Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4242 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 213  Następna
Autor Wiadomość
#1021 PostWysłany: 06 Lut 2016 09:37 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Ja musiałem wykorzystać bo weekend majowy na Majorkę z dnia na dzień drożał, zanim by rozwiazali problem ceny pójdą na tyle w gore ze pewnie wyszedł bym na to samo. Polecę na Majorkę za 140 zł od osoby ale niesmak pozostanie bo specjalnie z żona nabiliśmy po 6500 zeby odliczyło 4 osobom a odliczyło dwóm. A biorąc pod uwagę ze kupon wykorzystany pewnie reklamacja nie przyniesie żadnych skutków. Swoją droga na stronie pokazuje mi komunikat ze dane niezgodne zamiast info ze kupon wykorzystany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#1022 PostWysłany: 06 Lut 2016 09:52 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 113
Loty: 10
Kilometry: 14 782
A ja mam 4 vouchery, dwa powitalne i dwa za obrót 6500 kazdy.Powitalne zostały wystawione w listopadzie, nie sprawdzałam ich do tej pory,zeby nie przekombinować.Rozumiem, ze te "nowe" nie działają wszystkim,albo działają nieprawidłowo, ale moje powitalne tez nie działają wcale, na nowej stronie błędny numer lub w ogóle nic, na starej dane się nie zgadzają.Czy te powitalne reklamować juz,czy czekać na to co wyjaśni się z bieźącymi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1023 PostWysłany: 06 Lut 2016 10:25 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Czy w przypadku karty dodatkowej, pracuje ona na obrót karty głównej czy osobno zdobywa vouchery i w takim przypadku można zdobyć 2 razy więcej voucherów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1024 PostWysłany: 06 Lut 2016 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Jak dobrze pamiętam to ktoś chyba pisał, że dodatkowych nie dają. A jeśli nawet jest to na 100% nabijałaby do karty głównej bo rachunek kredytowy byłby jeden.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1025 PostWysłany: 06 Lut 2016 10:32 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Karta dodatkowa jest podpięta to samo konto wiec zdobywa punkty na to samo konto. Zeby zdobyć dwa razy więcej voucherow trzeba założyć dwie oddzielne karty na dwie osoby i otrzymać dwie oddzielne decyzje kredytowe oczywiście z dwiema opłatami rocznymi.
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#1026 PostWysłany: 06 Lut 2016 10:34 

makra2 napisał(a):
ale moje powitalne tez nie działają wcale, na nowej stronie błędny numer lub w ogóle nic, na starej dane się nie zgadzają.
Czy te powitalne reklamować juz,czy czekać na to co wyjaśni się z bieźącymi?


Czekać, nie czekać - nie wiadomo z czego wynika fakt, że wyskakują na stronach online w/w komunikaty (ja bym napisał reklamację z prośbą o nowe, powołując się na rozmowę z konsultantem Ryanair, że te za 6500 pkt odliczają połowę, powitalne nie zgadzają się dane osobowe z tymi przypisanymi do bonu

michal24 napisał(a):
Czy w przypadku karty dodatkowej, pracuje ona na obrót karty głównej czy osobno zdobywa vouchery i w takim przypadku można zdobyć 2 razy więcej voucherów?


Tak jak pisze kolega wyżej, plus fakt, że stosunkowo mały obrót 6500 pkt za pełne 6500 zł zakupów bezgotówkowych i związany z tym bon zachęca małżeństwa do występowania do wydania 2 kart, jednej dla każdego (o ile wydadzą oczywiście)
Góra
 PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#1027 PostWysłany: 06 Lut 2016 11:41 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 113
Loty: 10
Kilometry: 14 782
A ja sie tak cieszyłam na weekend majowy albo Bozego Ciała, chociaź bilety na te okresy są strasznie drogie...,to moje pierwsze vouchery,mam nadzieje, ze sie jakos odkręci.Czy k4os z Was dzwonił na infolinie BPH np. wczoraj aby sprawdzic prawidłowosc voucherów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1028 PostWysłany: 06 Lut 2016 11:47 

czasami warto poczytać posty z dnia wczorajszego zanim się zada pytanie "czy ktoś wczoraj":

Anonymous napisał(a):
Zadzwoniłem do BPH:
- po weryfikacji danych osobowych konsultantce i przedstawieniu sprawy w jakiej się dzwoni konsultantka prosi o podanie pełnego otrzymanego kodu 21................ i prosi o poczekanie bez rozłączania się
- po dobrych kilku minutach oczekiwania (jak dla mnie BPH nie ma żadnego wglądu, po prostu dzwoni zapewne do Ryanair i w odpowiednim dziale pracownik podaje co i jak) otrzymałem informację, że kod/y otrzymane są prawidłowe i są ważne do 02.10.2016r.
Co najważniejsze: dwukrotnie z przerwą na konsultacje z kimś, zapewne z pracownikiem Ryanair byłem pytany, czy na pewno próbowałem rezerwować pod wskazanym w e-maili nr. telefonu 0703303023, potwierdziłem (przekazałem że tak, ale rezerwacji nie można było wykonać, ponieważ kody są przypisane do innych danych osobowych i mam kontaktować się z BPH ;), bo co też mogłem innego powiedzieć)
- na koniec konsultantka zapytała, czy składam oficjalną reklamację w w/w sprawie, póki co nie złożyłem
- pod wskazanym nr. Ryanair nie ma obecnie polskiego konsultanta (przeważnie wyłącznie w języku angielskim), a że nie władam biegle i minuta 2,08 zł to poczekam, próbując mimo wszystko za jakiś czas starym wypróbowanym sposobem, a nuż


