Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Walizka 23 kg
#21 PostWysłany: 29 Maj 2014 15:10 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 263
niebieski
carcoma napisał(a):
Cześć, nie znalazłem podobnego tematu, więc założyłem nowy. Otóż muszę nabyć walizkę, w której będę mógł przewieźć do 23 bagażu. Czy ktoś mógłby polecić jakąś w miarę niedrogą, a zarazem taką, która nie rozwali się po pierwszej dalszej podróży? Jaką pojemność powinna mieć? Czy do walizki o wymiarach 74x47x28 cm spokojnie można zmieścić się w 23 kg? Tak, wiem, że to zależy od tego, co będę przewoził, ale chodzi mi o Wasze doświadczenia w tym temacie :)

Tak jak osoby przede mną po walizkę polecam udać się do Carrefoure'a, wyglądają w miarę solidnie i są w dobrej cenie. To na prawdę bardzo zależy od tego co będziesz wiózł ale jeśli głównie ciuchy to nie powinno być najmniejszego problemu, no chyba że masz zamiłowanie do ubierania się w kolczugi i tym podobne rzeczy ;) W każdym razie dla pewności po prostu załaduj walizkę i postaw ją na wadze, w razie przekroczenia limitu zrób przepakowanie. To chyba niezbyt skomplikowane :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 01 Cze 2014 18:35 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Kupiłam walizkę na bagaż rejestrowany. Wymiary samej walizki to 75x52x31, co daje w sumie maksymalne dopuszczalne wymiary =158cm. Plus kółka. I tutaj mam problem: najzwyczajniej w świecie przy jej kupnie nie pomyślałam o wymiarach, jeśli ktoś się uprze i będzie mierzył to kółka dają mi nadbagaż.
Czy ktoś się spotkał z mierzeniem bagażu rejestrowanego? przejdzie ta walizka?
(lot zaplanowany Luftansą, ale i o wszelkie inne linie chodzi)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Cze 2014 21:46 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 3
Cześć, szukam dużej torby/walizki na kółkach - chciałby przewieźć w bagażu rejestrowanym sporo lekkich, ale zajmujących dużo miejsca rzeczy. W Wizzair limit wagi to 32 kg, a jeśli chodzi o rozmiar to maks. szerokość: 1,499 m, wysokość: 1,194 m, długość: 1,715 m.
Wiecie może gdzie szukać torby/walizki o rozmiarze 120-150 x 60-80 x 30-40 cm?

z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 26 Cze 2014 23:27 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
ralfer napisał(a):
Cześć, szukam dużej torby/walizki na kółkach - chciałby przewieźć w bagażu rejestrowanym sporo lekkich, ale zajmujących dużo miejsca rzeczy. W Wizzair limit wagi to 32 kg, a jeśli chodzi o rozmiar to maks. szerokość: 1,499 m, wysokość: 1,194 m, długość: 1,715 m.
Wiecie może gdzie szukać torby/walizki o rozmiarze 120-150 x 60-80 x 30-40 cm?

z góry dzięki!


Walizki są zwykle projektowane w oparciu o wymagania linii lotniczych, więc w każdym sklepie z walizkami znajdziesz sensowne propozycje, pytanie jaki zakres cenowy Cię interesuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Cze 2014 22:59 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 18
jok napisał(a):
ralfer napisał(a):
Cześć, szukam dużej torby/walizki na kółkach - chciałby przewieźć w bagażu rejestrowanym sporo lekkich, ale zajmujących dużo miejsca rzeczy. W Wizzair limit wagi to 32 kg, a jeśli chodzi o rozmiar to maks. szerokość: 1,499 m, wysokość: 1,194 m, długość: 1,715 m.
Wiecie może gdzie szukać torby/walizki o rozmiarze 120-150 x 60-80 x 30-40 cm?

z góry dzięki!


Walizki są zwykle projektowane w oparciu o wymagania linii lotniczych, więc w każdym sklepie z walizkami znajdziesz sensowne propozycje, pytanie jaki zakres cenowy Cię interesuje?

Ja się może podłączę, bo również szukam dużej, twardej walizki na kółkach. Planuję wydać do 200 zł za walizkę, która zmieści do 20 kg. Czy uda się coś sensownego kupić w tej cenie czy lepiej od razu się udać do Carrefoura/Lidla?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Lip 2014 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
W sklepie internetowym Wittchen obecnie trwa dobra promocja - 50% na bagaż
https://www.sklep.wittchen.com/leatherg ... =1&f_6_2=2

ja zakupiłem kabinówkę - wszystko sprawnie , szybko i ............ w dobrej jakości :)

do tego są kody:
- zniżka 5% - działa z promocją
- bezpłatny transport - działa z promocją
przy zapisaniu się na Newsletter - bon na 50 PLN - jednak od cen przed obniżką.

