Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Mar 2012 08:41 

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 40
Zastanawiam się nad podróżą na Majorkę pod koniec maja.

I tu pytanie - jakich wydatków można się spodziewać na miejscu? Zwłaszcza na jedzenie i transport?
Lot + hotel mam wyliczone, budżet już się ledwo domyka ;-) i nie chcę wtopić i żyć o chlebie i wodzie.
Jakie tam są ceny w sklepach? Są duże markety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 23 Mar 2012 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Ja lecę 9 maja-po powrocie mogę Ci napisać ile trzeba wydać żeby żyć jako tako : ))
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Mar 2012 09:58 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 82
Są markety, gdzie ceny jedzenia właściwie są zbliżone do tego co w PL. Polecam sieć marketów (dyskontów?) EROSKI. Można się tam tanio wyżywić oraz kupić dobre i niedrogie wino:) Śniadanie dla dwóch osób (świeża bagietka, chorizo i sok pomarańczowy), to ok. 5 EUR na dwie osoby.

W restauracjach ceny zróżnicowane. Na przykład cena paeli waha się od 10 do 15 EUR (przy czym czasem trzeba ją zamówić dla dwóch osób jednocześnie). Lampka niedrogiego wina do obiadu 1,5-3 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Mar 2012 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
W Palma de Mallorca masz bodajze dwa ogromne carrefoury ceny sa porownywalne z polskimi.
http://www.carrefour.es/tiendas-carrefo ... e-tiendas/

Jezeli masz dostep do kuchni kupisz bagietki, najroznijsze pakowane surowki salaty, butelke wina, wybierzesz rybe ktora ci pieknie wyfiletuja na stoisku rybnym do tego butelke oleju - masz obiad za naprawde niewielkie pienaidze.

Jak nie masz kuchni kupisz goracego kurczaka prosto z grilla ktorego Ci pokroja jak bedziesz chcial.

Naprawde wydatki obecnei na zywnosc w Hiszpani sa porownywalne z Polska.

aktualna gazetka z oferta
http://www.hipermercados.carrefour.es/o ... 03#/page/5

Spokojna glowa leć i baw siedobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Mar 2012 11:59 

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 40
Hmmm, brzmi zachęcająco...

To jeszcze jakaś tania miejscówka (ot, żeby przekimać, ma być czysto i styknie) i chyba się skuszę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Kwi 2012 03:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 32
dorota.sz napisał(a):
Ja lecę 9 maja-po powrocie mogę Ci napisać ile trzeba wydać żeby żyć jako tako : ))

to ja też czekam na relację z wyjazdu ;) będę tam 3 tygodnie pózniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Kwi 2012 23:45 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Wróciłem 15.04. Ceny w sklepach są dość zróżnicowane. W miejscowościach turystycznych spar czy eroski bardzo drogie. Trzeba szukać dalej tam gdzie mieszkają miejscowi. Ceny w Cala Millor w w tych sklepach były 50-60% wyższe niż w Lidlu na końcu miejscowości. W tym ostatnim troszkę drożej niż u nas. Trzeba się przejść lub dojechać jak się ma samochód. W Cala Millor pod Lidlem stało audi na gdańskich tablicach więc da radę dojechać. :-) Tanie noclegi można wyszukać przez doyouspain (sam korzystałem) oraz alpharooms. Czasem ceny z posiłkami są tak dobre, że nie warto bawić się w samodzielne żywienie. Nocowaliśmy w Hipotels Don Juan - hotel w Cala Millor - piękna miejscowość, seledynowe morze, widok centralnie na morze - coś pięknego - według mnie jedna z najładniejszych na całej Majorce, HB - świetne wyżywienie, smak i możliwość wyboru rewelacyjna. 5.3 na Holidacheck to nie przypadek. Jeżeli ktoś ma możliwość to bardzo polecam. Blisko lotniska jest Roc Linda. Cena 90 euro za 2 dni z 2 posiłkami za 2 os i dziecko. W mojej ocenie hotel dość przeciętny. Obsługa pracująca za karę, opryskliwa, jedzie słabe. Frytki, makaron, ryż i do tego 1 mięsko, paluszki rybne, i gulasz, oraz sałaty z sosami. Desery bez smaku - wszystko sztuczne, pomarańcze o zgrozo były spleśniałe. Na plus tanie napoje do posiłków. Pokoje nawet odnowione, ale łazienki cieniutkie,ala prl. Brak ciepłej wody w kranie - tylko w wannie. W nocy windy nie jeżdżą, więc na samolot o 6 bagaże i wózek trzeba było targać z 4 piętra. Strach pomyśleć jak jest w Can Pastiilla gdzie indziej skoro to jeden z lepszych w miejscowości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Kwi 2012 00:05 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
widziałeś ? (szukałeś ?)
video-relacje-majorka-dzieki-fly4free,155,12611
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Kwi 2012 22:44 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 645
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Trochę mnie greg nastraszyłeś, ja też wybieram się do Roc Linda - z tego co czytam to na szczęście tylko na jedną nockę ale HB :roll:
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Kwi 2012 22:05 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Na jedną dwie noce będzie ok. Nie polecałbym tego jednak na tydzień pobytu. Jak powiedziała żonka "tragedii nie ma". Bardzo dobra baza wypadowa, ale obsługa w recepcji, korytarze, robią wrażenie miejsca na obóz na młodzieży. Takiej jest tam zresztą bardzo dużo. Na szczęście są oni kwaterowani na 1 piętrze, zaś pozostali na 3,4, 5 więc nie ma problemów z hałasami. Stołówka ładna i głody nie będziesz chodził, ale te pomarańcze..... To pokazuje podejście hotelu do gości. Jak przyjdziesz później to czekasz przy drzwiach na stolik i Pan kierownik Cię zaprowadzi.Tak światowo. Do tego nalepka na drzwiach wejściowych po hiszpańsku - hotel polecany przez Tripadvisor.es ;-) Dlatego przy tych samych pieniądzach za hipotels don juan różnica jest dramatyczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Kwi 2012 23:10 

