Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-Wiza
do Okręgu Kaliningradzkiego
e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
do Obwodu Leningradzkiego z S. Petersburgiem od 01.10
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408
na wschodzie Rosji
e-wiza-wschod-rosji,1463,148599


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#201 PostWysłany: 19 Cze 2015 16:33 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
Hmm, chyba Rosjanie bardzo prą już w kierunku załatwiania wiz tylko przez centrum wizowe, bo nawet na stronie Wydziału Konsularnego jest link "Umów się na wizytę", który przekierowuje do centrum wizowego na ul. Starościńską w Warszawie. Pan z informacji telefonicznej z Wydziału Konsularnego również przekierowuje do tego linku. Czy komuś udało się to ominąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#202 PostWysłany: 22 Cze 2015 10:21 

Rejestracja: 02 Cze 2015
Posty: 5
@eukaliptus

Ja zapisywałam się właśnie przez stronę (co było dla mnie wielkim zaskoczeniem), gdzie terminy są zajęte na 2 tygodnie do przodu, bo przyjmują tylko kilka osób dziennie (do 11.30). Jak przyszłam na wizytę, to musiałam podać swoje nazwisko i oczywiście sprawdzali czy byłam zapisana, więc ciężko będzie to ominąć. Załatwiłam swoje sprawy w jakieś 10 minut, a gdyby Panie były zajęte tylko mną, to pewnie zajęłoby to 5 minut. Kompletnie nie rozumiem tego systemu zapisów, bo naprawdę byliby w stanie przyjąć co najmniej 2 razy więcej osób dziennie.

Co do oczekiwania - w Wydziale Konsularnym wisiała informacja, że czeka się max 10 dni kalendarzowych, nie roboczych. Ja będę czekać 6 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#203 PostWysłany: 23 Cze 2015 22:34 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Uzupełniam moją wypowiedź, ponieważ jestem już po dwóch wizytach w konsulacie. Garść spostrzeżeń:

- terminy do zapisu na wizytę w konsulacie, jak już tu zauważono, są zaskakująco odległe; niepasujący termin można dowolnie zmieniać, ale zmiana jest uciążliwa (strony wyłącznie po rosyjsku)
- w konsulacie w Krakowie mówią bezproblemowo po polsku
- urzędniczka bardzo długo i skrupulatnie czyta i porównuje wszystko, po czym potrafi się przyczepić do zupełnie absurdalnych rzeczy - np. ja miałem zaproszenie, u dołu którego było "Заместитель директора по научной работе". Pani zażyczyła sobie, żebym dostarczył pismo, że zastępca dyrektora jest upoważniony do zapraszania (sic!); pismo załatwiłem, sążnista 2-stronicowa bumaga...
- polisa musi być i dokładnie specyfikować ubezpieczenie, kwotę itd. co czasem kosztuje dodatkowe załatwianie (np. certyfikatu na uczelni, jeśli takowa ubezpiecza wyjazdy)
- czasem się okazuje, że "margines na dole" jest 5 mm za mały (serio!) więc uważajcie, gdy drukujecie
- zdjęcie też nie może być "zbyt stare"

Wszystkich tych rzeczy potrafią się przyczepić, głównie dlatego, że na zaproszenie naukowe wiza jest bezpłatna i "serce ich boli". U mnie czas oczekiwania od zakończonego sukcesem złożonego podania do odbioru - równy tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 23 Cze 2015 23:28 

Rejestracja: 23 Cze 2015
Posty: 2
Chciałam się jeszcze upewnić czy nadal nie ma rejonizacji? Dzwoniłam dzisiaj do centrum wizowego i zostałam pokierowana do Krakowa,i powiedzieli,ze nie ma opcji ubiegania się w Warszawie.To prawda???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#205 PostWysłany: 23 Cze 2015 23:32 

