Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 229 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Kwi 2012 16:06 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 42
Kupowałem wczoraj i niestety nie było automatu w autobusie, zatem 3euro za przejazd :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 24 Kwi 2012 15:28 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 113
Loty: 89
Kilometry: 200 016
GolemXIV napisał(a):
Obok automatu biletowego na lotnisku stoi mały kiosk, w którym pan sprzedaje bilety dzienne Dagkaarte za 3 euro. Przybija pieczątkę (chyba z datą obowiązywania). Według opisu bilet jest ważny w regionie Barbacji przez cały dzień. Wychodzi na to, że taki bilet można kupić nie tylko w autobusowym automacie. Tańszą jednorazową opcją jest tylko stripenkart, pod warunkiem, ze podróżujemy wielokrotnie. 15-paskowy bilet kosztował rok temu 7,60 euro. Za odcinek do Eindhoven kasuje się 4 paski, za odcinek do Best - 3 paski.


GolemXIV, a z kiedy masz te dane ? Na pewno z marca 2012 ? Bo pytałem się w kilku różnych miejscach - i z odpowiedzi wynikało, że nie ma już ani papierowych stripenkart ani Dagkaarte.

Możesz wytłumaczyć ?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Kwi 2012 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Wczoraj bylem w Eindhoven. Zadnego kiosku ani na lotnisku, ani kolo automatow biletowych przy przystanku autobusowym nie ma. Nie ma wiec mozliwosci kupienia Dagskaarte. W automacie na przystanku i w automacie w autobusie tylko jednorazowe bilety po 3E.
Kazdy zakupiony bilet nalezy skasowac w autobusie przykladajac go do kasownika. Raz skasowany bilet drugi raz skasowac sie nie uda. Kierowca natomiast biletow nie sprawdza wcale, zwlaszcza, ze ludzie do 401 wsiadaja trojka drzwi.
Samo miasto na +. Polecam na jednodniowke z Wrocka. Dla zainteresowanych info na priv.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Kwi 2012 12:48 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 8
tomwie napisał(a):
(...) Kazdy zakupiony bilet nalezy skasowac w autobusie przykladajac go do kasownika. Raz skasowany bilet drugi raz skasowac sie nie uda. Kierowca natomiast biletow nie sprawdza wcale, zwlaszcza, ze ludzie do 401 wsiadaja trojka drzwi. (...)

Bez biletu jednak nie radzę jeździć. Może nieczęsto, ale zdarzają się kontrole, które wyglądają tak, że mniej więcej trzech panów w żółtych odblaskowych kamizelkach wchodzi do autobusu i sprawdza bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Maj 2012 14:35 

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 41
Lecę we wrześniu na jednodniowke z Wrocławia właśnie do EIN i ponawiam pytanie czy moza gdzieś kupić bilet jednodniowy ewentualnie jak najtaniej w chwili obecnej dostać sie do miasta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 08 Paź 2012 16:07 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 1
Witam.
W listopadzie lecę do Eindhoven na tydzień. Jakie będzie najlepsze rozwiązanie (najtańsze) do przemieszczania się po mieście (poza rowerem)?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Paź 2012 09:26 

Pytanie: Od przylotu do wylotu mam 5 h i 5 min. Da się dojechać do miasta, odwiedzić coffe shop i rzucić jeszcze okiem na Eindhoven?
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Paź 2012 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
czasowo jest to możliwe, ale nie jestem pewien czy coffee shopy są otwarte dla obcokrajowców, bo mieli coś zmieniać w tej kwestii
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Paź 2012 10:13 

To akurat nie będzie dla mnie problemem. Dam radę. Pytanie, czy bez wywieszonego ozora da się spokojnie wpaść i wyjechać.
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Paź 2012 11:30 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6178
HON fly4free
brigante32 napisał(a):
Pytanie: Od przylotu do wylotu mam 5 h i 5 min. Da się dojechać do miasta, odwiedzić coffe shop i rzucić jeszcze okiem na Eindhoven?


od razu możesz rzucić okiem na miasto, bo od maja kofiki (w południowej Holandii) nie obsługują przyjezdnych.
od przyszłego roku zakaz ten będzie obowiązywał w całej Holandii, chyba, że po wyborach coś się zmieni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 17 Sty 2013 03:14 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Jakby co, to obecnie bilet autobusowy lotnisko-miasto kosztuje już 3,5 euro (poprzednio 3E).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Sty 2013 21:28 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 22
wybieram sie ze znajomymi na jednodniowke do Eindhoven w polowie lutego z KTW, informacje na pewno bardzo pomocne, dzieki wielkie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Sty 2013 14:49 

