Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 28 Lip 2015 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Hej,
Mam zabookowany nocleg w lokalizacji na zółto. Bede autem. Najlepiej i tanio podjechac autem na park & ride i zostawic przy metrze i jechac do centrum metrem ? z tej lokalizacji dojade U4 czy inna linia ? Bilety jednorazowe w automatach raczej papier czy moneta ?

Załączniki:
Capture.JPG
Capture.JPG [ 32.8 KiB | Obejrzany 3182 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
#42 PostWysłany: 28 Lip 2015 08:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No U4. Automatów nie pamiętam (można też w internecie). Nawiasem mówiąc kilkaset metrów od hotelu masz stację Wolf in der Au. Z biletem internetowym ÖBB można dojechać do miasta za € 2,40, ale jest tylko kilka takich połączeń, reszta na Westbahnhof. Ale z biletem VOR można się oczywiście przesiadać na wszystko inne.
Góra
 Profil Relacje PM off
maarcin1938 lubi ten post.
maarcin1938 uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 28 Lip 2015 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
A gdzie mozna taki bilet zakupić, ewentualnie jakis link do rozladu tej linii zebym mogl sprawdzic godziny i przystanki do ktorego jechac ?

W jaki sposob wyglada zakup biletów jedonrazowych po 2,2 eur przez neta?
Bo klikałem tam i wyskakuje jakies dodatkowe 7 ojro za mailing expenses
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 28 Lip 2015 08:17 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
http://www.oebb.at
Trzeba wyszukać połączenie, klinąć "Ticket und Preise" (będzie powtórne wyszukiwanie) i dalej się już kupuje. To będzie ten za 2,40 i można go cwanie wpisać do dowolnej stacji w Wiedniu (żeby mieć np. z przesiadkami aż do Floridsdorfu).
Natomiast bilety VOR (jednoprzejazdowe, dobowe i inne) na www.wienerlinien.at
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:24 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Tia.... Tylko hotel jest po drugiej stronie autostrady/szybkiej drogi którą żeby przejść trzeba iść przez krzaki, zupełnie na około... To przejście co jest na mapie było odgrodzone z zakazem wstępu i wrakiem stacji benzynowej, więc przejść się nie da. Jedyne czym tam da się dotrzeć to autobus (numer mi wyleciał z głowy) jeżdżący co godzinę OW
No ale jak ktoś bierze "najtaniej"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
No jak Ty na 3 tygodniowych tripach europejskich rozbijasz sie po najdrozszych hotelach to gratuluje, ale nie zazdroszcze :)
Spokojnie, mam hotel dalej bo dysponuje samochodem gdybym nie miał jak dotrzec do centrum :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:48 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
@maarcin1938 Masz bardzo blisko do galerii Auhofcenter (galeria handlowa na zachodnich kresach Wiednia).
Tam jezdzi 50A i 50B.
W odleglosci paru minut masz takze stacje S-Bahn Wien Hadersdorf, linia S50 dojedziesz do Westbahnhof.
Wszystko masz w 1 strefie komunikacyjnej.
Jak masz pytania, wal smialo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:52 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ja już wcześniej sprawdzałem rozkłady 50A i 50B, ale jak kolega dysponuje samochodem, to nie ma co się nastawiać na jeżdżący raz na godzinę autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off
maarcin1938 lubi ten post.
maarcin1938 uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:57 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
zlym pomyslem jest poruszanie sie po Wiedniu autem, jezeli sie go nie zna. Plus kwestia biletow parkingowych, ktore mozna zakupic glownie w 'Tabak'
Góra
 Profil Relacje PM off
maarcin1938 lubi ten post.
maarcin1938 uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 28 Lip 2015 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Wielkie dzieki koledzy za podpowiedzi.
Posprawdzam Wasze wszystkie propozycje i napewno cos dostosuje do siebie.
Ewentalnie Park & Ride obok u4 i metrem do centrum z tego co mowili inni.
Góra
 Profil Relacje PM off
mkobyszewski lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 28 Lip 2015 10:04 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
mkobyszewski napisał(a):
W odleglosci paru minut masz takze stacje S-Bahn Wien Hadersdorf, linia S50 dojedziesz do Westbahnhof.
Jak masz pytania, wal smialo :)

Ja mam: wg. rozkładu od stacji do hotelu jest 6 przystanków. Ile to jest te parę minut?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 28 Lip 2015 10:07 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
podaj nazwe stacji. Moim punktem odniesienia byl Auhofcenter.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 28 Lip 2015 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
To przejscie jest zamkniete jak pokazuje mapa ? Czy to nie jest droga ktora da sie przejsc?