Rejestracja: 23 Cze 2015
Posty: 2
Mam właśnie pytanie o tzw.wizę humanitarną. Wyjeżdżam na międzynarodowy projekt,ale mam ogromny problem z załatwieniem wizy. Czy można dostać ten rodzaj wizy na podstawie tylko skanu zaproszenia?
Dzwoniłam dzisiaj do centrum wizowego w Krakowie i poinformowali mnie,że musi być tylko oryginał i to jeszcze musi przejść on przez Federacyjne Służby Migracyjne w Rosji.Ktoś załatwiał może w tym roku taki rodzaj wizy?i czy jest to prawda?
Czy mimo,ze podlegam pod Kraków mogę ubiegać się o wizę w warszawie,może mimo wszystko tam łatwiej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#206 PostWysłany: 24 Cze 2015 07:41 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
swiat napisał(a):
Dzwoniłam dzisiaj do centrum wizowego w Krakowie
Po co chcesz korzystać z płatnych usług jakiegoś centrum? Rejestrujesz wniosek pod adresem https://visa.kdmid.ru/ (głównie po to, żeby go wydrukować na końcu), a niezależnie od tego, wizytę w konsulacie pod adresem http://krakow.kdmid.ru/queue-pl/. W moim przypadku oryginał zaproszenia wysłał do konsulatu (nie słyszałem, żeby to przechodziło przez jakieś służby w Rosji) zapraszający. Nie mam pojęcia, czy podczas składania wniosku ktokolwiek skojarzył ten fakt (że coś takiego zostało wysłane do konsulatu pocztą). Zaproszenie wyglądało bardzo formalnie, miało jakiś numer porządkowy na dole, ale w samym wniosku ja nie podawałem żadnego oficjalnego numeru. To czy przyniosłem oryginał czy kopię, nie miało znaczenia. Np. potem musiałem donieść potwierdzenia, które były zwykłym wydrukowanym skanem.
Co do miejsca składania wniosku, to obowiązuje rejonizacja (nie sprawdzałem tego, ale przeczytałem na stronie http://taniezwiedzanie.com/sites/201/wiza-do-rosji---poradnik-). Wg mojego wyczucia wygląda, że nie lubią tych "bezpłatnych" wiz, ale z wielką chęcią wepchną ci cokolwiek płatnego, a najlepiej w trybie ekspresowym.
p.s. w kilku kolejnych niezależnych miejscach znalazłem twierdzenia, że obowiązuje ścisła rejonizacja przy składaniu wizy, np.
http://www.blog.superubezpieczenia.pl/wiza-do-rosji/
http://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-rosji/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#207 PostWysłany: 30 Cze 2015 20:06 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
Przydatna wskazówka - przy wypełnianiu wniosku o wizę nie warto wpisywać wielu miejsc pobytu, bo później trzeba do każdego mieć osobny voucher turystyczny.

Dodatkowo - z rejonizacją jest jednak chaos. Dziś mój wniosek przyjęto w centrum wizowym w Warszawie, mimo że podlegam pod inny rejon. Wytłumaczono mi, że na razie czasowo zniesiono rejonizację, ale następnym razem warto to uprzednio sprawdzić (np. telefonicznie), żeby nie pocałować klamki w nieodpowiednim rejonie. Zupełnie inne informacje podały dziś natomiast mojemu koledze konsulaty w Poznaniu i Gdańsku, które stwierdziły, że osoby z nieodpowiednich rejonów będą u nich odesłane z kwitkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#208 PostWysłany: 02 Lip 2015 00:56 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Wyrabiał/odnawiał ktoś ostatnio zezwolenia na mały ruch graniczny w Gdańsku?
Trwa to też 10 dni roboczych czy krócej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#209 PostWysłany: 07 Lip 2015 00:44 

Rejestracja: 07 Lip 2015
Posty: 4
Hej, załatwiał ktoś może ostatnio wizę w Poznaniu? Jak wrażenia?

Mnie zaskoczył brak możliwości umówienia się bezpośrednio do konsulatu - należy się umówić na wizytę przez stronę, na której wszystkie terminy do końca roku są dziwnym trafem zajęte. No nic, pogodziłam się z tym nieszczęsnym centrum wizowym (chociaż boli te 25 euro za nic)...

Mam kilka pytań: czy przechodzi ubezpieczenie Euro26? Czy rzeczywiście na każde miejsce pobytu dodane do formularza trzeba mieć oddzielny voucher? I najważniejsze: będziemy w Rosji 3 tygodnie. Na stronie konsulatu znalazłam informację:

"Na podstawie wizy turystycznej można przebywać w Rosji do 1 miesiąca (30 dni).

Jeżeli jednak podróż zaplanowano na okres powyżej 15 dni, należy dodatkowo przedstawić dokładny program Państwa pobytu w Rosji od firmy turystycznej, zajmującej się organizacją podróży oraz dokumenty potwierdzające pełną opłatę usług turystycznych (rachunek – faktura, wystawiona na Państwa nazwisko, kwit kasowy lub wyciąg bankowy z Państwa konta, jeżeli zapłacili Państwo za usługi kartą bankową lub przelewem)."

Czy rzeczywiście takie coś jest wymagane? Wyjazd jest oczywiście nieorganizowany przez biuro, nie przewidują takiej opcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#210 PostWysłany: 07 Lip 2015 09:55 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
1) Z tego, co wydedukowałam, poznański konsulat nie jest podpięty jeszcze pod rejestrację na tej samej stronie, co inne. Tutaj: http://poznan.kdmid.ru/queue-pl/ możesz się zarejestrować na wizytę u nich (a nie w centrum wizowym), dostępne terminy są nawet na jutro.

2) Tak, Euro26 jest ok. Miej przy sobie nie tylko umowę, ale też legitymację, pewnie będą ją chcieli skserować.

3) Tak, na każde miejsce pobytu potrzebny jest oddzielny voucher.