Rejestracja: 20 Sty 2013
Posty: 3
To pytanie jest nie na miejscu .Kierowca za kazdym razem sprawdza czy Twoj bilet przeszedl przez czytnik jesli masz karte elektroniczna. Wchodzisz kolo kierowcy wiec zapomnij o sztuczkach.Karte kasuje sie przy wsiadaniu i wysiadaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Sty 2013 14:51 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 119
Kontrolerzy się zdarzają, zwłaszcza przy samym dworcu. Ale szczerze mówiąc żal Ci tych głupich 3,5 euro? Zresztą dla mnie jazda bez biletu to zwykłe złodziejstwo i niczym nie różni się od pospolitej kradzieży.

Widzę, że kolega usunął swoje pytanie, także żeby była pamiątka o co pytał:
voyager napisał(a):
Czy ktoś z Was spotkał kontrolerów biletów w autobusie z lotniska do centrum ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Sty 2013 15:31 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Potwierdzam info wyżej - bilet jednorazowy 3,5euro; a bez biletu nie da rady z racji wsiadania przednimi drzwiami i kasowania przy kierowcy.

Natomiast jeśli komuś nie spieszno to na piechotę jest całkiem w porządku droga niespełna 8km od dworca na lotnisko. W połowie droga idzie przez przyjemny las, a na całej trasie jest chodnik - nie trzeba iść po ulicy nigdzie.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Sty 2013 15:56 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
Ja jechalem z dziolcha na gape w dwie strony.
Na lotniskowym przystanku automat byl zepsuty, a ten w autobusie byl tylko na bilon.
Ryzyk, fizyk, 14€ w kieszeni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 02 Lut 2013 01:16 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 15
tomwie napisał(a):
Wczoraj bylem w Eindhoven. Zadnego kiosku ani na lotnisku, ani kolo automatow biletowych przy przystanku autobusowym nie ma. Nie ma wiec mozliwosci kupienia Dagskaarte. W automacie na przystanku i w automacie w autobusie tylko jednorazowe bilety po 3E.
Kazdy zakupiony bilet nalezy skasowac w autobusie przykladajac go do kasownika. Raz skasowany bilet drugi raz skasowac sie nie uda. Kierowca natomiast biletow nie sprawdza wcale, zwlaszcza, ze ludzie do 401 wsiadaja trojka drzwi.
Samo miasto na +. Polecam na jednodniowke z Wrocka. Dla zainteresowanych info na priv.




Witam, niestety jestem "nowy" na forum i nie mogę wysyłać informacji do Ciebie, czy mogę prosić tylko poradę właśnie co 12-15 h w Eindhoven robić? Chodzi mi o to co wyszło w praniu, jakieś porady, wiadomo - potrafię szukać, ale może coś szczególnie warte polecenia? Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 04 Lut 2013 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Bilet dzienny dag kaartje w Eindhoven zlikwidowano w 2011 roku.
http://www.ed.nl/extra/verkeer-vervoer/ ... -1.2065161
bilety paskowe zdaje się też.

A jak wyglądają waszym zdaniem realia dojazdu z lotniska do centrum Eindhoven
stopem ?
A może interesująca by była jazda wypożyczonym rowerem ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Lut 2013 02:30 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 15
z lotniska do miasta szliśmy 50 minut. Droga prosta, wystarczy zapytać miejscowych. Dwa skręty i idziemy już na stadion PSV po prawej mijając piękny park i boiska szkoleniowe PSV.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 16 Lut 2013 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Czyżbyśmy wczoraj byli w Eindhoven ? :)
Jeśli chodzi o jednoślady to na lotnisku nie ma wypożyczalni rowerów.
Polecam zajrzeć do wnętrza kościoła św. Katarzyny - neogotyk, ale zachowuje dostojeństwo gotyku ;)
Warto również zobaczyć podziemny parking dla rowerów koło PIAZZA.
Rozwój dróg rowerowych również jest doprawdy imponujący.
Od zachodu stadionu PSV powstaje budynek z ciekawą elewacją z dachówkowato ułożonych okien.
Wrażenie robi także statek kosmiczny Obcych ;) czyli Evoluon.

A w supermarkcie Albert Hejn terminal nie chciał mi przyjąć naszych kart
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 229 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group