Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Walencja
#21 PostWysłany: 17 Lut 2015 22:28 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Nie ma, bo z Polski nie ma niestety bezpośrednich lotów do Walencji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
 Temat postu: Re: Walencja
#22 PostWysłany: 17 Lut 2015 23:05 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Ceny w okolicy połowy marca nie najniższe, najtaniej 19.03 z Warszawy przez Charleroi (39zł + 41EUR). Wziąłbym pod uwagę ewentualnie przelot do Barcelony np. 14.03 W6 za 74zł z WDC/119zł bez WDC a potem przejazd autobusem Alsa do Walencji (12EUR 15.03 lub 9EUR 16.03). Można przy okazji zahaczyć o Barcelonę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#23 PostWysłany: 15 Mar 2015 23:45 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 91
Byłam w Walencji w styczniu 2015. Moje loty były łączone - Warszawa-Bruksela-Walencja-Bolonia-Warszawa
W Walencji byłam 3 i pół dnia + 24 godziny w Bolonii. Co nieco udało mi się opisać z wyjazdu, dlatego jeśli kogoś interesuje, za ile można dolecieć do Walencji, gdzie spać i co zobaczyć to zapraszam http://podrozniczo.pl/walencja-praktycz ... z-podrozy/
_________________
Moje podróże -> http://www.podrozniczo.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#24 PostWysłany: 01 Kwi 2015 13:58 

Rejestracja: 01 Kwi 2015
Posty: 11
Pytanie

Chciałem wybrać się do samego oceanarium. system zakupu online każe mi wybrać datę OK ale potem pokazuje mi jeszcze godzinę 10.00 Czy to oznacza, że tylko o 10 mogę wejść czy po prostu od 10 wpuszczają do oceanarium???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#25 PostWysłany: 02 Kwi 2015 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Chodzi o to, że wpuszczają od 10:00, po prostu L'Hemisfèric ma w sezonie co godzinę inny pokaz stąd całe zamieszanie.

Ponizej oficjalne info ze strony cac.es (sekcja FAQ)

Cytuj:
Does the time of 10:00 stated on the on-line tickets for the Museum and the Oceanogràfic correspond to the time the building actually opens?

Yes, the Museum and the Oceanogràfic both open to the public at 10:00 and you can then visit at any time you like.


Miłego zwiedzania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#26 PostWysłany: 28 Wrz 2015 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
A jest jakaś różnica, jeżeli kupię bilety na miejscu? Czy lepiej wcześniej przez Internet nabyć?
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#27 PostWysłany: 29 Wrz 2015 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
Gdy byłem w czerwcu, to do zakupu na miejscu była ogromna kolejka :)
Góra
 Profil Relacje PM off
lapka88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Walencja
#28 PostWysłany: 29 Wrz 2015 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Dzięki, kupię więc przez neta :)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#29 PostWysłany: 29 Wrz 2015 10:46 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 98
Ja byłam poza wysokim sezonem i kolejki wcele nie było. Wszystko było dostępne "od ręki". I w kinie tez luz. Nawet do śmiesznej kolejki/pociągu jadącej do wysokości stacji metra nie było chętnych. Na marginesie polecam ją -szczególnie jak jest się z dziećmi. Cena to 5E/osoba. Zatrzymuje się przy wszystkich atrakcjach i można wysłuchać informacji na ich temat(j. ang).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#30 PostWysłany: 30 Wrz 2015 09:44 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
Hejka.

Czy możecie polecić jakiś przewodnik (papierowy), którym można się wspomagać podczas wizyty w Walencji? Mi niestety się nie udało znaleźć takowego ani w empiku, ani w merlinie, ani w nieprzeczytane.pl. Pewnie informacje znajdują się gdzieć w zbiorczej pracy nt. Hiszpanii.

Dajcie proszę znać.

Co do tanich lotów, to ja skorzystałem z ostatniej promocji Ryanair`a z Berlina na listopad/grudzień. POLECAM

Dzięki z góry za wsparcie.

-- 30 Wrz 2015 10:48 --

Nada napisał(a):
Ja byłam poza wysokim sezonem i kolejki wcele nie było. Wszystko było dostępne "od ręki". I w kinie tez luz. Nawet do śmiesznej kolejki/pociągu jadącej do wysokości stacji metra nie było chętnych. Na marginesie polecam ją -szczególnie jak jest się z dziećmi. Cena to 5E/osoba. Zatrzymuje się przy wszystkich atrakcjach i można wysłuchać informacji na ich temat(j. ang).


