 2014 17:31 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
wojtkow napisał(a):
2. Karta rezydenta (zwana zieloną kartą) nie może służyć jako zastępcza wiza turystyczna. Jeżeli nie spędzasz odpowiedniej ilości czasu w USA i nie płacisz tam podatków to zwyczajnie tracisz tą kartę (m.in. trzeba zgłosić i uzasadnić wyjazd powyżej 6 miesięcy).

uzasadnic to mozesz pod jakimkolwiek pozorem. wiazace jest... zlozenie zeznania podatkowego w usa mimo przebywania poza granicami, wtedy wygrasz
sprawe w sadzie z emigration.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#805 PostWysłany: 09 Gru 2014 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Poczytaj sobie na usa.info o osobach, którym odebrano karty i ich odwołaniach.
Zeznanie podatkowe nie wystarcza musisz mieć pobyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#806 PostWysłany: 09 Gru 2014 18:30 

Rejestracja: 28 Lis 2014
Posty: 23
Prawdę mówiąc to czekałem na pytanie o loterię, ale nie zapytali. Oczywiscie powiedziałbym prawdę. Generalnie nie bardzo rozumiem ludzi, którzy idą na to spotkanie i kłamią. Jeśli ktoś ma coś na sumieniu, co może nie pozwolić mu wyjechać, widocznie nie zasługuje by tam jechać. Tak mi się przynajmniej wydaje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#807 PostWysłany: 10 Gru 2014 19:29 

Rejestracja: 10 Gru 2014
Posty: 1
Witam, czy w Warszawie dalej można zostawiać rzeczy u fotografa naprzeciwko ambasady?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#808 PostWysłany: 10 Gru 2014 19:31 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#809 PostWysłany: 17 Gru 2014 22:34 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Mam prośbę do osób, które w najbliższym czasie zamierzają wypełniać wniosek o wizę w Warszawie.

Czy mogę prosić o sprawdzenie, czy można już rezerwować wizyty na za 2 miesiące? Interesuje mnie konkretnie termin 12 lutego.

Będę wdzięczny za informację tutaj lub PW.

Z góry dziękuję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#810 PostWysłany: 18 Gru 2014 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
Kolega teraz się umawia na spotkanie w W-wie i w kalendarzu można wybrać nawet Marzec (Luty tez).
12 lutego wolny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#811 PostWysłany: 18 Gru 2014 15:09 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Dzięki za potwierdzenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#812 PostWysłany: 03 Sty 2015 17:44 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Na stronie ambasady jest napisane, że najpierw należy wnieść opłatę, a w kolejnym kroku wypełnić DS-160.

Wydaje mi się to trochę nielogiczne. Czy w formularzu jest konieczność podawania nr wpłaty, czy mogę go "spokojnie" wypełnić i dopiero potem płacić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#813 PostWysłany: 03 Sty 2015 17:55 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Ja najpierw wypełniałem, a dopiero później płaciłem. Chyba, że teraz się coś zmieniło. W formularzu nie podaję się numeru wpłaty.

Sudoku napisał(a):
Na stronie ambasady jest napisane, że najpierw należy wnieść opłatę, a w kolejnym kroku wypełnić DS-160.

Wydaje mi się to trochę nielogiczne. Czy w formularzu jest konieczność podawania nr wpłaty, czy mogę go "spokojnie" wypełnić i dopiero potem płacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#814 PostWysłany: 03 Sty 2015 18:07 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
Dokładnie w samym formularzu nie ma miejsca na wpisanie numeru zapłaty. Dopiero jak umawiasz się na rozmowę podajesz numer zapłaty. Sama opłata jest ważna przez rok. Podejrzewam że skonstruowali w ten sposób instrukcję, żeby najpierw ludzie płacili, a potem wypełniali i zawracali głowę swoimi formularzami. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#815 PostWysłany: 03 Sty 2015 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Sudoku napisał(a):
Na stronie ambasady jest napisane, że najpierw należy wnieść opłatę, a w kolejnym kroku wypełnić DS-160.

Wydaje mi się to trochę nielogiczne. Czy w formularzu jest konieczność podawania nr wpłaty, czy mogę go "spokojnie" wypełnić i dopiero potem płacić?


Tam na tej stronie ogolnie mozna znaleźć trochę sprzecznych instrukcji. Przeczytaj instrukcję jak należy wnieść opłatę, tam jest dobrze. http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-paymentinfo.asp
Kolejność powinna być taka: wypełniasz formularz, potem rejestrujesz się w systemie spotkań i dopiero tam masz dokładne dane do zapłaty. Nie płać wcześniej bo możesz zapłacić złą kwotę.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#816 PostWysłany: 03 Sty 2015 20:20 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Wizę wyrabiałem w październiku 2014. Najpierw było wypełnienie wniosku, potem płatność.
Bez numeru wniosku nie dokonałbym płatności.

Może w międzyczasie coś się zmieniło...
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#817 PostWysłany: 10 Sty 2015 01:23 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Może komuś ten post pomoże i na coś się przyda.

Zdjęcie do wizy zrobiłem w poniedziałek (5.01). We wtorek (6.01) wypisałem formularz - zajęło mi to około godziny i mogłem wybrać spotkanie już na czwartek (8.01), ale bardziej pasował mi piątek (9.01). Z racji bliskości wybrałem Kraków.

