Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wieści z Maroka
#1 PostWysłany: 20 Paź 2014 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
Pomyślałem że może się przydać taki zbiorczy temat odnośnie najnowszych wydarzeń z Maroka. Przestrzegano mnie żebym się tam nie wybierał bo jak wiadomo w Afryce Zachodniej grasuje wirus ebola. Póki co w Maroku nie było żadnego wykrytego przypadku zachorowania tym wirusem więc pod tym względem okej...Ale ostatnio w sieci pojawił się filmik dżihadystów nawołujących to obcinania głów europejczykom

http://www.tvp.info/17281585/maroko-na- ... amerykanom

Co uważacie na ten temat? Prośba też o kolejne świeższe informacje na ten temat, może jakieś z pierwszej ręki wiadomości, ktoś może ma tam rodzinę? może ktoś wrócił niedawno?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Paź 2014 15:02, edytowano w sumie 1 raz
ort - Maroko , Maroka , Maroku , Maroko , Marokiem , Maroku , Maroko!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wieści z Maroko
#2 PostWysłany: 20 Paź 2014 17:03 

Ale ostatnio w sieci pojawił się filmik dżihadystów nawołujących to obcinania głów europejczykom .....

Takich filmików jest wiele w necie,żadna nowość.
Po za tym ,że mnie lekko zdenerwowałeś dość dziwnym postem
to informuję ,iż lecę za kilkanaście dni do Maroka i jakoś mnie twój post ani ziębi ,ani grzeje.
8-)
Góra
 PM off
Agata37 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wieści z Marok
#3 PostWysłany: 20 Paź 2014 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Od dwóch tygodniu w związku z zagrożeniem ebolą, wydaje się, że zaplanowany w Maroku na styczeń turniej o Puchar Narodów Afryki nie odbędzie się w tym kraju.

Generalnie, jeżeli chodzi o newsy, to najlepsza (angielska) stronka: http://www.moroccoworldnews.com/
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wieści z Marok
#4 PostWysłany: 20 Paź 2014 21:08 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Są i dobre informacje na temat eboli, oficjalnie z krajów zagrożonych ebolą WHO wykreśliło wczoraj Senegal a dziś Nigerię. ( zlikwidowano ogniska tego choróbska), gorzej jak dla mnie ma się sprawa z państwem islamskim i ich działaniami i szerzej nastawieniem do europejczyków. Myślę, że nie dotyczy to Maroka ale ja sam dziś zastanawiałem się nad Ammanem za 100 Euro z Bukaresztu ale właśnie te obawy przeważyły i odpuściłem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wieści z Maroko
#5 PostWysłany: 21 Paź 2014 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Ciekawe.. Hmm ja jadę za miesiąc do Maroko ale bardziej się boje dostać dura brzusznego lub coś w tym stylu. Btw. Pytanie do osób lecących. Ktoś robił jakieś specyficzne szczepienia? Dur? Wzw? Ja v zrobiłem te drugie bo dur jest drogi. Myślicie ze samobójstwo jechać bez dodatkowych szczepień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wieści z Maroko
#6 PostWysłany: 21 Paź 2014 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
iwan-82 napisał(a):
Ciekawe.. Hmm ja jadę za miesiąc do Maroko ale bardziej się boje dostać dura brzusznego lub coś w tym stylu. Btw. Pytanie do osób lecących. Ktoś robił jakieś specyficzne szczepienia? Dur? Wzw? Ja v zrobiłem te drugie bo dur jest drogi. Myślicie ze samobójstwo jechać bez dodatkowych szczepień?

jeśli rezygnujesz ze szczepienia "bo za drogo" to się nie nazywa samobójstwo tylko głupota
jak mawiał klasyk
"gdy się nie ma miedzi to się w domu siedzi"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wieści z Maroko
#7 PostWysłany: 21 Paź 2014 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
iwan-82 napisał(a):
Ciekawe.. Hmm ja jadę za miesiąc do Maroko ale bardziej się boje dostać dura brzusznego lub coś w tym stylu. Btw. Pytanie do osób lecących. Ktoś robił jakieś specyficzne szczepienia? Dur? Wzw? Ja v zrobiłem te drugie bo dur jest drogi. Myślicie ze samobójstwo jechać bez dodatkowych szczepień?