Rejestracja: 25 Gru 2011
Posty: 16
Witam
Wróciliśmy z mężem z Majorki 22.04.
Pierwsze 5 dni mieszkaliśmy w Port Alcudia w Bellevee- pólnoc majorki. sieć hoteli hotels4.Jest to ośrodek wypoczynkowy skladający sie z okolo 15 budynków do noclegów oraz bazy wypoczynkowej: baseny dla dorosłych dzieci.animacje wypozyczalnie sprzętu.obok wypozyczalnie samochodów,rowerów.Wypożyczenie samochodu konieczna karta kredytowa.My wypozyczyliśmy rowery na cały dzień- ceny od 6 euro do 10 za dzień.Mozna objechać dużo .Roweżyści i piesi mają względy.Jest naprawdę bezpiecznie. Korzystaliśmy z autobusów-dobrze rozwinięta sieć.Bilet do Palmy 5,90 za dwie osoby.Jest pelno sklepow Lidl bagietki od 0,42 euro do 1,89.Obiad na starowce w Alcudi podana naprawdę w typowym lokalu gdzie jest dużo miejscowych 7.75 plus woda .Tapas od 3.5.Pizza od 5.5.Zestaw kebab z kurczaka sałaty frytki 4,5.
Drugą część 5 dni byliśmy w Santa Ponsa -apartamentowiec Deya.Warunki dla nas dobre wszystkie pokoje z balkonami okna wychodzą na plażę do której jest okolo 100 metrów.Temperatura na południu jest zawsze wyższa o okolo 4 stopnie.Jest to miejscowość z ładnymi zatokami.widokami iedalna do wypoczynku z dziećmi.Apartamenty skladały się z pokoju z łóżkami,do spania .czyste łazienki z prysznicami,ręczniki i części wypoczynkowej z balkonem.Noclegi wykupiliśmy w promocji która była 25 grudnia.-obniżali cenę o 50 funtów.Za 5 dni za 2 osoby zapłaciliśmy 3.53 funta.Było slonecznie.ludzie sie kąpali w morzu.
Był to nasz pierwszy wyjazd zagraniczny, ktory organizowaliśmy sami przez internet.Byliśmw Soller,Valdemosie,Palmie.Chcę jeszcze dodać, że na lotnisku w Palmie każdy bagaż podręczny był sprawdzany w metalowym koszu czy odpowiada normom.
Jest może chaotycznie ale jest duzo wrażeń.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Kwi 2012 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Czy są bilety np. tygodniowe na Majorce ?
Co z netem drogi jest?
Dzięki za informację : ))
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Kwi 2012 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
dla turystów na komunikację miejska EMT w Palmie jest bilet 10 przejazdowy tzw. Bono 10
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Kwi 2012 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Super, a wiesz może ile kosztuje ?
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group