Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4242 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 213  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 28 Maj 2015 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
I szykuj się na miesiąc, dwa czekania ;) Zakładałem żonie tę kartę, wniosek na początku kwietnia, karta przyszła dopiero w tamtym tygodniu. Ze trzy dosyłki dokumentów... nawet RMUA zawołali. Jak ja zakładałem to tylko był wniosek + zaświadczenie z roboty i raz dwa załatwione.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
#462 PostWysłany: 28 Maj 2015 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
na 21 stronie tego tematu wrzucilem zrzuty z płatnosci voucherami
nigdy dotad nic nie doplacalem, nie mailem zadnych problemow z uzyciem vouchera

moze dlatego ze nie testuje wielekrotnie ile zetnie na ktorym locie
wybieram lot ktory mnie interesuje w datach co do ktorych nie mam problemow z potencjalnym urlopem i strzal :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 28 Maj 2015 10:03 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Mam na razie pod ręką jedynie voucher powitalny i sprawdziłem go na dwóch trasach - z Modlina na Teneryfę i Gran Canarię (lot dla 2 osób RT). W pierwszym przypadku odjął 319zł (cena za lot w jedną stronę dla 1 osoby), w drugim przypadku 518zł (cena RT dla jednej osoby). Nie mam pojęcia od czego to zależy, ale faktem jest, że bilet dla drugiej osoby pozostał nieruszony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 28 Maj 2015 11:08 

Tomek Zien napisał(a):
I szykuj się na miesiąc, dwa czekania ;) Zakładałem żonie tę kartę, wniosek na początku kwietnia, karta przyszła dopiero w tamtym tygodniu. Ze trzy dosyłki dokumentów... nawet RMUA zawołali. Jak ja zakładałem to tylko był wniosek + zaświadczenie z roboty i raz dwa załatwione.


dla emerytki: wysłany wniosek poleconym 10.04.2015r. (wniosek wypełniony, ksero obu stron dowodu osobistego, wyciąg z konta osobistego z 12 miesięcy tylko z wpływami emerytury), 14.04.2015r. kontakt telefoniczny że przyjedzie kurier z umową, 17.04.2015r. kurier dostarczył umowy do podpisu, 07.05.2015r. dostarczona karta (2 dni wcześniej koperta z pinem) i jej aktywacją, koniec okresu rozliczeniowego 19 danego miesiąca i do 40-dni voucher powitalny (ale każdego sytuacja dochodowa jest inna i co za tym idzie procedury akceptacji)
Góra
 PM off  
      
#465 PostWysłany: 28 Maj 2015 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
To nie był problem z dochodem bo zarabia prawie 2 razy więcej niż ja, tylko raczej z totalnie zerową historią kredytową. Nawet jeśli chodzi o konto to pasożytuje na moich ;) :lol:
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#466 PostWysłany: 28 Maj 2015 11:34 

W opisanym wyżej przypadku też zerowa historia kredytowa (zresztą moja i żony również, poza innymi kartami kredytowymi)
Góra
 PM off  
      
#467 PostWysłany: 28 Maj 2015 12:18 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 118
Loty: 10
Kilometry: 14 782
Tam we wniosku o karte są pytania o zgromadzone środki finansowe w innych bankach, fundusze inwestycyjne itp.ujawnialiscie te wszystkie informacje?bo to jakies dziwne, ja mam kredytówke w mBanku,mam ją tez zaznaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#468 PostWysłany: 28 Maj 2015 13:14 

Rejestracja: 23 Mar 2012
Posty: 211
Loty: 90
Kilometry: 112 253
niebieski
No to se poleciałem za qpona :)
Nie tylko trzeba zarezerwować bilet w okresie ważności vouchera ale i też lot musi sie odbyć w czasie ważności vouchera :cry:
Myślałem że termin dotyczy tylko czasu rezerwacji a nie czasu lotu.
No nic za frycowe się płaci jak chce gdzies polecieć to chyba musze wziasc wolne, bo mam czas do 3go czerwca :p
_________________
[WRO]
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#469 PostWysłany: 28 Maj 2015 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Musisz sobie też posprawdzać, bo chyba wylot musi być w terminie ważności vouchera
dostałem voucher 4 lutego - sprawdziłem sobie wylot 2 października, powrót 5 października - i zniżka obejmuje oba loty - nawet ten powrotny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#470 PostWysłany: 28 Maj 2015 18:09 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
GregPepe napisał(a):
No to se poleciałem za qpona :)
Nie tylko trzeba zarezerwować bilet w okresie ważności vouchera ale i też lot musi sie odbyć w czasie ważności vouchera :cry:
Myślałem że termin dotyczy tylko czasu rezerwacji a nie czasu lotu.
No nic za frycowe się płaci jak chce gdzies polecieć to chyba musze wziasc wolne, bo mam czas do 3go czerwca :p