jak jedziesz do francji to tez sie szczepisz? 8-)
ja tam jadałem na ulicy(czasem po fakcie się dowiadywałem co to było) i nic mi nie było i w ogóle to pierwszy raz słyszę że ktoś o szczepienia przed wyjazdem do maroka pyta. może gdzieś tam bliżej sahary jest jakoś inaczej ale na północ od atlasu to chyba przesada.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wieści z Maroko
#8 PostWysłany: 21 Paź 2014 13:45 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 6
Wydaje mi się że Maroko się odmienia - są więc wieści z Maroka itd...
też nie pojechałam ostatnio, bo mąż stwierdził że narażać córki nie będziemy:( buu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wieści z Maroko
#9 PostWysłany: 22 Paź 2014 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
namteH napisał(a):
iwan-82 napisał(a):
Ciekawe.. Hmm ja jadę za miesiąc do Maroko ale bardziej się boje dostać dura brzusznego lub coś w tym stylu. Btw. Pytanie do osób lecących. Ktoś robił jakieś specyficzne szczepienia? Dur? Wzw? Ja v zrobiłem te drugie bo dur jest drogi. Myślicie ze samobójstwo jechać bez dodatkowych szczepień?

jak jedziesz do francji to tez sie szczepisz? 8-)
ja tam jadałem na ulicy(czasem po fakcie się dowiadywałem co to było) i nic mi nie było i w ogóle to pierwszy raz słyszę że ktoś o szczepienia przed wyjazdem do maroka pyta. może gdzieś tam bliżej sahary jest jakoś inaczej ale na północ od atlasu to chyba przesada.


porównywanie Francji i Maroka jest delikatnie mówiąc nietrafione... uważam że lepiej dmuchać na zimne. My byliśmy we wrześniu i uważam, że przynajmniej żółtaczka typu A i B to podstawa... tym bardziej, że tam na-prawdę jest syf...

Sugeruje też na 2 tygodnie przed wyjazdem zacząć zażywać osłonowo Trilac, żeby przygotować się na zmianę flory bakteryjnej. Koszt niewielki, a może zapobiec zemście faraona. :)
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wieści z Maroka
#10 PostWysłany: 15 Gru 2014 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
No więc wróciłem cały z Marokaa:) Zrezygnowaliśmy tylko ze spania na pustyni a tak to wszystkie miejsca które chcielismy zwiedzić to zwiedziliśmy. Trzeba zachować ostrożność tak jak wszędzie i tyle. Szwędanie się po medinie w nocy może do najbezpieczniejszych nie należy ale tez nic przykrego nas tam nie spotkało.
Także polecam jak najbardziej i cieszę się że nie zrezygnowałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wieści z Maroka
#11 PostWysłany: 16 Lip 2015 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Do Maroka z dowodem osobistym :) http://www.moroccoworldnews.com/2015/07 ... -id-cards/
na razie tylko zorganizowane grupy z biur podróży, ale to krok w dobrym kierunku.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kański lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wieści z Maroka
#12 PostWysłany: 28 Lip 2015 13:57 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 253
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Hawi napisał(a):
No więc wróciłem cały z Marokaa:) Zrezygnowaliśmy tylko ze spania na pustyni a tak to wszystkie miejsca które chcielismy zwiedzić to zwiedziliśmy. Trzeba zachować ostrożność tak jak wszędzie i tyle. Szwędanie się po medinie w nocy może do najbezpieczniejszych nie należy ale tez nic przykrego nas tam nie spotkało.
Także polecam jak najbardziej i cieszę się że nie zrezygnowałem


Wbrew pozorom miło i bezpiecznie Medina Marakeszu np, często w PL niebezpieczniej. Zawsze warto uważać nawet pod własnym blokiem. No fajnie byloby na dowód :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group