4) Na 90% to martwy przepis jeśli chodzi o wizę turystyczną 30-dniową.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#211 PostWysłany: 07 Lip 2015 23:31 

Rejestracja: 07 Lip 2015
Posty: 4
Bardzo dziękuję za pomoc, szczególnie za informację o możliwości zapisów do konsulatu!
Za to informacja o osobnych voucherach mnie zmartwiła. Da się to obejść wpisując tylko jedno miejsce pobytu czy nikt nie uwierzy w siedzenie nad Bajkałem przez 3 tygodnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#212 PostWysłany: 08 Lip 2015 00:14 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
@niekoniecznie Oczywiście, że wpisujesz po prostu jedno miejsce :)
Góra
 Profil Relacje PM off
niekoniecznie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#213 PostWysłany: 08 Lip 2015 09:13 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 3
EURO26 jest ubezpieczeniem honorowanym w Rosji, więc spokojnie wystarczy. Warto ze sobą wziąć certyfikat ubezpieczenia. Poza tym w Rosji cały czas rozwija się program zniżkowy Karty EURO26, przykładowe zniżki w Moskwie na Kartę EURO26: http://www.eyca.org/discounts/search?q= ... &x=87&y=28

W razie pytań służymy pomocą,

zespół EURO26
Góra
 Profil Relacje PM off
niekoniecznie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#214 PostWysłany: 08 Lip 2015 09:20 

Czy ubezpieczenie sprzedawane do karty ISIC też jest honorowane przy uzyskiwaniu wizy do Rosji?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#215 PostWysłany: 08 Lip 2015 10:27 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
Jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#216 PostWysłany: 08 Lip 2015 13:47 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Można bez problemu mieć na jednym voucherze kilka miejsc. Miałem wpisane dwa miasta i działało.
Góra
 Profil Relacje PM off
niekoniecznie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#217 PostWysłany: 08 Lip 2015 16:06 

Rejestracja: 07 Lip 2015
Posty: 4
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#218 PostWysłany: 12 Lip 2015 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 7
Loty: 8
Kilometry: 9 452
Podzielę się moimi spostrzeżeniami i informacjami na temat wizy do Rosji (w moim przypadku do Moskwy).

Bilety lotnicze kupiłem już w maju (na początek sierpnia), a o temacie wizy przyznam szczerze trochę zapomniałem, w związku z czym wszystko załatwiałem w ubiegłym tygodniu, żeby wyrobić się na czas.

Moja sytuacja wyglądała następująco:
Paszport wydany został przez Wojewodę Wielkopolskiego, czyli według rejonizacji wypadałoby jechać do Poznania - mieszkam i pracuję w Warszawie, w związku z czym oznaczałoby to konieczność wzięcia urlopu, dodatkowe koszty itd itp.

W związku z naglącym czasem oraz nieszczęsnym poznańskim paszportem wybrałem więc opcję Centrum Wizowego przy ul.Starościńskiej w Warszawie. Nie jest to może opcja najtańsza, ale jednak wygodna. Po skompletowaniu dokumentów (voucher [zakupiony na visabrokers] , ubezpieczenie [TU Europa], zdjęcie, wniosek wizowy no i oczywiście paszport) zarejestrowałem się elektronicznie na wizytę. Dodam od razu, że do centrum wizowego rejestracja następuje praktycznie od ręki (ja zapisywałem się w środę późnym wieczorem na najbliższy piątek rano), a w praktyce to można chyba nawet przyjść tam z marszu. W samym centrum wizowym następuje sprawdzenie dokumentów oraz również u nich w kasie dokonanie opłaty - opłata konsularna oraz serwisowa/za pośrednictwo (opłata serwisowa/za pośrednictwo to wydatek 25€). Termin wydania wizy wskazany przez nich to 7 dni. Wizę z paszportem w Centrum Wizowym może odebrać osoba upoważniona; ze złożeniem wniosku wystąpić może chyba również osoba upoważniona.

Podsumowując - w przypadku osób, którym zależy na czasie i/lub wygodzie oraz osób, które mają problem z rejonizacją Centrum Wizowe może okazać się przydatne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#219 PostWysłany: 12 Lip 2015 20:58 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Cytuj:
a w praktyce to można chyba nawet przyjść tam z marszu
można bez problemu, bez wcześniejszej rejestracji. Zwykle tłumów tam nie ma i jest kilka lub kilkanaście osób w ciagu dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
kgarncarek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wizy do Rosji
#220 PostWysłany: 21 Lip 2015 21:31 

Rejestracja: 21 Lip 2015
Posty: 3
blasto napisał(a):
Grzegorz40 napisał(a):
DXmaniac napisał(a):
Mam pytanie - czy potrzebuję wizy tranzytowej - lecę z WAW przez SVO do BKK Aeroflotem. Na SVO przylatuję na Terminal D, a odlatuję po 4 godzinach z Terminala F. Wszystko na jednym bilecie, bagaż nadawany do celu w Warszawie. Nie opuszczam terenu lotniska, nawet chyba nie przekraczam granicy rosyjskiej. Nie wiem jak to wygląda architektonicznie...


Wizy do 24 h na lotnisku nie potrzeba, a szczegółowo opis, jak się poruszać pomiędzy terminalami znajdziesz tutaj (w części: International flight arrival at Terminal D, international flight departure from Terminal E, F):


A może robił ktoś coś takiego przy dwóch oddzielnych biletach i lotach w odstępie krótszym niż 24h?



teraz by się taka informacja przydała :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group