Leć na jakąś jednodniówkę/weekendówkę (o ile gra jest warta świeczki, albo raczej wartość vouchera konkretna, bo weekend już pojutrze, więc bilet pewnie tani nie będzie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#471 PostWysłany: 02 Cze 2015 14:38 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 118
Loty: 10
Kilometry: 14 782
Czy jest taka zależność, ze pierwszy voucher przychodzi po zamkniętym okresie rozliczeniowym tzn po 3 miesiącach + 40 dni na wystawienie? bo tak jest dla mnie wg regulaminu. Czy jesli zrobie obrót 700 zł po jednym miesiącu, to moze mi przyjść voucher powitalny dużo wczesniej?.Niektórzy z Was pisali, ze otrzymali voucher powitalny miesiąc, półtora po aktywacji karty. Pytam, bo nie chciałabym wykorzystywać go np. w zimie.Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#472 PostWysłany: 02 Cze 2015 14:51 

jeśli obrót 700 zł zakupów bezgotówkowych wykonasz np. w okresie rozliczeniowym 1-30.06.2015r. i masz generowanie wyciągu na koniec 30-danego miesiąca to voucher powitalny przyjdzie na wskazany adres e-mail do 40 dni po 01.07.2015r., w przypadku voucherów za obrót 3500zł/6500 zł voucher przychodzi do 40-dni po rozliczeniu danego półrocza miesiące I-VI lub VII-XII (jak mam dzień rozliczenia 13 danego miesiąca, a więc w moim przypadku dane półrocze skończy mi się 13 lipca oraz 13 stycznia), rezerwacji i sam lot musi nastąpić do 8-miesięcy od daty przelania na e-mail
Góra
 PM off  
      
#473 PostWysłany: 08 Cze 2015 21:15 

vincenz napisał(a):
Mam na razie pod ręką jedynie voucher powitalny i sprawdziłem go na dwóch trasach - z Modlina na Teneryfę i Gran Canarię (lot dla 2 osób RT). W pierwszym przypadku odjął 319zł (cena za lot w jedną stronę dla 1 osoby), w drugim przypadku 518zł (cena RT dla jednej osoby). Nie mam pojęcia od czego to zależy, ale faktem jest, że bilet dla drugiej osoby pozostał nieruszony.


Sprawdzałem przed chwilą w tym samym wariancie tj. powitalny (też Gran Canaria z Modlina i Krakowa)i wychodzi, że zależność jest prosta: odlicza maksymalnie 734 zł na lot OW lub loty RT ale tylko właścicielowi vouchera (np. lot OW dla 3 osób x 239 zł/osoba, odlicza tylko 239 zł, lot RT 2 osoby x 528 zł RT, odlicza tylko 528 zł czyli całość lotu właściciela vouchera)

póki co z duszą na ramieniu, ale działa na stronie Ryanair przeglądarką firefox
Góra
 PM off  
      
#474 PostWysłany: 08 Cze 2015 21:19 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja to rozumiem, ale w jednym przypadku odjął mi za lot w jedną stronę (319 zł) mimo iż rezerwacja była RT. I to było dla mnie nie jasne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 08 Cze 2015 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
bo skończyła się pula biletów na jeden z lotów - masz w warunkach vouchera:

Cytuj:
2. Ryanair zapewnia limitowaną liczbę miejsc dla poszczególnych lotów w ramach Programu. Dostępność oferty zależy m.in. od trasy lotu oraz liczby miejsc już zarezerwowanych. Loty są ściśle powiązane z dostępnością i Organizatorzy nie mogą zagwarantować, że miejsce w przypadku konkretnego rejsu będzie dostępne, nawet w przypadku gdy rejs i data jest częścią oferty. (...).


Też z tym walczyłem ostatnio, i samemu, i na chacie. Poszło bez problemu jak wybrałem lot dzień wcześniej.

e: A w ogóle chciałem powiedzieć że uwielbiam tę kartę. Praktycznie przy samym płaceniu za czynsz i rachunki mam 2x rocznie przelot dla 2 osób we w zasadzie dowolne miejsce z siatki Ryanaira.

Ostatnio mieliśmy być kaprys 1 dzień w Madrycie na koncercie i bilety kosztowały pieniądze których gotówką bym nigdy nie zapłacił (rozpuściło mnie to forum, nie ma co ;)). A z voucherem bilety kosztowały śmieszne 40zł. Uśmiech na twarzy drugiej połówki - bezcenny. Za wszystko inne zapłacisz kartą VISA :P
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomek Zien lubi ten post.
 
