Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 30 Maj 2016 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 129
Kilometry: 160 824
Zoo w Warszawie nie ma startu do tego wiedeńskiego, chyba że ktoś ogólnie nie przepada za zoo to już inna sprawa :P
Co do Prateru to samo wejście jest za darmo więc najlepiej przejść się i samemu ocenić co nas interesuje. Z biletów łączonych warto rozważyć zoo + diabelski młyn, albo diabelski młyn +kolejka parkowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#62 PostWysłany: 30 Maj 2016 15:59 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
W zasadzie to w samym Schonbrunn można ciekawie spędzić cały dzień. Jak ktoś się szarpnie na Gold Pass na Schonbrunn za 55,5 euro to nawet w ciągu jednego dnia wszystkie te atrakcje ciężko obskoczyć. W każdym razie ja nie zdążyłem, chodząc od 10 do 16:30. Dlatego Gold Pass jest do wykorzystania w ciągu roku od zakupu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 30 Maj 2016 16:59 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
My bedziemy w wiedniu od 5.20 do 23.30 wiec sporo czasu na zwiedzanie . Dlatego chciałbym to jakoś atrakcyjnie zaplanować :)
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemek Głodowicz uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 30 Maj 2016 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Ktoś się może orientuje czy do opery na te bilety w miejscach stojących, które można wystać w kolejce 1,5h przed spektaklem obowiązują jakieś ograniczanie wiekowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 30 Maj 2016 19:46 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Ja też planuje zwiedzić to miasto w 1 dzień, zwiedzić bardziej się nim zaszczepić, przyjeżdżam z Bratysławy rano Slovakexpresem i po kolei samo centrum z kościołami,Hofburg, Ratusz, Parlament, Prater tam obiad z miejscowymi przysmakami, wcześniej śniadanie w Kafe Sacher no i dla mnie nr 1 Pałac Schönbrunn, powrót do Bratysławy ok 21.00. Bilet na metro 24h obowiązkowy kupiony on line.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 31 Maj 2016 14:12 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
a gdzie kupiłeś online ?

Ja myślę żeby obejrzeć pałac z zewnątrz darmowo tak samo plater i inne zabytki . Ewentualnie wejść do pałacu i lub do zoo . Nie wiem tylko jak z czasem starczy. Wiedeń to drogie miasto i powiem szczerze płacić 18 euro za 1 wejściówkę to trochę drogo dla mnie . Ale jeśli warto to czemu nie. Nie wiem czy jeszcze kiedyś tutaj przyjade.
_________________
Vanefist Neo


Ostatnio edytowany przez Roku, 16 Cze 2016 17:13, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 31 Maj 2016 17:17 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
tutaj do nabycia on line https://shop.wienerlinien.at/index.php/ ... /0/0/0/buy Ja też jeszcze w Wiedniu, wstyd się przyznać ,nie byłem, ale wiem, że wrócę... i to od razu na Koncert Noworoczny... oby. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 02 Cze 2016 15:48 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Mając na uwadze adrenalinę, jaką dostarcza, to Praterturm oceniam jako względnie tanią rozrywkę (5 euro) ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 05 Cze 2016 11:10 

lukas63 napisał(a):
Ktoś się może orientuje czy do opery na te bilety w miejscach stojących, które można wystać w kolejce 1,5h przed spektaklem obowiązują jakieś ograniczanie wiekowe?

Nic nie słyszałem o ograniczeniach wiekowych ale stać 1,5 godziny po bilet, później 5 godzin na stojąco na spektaklu po to żeby zaoszczędzić 10 Euro to nie jest zabawa dla starszych ludzi. Ale co kto lubi.
Góra
 PM off  
      
#70 PostWysłany: 05 Cze 2016 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Tak tanie są bilety do opery?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 06 Cze 2016 20:42 

@lukas63 Pamiętam, że najtańsze bilety były po 11 EUR . Na stronie opery jest wszystko napisane i są ceny biletów.
Góra
 PM off  
      
#72 PostWysłany: 07 Cze 2016 20:35 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
Witajcie w niedziele wróciłem z wyczieczki. Co do Wiednia to bardzo ciekawe miasto. Chyba zobaczyłem wiekszość zabytków w 1 dzień (oczywiscie z zewnatrz) Nigdzie nie wchodziłem gdyż ceny wstępu wydały mi się przesadzone. Myślałem jedynie nad grobowcami cesarzy ale one były w sobotę niedostepne do zwiedzania. Ogólnie Wieden to miasto o fajnym klimacie,mnóstwo zabytkowych budowli . O dziwo nie bylo zbyt dużo "uchodzców" . Miasto mi się podobało .Ogrody Schönbrunn ładne ale te w wersalu moim zdaniem ciekawsze . Udało nam się "za darmo " zobaczyć pare zwierząt za szybe z zoo :P Wieczór spędziliśmy na platerze .Nastepnym razem kupie bilet na wszystkie atrakcje w Schönbrunn + Prater.


