Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Kwi 2014 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Nieznany napisał(a):
sherif14 napisał(a):
Ja polecam Sony DSC-HX20V. Bardzo dobre parametry i przede wszystkim 20x zoom. Przykładowe zdjęcia możesz zobaczyć w mojej relacji z Włoch.

OK, zamówiłem właśnie ten. Jest 10 dni na zwrot towaru więc najwyżej go odeślę. ;)

Czytałem o nim jakąś opinię, że ze względu na duży zoom, do środka obiektywu łatwo dostają się paprochy, widoczne potem na zdjęciach. Jak sądze to nie prawda? :) Długo go masz? No i czy aparat faktycznie ma problemy z fotkami robionymi pod słońce?

Żadnej z tych wad w moim nie stwierdziłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 24 Kwi 2014 20:53 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Od ponad roku mam Sony HX-20V. Był ze mną na kilku wyjazdach min. w Wietnamie, Indiach, Gruzji oraz trochę Europy i szczerze powiedziawszy to jest ok - bez rewelacji.
Przy słabym świetle lub w nocy na automacie zdjęcia bardzo nieszczególne - manualnie musisz trochę się pobawić i wtedy jest ok. Co do wytrzymałości aparatu to nie jest ona "podróżnicza". Od czasu kiedy go mam już pękła w nim obudowa, ponadto bateria dobrze nie styka i aparat samoczynnie co pewien czas się wyłącza. Co do paprochów na matrycy to niczego takiego nie zauważyłem, jednak po ostatnim wyjeździe na matrycy pojawiła się tajemnicza smuga. Dodam, że generalnie dbam o elektronikę i np. telefony mam po 2-3 lata i większych śladów zużycia nie noszą.
Zaletą tego aparatu jest dość dobry zoom. Ponadto kręci ładne filmy.
Osobiście jeśli teraz bym coś kupował to albo RX-100 albo G1X. Jeśli nie chcesz się bawić z ustawieniami i filtrami to wtedy lepszy IPhone (na małym formacie zdjęć różnicy nie widać).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Kwi 2014 07:58 

Rejestracja: 24 Mar 2014
Posty: 30
Loty: 57
Kilometry: 140 801
Ja mam olympusa xz-1. I jest super. :P

Wcześniej jeździliśmy z lustrzanką, ale właśnie ze względu na gabaryty zdecydowaliśmy się przerzucić na coś mniejszego.
ten olympus robi bardzo dobrej jakości zdjęcia, jest w pełni manualny (jak ktoś chce i lubi ;) )
_________________
„Świat to księga, ktoś kto nie podróżuje czyta jedną jej stronę” Św. Augustyn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 25 Kwi 2014 09:35 

Rejestracja: 08 Kwi 2014
Posty: 15
Kompakt Canon PowerShot S110, jestem bardzo zadowolona. Zdjęcia robione bez statywu.Image
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Kwi 2014 10:27 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
pakaga napisał(a):
Kompakt Canon PowerShot S110, jestem bardzo zadowolona.

tego canona s110 też polecam :)
acz przyznam, że przed zakupem myślałam że jest jednak trochę lżejszy, za to rozmiar taki że wejdzie bez problemu do kieszeni. No i zdjęcia całkiem ok robi, ważne, że manualne ustawienia ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Kwi 2014 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
szarik napisał(a):
tego canona s110 też polecam :)

Jak dla mnie zoom optyczny (x5) dyskwalifikuje aparat w cenie powyżej 1 tys.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Kwi 2014 11:30 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
maczala1 napisał(a):
aparat w cenie powyżej 1 tys.

poniżej 1 tys.
;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Kwi 2014 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
No dobrze, niech będzie w cenie ok. 1 tys. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Kwi 2014 11:39 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
jeśli miałabym na coś narzekać, to na ustawianie ostrości, nie idzie płynnie a takimi jakby przeskokami, trochę to przeszkadza.
I zwykły tel /samsung/ ma automatyczną panoramę, brakuje mi tego. Zamiast jest tryb który co prawda pomaga, ale panoramę można stworzyć tylko na kompie w ichnim programie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Kwi 2014 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
szarik napisał(a):
...I zwykły tel /samsung/ ma automatyczną panoramę, brakuje mi tego. Zamiast jest tryb który co prawda pomaga, ale panoramę można stworzyć tylko na kompie w ichnim programie.