Kolejność załatwiania spraw:

1. Zrobienie zdjęcie
2. Formularz
3. Opata gdzie wpisuje się numer z formularza
4. Wyznaczenie spotkania (online - wybiera się dostępne daty i godziny)
5. Wydruk (potwierdzenie wyznaczenia spotkania, wydruk potwierdzenia złożenia formularz, wydruk potwierdzenia zapłaty - ale jak płacicie online to te potwierdzenie pojawia się już na potwierdzeniu wyznaczonego spotkania) i zebranie ze sobą paszportu.
6. Wizyta w ambasadzie/konsulacie USA - tak około 20 minut przed wyznaczoną godziną warto się pojawić. Nie ma sensu wcześniej.
7. Oczekiwanie na kuriera z przesyłką (lub odbiór samemu - okolice Balic).

Koszt za turystyczną (B2) - 576 PLN + 24 PLN za kuriera (ale za kuriera płacimy przy odbiorze).

Sama wizyta w konsulacie:

Około 20 minut czekania przed wejściem. Następnie wchodzimy do przedsionka i tam kontrola jak w sądach czy na lotnisku, a więc wyciągamy wszystkie rzeczy z kieszeni, ściągamy kurtkę i to przejeżdża przez taśmę, a my przechodzimy przez bramkę. Nie wolno mieć żadnych plecaków, tylko teczkę wielkości A4. Telefon, wbrew opiniom na Internecie, można zostawić w depozycie. Ale tylko telefon. Resztę można zostawić w barze na przeciwko, ale ja zostawiłem na dworcu w szafce (8 pln za dzień).

Potem ktoś sprawdza nam kartkę z wydrukiem złożonego formularza, patrzy na paszport i sprawdza zdjęcie (naprawdę lepiej je zrobić u fotografa, bo niektórzy przede mną chyba robili sami i mieli je kompletnie źle zrobione). Dodatkowo ktoś się wyłożył, bo miał te same zdjęcie co w paszporcie, a paszport ważny od kilku lat, a zdjęcia ma być maks do sześciu miesięcy wstecz. Ale tak to jest jak ludzie w ogóle nie czytają informacji na stronie ambasady.

Następnie zapraszają nas na górę po schodkach. Oddajemy odciski palców, pobieramy numerek i podchodzimy do jednego z czterech stanowisk. Tam odbywa się rozmowa (u mnie trwała mniej niż minutę, oczekiwanie po wybraniu numerku około dwóch minut). Rozmowa po polsku. Moja wyglądała mniej więcej:

Dzień dobry panie XXX YYY. Po co pan udaje się do USA? (Zobaczyć Nowy Jork)
Do znajomego? (Nie)
Sam (Tak)
Ma pan tam rodzinę (Nie)
Był pan już w USA (Nie)
Na jak długo pan leci (Tydzień)
Gdzie pan pracuje (Studiuję matematykę i prowadzę spółkę)
Dziękuje wiza przyzna.

Ogólnie bardzo ważne jest by nie rozgadywać się. Oni naprawdę nie chcą od nas wiedzieć więcej poza tym co pytają. A jak coś ich zaciekawi to sami dopytają.

Całość z dojściem i powrotem na dworzec oraz czekaniem 20 minut przed konsulatem zajęła 70 minut.

Nie ma się co bać. W sieci straszą, że trzeba udowadniać że ma się związki z krajem, ale ja tego nie odczułem. Żadnych dokumentów ode mnie poza tymi wymienionymi wyżej nikt nie chciał - oczywiście jak ktoś chce to może wziąć dla pewności (umowy na mieszkanie, wydruki z konta, umowy o pracę itd.), ale sami tego z siebie nie pokazujcie. Moje związki z Polską są de facto bardzo małe - w formularzu nic nie pisałem o powoływanej dopiero spółce, a studia to wiadomo że można zerwać. Na plus na pewno było prawie 30 państw odwiedzonych w ostatnich pięciu latach, więc widać że lubię podróżować i zwiedzać.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Szybka wiza do USA
#818 PostWysłany: 10 Sty 2015 10:31 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 3
Witam wszystkich forumowiczów.
W marcu muszę polecieć do Usa na 2 tygodnie, po czym wrócić do Polski. Jestem po studiach mgr, zarejestrowany jako bezrobotny. Czy mam jakiekolwiek szanse otrzymać wizę turystyczną? Co ułatwiłoby mi zdobycie tejże wizy (jakieś zaproszenie itd). Potrzebuję adres miejsca gdzie będę przebywał i osoby która się "mną zajmie"?
Dziękuję z góry wszystkim za udzieloną pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szybka wiza do USA
#819 PostWysłany: 10 Sty 2015 10:46 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
uff... jest to temat rzeka, ciezko powiedziec, na pewno rodzina w polsce, nieruchomosci i oszczednosci plus np. zaproszenie
od obywatela amerykanskiego by pomogly. szczerze to jednak ruletka, bardzo zle to wyglada ze jestes bezrobotny, konsul bedzie
myslal ze jedziesz do pracy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szybka wiza do USA
#820 PostWysłany: 10 Sty 2015 10:52 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 3
kurcze, a nie można dostać jakiejś krótkiej przepustki na miesiąc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group