Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#641 PostWysłany: 24 Lip 2014 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Nikomu nic zgłaszać nie musisz. Tu jest opis odbioru dokumentów http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-lo ... ection.asp

Więc robisz ksero swojego dowodu i piszesz bratu upoważnienie do odbioru paszportu z wizą. Coś w stylu http://www.is.waw.pl/Download/PlikiDoPo ... czenia.pdf (oczywiście wpisując, że chodzi o paszport)
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#642 PostWysłany: 25 Lip 2014 17:51 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
kevin napisał(a):
Nikomu nic zgłaszać nie musisz. Tu jest opis odbioru dokumentów http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-lo ... ection.asp

Więc robisz ksero swojego dowodu i piszesz bratu upoważnienie do odbioru paszportu z wizą. Coś w stylu http://www.is.waw.pl/Download/PlikiDoPo ... czenia.pdf (oczywiście wpisując, że chodzi o paszport)

Zrobiłem jak poradziłeś,dodałem xero dowodu.Jak ktoś będzie wiedział kiedy problem z wizami zostanie rozwiązany,prosiłbym aby napisał w tym wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#643 PostWysłany: 02 Sie 2014 10:03 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
już wszystko ok paszporty w domu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#644 PostWysłany: 13 Sie 2014 23:07 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 43
Loty: 29
Kilometry: 68 101
Wypełniłem wniosek i załączyłem zeskanowane zdjęcie. Czy na rozmowę z konsulem muszę mieć zdjęcie zrobione w zakładzie, czy go nie wymagają jeżeli zostało zaakceptowane zdjęcie elektroniczne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#645 PostWysłany: 13 Sie 2014 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie musisz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#646 PostWysłany: 13 Sie 2014 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Abian napisał(a):
Wypełniłem wniosek i załączyłem zeskanowane zdjęcie. Czy na rozmowę z konsulem muszę mieć zdjęcie zrobione w zakładzie, czy go nie wymagają jeżeli zostało zaakceptowane zdjęcie elektroniczne?


ja bym powiedziała, że nie wiadomo. jeśli spełniało wszystkie warunki, były dobre proporcje, brak cienia itd to małe ryzyko, że zakwestionują, ale też były już przypadki (nawet opisywane chyba w tym wątku), że zdjęcie przeszło we wniosku online, a na miejscu zakwestionowali. wtedy konieczne jest doniesienie kolejnego. można zrobić naprędce w okolicy ambasady i przynieść wywołane. wtedy oni skanują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#647 PostWysłany: 13 Sie 2014 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Był tu opisywany taki przypadek typu jeden na milion. Ale co do zasady nikt zdjęcia tam nie wymaga, jeśli przeszło we wniosku. Jednak jeśli coś by się nadzwyczajnego stało to w po rozmowie konsul wyśle Cię do fotografa na przeciwko i doniesiesz foto w 10 minut.

Taka sytuacja była tu opisywana raz czy dwa, ale też dotyczyła fotek robionych w domu, a nie u fotografa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#648 PostWysłany: 13 Sie 2014 23:33 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 43
Loty: 29
Kilometry: 68 101
Mam nadzieję że nie będą chcieli. Rozmowę mam o 8 rano więc pewnie trudno będzie znaleźć czynnego fotografa o tej godzinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#649 PostWysłany: 13 Sie 2014 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Czynny fotograf jest naprzeciwko drzwi do ambasady, więc bez stresu. Co nie zmienia faktu, że na 99,9% nie będziesz potrzebował korzystać z jego usług :)

PS: No chyba że będziesz miał ze sobą plecak lub dużą torbę, to można u niego przechować za 10zł, bo do ambasady Cię z tym nie wpuszczą ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#650 PostWysłany: 13 Sie 2014 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
w zeszłym roku mój mąż i jeszcze jedna osoba z kolejki miały zakwestionowane zdjęcie. takie z nich wyjątkowości;)
ale ogólnie zgadzam się, że jak zdjęcie dobrze zrobione to ryzyko niewielkie.
jeśli chodzi o Warszawę, to jakby co fotograf naprzeciwko jest czynny chyba od rana. on zarabia głównie na przechowywaniu rzeczy, których nie można było wnieść do ambasady;)

edit: widzę, że napisałam w tym samym czasie o tym samym co szymonpoznan1.

jeszcze co do zdjęć - ja i mąż mieliśmy robione w domu. na moim wyszedł minimalny cień i myśleliśmy, że może nie przejść, ale stwierdziłam, że najwyżej zrobię szybko naprzeciwko. przeszło bez problemu. mojego męża zdjęcie wyglądało na prawidłowe, cienia takiego jak u mnie nie było, proporcje ok, a zakwestionowali... już teraz nie pamiętam dlaczego.


