Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Lip 2014 10:38 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Witam,
mam nadzieję, że nie zdubluję żadnego tematu - szukałem na forum i nie znalazłem takiego, ale mój wzrok bywa omylny:)

Mam konto w Deutsche Banku i wydaną do niego kartę debetową Visa Electron. Mam możliwość zmiany na debetówkę Mastercard IQ z PayPassem. Pytałem w banku i niezależnie od wyboru karty wszystkie bankomaty na świecie mam bez prowizji, a walutą rozliczeniową obu kart jest euro. Czy jest jeszcze coś, na co powinienem zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji w kwestii karty? Wygoda PayPassa kusi - tym bardziej, że ten w DB jest z całkiem sporym ubezpieczeniem w cenie karty (czyli praktycznie za darmo). Nie wiem tylko, czy nie wkopię się, zmieniając Visę na Mastercard? W necie opinie są podzielone, ale większość sprzed kilku lat, więc nie wiem czy aktualnie jest jeszcze jakaś praktyczna różnica. Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 31 Lip 2014 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
sam używam tej visy electron i też się zastanawiałem nad zmianą na mastercard z paypassem (bo wygodniejsza), jednak stwierdziłem, że zostawię sobie tę visę, żeby mieć taką kartę w zanadrzu, wszystkie pozostałe mam właśnie mastercard...
poza tym jakichś zasadniczych różnic nie widzę, te ubezpieczenie to raczej jest jakieś standardowe... jesteś pewien że visa tego nie miała (ta karta nie jest już chyba w ofercie banku i nie mogę tego znaleźć na stronie banku)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Lip 2014 11:47 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Dzięki za odpowiedź.
Ja mam tę kartę:
https://www.deutschebank.pl/klienci-ind ... karta-visa

W zakładce ubezpieczenia i usługi opisano kwestie ubezpieczenia - niestety nie obowiązuje przy koncie dbNet. Z tabeli opłat i prowizji też wynika, że dla Visy Electron nie ma żadnego ubezpieczenia przy deNet.

Odnośnie ubezpieczenia w Mastercard to możliwe, że jest standardowe, ale obecnie nie mam żadnego, więc dla mnie to i tak lepiej:)
Ja właśnie mam tylko tę jedną kartę i stąd się zastanawiam nad sensem zmiany:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Lip 2014 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
ja też mam konto dbnet i tę kartę i kiedyś do tego konta była tylko visa electron ale to się jakiś czas temu zmieniło i jest mastercard teraz i podejrzewam, że za jakiś czas jak będę wymieniał kartę to chcąc-niechcąc dostanę matercard, bo visa do tego konta została wycofana...
jak to Twoja jedyna/główna karta to bym wymieniał na ten mastercard
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Lip 2014 11:59 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Chyba tak zrobię:)
Przejrzałem dokładniej warunki ubezpieczenia i ciekawą opcją jest ubezpieczenie przedmiotów codziennego użytku - tzn. jak np. ukradną mi telefon to bank zwróci jego wartość (do 2000 zł). - nie znam się, może to standard, ale mnie przekonuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Lip 2014 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
mnowakrgw napisał(a):
Chyba tak zrobię:)
Przejrzałem dokładniej warunki ubezpieczenia i ciekawą opcją jest ubezpieczenie przedmiotów codziennego użytku - tzn. jak np. ukradną mi telefon to bank zwróci jego wartość (do 2000 zł). - nie znam się, może to standard, ale mnie przekonuje.


ja tam w te ubezpieczenia nie wierzę za bardzo...
przede wszystkim przeczytaj dokładnie owu...
ale pewnie, jeśli to ubezpieczenie jest za darmo, to lepiej je mieć niż nie mieć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Lip 2014 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
w Jordanii prawie wszędzie i w Izraelu w wielu miejscach jest akceptowana tylko Visa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Lip 2014 14:17 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
lagor napisał(a):
ja tam w te ubezpieczenia nie wierzę za bardzo...
przede wszystkim przeczytaj dokładnie owu...
ale pewnie, jeśli to ubezpieczenie jest za darmo, to lepiej je mieć niż nie mieć ;)


Czytałem OWU i stąd wiem, że np. ubezpieczenie środków wypłaconych kartą obowiązuje tylko przez 30 minut od wypłaty (albo 2 h - już nie pamiętam, a nie mam czasu sprawdzić), a ubezpieczenie towarów kupionych kartą obowiązuje 30 dni od zakupu. Odnośnie ubezpieczenia przedmiotów codziennego użytku nie było takich kruczków poza tym, że limit 2000 zł nie obowiązuje przy każdym zdarzeniu, ale przy wszystkich zdarzeniach w okresie 12 miesięcy. Ale tak jak mówisz - lepiej mieć niż nie mieć:)

Odnośnie Izraela i Jordanii - dzięki, właśnie myślałem, czy nie jest czasem tak, że w Visa ma tak jakby szerszy zasięg niż Mastercard. A może są państwa, w których to właśnie Visy nie akceptują?

Jeszcze jedna kwestia - coś kojarzę (chociaż absolutnie za to nie ręczę), że gdzieś przy płatności Mastercard doliczali 2% do ceny? Czy pomyliłem z płatnością kredytówkami w Ryanair?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Sie 2014 21:36 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
mnowakrgw napisał(a):
lagor napisał(a):


Jeszcze jedna kwestia - coś kojarzę (chociaż absolutnie za to nie ręczę), że gdzieś przy płatności Mastercard doliczali 2% do ceny? Czy pomyliłem z płatnością kredytówkami w Ryanair?:)

Tak, pomyliłeś z FR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: koncentrator, le_szek oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group