forum logo

Forum strony Fly4free.pl

Tanie latanie, Tanie bilety lotnicze
Obecny czas: 21 Wrz 2014 02:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: 18 Maj 2011 17:47 

Jako laik też chciałem się zapytać o kilka spraw:

1.czy przy postoju w Rydze bagaż rejestrowany trzeba odbierać i nadawać go jeszcze raz - czy odbywa się to automatycznie (lot z W-wy do Tbilisi przez Rygę na jednym bilecie)
2. Czy oczekiwanie na kolejny lot można sobie umilić wypadem do Rygi?? - czyli czy można normalnie opuścić lotnisko??
3. Czy duży plecak turystyczny może być jako bagaż rejestrowany??

Rozumiem, że pytania mogą wydać się głupie, ale gwarantuje - dla mnie nie są:D

Z góry dziękuję za pomoc
 Profil PM off  

PostWysłany: 18 Maj 2011 23:27 

1 - nic nie trzeba robic
2 - tak
3 - tak

PostWysłany: 19 Maj 2011 10:12 

W zasadzie wszystko powiedział już przedmówca, ja za swojej strony mogę dodać że z lotniska którego wylatywałem Beirut ( na początku maja ) nie można było odprawić się on line, trzeba było zrobić to na lotnisku. Warto mieć przy tym gotówkę i to najlepiej w euro bo tylko taką walutę przyjmują (chyba). Dostawszy taki bilet jak w filmach padło kolejne pytanie co z naszym bagażem w Rydze, okazało się że trzeba pójść z tym biletem do TicketOffice i dostajemy wyrobiony bilet prosto do wawy a z nim nasz bagaż zostaje przekierowany.

Jedna sugestia jesli mamy karte BalticMiles i lecimy z jednym rejestrowanym a wracamy z dwoma wato kupić wcześniej przed wylotem dwa powrotne.

PS: może się komuś przyda moja opcja bagażu: wiec łączymy dwa plecaki paskami potem do wora zawijamy taśmą i mamy jeden bagaż rejestrowany. Ważne by ważył około 20kg jak będzie 2 kg więcej nic się nie stanie ;]

Aaa hasło do wifi airBaltic to snowstorm
 Profil PM off  

PostWysłany: 17 Lut 2012 13:36 

Pierwszy raz mam taką sytuację:
- lot z Berlina do Moskwy, przesiadka w Rydze /wszystko na jednym bilecie, jeden przewoźnik - AirBaltic/;
- kupiłam bilet dla dwóch osób /jeden nr rezerwacji/, się okazało, że tylko bagaż podręczny, w związku z czym:

1. dla każdej z osób chcę kupić bagaż rejestrowany /na ich stronie i przed odlotem - taniej niż później na lotnisku/ i tu mam zagwostkę: dwa razy robię zakup dodatkowego bagażu, na każde nazwisko z osobna a przy tym na ten sam nr rezerwacji? nie będzie problemu z tą samą rezerwacją?

2. lot tylko w jedną stronę - jeden przewoźnik, dwa loty /przesiadka w Rydze/ - czy przy zakupie dodatkowego bagażu wybieram opcję 'tylko wylot'?

Niby powyższym, zapodanym przez Greta przykładem można by z dwóch plecaków jeden bagaż zrobić, ale nie mam pojęcia czy w wadze się zmieścimy, nigdy bagażu nie ważyłam, nie wiem ile z sobą do tej pory taszczyłam...
 Profil PM off  

PostWysłany: 17 Lut 2012 14:01 

2. (bo tylko na to znam odpowiedź :) ) - jeśli masz ok 3 godzin lub więcej - to z palcem w nosie można zobaczyć piękną starówkę.
Autobus spod lotniska jedzie 20-30 min (w zależności od korków), staje w samym centrum.
Warto, bo stara Ryga to urocze miejsce.
 Profil PM off  

PostWysłany: 18 Lut 2012 19:11 

niestety, w Rydze mamy niecałe 1,5h, zbyt mało na cokolwiek.

a mój problem rozwiązał się sam, wystarczyło wejść w swoją rezerwację na stronie AirBaltic /manage booking/, a tam wszystko jak na tacy podane :D
 Profil PM off  

PostWysłany: 21 Lut 2012 15:24 

Loty: 46
Kilometry: 54 756
W sumie pytanie tu padło (zaraz na poczatku) czy lecąc z przesiadką płaci się za każdy odcinek czy za trasę (za bagaż). Czyli z Wawy do Rygi 30E + z Rygi dalej kolejne 30E?

PostWysłany: 21 Lut 2012 22:52 

za bagaż jest jedna opłata za całą trasę, niezależnie od ilości odcinków /przesiadek, rzecz jasna wszystkie loty AirBaltic = 20 euro za osobę /1 szt bagażu/.
30 euro jeśli bagaż dokupiony na lotnisku przed odlotem.
 Profil PM off  

PostWysłany: 22 Lut 2012 00:30 

Loty: 46
Kilometry: 54 756
szarik napisał(a):
za bagaż jest jedna opłata za całą trasę, niezależnie od ilości odcinków /przesiadek, rzecz jasna wszystkie loty AirBaltic = 20 euro za osobę /1 szt bagażu/.
30 euro jeśli bagaż dokupiony na lotnisku przed odlotem.

Ale już za powrót drugie 20E?

PostWysłany: 22 Lut 2012 11:13 

lecę tylko w jedną stronę, więc pewna nie jestem ale chyba jest tak jak piszesz, wg info na ich stronie jeśli stopower >24h to za następny odcinek płacisz dodatkowo, a powrót można już pod to podciągnąć /chyba/:
Cytuj:
In case your trip includes a stopover in Riga for more than 24 hours, the baggage fee is applicable per each flight to your final destination separately.
 Profil PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 3 gości