Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/g ... isitor-651


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#81 PostWysłany: 30 Wrz 2015 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Obowiązują. :) Wydruk trzeba mieć tylko na wypadek gdyby nie potrafiono Cię odnaleźć w systemie z jakiegoś powodu wtedy można szukać na podstawie numeru.

Australijski urząd imigracyjny posiada system VEVO (Visa Entitlement Verification Online), który jest udostępniony liniom lotniczym (nie mylić z TIMATIC, który jest czym innym) jak i podmiotom gospodarczym, uczelniom, bankom itp w Australii. Podczas odprawy obsługa linii lotniczej automatycznie ma wgląd do VEVO i wie czy wizę masz czy nie. Jeżeli nie to po prostu nie zostajesz wpuszczona na pokład. W przypadku gdyby procedury zostały zaniedbane to linia lotnicza pokrywa koszty.

To samo dzieje się z odprawą po przylocie - dane APP (advanced passport processing, które są australijskim odpowiednikiem APIS) są przesyłane po odprawie elektronicznie do Immigration Australia (zwykły crosscheck imienia, nazwiska z datą urodzenia i numerem paszportu). Jeżeli na pokładzie są pasażerowie do których urzędnicy mogliby mieć więcej pytań, jest po prostu flagowany w systemie i robi mu się po przylocie tzw. secondary screening. Urzędnik może oczywiście zadać więcej pytań nawet jeżeli pasażer nie został wcześniej wytypowany do takiej kontroli. Oflagowanie może (ale nie musi) nastąpić z trywialnej przyczyny jak posiadanie dwóch biletów OW, zamiast RT, rozpoczęcie podróży w kraju o podwyższonym ryzyku - są niezliczone.

Zapewniam Cię, że mimo iż Twój mąż nie dostał pięczątki do paszportu, to i tak jego paszport na lotnisku został zeskanowany, a w VEVO jego status podczas pobytu w AU widniał jako onshore (w przeciwieństwie do statusu offshore, który widniej gdy jesteś poza Australią).
Wgląd w VEVO jest przez stronę: https://www.border.gov.au/Busi/Visa (interfejs dla linii lotniczych jest połączony z systemem rezerwacyjnym).

Na marginesie - wgląd dla firm, szkół, bank i urzędów jest po to by poznali Twój status wizowy i wiedzieli czy możesz się uczyć, pracować, wolno Ci otworzyć rachunek bankowy itp.

Ogólnie wiza do Australii to czysta formalność i służy jedynie kontroli przepływu ludności i ułatwieniu "wyławiania" nielegalnych imigrantów (chodzi głównie o tych z Indonezji - to główna zmora australijczyków) poprzez łatwość dostępu do VEVO.

Reasumując: miałaś pre-clearance o którym pisze tom971, ale nawet o tym nie wiedziałaś i nie dziwię się, bo to dla zwykłego pasażera raczej niezauważalne. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#82 PostWysłany: 30 Wrz 2015 16:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
@billabong dzięki za tak obszerne wyjaśnienie. Człowiek całe życie się uczy a podróże kształcą :D
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#83 PostWysłany: 25 Paź 2015 18:24 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Popełniłem głupi błąd przy wypisywaniu wniosku o wizę.
Wpisałem nazwisko w polu imion oraz imiona w polu nazwisko.
Muszę usunąć ten wniosek i wypełnić na nowo? Czy jest jakaś funkcja korekty tego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#84 PostWysłany: 26 Paź 2015 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
odpowiedzi na wnioski wizowe przychodzą bardzo szybko. dostałeś już odpowiedź?
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#85 PostWysłany: 26 Paź 2015 11:54 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Dostałem, ale na nim nazwisko z imieniem są zamienione miejscami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#86 PostWysłany: 26 Paź 2015 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
Domyślam się, że jest to wiza turystyczna (eVisitor subclass 651?)?

1) Spróbuj czy możesz:

"You might be able to update your passport details using ImmiAccount."
Czyli wchodząc w edycje danych z paszportu zamienić imię i nazwisko.

edit: ok. nie zmienisz.

2) jeśli tak się nie da, to:

pod tym linkiem możesz zadać pytanie dotyczące wydanej już promesy wizowej (eVisitor).