      
#476 PostWysłany: 08 Cze 2015 21:52 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ok, to ma sens. Zgadzam się z przedmówcą, co do zadowolenia z karty :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 09 Cze 2015 00:25 

correos napisał(a):
nie wskakuje wam czasem to 67 PLN jesli kupujecie bilety za kwoty przewyzszajace wartosc vouchera nigdy dotad nie wskoczylo mi cokolwiek do doplaty


Faktycznie potwierdzam, że możliwe są rezerwacje vouchera na darmowe czyli za kompletne 0 zł (właśnie wymieniłem online na stronie Ryanair voucher powitalny jego właścicielce na Gran Canarię z Krakowa RT, brak jakichkolwiek dopłat rezerwacja RT do 734 zł, rezerwacja poza wpisaniem nr vouchera jak każda inna tyle, że nie żąda i nie wpisuje się żadnych danych karty debetowej/kredytowej)
Góra
 PM off  
      
#478 PostWysłany: 09 Cze 2015 06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Nie wiem czy było ale dziś mi się rzuciła w oczy zmiana regulaminu od 1 września m.in. odnośnie przewalutowania. Wydaje się, że karta zyska dużo na funkcjonalności w strefie € po 1 września.
Było w par. 27.
Cytuj:
1. Transakcje zagraniczne przeprowadzone w innych walutach niż PLN przeliczane są na Walutę rozliczeniową według kursu i z uwzględnieniem zasad odpowiedniej Międzynarodowej organizacji płatniczej, rozliczającej Transakcje i następnie przeliczane są przez Bank na PLN po Referencyjnym kursie walutowym obowiązującym w Banku w dniu otrzymania z Międzynarodowej organizacji płatniczej pliku rozliczeniowego zawierającego daną Transakcję.
2. Informacje o Referencyjnym kursie walutowym dostępne są za pośrednictwem Infolinii Banku oraz na stronie internetowej Banku.
Za przewalutowanie Transakcji zagranicznych doliczana jest prowizja zgodnie z obowiązującą Taryfą:

Będzie:
Cytuj:
1. Transakcje zagraniczne dokonywane Kartą z logo MasterCard w innych walutach niż PLN przeliczane są na Walutę rozliczeniową według kursu i z uwzględnieniem zasad organizacji płatniczej MasterCard i następnie przeliczane są przez Bank na PLN po Referencyjnym kursie walutowym obowiązującym w Banku w dniu otrzymania z organizacji płatniczej MasterCard pliku rozliczeniowego zawierającego daną Transakcję. Informacje o kursie walutowym stosowanym przez organizację płatniczą MasterCard dostępne są na stronie internetowej MasterCard. Informacje o Referencyjnym kursie walutowym dostępne są za pośrednictwem Infolinii Banku oraz na stronie internetowej Banku.
2. Transakcje zagraniczne dokonywane Kartą z logo VISA w innych walutach niż PLN przeliczane są na PLN według kursu i z uwzględnieniem zasad organizacji płatniczej VISA.
Informacje o kursie walutowym stosowanym przez organizację płatniczą VISA dostępne są na stronie internetowej VISA.

3. Za przewalutowanie Transakcji zagranicznych doliczana jest prowizja zgodnie z obowiązującą Taryfą

A za transakcje VISA zgodnie z TOiP prowizja jest tylko za transakcje w walucie innej niż €.
Cytuj:
Prowizja za przewalutowanie Transakcji zagranicznych dokonanych w walucie innej niż EUR od kwoty Transakcji, karta VISA Ryanair - 3,50%

Dobrze to zrozumiałem?
Link do zmian https://www.bph.pl/repo/bph/indywidualn ... _FINAL.pdf
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
 
      
#479 PostWysłany: 09 Cze 2015 07:19 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Wygląda na to, że tak właśnie będzie. Super wiadomość :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#480 PostWysłany: 09 Cze 2015 09:56 

Jak dotąd przy płaceniu na stronie Ryanair w/w kartą BPH Ryanair nawet przy kupnie czy dopłacie w zł rozpoznawał ją jako nominowaną w euro, przeliczaną i księgowaną na zł po złodziejskim niestety kursie.
Zobaczymy jak to wyjdzie "w życiu", ale póki co mimo paradoksu przy płatności po wprowadzeniu danych karty Raiffeisen Wizzair i "odhaczeniu ptaszka" co do ich warunków przewalutowania" kursy przewalutowań mastercard są "the best" (oczywiście zakup w zł blokowana w tej samej sumie w zł)
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4242 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 213  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group