Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 536 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#41 PostWysłany: 15 Lip 2014 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
namtih napisał(a):
Kompania Piwna jest koszmarnie droga. Jeśli ktoś jest w okolicach Barbakanu, to ja osobiście polecam Piwnicę u Pana Michała. O wiele lepszy klimacik i ceny z tego co pamięta przyjaźniejsze. Jest też grana muzyka na żywo w niektóre dni.


Koszmarnie drogo ? :shock:

Wybacz - ale tańszy będzie już tylko McDonald albo kebab w budce na ulicy.

Pamiętajmy, że mówimy o restauracji - jeżeli zestaw (jak dla mnie nie do przejedzenia) jest za 22 PLN to czego chcieć więcej ?

Inna sprawa, że kuchnia do wykwintnych nie należy - ot przeciętnie, za to obficie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#42 PostWysłany: 27 Lip 2014 12:23 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 97
Poleci ktoś coś w przystępnej cenie w okolicach między metrem Świętokrzyska a Wisłą? Najlepiej okolice ulic Tamka, Topiel, Dobra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#43 PostWysłany: 27 Lip 2014 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Tomo14 napisał(a):
Inna sprawa, że kuchnia do wykwintnych nie należy - ot przeciętnie, za to obficie.

Byłem w ubiegłą sobotę i zestaw zrazowy jak najbardziej OK. Porcja duża, jedzonko całkiem smaczne. Za dwie osoby z browarkami na popitkę coś ok 70zł. Z czystym sumieniem mogę polecić.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#44 PostWysłany: 07 Paź 2014 10:57 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 232
niebieski
Zupełnie przypadkiem w drodze z dworca wpadłem na miejsce nazwane Flambeeria. Pamiętam ze swojej podróży do Strasbourga miejscową tarte flambée - cienkie ciasto z przeróżnymi dodatkami na sosie crème fraiche. Nigdzie wcześniej w Polsce nie mogłem znaleźć podobnego dania. Przez lata zapomniałem o tym oryginalnym smaku. I tu niespodzianka. Właśnie takie tarty serwuje Flambeeria. Dla mnie - do polecenia dla kogoś kto już kiedyś probowal za granicą lub chce zjeść coś oryginalnego.

Acha- nie jest to Starówka a ul. Emilii Plater. Ceny przyjemne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#45 PostWysłany: 23 Lis 2014 02:59 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Wejście jest rzeczywiście od Emilii Plater, ale budynek chyba stoi przy Hożej. Byłem w czwartek na Beaujolais, miejsce ok.


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 02 Sty 2015 16:00, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#46 PostWysłany: 25 Lis 2014 01:12 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Ja tam bronie Podwala. Ok 20 zł za pol kurczaka i piwko to koszmarnie drogo ? to 5 euro w restauracji!! za pelny obiad..
Polecam eat it. Mini knajpka Na Wspolnej Drodze obok Bst western. 3 stoliki/codziennie inne menu i najlepsze jedzenie w tej czesci Warszawy.
Pikanterii nie polecam, niezbyt smacznie choć nawet tanio
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#47 PostWysłany: 25 Lis 2014 13:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Ja mogę polecić restaurację HEKTOR przy ul. Świętokrzyskiej 34 w Warszawie. https://plus.google.com/111644193178057 ... l=pl&hl=pl
Niedaleko Dworca Centralnego - 10 min spacerkiem. Smaczne i przede wszystkim świeże oraz niedrogie jedzenie.
I jak ktoś ma trochę czasu na przesiadkę w Warszawie, to zamiast siedzieć w Złotych Tarasach, niech tam się wybierze.
Polecam ogólnie tam wizytę na piwo i polski obiad.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#48 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:33 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Żeby nie zakładać nowego tematu: ktoś poleci coś w okolicach Woli/ al. Jana Pawła? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#49 PostWysłany: 28 Lis 2014 12:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Ja mogę Ci polecić na Woli, rzut beretem od Jana Pawła II przy ul. Żelaznej, moim zdaniem, najlepsze sushi w Warszawie:
Sushi King Japanese Restaurant - https://www.google.pl/maps/place/Sushi+ ... 5768?hl=pl

A drugą restaurację, która także bardzo lubię, troszeczkę dalej (2 przystanki autobusowe w stronę Woli od Jana Pawła II), to wietnamska restauracja:
Rong-Vang 1 - https://www.google.pl/maps/place/Rong-V ... f930?hl=pl
Żeberka tam powalają.

A przy samej ulicy Jana Pawła II, tuż za skrzyżowaniem z Al. Solidarności polecam knajpki w pawilonach po prawej idąc od strony Centrum. Ja często tam chodzę na piwo ze znajomymi czy na mecz. I czasem też coś jemy.
https://www.google.pl/maps/place/aleja+ ... 21c4?hl=pl
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#50 PostWysłany: 16 Gru 2014 11:22 

Rejestracja: 25 Lut 2013
Posty: 16
Siemanko. Po raz kolejny szukam kultowych miejsc gdzie można zjeść coś dobrego, tym razem w Warszawie. Napiszcie jakich knajp na pewno nie można ominąć będąc w stolicy. Interesuje mnie centrum miasta, bo tam będziemy mieszkać. Nie chodzi mi o restauracje na wysoki połysk np. Magdy Gessler czy sławną z innych powodów "Sowa i Przyjaciele", ale coś typowo warszawskiego, może to być nawet budka z kebabem.

PS: Do tej pory Wasze rady się sprawdzały i moja luba zarówno w Krakowie jak i Poznaniu była zachwycona.

Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#51 PostWysłany: 16 Gru 2014 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Jeśli chodzi o kebab to z czystym sercem polecam Amrita, najbliżej centrum jest przy Kinie Femina tuż obok Mc Donalds.