Zapytaj w formularzu czy pomyłka imię/nazwisko jest istotna (mogę pomóc). Według mnie do samej weryfikacji, czy możesz uzyskać wizę czy też nie, nie jest to istotne. Może mieć to jednak pewne konsekwencje w ich systemie wizowym (wydaje mi się, że numer promesy jest ważniejszy), w którym będą wyszukiwać twoje dane i ich zgodność z danymi z paszportu...

3) pod tym linkiem możesz znaleźć info jak poinformować o błędnych danych, wypełnić formularz (Forma 1023) i przesłać poprawne dane :)
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#87 PostWysłany: 16 Gru 2015 13:58 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 26
W formularzu wizowym jest pytanie:
Cytuj:
Do you have family unit members who live outside of Australia who will not be travelling with you to Australia?
If yes, enter details of their name, age and relationship to you.


Jak dla mnie jest to absurd bo wynika z tego że powinienem im podać listę np. 50 osób z mojej rodziny, która nie mieszka w Australii i nie jedzie ze mną, a przecież jest to nielogiczne. Macie jakieś sugestie?

Dodatkowo w pomocy:
Cytuj:
The term family unit members includes your:
spouse
de facto partner
fiancé
dependent children of you or your partner.

It also includes your non-immediate family members, and the 'step' equivalents of these, including:
parents
siblings
aunts
uncles
nephews
nieces
grandparents.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#88 PostWysłany: 16 Gru 2015 14:16 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
https://www.border.gov.au/Trav/Visa/Incl

(sekcja Other family members)

Family unit to chyba twór zakładający zależność finansową, mieszkanie pod jednym dachem. Czyli dzieci czy małżonka/ę i partnera/kę musisz wylistować, ale wujków, babcie itd. tylko w wypadku jak napisałem. Taka jest przynajmniej moja interpretacja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
armata12 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#89 PostWysłany: 16 Gru 2015 15:01 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 26
Teraz ma to sens :) doczytałem się tam "they usually live with you" i "they are wholly or substantially reliant on your financial support for their basic living needs (food, shelter and clothing)".
Zinterpretuje to tak jak sugerujesz, czyli członków rodziny tworzących po naszemu gospodarstwo domowe.
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#90 PostWysłany: 05 Sty 2016 14:04 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 1
Hey, mam pytanie dotyczące wizy: z tego co przeczytałam na odpowiedź czeka się tydz. Zgłosiłam formularz w grudniu, minął prawie miesiąc, odpowiedzi brak, jak się zalogowałam na konto widnieje moje zgłoszenie, że jest przyjete a odpowiedzi nadal nie ma. Do kogo się zgłosić z zapytaniem czy formularz był zgodny? albo czy nie brakuje jakiś inf? Zgóry dziękuję za pomoc. Aga

-- 05 Sty 2016 14:19 --

pytanie nieaktualne:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#91 PostWysłany: 01 Mar 2016 22:26 

Rejestracja: 01 Mar 2016
Posty: 1
Będę starał się o wizę Australijską, którą otrzymałem wraz z ukończeniem studiów na Politechnice Wrocławskiej. Chciałbym zabrać ze sobą dziewczynę właśnie na tą wizę, jednak muszę odpowiednio poświadczyć nasz związek. Problem jest jednak taki, że mieszkamy w innych miastach, a co za tym idzie nie mamy wspólnego dokumentu za wynajem mieszkania. Jedyne "dowody" to wspólne zdjęcia i wspólne konto w banku. Jeżeli ktoś orientuje się w temacie, byłbym wdzięczny za informacje, czy organy przyznające wizy mogą robić problemy w związku z taką sytuacją, oraz czy są jakieś inne możliwości udowodnienia związku, który byłby gwarantem otrzymania takiej wizy dla mnie i dziewczyny. Numer wizy to 476. Z góry dziękuję za odpowiedz!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#92 PostWysłany: 02 Mar 2016 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Na wizę 476 możesz ze sobą zabrać współmałżonka lub partnera/partnerkę określanego w przepisach australijskich jako 'de facto partner'.