A możesz dokładnie powiedzieć w jakim miesiącu byłaś w Walencji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#31 PostWysłany: 02 Paź 2015 17:55 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 98
Byłam pod koniec stycznia. Moi rodzice byli w pod koniec maja i też było spokojnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#32 PostWysłany: 02 Paź 2015 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
Ja własnie trafiłem na taki dzień (nie pamiętam który, ale ok. Bożego Ciała), gdzie było pełno ludzi z powodu koncertu różnych kapel za darmo przed City of Arts and Sciences, m.in. załapałem się na The Wombats :)
Może z tego powodu były przy okazji kolejki po bilety wstępu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#33 PostWysłany: 05 Paź 2015 00:21 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
Nada napisał(a):
Byłam pod koniec stycznia. Moi rodzice byli w pod koniec maja i też było spokojnie.


Jak w tych okresach panowała tam temperatura?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#34 PostWysłany: 05 Paź 2015 02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Bylem tam w zeszłym roku między październikiem i kwietniem i łącznie doświadczyłem może 5 dni deszczu, z czego 3 to żart. W ciągu dnia temperatura rzadko spadała poniżej 15 stopni w najzimniejszych miesiącach, ale wiatr potrafił dać po kościach. Instytucja chmur należy w tym mieście do rzadkości (poważnie). Z pogodą nigdy nie wiadomo, ale w Hiszpanii każdy Ci powie, że Valencia i Alicante to dwa miasta z najlepszym całorocznym klimatem (znosne w lecie, przyjemne w zimie) , więc spore szanse, że pogoda Ci dopisze.
Góra
 Profil Relacje PM off
bs13 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Walencja
#35 PostWysłany: 05 Paź 2015 09:22 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
dji napisał(a):
Bylem tam w zeszłym roku między październikiem i kwietniem i łącznie doświadczyłem może 5 dni deszczu, z czego 3 to żart. W ciągu dnia temperatura rzadko spadała poniżej 15 stopni w najzimniejszych miesiącach, ale wiatr potrafił dać po kościach. Instytucja chmur należy w tym mieście do rzadkości (poważnie). Z pogodą nigdy nie wiadomo, ale w Hiszpanii każdy Ci powie, że Valencia i Alicante to dwa miasta z najlepszym całorocznym klimatem (znosne w lecie, przyjemne w zimie) , więc spore szanse, że pogoda Ci dopisze.


Dzięki wielkie za informację! Ja będę w Walencji od 7 do 14 listopada i jadę z ponad 2-letnim dzieckiem, dlatego pogoda ma dla mnie duże znaczenie :)

A możesz coś napisać na temat cen w supermarketach? Przelicznik x4 czy raczej porównywalne do naszych?

Dzięki z góry za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#36 PostWysłany: 05 Paź 2015 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
bs13 napisał(a):
...Przelicznik x4 czy raczej porównywalne do naszych?
..

raczej /4 :lol:
czyli, że porównywalne do naszych.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
bs13 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Walencja
#37 PostWysłany: 05 Paź 2015 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Zgadzam się z poprzednikiem. Ceny podobne do polskich, może ok. 25-30% drożej w przypadku niektórych artykułów. W restauracjach można spokojnie zjeść dwudaniowy posiłek z kawą i deserem za 10 EUR / osoba.

EDIT: sprostowanie, pisząc restautracje chodziło mi o zwykłe knajpy-lokale, nie wykwintne restaurcje :)
Góra
 Profil Relacje PM off
bs13 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Walencja
#38 PostWysłany: 06 Paź 2015 19:51 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 98
bs13 napisał(a):

Dzięki wielkie za informację! Ja będę w Walencji od 7 do 14 listopada i jadę z ponad 2-letnim dzieckiem, dlatego pogoda ma dla mnie duże znaczenie


Tak wyglądał kończący się dzień w styczniu z 1,5rocznym synkiem :)
Wiosenna kurtka, wiosenne buty i brak czapki :)

Załączniki:
Walencja.JPG
Walencja.JPG [ 181.19 KiB | Obejrzany 1840 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
bs13 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Walencja
#39 PostWysłany: 07 Paź 2015 08:47 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
Nada napisał(a):

Tak wyglądał kończący się dzień w styczniu z 1,5rocznym synkiem :)
Wiosenna kurtka, wiosenne buty i brak czapki :)


Dzięki!!! Z wizualizacją już wszystko jasne :) :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#40 PostWysłany: 13 Paź 2015 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Właśnie kupiłem bilety na mecz Ligi Mistrzów Walencja -Geent 20 października.
Czy ktoś się orientuje czy są np. jakieś dzięki temu promocje na komunikację tego dnia? Czasem się zdarza, że miasta dla kibiców organizują taką promocję, a jak jest w Walencji?
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group