Markode napisał(a):
drodzy użytkownicy karty, też zauważyłem ten problem podczas wczorajszej rezerwacji lotu na Sycylię dla dwóch osób, że zbija mi cenę tylko dla jednej osoby, zadzwoniłem więc na infolinię do Dublina zgodnie z instrukcją w mailu 703 ...... , rozmowa była w języku angielskim i Pani na infolinii wyraźnie mi powiedziała, że mój vouchar jest tylko dla jednej osoby więc wycofałem się z rezerwacji. Po tej rozmowie złożyłem dwie reklamacje tej sytuacji u konsultanta BPH telefonicznie oraz mailowo po angielsku na stronie Ryanair z podaniem mojego numeru vouchera. Sugeruję wszystkim pójść również tą drogą, moja rozmowa była nagrana zarówno z konsultantem Ryanair oraz BPHa więc jest to dowód , że zostały naruszone warunki umowy między użytkownikami karty a bankiem (należą nam się bilety dla dwóch osób za obrót 6 500 zł), więc gdyby nam nie uwzględniono tej reklamacji jest to dobry materiał do skargi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta za złamanie warunków umowy. Wierzę, że do tego nie dojdzie bo BPH to bardzo dobry i poważny Bank ( amerykańska grupa General Electric) i spokojnie wymusi na Ryanair naprawienie błędu, ale musimy to reklamować jak największą liczbą osób.
Góra
 PM off  
      
#1029 PostWysłany: 06 Lut 2016 12:31 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 113
Loty: 10
Kilometry: 14 782
Ćzytałam wszystkie posty, nie złość sie, z postu Marcode raczej wynika ,ze dzwonił przedwczoraj,kiedu próbował robić rezerwacje, wiem, ze Ty tez dzwoniłes, ale tu więcej ludzi pisało, myślałam, ze ktos moze sprawdził prawidłowośc wystawienia voucherów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1030 PostWysłany: 06 Lut 2016 13:14 

A więc: według mnie na podstawie informacji cytowanych przeze mnie obecnie "nie ma po co dzwonić", chyba, że z REKLAMACJĄ!!!
Osoby dzwoniące otrzymują od pracownika BPH (który na bieżąco konsultuje się z pracownikiem Ryanair) informacje
- że Ci co mają bon za 6500 pkt otrzymany 3-4.02.2016r. jest z nim wszystko ok, a po telefonie do Ryanair w sprawie rezerwacji ustalają, że bon jest dla jednej, a nie dwóch osób.
- Ci za obrót 3500 zł co mają sprawdzaj, skoro otrzymali bon o kodzie "02-Feb-16", mogą i są proszeni by zadzwonili czy napisali do BPH z reklamacją

Ja swoją reklamację napisałem, innych "poszkodowanych" też zachęcam do pisania i dzwonienia do BPH (bardziej "cywilizowany i kumaty" partner do rozmów niż Ryanair, do tego łatwiejszy i tańszy kontakt), ale w treści proponuję unikać "rezerwowałem czy próbowałem rezerwować online", nie pomoże, a może zaszkodzić
Góra
 PM off  
      
#1031 PostWysłany: 06 Lut 2016 13:30 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
do osób, które otrzymały voucher za obrót 3500zł przesłali już nowe kupony wczoraj. Jednak nie da się ich zrealizować przez stronę (błędne imię/nazwisko).
Ktoś może próbował użyć tego vouchera telefonicznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1032 PostWysłany: 06 Lut 2016 13:32 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 113
Loty: 10
Kilometry: 14 782
Ja dzwoniłam na infolinię bph, a pani sprawdzała moje numery ,które wróciły od ryanaira i tez twierdziła, ma informacje od nich,ze jest to voucher podwójny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1033 PostWysłany: 06 Lut 2016 13:38 

@makra2 taka propozycja ode mnie, przestań pytać, zacznij działać składając reklamację do BPH (forma dowolna: e-mail, telefon, fax), gdyż na 3 ostatnich stronach jasno i szczegółowo opisano ile jest wart bon za 6500 pkt

Z tymi osobami z przesłanym ponownie bonem za 3500 zł w sumie jest problem (na szczęście jest ich mało): online oficjalnie nie można, na właściwej infolinii Ryanair zadziała prawidłowo czyli dla jednej osoby, czyli zapewne nie pozostanie nic innego jak zadzwonić i tak rezerwować (kto nie musi może czekanie pomoże???)
Góra
 PM off  
      