Załączniki:
Capture.JPG
Capture.JPG [ 71.23 KiB | Obejrzany 3108 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 28 Lip 2015 10:17 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
nie wiem, w takie rejony Wiednia nie zapuszczalem sie bez auta.
Jesli jestes zmotoryzowany zaparkuj sobie w 13 Bezirku 'Hietzing', najlepiej w okolicy Hietzinger Hauptstraße (z mozliwoscia dogodnego dojscia do jednej ze stacji metra u4). Bardzo spokojna 'biala' czesc Wiednia. Nie potrzebujesz zadnego biletu parkingowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 28 Lip 2015 10:20 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Samo przejście nie, ale mowa o tym miejscu gdzie zacząłeś niebieską linię: cały plac po stacji benzynowej był zamknięty i ogrodzony z tabliczkami zakaz wstępu, droga obok od strony hotelu/stacji była też przygordzona (teoretycznie jakoś przejść się dało, tylko gdzie...). Próbuj, może ci się uda. I ufaj bezgranicznie mapie :lol:
@mkobyszewski, mam na myśli odcinek hotel - stacja Hadersdorf. Rozkład 50B (jedyny autobus z hotelu) pokazuje 6 przystanków.

eddy: właściwie to z tyłu hotelu chyba da się dostać na tą ulicę co prowadzi już do przejścia - ja tak nie próbowałem, ale powinno być możliwe. Co do ceny: ja nie mówię że należy dawać 1000e za noc, ale ceny z tego są zupełnie odstające od reszty (czyt. warto się zastanowić dlaczego),
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 21 Wrz 2015 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Korzystał ktoś w Wiedniu z miejskich rowerów?
Jakieś potencjalne problemy?
Plusy? Minusy?
Wg info ze strony - rejestracja w systemie 1€. Pierwsza godzina gratis. Druga 1€, trzecia 2€...

Cytuj:
Registration: On the Internet at www.citybikewien.at or directly at the Citybike Terminal with a credit card (Master Card, Visa, JCB) or a Maestro Card (debit card) by an Austrian bank. One-time registration fee: 1 euro

Rental charges: The duration of the rental starts with the removal of a Citybike from the bike box and ends when the Citybike is returned to a bike box. Always wait for the green light to light up; only then does the rental period end. The first hour is free, after which a usage fee is charged:
2nd hour: 1 euro per started hour
3rd hour: 2 euros per started hour
4th - 120th hour: 4 euros for each started hour. Flat fee for exceeding the hours or loss of the bike: 600 euros



http://www.wien.info/en/vienna-for/spor ... by-bicycle
http://www.wien.info/media/files/bicycl ... mation.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 21 Wrz 2015 01:00 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Jeżeli porównamy do Veturilo to minusem może być fakt, że w wiedeńskim systemie wypożyczymy tylko jeden rower na jedno konto.
Jeździłem w Wiedniu ich rowerami kilka razy i zawsze było ok. Rowery były sprawne, aczkolwiek czasem zdarzy się, że hamulce ręczne są słabe.
Sieć stacji rowerowych jest gęsta, co możesz zobaczyć na stronie.
Można również podejrzeć liczbę wolnych boksów i wolnych rowerów w poszczególnych punktach.
W biurze informacji turystycznej są dostępne mapy z rozmieszczeniem stacji rowerowych.
W okrojonym wydaniu taką mapkę można czasem znaleźć także przy samych stacjach, ale jest ona mniej dokładna i nie obejmuje swoim zasięgiem wszystkich lokalizacji.
Są też aplikacje z rozmieszczeniem stacji, ale ja nie korzystałem ze względu na koszty pobierania danych w roamingu.

I na koniec - z tego co pamiętam, to podczas pierwszego wypożyczenia, system blokuje 20 euro na karcie podpiętej do konta rowerowego.
Tak było przynajmniej jak korzystałem ostatnim razem, więc trzeba pamiętać, żeby utrzymać przynajmniej taki stan środków jeżeli np. chcemy podpiąć jakiegoś prepaida.

Trzeba też uważać, bo część ścieżek rowerowych jest jednokierunkowa.

Jeżeli masz jeszcze jakieś konkretne pytania, postaram się odpowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zielony^ lubi ten post.
Zielony^ uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 22 Wrz 2015 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
@nobody
Dzięki.
Jedno pytanie - da się zarejestrować w boksach jakoś albo innych stacjonarnych miejsach? Czy przez net trzeba?
Bo dopiero będąc na miejscu zależnie od pogody weźmiemy rowery albo nie...

Na stronie piszą o "Citybike Wien terminal" ale nie widzę nic więcej o tym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 22 Wrz 2015 13:11 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Bo każda stacja składa się z boksów [stojaków] na rowery i terminala, który służy do logowania się i wypożyczania rowerów.
Terminal wygląda trochę jak parkomat.
Oczywiście, można utworzyć konto także na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zielony^ uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 04 Paź 2015 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Zatem sprawdzone.
Założenie konta trwa dobrych parę minut.
Na jedną kartę kredytową można założyć jedno konto = jeden rower.
Rejestracja = 1€.
Blokują na karcie kaucję 20€.
Pierwsze 60 min gratis.
Stacji niby jest sporo, ale parę razy nie mogliśmy ich znaleźć, przez co udało się przekroczyć te 60 minut (o 3 ;) ).
Innym razem w bardzo niepozornej lokalizacji był komplet rowerów w stojakach i musieliśmy jechać do następnej stacji spory kawałek...

Generalnie średnio polecam.
Nie powiedziałbym, że jazda rowerem po Wiedniu to czysta przyjemność. Spory ruch rowerowy i samochodowy, co chwilę skrzyżowania ze światłami, urwania ścieżek itd., a po centrum/deptakach na rowerze nie wolno jeździć o czym poinformowała nas policja (dobrze, że bez mandatu).
Pokonanie odcinka ze stacji Rennweg do Schonbrun zajęło nam ponad 40 minut, choć trasy jest na 15...
Jak ktoś ma więcej czasu i się chce po okolicy powozić to tak, ale jako środek transportu między konkretnymi punktami - średnio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group