Razem z przesyłką otrzymuje się:
bon na 10 PLN - przy zakupach na 199 PLN
bon na 20 PLN - przy zakupach na 299 PLN
bon na 30 PLN - przy zakupach na 399 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 16 Sie 2014 11:33 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Zibid napisał(a):
Razem z przesyłką otrzymuje się:
bon na 10 PLN - przy zakupach na 199 PLN
bon na 20 PLN - przy zakupach na 299 PLN
bon na 30 PLN - przy zakupach na 399 PLN

Czy może ktoś otrzymał taki kod, ale nie wykorzysta i chciałby się podzielić?
Zibid napisał(a):
do tego są kody:
- zniżka 5% - działa z promocją

Wkleję, żeby nie trzeba było szukać: AF5BAGPROMALL
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Sie 2014 22:49 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 18
Ja z kolei zakupiłem po promocji w Puccini 2 walizki - 1 z ABS za ok. 240 zł i 1 z polipropylenu za ok. 200 zł. No i po pierwszej podróży ta z ABS pękła z przodu.. Oczywiście złożyłem reklamację w liniach lotniczych, ale jak widać bardziej elastyczny materiał jest lepszy, mimo że wizualnie trochę gorzej wygląda..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Sie 2014 17:43 

Rejestracja: 14 Mar 2012
Posty: 12
Hej!
Proszę o radę!
Potrzebuję dużą walizkę. Nigdy walizek nie uzywalam, zawsze wszystko mialam w plecaku. Czytam i czytam i nie moge się zdecydować czy lepsza będzie walizka twarda czy miękka. Raczej nie będę jej bardzo intensywanie uzywac, ale przeprowadzam sie do USA i raz na jakis czas bede chciala przewiezc wiecej rzeczy(na wyprawy nadal plecak). Potrzebna mi bedzie taka z systemem TSA, wittchen takie robi.
Ktora z tych walizek bedzie najlepsza?(polipropylen-policarbon-miękka?)
https://www.sklep.wittchen.com/product/ ... ch-28.html
https://www.sklep.wittchen.com/product/ ... ch-28.html
https://www.sklep.wittchen.com/product/ ... ch-28.html
niestety zadna nie ma chowanych kolek, a tylko miekka nie ma plastikowej raczki. A moze cos innego w porownywalnej cenie(do 300zl). Puccini nie ma tego systemu TSA, polecane gdzies tutaj Roncato czy Samsonite poza moim zasięgiem cenowym.
Piękne dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 21 Sie 2014 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
Nie odpowiem Ci na temat Wittchena, ale Puccini na pewno ma walizki z zamknięciem TSA - sama taką właśnie walizkę mam i nawet TSA mi ją w USA otworzyło ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Wrz 2014 01:14 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 191
Loty: 87
Kilometry: 290 754
niebieski
Poważnie zastanawiam się nad zakupem walizki Samsonite Cosmolite. Wymiary łączne to 157 cm, więc pasuje mi idealnie a do tego waży niewiele. Mam jednak kilka pytań:
  • Ktoś posiada może tę walizkę i mógłby się wypowiedzieć na jej temat?
  • Przy okazji gdzie najtaniej mógłbym ją dostać? Jak dotąd udało mi się znaleźć ją w cenie 1299 zł. Da się taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walizki na bagaż
#32 PostWysłany: 22 Paź 2014 18:15 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
Na Grouponie komplet 4 walizek podróżnych za 160 zł:

http://www.groupon.pl/oferty/cala-polsk ... 3d0edaff04
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Paź 2014 14:50 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 41
na allegro ten sam zestaw 10 zł taniej:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Lut 2015 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Mam pytanie, czy podczas podróży do USA zamek TSA jest wymagany/niezbędny/niekonieczny? A jeśli nie, to warto zakładać jakieś kłódki? Generalnie jakie macie doświadczenia w tym zakresie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Lut 2015 22:56 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Shaq napisał(a):
Mam pytanie, czy podczas podróży do USA zamek TSA jest wymagany/niezbędny/niekonieczny? A jeśli nie, to warto zakładać jakieś kłódki? Generalnie jakie macie doświadczenia w tym zakresie?


Jest potrzebny tylko jeśli zamierzasz zamykać walizkę. Przy walizce otwartej jest zupełnie zbędny. Jeśli chcesz zamykać walizkę - to TYLKO zamek TSA (na 6 lotów po Stanach na 5 miałem kontrolę TSA i ulotkę z informacją o kontroli wsadzoną do środka bagażu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 03 Lut 2015 01:46 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
A jak ktoś ma kłódkę to ją tną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 03 Lut 2015 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Ze strony TSA wynika, że kłódki nie posiadające ich certyfikacji są w razie potrzeby przecinane.
Z drugiej strony, przypuszczam, że złodzieje lotniskowi mają klucze master do kłódek TSA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 04 Lut 2015 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
TSA- złodziejowi klucz nie potrzebny, mi taka walizkę przecięli
nie polecam twardych z ABS- potrafią porządnie popękać podczas pierwszego lotu.
lepsze są z materiału-gorzej wyglądają ale spełniają swoją funkcję
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 06 Lut 2015 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
W Makro aktualnie są wyprzedaże na walizki niejakiej firmy L. lambertazzi. Kupiłem 2 materiałowe wielkości ok 75 l za 120 PLN kazda, przecenione o blisko 50%. Wyglądają ładnie, wyposażone w zamek TSA materiał też wydaje się wysokiej jakości. Wybór jest duży, również twardych walizek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Maj 2015 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 89
JA polecam zobaczyć ofertę walizek w TKMAXX. Dużo formowych walizek, lekkich i wymiarowych. Sam kupiłem tam ostatnio walizkę średniej wielkości i jestem bardzo zadowolony. W ofercie mają np walizki Calvina Kleina.
_________________
http://skokispadochronowe-pl.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group