Według definicji związku de facto według Family Court of Australia:

A de facto relationship is defined in Section 4AA of the Family Law Act 1975. The law requires that you and your partner, who may be of the same or opposite sex, have a relationship as a couple living together on a genuine domestic basis. However, your relationship is not a de facto relationship if you were legally married to one another or if you are related by family.

Ja bym na Twoim miejscu skoncentrowała się na tym jak udowodnić, że razem mieszkacie, bo bez tego zbyt wiele nie zdziałasz - to nie jest wiza na którą możesz ze sobą zabrać swoją dziewczynę tylko partnerkę z którą stale mieszkasz i tworzysz związek.

Może się wydawać, że różnicy niby nie ma, ale jest zasadnicza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#93 PostWysłany: 02 Mar 2016 01:38 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
jesli to dla ciebie wazne skonsultuj sie z agentem immigracyjnym. wielu swietnych ma konsultacje przez skype, czesto inicjujaca rozmowa jest za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#94 PostWysłany: 25 Kwi 2016 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
natka26 napisał(a):
Domyślam się, że jest to wiza turystyczna (eVisitor subclass 651?)?

1) Spróbuj czy możesz:

"You might be able to update your passport details using ImmiAccount."
Czyli wchodząc w edycje danych z paszportu zamienić imię i nazwisko.

edit: ok. nie zmienisz.

2) jeśli tak się nie da, to:

pod tym linkiem możesz zadać pytanie dotyczące wydanej już promesy wizowej (eVisitor).

Zapytaj w formularzu czy pomyłka imię/nazwisko jest istotna (mogę pomóc). Według mnie do samej weryfikacji, czy możesz uzyskać wizę czy też nie, nie jest to istotne. Może mieć to jednak pewne konsekwencje w ich systemie wizowym (wydaje mi się, że numer promesy jest ważniejszy), w którym będą wyszukiwać twoje dane i ich zgodność z danymi z paszportu...

3) pod tym linkiem możesz znaleźć info jak poinformować o błędnych danych, wypełnić formularz (Forma 1023) i przesłać poprawne dane :)


W pierwszej połowie kwietnia wystąpiłem o wizę eVisitor (na rachunku jest TV651 eVisitor VAC1, była za 0 AUD). Dziś sprawdziłem, że wpisałem źle swoje nazwisko, ominąłem jedną literkę :///
Wysłałem już do nich mail na eVisitor.Helpdesk@border.gov.au i skorzystałem z formularz z punktu drugiego (dzięki!). Napisałem im:
Cytuj:
Dear Sir/Madame,
unfortunately there is a problem with my application.
Probably I put wrong surname in the application. My name is XXIX, and I typed XXX. Somehow, I omit the I letter.
What is the procedure of correction?

Problem w tym, że wylatuję z Polski w ten piątek, będę w świcie do 14 maja, kiedy to wlatujemy do Sydney na 4 dni. Automatyczna odpowiedź z tego przyszła, że odpowiadają na maile 14 dni?!

Wg tego co czytałem powinienem im dostarczyć wniosek zmiany danych adresowych/paszportowych 929, ale jak ja mam go dostarczyć? Nie widzę opcji załączania załącznika:( Do wniosku 929 odsyła mnie kiedy w koncie ImmiAccount wciskam "update Us" i próbuję dokonać korekty adresu/danych paszportowych;
Cytuj:
The applicant will be unable to notify the department of changes using this form. The changes can be submitted using paper form 929 which is available from the department's website. See: Change of address and/or passport


Nawet nie wiem czy otrzymałem tę wizę (jest napisane "Important information. This application has been finalised. Please refer to correspondence."), mogę sobie wydrukować grant letter, ale przecież to nie wiza?
Dostałem wizę w dniu wypełniania wniosku, z tym nieprawidłowym nazwiskiem :cry: :cry: :cry:

Będę wdzięczny, za pomoc i wsparcie.

Update1:
Wysłałem im wypełniony wniosek 929 i skan strony paszportu na mail ze strony http://uk.embassy.gov.au/lhlh/immi_visa_evid.html
Nie wiecie ile czeka się na odpowiedź? Dobrze zrobiłem w ogóle?