Co do knajp wole zjeść w domu, ale polecam kawiarnie/pub Retrospekcja na ulicy Bednarskiej w pobliżu Starówki. Miejsce typowo starowarszawskie utrzymane w klimacie przedwojennym, wiele ciekawych książek dobre piwo i zakąski pod coś mocniejszego, bardzo przystępne cenowo.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#52 PostWysłany: 16 Gru 2014 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
jajo napisał(a):
Siemanko. Po raz kolejny szukam kultowych miejsc gdzie można zjeść coś dobrego, tym razem w Warszawie. Napiszcie jakich knajp na pewno nie można ominąć będąc w stolicy. Interesuje mnie centrum miasta, bo tam będziemy mieszkać. Nie chodzi mi o restauracje na wysoki połysk np. Magdy Gessler czy sławną z innych powodów "Sowa i Przyjaciele", ale coś typowo warszawskiego, może to być nawet budka z kebabem.

PS: Do tej pory Wasze rady się sprawdzały i moja luba zarówno w Krakowie jak i Poznaniu była zachwycona.

Pozdrawiam ;)


ul. Freta Pod Samsonem. Tanio i bardzo smacznie! http://www.podsamsonem.pl/pl_o-nas.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#53 PostWysłany: 17 Gru 2014 13:58 

Rejestracja: 25 Lut 2013
Posty: 16
1. Amrit Kebab
2. Retrospekcja
3. Pod Samsonem
4. i 5. Hektor i Dos Tacos (polecane wcześniej w tym temacie)

Wszystkie zapowiadają się ciekawie. Przede wszystkim ceny bardzo przyzwoite, bo patrząc na knajpy polecane przez użytkowników tripadvisora byłem lekko przerażony. Potrzebuje jeszcze jedno-dwa miejsca, które są obowiązkowe przy wizycie w Warszawie, coś czego nie można ominąć. Mam nadzieję, że mi pomożecie.

Pozdrawiam. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#54 PostWysłany: 17 Gru 2014 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Najlepsza w Wawie kuchnia hinduska, w samym centrum: restauracja Namaste
http://www.namasteindia.pl/
No i niezmiennie polecane przeze mnie, naprawdę fantastyczne "miejsce z rosyjską duszą", arcysmaczne pielmieni z bardzo ostrą musztardą robioną na miejscu, domowe zupy, herbata z konfiturą własnego wyrobu; niestety poza centrum, w zasięgu 20 minut tramwajem spod Rotundy (trzeba wysiąść przy Dworcu Wschodnim):
http://www.ulicazabkowska.pl/knajpy-i-lokale/skamiejka


Ostatnio edytowany przez sko1czek, 17 Gru 2014 14:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#55 PostWysłany: 17 Gru 2014 14:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Amrit Kebab nie polecam. :( fe
Ale jak będziesz w Warszawie to odwiedź koniecznie jedną z pierogarni Zapiecek. http://www.zapiecek.eu/lokale.html
Zawsze zapraszam tam moich gości, którzy przyjeżdżają do Warszawy z kraju czy ze świata. Nie miałam nigdy reklamacji. Wszystkim się podobało i smakowało. Pierogi rules :D
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#56 PostWysłany: 17 Gru 2014 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
ja tam mogę polecić Szwejka na placu konstytucji :)
poniedziałkowe piwko :D

http://www.uszwejka.pl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#57 PostWysłany: 17 Gru 2014 15:31 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
sko1czek napisał(a):
No i niezmiennie polecane przeze mnie, naprawdę fantastyczne "miejsce z rosyjską duszą", arcysmaczne pielmieni z bardzo ostrą musztardą robioną na miejscu, domowe zupy, herbata z konfiturą własnego wyrobu; niestety poza centrum, w zasięgu 20 minut tramwajem spod Rotundy (trzeba wysiąść przy Dworcu Wschodnim):
http://www.ulicazabkowska.pl/knajpy-i-lokale/skamiejka


Jeśli chodzi o kuchnię rosyjską, to na Daniłowiczowskiej (koło Placu Teatralnego) jest pewne tajne miejsce ;-)

http://www.gastronauci.pl/pl/2894-bar-z ... rodmiescie
http://blog.gdziezjesc.info/poszukiwani ... gospodyni/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Starówka
#58 PostWysłany: 28 Gru 2014 22:38 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Kebab Amrit spoko, knajpa na solidarnosci 117 czysta i obsługa expressowa, na super kebab kurczak z serem czekałem dosłownie 7-8 minut.

Mleczarnia przy emili plater 47 zaserwowała mi bardzo dobre śniadanie, jajecznica z boczkiem naprawdę niczego sobie i dodatkowo herbata do śniadania za free

Expres kuchnia marche w złotych tarasach to jedzenie bierz co chcesz - 100g = 3,50zl.
Maja spory wybór i wyglada to smacznie, próbowałem kilku rzeczy i wszystko mi smakowało. Dodatkowo zniżka dla studentów 20% do 20:00 a od 20:00 zaczynaja sie inne zniżki, z tego co pamietam w ostatniej godzinie otwarcia wszystko 50% taniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 28 Gru 2014 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
amrit bez szalu w waw. Jest kilka miejsc all you can it. jest kilka miejsc gdzie masz namiastke gwiazdki Michelina.
Wszystko zalezy czegos sie szuka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 02 Sty 2015 14:57 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
Osobiście polecam;

- Barn Burger na Złotej - dla mnie najlepszy burger w Warszawie, ok 30zł wraz z napojem
- knajpki w okolicy Chmielnej i Zgody, np. Sioux lub Loft, gdzie w porze lunchu 12-15, można zjeść przyzwoicie zupę i drugie danie za ok. 20zł :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 536 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group