Co do opery jakiś gość przed nią stał i sprzedawal bilety po 25 euro . A do kasy byly duże kolejki . Wiec na pewno musi się dać kupić taniej jeśli wczesniej się zarezerwuje .
_________________
Vanefist Neo


Ostatnio edytowany przez kamil2227, 07 Cze 2016 22:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 07 Cze 2016 20:59 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Fajnie, że wróciłeś szczęśliwie, popraw Wiedeń z dużej litery i nie plater a Prater....pozdrawiam cieplutko. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 13 Cze 2016 10:55 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Post pod postem, sorry, dorzucę i ja swoich kilka zdań. Miasto piękne nie ma sensu opisywać w szczegółach kto był ten wie, kto nie był niech jedzie. Czuć dookoła potęgę Cesarstwa Austro-Węgier i zamiłowanie Austriaków do Franciszka Josefa. Jeden dzień to za mało choć można tzw. zaliczeniowo zwiedzić większość must see. Komunikacja miejsca doskonała, metro doskonale oznaczone, nie sposób się zagubić. Metrem dojeżdża się do do większości atrakcji. Bilet to najlepiej oczywiście 24 godzinny kupowany on line na internetowej stronie wiedeńskiego przewoźnika. Z jedzonka to oczywiście kiełbaska z Gösser-em z kioseczku, klimatyczne. Miałem ochotę na oryginał tortu Sachera w słynnej przyhotelowej kawiarni, ale z uwagi na krótkie spodenki uznałem, że jednak nie wypada w takim dostojnym miejscu ;) Tylko dlaczego te tęczowe chorągiewki na tramwajach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 16 Cze 2016 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2015
Posty: 36
Loty: 4
Kilometry: 5 372
Byłam w maju i żadnych chorągiewek na tramwajach nie zauważyłam.
Reszta się zgadza i jeszcze to, że chyba nie ma tak fotogenicznego miasta jak Wiedeń nigdzie na świecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 16 Cze 2016 23:42 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
jak ja bylem w zeszlym roku, to byly polskie .... XD
a to nie jest tak ze te choragiewki sa aby uczcic jakis wazne wydarzenia? Podobnie w Krakowie tak robia chyba z racji SDM (niby dopiero za miesiac, ale...), w Trojmiescie tez sie zdarzalo ze jakies byly. teczowe to chyba na parady rownouprawnienia.
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 18 Cze 2016 00:29 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
Ja też widziałem te chorągiewki .A torcików Sachera nie próbowałem ale byłem w tej cukierni. Ogladałem też film dokumentalny o wiedniu (dostępny na youtube) i tam też wiele zabytków opisują . Dla mnie nic specjalnego,fajnie poogladac różne rzeczy z czekolady ale szkoda mi było kasy żeby coś tam kupić, Ale ja akurat lubię bardzo ekonomiczne wyjazdy i kto inny może mieć własne zdanie.
Nastepnym razem jak tam pojadę to pewnie na 1-2 dni i kupie pełne karnet do Schönbrunn na zoo pałace i inne atrakcje + bilet do opery wczesniej zarezerwować.
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 18 Cze 2016 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2015
Posty: 36
Loty: 4
Kilometry: 5 372
Aha, jeszcze - jak ktoś rozważa, gdzie wejść w ten jeden dzień - Muzeum Historii Naturalnej jest niesamowite i wieeelkie. To nie pierwsze takie muzeum, w jakim byłam, ale podobało mi się o wiele bardziej niż na przykład to w Sztokholmie. Tylko że to długa wycieczka, ja strawiłam w środku chyba pięć godzin, a i tak miałam poczucie, że pod koniec już tylko przebiegam przez sale, bo nie miałam siły oglądać każdej jednej rzeczy. Naprawdę gigantyczne zbiory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 22 Sie 2016 13:01 

Rejestracja: 22 Sie 2016
Posty: 3
cześć, mam pytanie

Jedziemy niedługo z dziewczyną do Wiednia pogapić się na pandy wielkie. Na dworcu (przystanek polskiegobusa) będziemy już koło piątej nad ranem, a zoo otwarte jest od (chyba) dziewiątej, więc chcielibyśmy ten czas jakoś spożytkować, i tutaj pytanie:

Gdzie i jak najlepiej spędzić te 3 godziny (+dojazdy)? Jakieś stare miasto, ratusz, ogrody. Wiem, że jest tych miejsc sporo, ale zastanawiam się któro wybrać żeby odpowiednio zagospodarować czas i również nie utrudniać sobie dojazdu do zoo później.
Macie jakieś wskazówki, jak to najlepiej ogarnąć logistycznie? Najlepszym wyborem będzie pewnie komunikacja miejska i bilet 24h? Wracamy samego dnia, więc pewnie komunikacją przejedziemy się z 3-4 razy (+ ew. przesiadki). Gdyby ktoś był uprzejmy trochę podpowiedzieć i dać wskazówki jak dotrzeć do tego miejsca a potem do zoo (przystanki itd.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 22 Sie 2016 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Do Zoo dojeżdża U4, więc najlepiej byłoby skończyć poranny spacer gdzieś w okolicy przystanku tej linii.
Możecie po przyjeździe wsiąść w U1, dojechać na Stephansplatz, przejść się po starym mieście, wyjść na Ring koło Ratusza (Rathaus) i iść Ringiem aż do Opery. Stamtąd albo na Karlsplatz (pierwsza stacja U4) albo jeszcze kawałek dalej piechotą na Naschmarkt, tam zjeść śniadanie i wsiąść w U4 na przystanku Kettenbrueckengassen. Wysiadacie na stacji Schoenbrunn - wtedy obejrzycie sobie jeszcze tamtejszy Pałac (z zewnątrz), albo jeżeli bliżej samego Zoo, to na przystanku Hietzing.
Z powrotem U4 na Karlsplatz, tam przesiadka na U1 i kurs na Hauptbahnhof.

Teoretycznie potrzebujecie na to 3 przejazdów (droga powrotna na jednym bilecie) za 2,20, bilet dzienny opłaca się od 4 przejazdów (kosztuje 7,60).
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
shimonlee6 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group