Update2:
Cytuj:
Dostałem maila od 929 support:
I am writing in relation to the amendment of passport details request sent to the Europe Service Centre.

Since you have failed to complete a correct eVisitor visa application and therefore the visa has been granted on the basis of substantial inaccurate information, please proceed to lodge a new eVisitor visa application with your correct details. Please note that your visa must have the correct bio-data details when you travel to Australia. If it does not, you may be refused entry or your visa may be liable to cancellation.



Dzwoniłem do Londynu, nikt nie odbiera po 22 minutach oczekiwania.
Co mam zrobić z pierwotnym wnioskiem?

Update3"
Ufff
Cytuj:
No further action is required at this stage. Once your current eVisitor visa application is approved, the new eVisitor visa will override you previous incorrect one.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#95 PostWysłany: 30 Kwi 2016 14:48 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Pytanie do obeznanych. Potrzebuję mieć wizę biznesowo-turystyczną na wszelki wypadek. Muszę ją mieć, ale nie wiem kiedy (miesiąc, rok czy 5 lat) i czy w ogóle polecę. Na ile są maksymalnie wyrabiane takie wizy i czy nie będzie problemu z jej nieustannym przedłużaniem/ponownym wyrabianiem? Sytuacja wygląda tak, że jak już będę leciał, to nie będzie czasu na wyrabianie. Po prostu wsiadam w najbliższy samolot i lecę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#96 PostWysłany: 30 Kwi 2016 17:54 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Jeśli chodzi o najzwyklejszą turystyczną, ważna jest 12 miesięcy. Załatwiając wszystko przez internet czekałem na swoją około 45 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#97 PostWysłany: 02 Maj 2016 03:27 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
tak to niestety nie dziala. nie ma wizy turystyczno - biznesowej . mozesz wyrobic turystyczna i ma warunki podane powyzej, ale jesli bedziesz chcial na niej pracowac, czy robic cokolwiek "biznesowego", to lamiesz jej warunki i mozesz byc deportowany. jesli na granicy powiesz cos o biznesowaym charakterze wizyty lub sami to odkryja - nie pozwola ci wjechac i wrocisz do europy pierwszym samolotem. jak powiedzial pani od qwarantanny na granicy, kiedy zapomnialem zadeklarowac jedna kanpke dla dzieciaka - tu nie jest europa. i ma sporo racji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#98 PostWysłany: 04 Maj 2016 08:10 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Myślałem, że może jest taka możliwość jak w USA, że jest wiza B1/B2 i w zależności od celu konkretnej wizyty wbijają odpowiednią pieczątkę do paszportu. Czyli musi być wiza biznesowa, turystyczną sobie wyrobię jak ewentualnie bym leciał na wakacje. Jednakże może ktoś się orientuje czy i ile razy można taką wizę przedłużać. Chodzi mi o to, że potrzebuję ją mieć w zapasie, nie chcę pracować na miejscu, jednak będę musiał przybyć na parę dni do Australii w celach biznesowych - jednak nie wiem kiedy. Wiem, że wyrobienie takowej trwa dosłownie chwilę, ale jak będę musiał lecieć, to może nawet tej chwili nie być.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#99 PostWysłany: 04 Maj 2016 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
wyjasnij co rozumiesz poprzez cele biznesowe?
spotkasz sie z kims na kolacje i to sa te cele biznesowe? To wtedy bierz turystyczna.

A jesli poprzez cele biznesowe rozumiesz podjecie tutaj pracy to czeka Cie droga przez meke.

Australia jest bardzo surowa jesli chodzi o lamanie jakichkolwiek warunkow wizy, wiec przemysl to dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#100 PostWysłany: 04 Maj 2016 22:25 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Nie chodzi o pracę w Australii, a generalnie przylot do tego kraju, wykonanie jednego zlecenia (zatrudnienie przez polską firmę, klient z Australii) i powrót do Polski w ciągu paru dni. Wziąłbym to po prostu zrobił na turystycznej, ale zdaję sobie sprawę, że Autstralijczycy są bardzo restrykcyjni. Niestety nie mogę pozwolić na to, żeby na lotnisku mnie odprawili z kwitkiem jak stwierdzą, że nie przyjechałem w celu turystycznym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group