#1034 PostWysłany: 06 Lut 2016 13:41 

Rejestracja: 06 Lut 2016
Posty: 20
Witam,
ja otrzymałam voucher na dwa bonusowe bilety 2 lutego - jak chcę zarezerwować lot to cenę 175,98 € obniża o połowę oraz jest informacja: "Pozostała kwota kuponu zostanie ponownie wystawiona i przesłana na adres e-mail podany w informacjach kontaktowych".
Bilet rezerwowałam poprzez stronę internetową, przy czym nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów z zakupem biletów przez internet z wykorzystaniem vouchera. Zawsze redukowało cenę o 734 zł.
W tej sytuacji nie wiem czy będę mogła jeszcze raz wykorzystać "pozostałą kwotę kuponu" czy to jakiś błąd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1035 PostWysłany: 06 Lut 2016 13:45 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Tak to jakiś błąd i temat jest poruszany od kilku dni, a nie wykorzystanej kwoty nie wykorzystasz mimo komunikatu nigdy nie było możliwości wykorzystania pozostałej kwoty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1036 PostWysłany: 06 Lut 2016 13:48 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Taki komunikat pojawia się od dawna i nigdy niewykorzystana część kuponu nie wracała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1037 PostWysłany: 06 Lut 2016 13:51 

@Magda1234:

było już kilka razy:
Anonymous napisał(a):

Co do komunikatu o zwrocie nie wykorzystanej kwoty, było już tu kilka razy pisane, że jest to "pic na wodę, fotomontaż", niczego nie zwrócą i wykorzystujesz rezerwację z odliczeniem jaki ci dają lub nie


Do tego oficjalnie online nie można, również przeczytaj choćby 3 ostatnie strony, wszystko masz podane na tacy co robić
Góra
 PM off  
      
#1038 PostWysłany: 06 Lut 2016 14:02 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 82
Zrobił się tutaj bałagan i jedyne co rozumiem to, że rezerwacji z voucherem nie można dokonać przez stronę www(starą i nową wersje).

Z regulaminu karty kredytowej jasno wynika, że za obrót powyżej 6500 zł przez pół roku mam otrzymać DWA bilety bonusowe- za darmo! OK przez stronę nie działa pół biedy, ale dzwoniąc na infolinie zamawiam lot w dwie strony dla dwóch osób, podaję voucher i kwota do zapłaty to jedynie opłaty lotniskowe, podatki itp. ale może też ich nie być, więc do zapłaty 0 zł. W regulaminie nie ma mowy o żadnych kwotach 734 zł czy innych - mam dostać DWA bilety i nie może być dyskusji nawet jeśli te dwa bilety by miały kosztować 2000 zł. Tak wynika z regulaminu i tak ma być.

Jeśli tak nie jest to trzeba składać reklamację do BPH i niech oni sobie walczą z Ryanem. Kolejna rzecz to w regulaminie nie jest napisane, że do zamówienia biletów jest wymagana znajomość języka angielskiego - jeśli nie znacie języka to też piszcie reklamację do BPH, że nie możecie skorzystać z oferty voucherów i nie byliście informowani w regulaminie, że jest wymagana znajomość języka angielskiego - ba, nawet nie można było tego sprawdzić przed wyrobieniem karty, bo numeru do rezerwacji też nie ma w regulaminie.

Trzeba walczyć o swoje!

Gdyby ktoś chciał poczytać regulamin: http://www.ryanairkarta.pl/pdf/Ryanair_Regulamin.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1039 PostWysłany: 06 Lut 2016 14:06 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Cytuj:
mam dostać DWA bilety i nie może być dyskusji nawet jeśli te dwa bilety by miały kosztować 2000 zł


Spoko, ale w takiej sytuacji powiedzą Ci, że na dany lot nie można już wykorzystać voucherów. Reguluje to pkt 12 regulaminu:

Cytuj:
Ryanair zapewnia limitowaną liczbę miejsc dla
poszczególnych lotów w ramach Programu. Dostępność
oferty zależy m.in. od trasy lotu oraz liczby miejsc już
zarezerwowanych. Loty są ściśle powiązane z dostępnością
i Organizatorzy nie mogą zagwarantować, że miejsce w
przypadku konkretnego rejsu będzie dostępne, nawet w
przypadku gdy rejs i data jest częścią oferty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1040 PostWysłany: 06 Lut 2016 14:10 

vincenz napisał(a):
Spoko, ale w takiej sytuacji powiedzą Ci, że na dany lot nie można już wykorzystać voucherów. Reguluje to pkt 12 regulaminu:


+ mogą uszczelnić system rezerwacji i zlikwidować dostępny (nie wiadomo tak naprawdę czemu) sposób rezerwacji online

Forumowicz ma rację, ale takie to mamy paradoksy
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4242 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 213  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Nowy8616536 oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group