mam to samo. telefonem robię panoramy dość zjadliwej jakości a z aparatem muszę się bawić.
ale ma to swoje uzasadnienie: aparat robię automatem zdjęcia ale z rożną konfiguracja ostawień(ISO itp). telefon ma te parametry chyba stale i dlatego tez panoramy wychodzą niepofragmentowane.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 25 Kwi 2014 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
A ktoś może ma/używał Sony DSC-QX100 albo Sony DSC-QX10? To są aparaty bezkorpusowe (dzięki temu stosunkowo małe i lekkie), które przykleja się do smartfona i po NFC korzystają z "zaplecza" telefonu.

Wydaje się to być ciekawe i wygodne, bo nie trzeba targać dwóch urządzeń, jak już i tak biorę smartfon to niech robi i za aparat. I nie trzeba płacić za 2 urządzenia. Jak już mam coś co ma ekran, procesor, przyciski to nie muszę tego dublować. Z tego za zauważyłem to wyżej wymienione są o kilkaset złotych tańsze od kompaktów o podobnych parametrach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 25 Kwi 2014 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
kiew napisał(a):
A ktoś może ma/używał Sony DSC-QX100 albo Sony DSC-QX10? To są aparaty bezkorpusowe (dzięki temu stosunkowo małe i lekkie), które przykleja się do smartfona i po NFC korzystają z "zaplecza" telefonu.

osobiście z tego nie korzystałem, ale możesz poczytać tutaj http://www.optyczne.pl/index.php?test=a ... est_ap=248
konkluzja, jak dla mnie oczywista
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 07 Lip 2014 09:32 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 142
Loty: 4
Kilometry: 3 562
Witam,

Planuje kupno aparatu. Moje finanse na cel są ustawione w górnej granicy 500 zł. Myślałem nad modelem Samsunga WB35F

Aparat ogólnie ma mi służyć do robienia zdjęć z podróży.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Lip 2014 12:37 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Na potrzeby wyjazdów wizzem z podręcznym kupiłem kompakciaka FujiFilm x1. Jakość znakomita, zgrabny, ładny. Polecam. Warto, poczytajcie recenzje.

-- 29 Lip 2014 11:39 --

maczala1 napisał(a):
szarik napisał(a):
tego canona s110 też polecam :)

Jak dla mnie zoom optyczny (x5) dyskwalifikuje aparat w cenie powyżej 1 tys.

Nie za bardzo wiesz co mówisz, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Lip 2014 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Nie wiem czy maczala1 wie czy nie, ale podejrzewam, że chodziło raczej o to, że od kompakta za 1k po prostu wymaga się większego zoomu.
Sam też w moim Canonie nie raz korzystałem z 15x.

Jak masz wydać takie pieniądze i mieć coś "ułomnego" (przy założeniu że przyda ci się ta funkcja) to po co się ograniczać do jednego modelu, mało to kompaktów na rynku?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 29 Lip 2014 13:45 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
aparat powinien mieć odchylaną klapkę (wizjer),żeby można było robić fotki "z partyzanta" :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 29 Lip 2014 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Niekoniecznie, kompakt może mieć taki standardowy zoom czyli np x3.
Np canony serii g. Czyli jasny obiektyw, w miarę duża matryca.
Osobiście taki zoom x3 wystarczy w podróżowaniu. Dla mnie fajnie jak jest szeroki obiektyw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 29 Lip 2014 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Jak wystarcza 3x to spoko, innym nie bardzo więc dyskwalifikują :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Wrz 2014 08:07 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
co zamiast canona powershot s110?
egzemplarz dotychczas używany poszedł się:/ (po upadku nie włącza się, dostaję tylko komunikat że soczewki uszkodzone).
chciałam kupić taki sam, ale na allegro ceny teraz są wyższe niż kiedy kupowałam (dałam za niego 900zł, teraz są za ponad 1100)
Do wydania mam max 1200 zł, ma być kompakt, lekki, z manualnymi ustawieniami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 17 Wrz 2014 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Odradzam Nikon P900/910. Nietrafiony zakup, wolny AF, pomiar światła szwankuje, dwa razy w serwisie i nadal ma problemy.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group