Ostatnio edytowany przez juliaka, 13 Sie 2014 23:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#651 PostWysłany: 13 Sie 2014 23:53 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 43
Loty: 29
Kilometry: 68 101
Jak fotograf jest czynny od rana to luz, bo znając moje szczęście to zdjęcie będzie do poprawy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#652 PostWysłany: 18 Sie 2014 13:54 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
wiecie może czy z kaskiem motocyklowym wpuszczą do ambasady?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#653 PostWysłany: 18 Sie 2014 14:00 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
będziesz zapewne musiał zostawić w depozycie na wejściu - ewentualnie u fotografa naprzeciw jeśli w ambasadzie nie przechowają
Góra
 Profil Relacje PM off
radoslaw lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#654 PostWysłany: 18 Sie 2014 14:21 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 43
Loty: 29
Kilometry: 68 101
W depozycie to chyba tylko komórki mozna zostawić. Wiec chyba zostaje fotograf.
Góra
 Profil Relacje PM off
radoslaw lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#655 PostWysłany: 21 Sie 2014 21:01 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
jednak wpuścili z kaskiem bez żadnego problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#656 PostWysłany: 23 Wrz 2014 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 418
svalbald napisał(a):
Czy może ktoś poradzić jak jest w przypadku gdy ma się kogoś z rodziny w USA? też dają wizy bez problemu? Dawniej były z tym duże problemy.
Np. ja mam tam siostrę (ma zieloną kartę) i raczej powinienem się do tego przyznać we wniosku wizowym. Wcześniej nie starałem się o wizę.
Może ktoś z Was był w takiej sytuacji? Dzięki.

Tak więc moje wrażenia: rozmowa z konsulem pozornie bardzo długa- ale 90% czasu to wielokrotne próby zeskanowania odcisków palców (udało się dopiero pobrać odciski z kciuka - już myślałem że mnie konsul kopnie w tyłek i wygoni z konsulatu ;D), później kilka standardowych pytań: w jakim celu tam jadę, na jak długo, (później konsul zachwycił się nad nazwą firmy w której pracuję gdyż jej nazwa brzmi podobnie jak znany amerykański producent odkurzaczy); jak długo pracuję w tej firmie i kto to jest ta osoba (tzn. moja siostra) i czy ma ona ona zieloną kartę (to konsul myślał jak to powiedzieć po polsku). Później życzenia miłego pobytu w Stanach Zjednoczonych i wiza na 10 lat :D
_________________
Ja chcę jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#657 PostWysłany: 23 Wrz 2014 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Promesa wizowa... wizę prawdopodobnie dostaniesz na lotnisku w USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#658 PostWysłany: 23 Wrz 2014 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 418
No tak niby tylko promesa.. ale np. Finowie mają ruch bezwizowy a co dziesiątego z nich zawracają z lotniska do domu.. promesa to już jest dużo, żeby wizy na lotnisku nie dostać to muszą być mocne podstawy i od decyzji odmownej można się odwoływać. W Visa Waiver tego nie ma.
_________________
Ja chcę jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#659 PostWysłany: 23 Wrz 2014 22:59 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Wiem ze OT ale w sprawie tej nazwy: Hoover? Świetne odkurzacze, mam domowy i samochodowy ;)

-- 23 Wrz 2014 23:04 --

svalbald napisał(a):
No tak niby tylko promesa.. ale np. Finowie mają ruch bezwizowy a co dziesiątego z nich zawracają z lotniska do domu.. promesa to już jest dużo, żeby wizy na lotnisku nie dostać to muszą być mocne podstawy i od decyzji odmownej można się odwoływać. W Visa Waiver tego nie ma.


A wiesz jak to wyglada w praktyce? To ci powiem. Na lotnisku unieważniania promesę i lecisz następnym wolnym lotem do PL. Potem w PL starasz sie to wszystko naprawić. Ale to dotyczy ludzi którzy naprawdę kombinują lub sa matolkami (vide casus jednego boksera gdzie załatwili mu zła kategorie wizową). Ludzie jadący w odwiedziny do rodziny, znajomych czy zwykli turyści nie maja czego sie obawiać.

A z tym ruchem bez wizowym coś jednak jest ma rzeczy. Osobiście odnoszę wrażenie ze Kanadyjczycy sa bardziej dociekliwi na granicy niż w USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#660 PostWysłany: 23 Wrz 2014 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Kanadyjczycy tacy bardzo dociekliwi IMO nie są. Ale rzeczywiście od czasu zniesienia wiz odsyłają Polaków z granicy częściej i na pewno częściej niż Amerykanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group