Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 702 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lut 2010 10:24 

mod ab - wklejam post aktualizujący info 5.XII :
wrobello8 napisał(a):
Troszkę straszny bałagan w tym temacie, a info na pierwszej stronie nie aktualne. Postanowiłem je napisać w jednym miejscu, może Adminowi się spodoba i przesunie ten post jako pierwszy ;)

Do wyboru mamy bezpośredni autokar Flygbussarna lub autobus 515 bądź 715 do pobliskiego Nyköping (czyt. Nyzioping) a następnie pociągiem regionalnym do centrum. Samo miasto jest dość małe i można mu poświęcić 2-3h.

Ze względu na to że ja miałem przylot do Skavsty o 23:20, do Stockcholmu jechałem autobusem (ostatnie jadą o 23:30 i 00:00) a powrót pociągiem.

Kilka przydatnych linków:
Strona Flugbassarny: http://www.flygbussarna.se/?lang=EN
Strona szwedzkich kolei (SJ) http://www.sj.se/start/startpage/index.form?l=en
Strona przewoźnika lokalnego w Nyköping (Länstrafiken) http://www.lanstrafiken.se/

Koszty:
Flugbassarna:
Dorośli:
129SEK w jedną stronę 248SEK RT (ok. 60/115zł)
Osoby między 12 a 25 rokiem życia włącznie
115SEK / 218SEK (ok 54/101zł)
Bilet jest ważny 3 miesiące od daty zakupy, nie jest imienny. Kupiony bilet drukujemy i później pokazujemy kierowcy, który czytnikiem kodów QR kasuje nam bilet. Bilety można też kupić w automatach na lotnisku (są nawet znaki gdzie jest automat Flugbassarny) jest chyba droższy o 10SEK. Gdy zabraknie miejsca, po 10 min podstawiają następny :)
Czas przejazdu 80min.

Autobus miejski w jedną stronę dorośli 24SEK (ok 12zł), osoby mniej niż 20lat 12SEK. Nie jest imienny. Ważny jest zarówno w 515 jak i 715. Jeżdżą one dość często. Między lotniskiem a Nyköping są 3 przystanki.
Bilet ten kupowałem za gotówkę w niebieskiej budce, była ona obok przystanku w Nyköping. Aby tam dojść z pociągu należy się udać do przejścia podziemnego, a tam już pokaże nam się tabliczka z samolotem kierująca nas w lewą stronę. Po wyjściu mamy praktycznie pod nosem wspominaną niebieską budkę ;) Można także kupić bilet u kierowcy, ale płatność jedynie kartą kredytową. Z forum pamiętam że z MasterCard mogą być problemy, Visa podobno przechodziła bez problemu.
Kupiony bilet wkładamy do takiego śmiesznego zielonego kasownika który nam go porywa na kilka sekund i oddaje :) Kompletne zaskoczenie dla mnie ;) Bilet wygląda jak... papierowa karta do bankomatu ;)
Warto pomachać kierowcy żeby się zatrzymał na przystanku ;)
Czas przejazdu ok 10min.
Można też ten odcinek pokonać piechotą, jest to ok 7km wzdłuż głównych dróg przy których dosłownie nic nie ma. Autostopu nie próbowałem, ale podobno łatwo złapać.

Pociąg
Bilety na pociąg należy kupić z ogromnym wyprzedzeniem, nawet większym niż miesiąc przed planowanym przejazdem. Wtedy kosztuje on ok. 49SEK czyli ok 23zł OW. Ja kupowałem 10.08 bilety na 12.09 Wraz z zbliżającym się terminem mocno drożeją. Oczywiście kupiony bilet drukujemy i okazujemy do kontroli, teoretycznie trzeba potwierdzić swoją tożsamości jakimś dokumentem, ale w praktyce po prostu skanują kod kreskowy i idą dalej ;)
Same pociągi.. No właśnie.. To jak podróż do przyszłości. Pociąg nie szarpie przy ruszaniu, jest piekielnie cichy! Mało tego, jedzie ok 100km/h cały czas! Nie są zdewastowane, działają w nich gniazdka 220V i są rozkładane stoliki. Są w nich reklamówki na śmieci. Toalety czyste, wyposażone odpowiednio, nie ma się do czego przyczepić. Fotele są regulowane. A to tylko pociąg regionalny! Byłem pod takim wrażeniem, że pomimo 10h chodzenia po Sztokcholmie oprzytomniałem i patrzyłem na to wszystko z niedowierzaniem. Przystanki są zapowiadane przez głośnik, ale troszkę ciężko zrozumieć. Zapytałem miłą panią konduktor o liczbę przystanków(oczywiście po angielsku), i z uśmiechem na twarzy otrzymałem odpowiedź, że na 4 przystanku muszę wysiąść :). Jedyny minus to taki, że przy wjeździe i wyjeździe do tunelu mogą zaboleć odrobinę uszy. Ale rekompensuje to widok wspaniałych lasów, jezior, mostów i charakterystycznych szwedzkich machoniowych domków :)
Czas przejazdu ok 70min. Może kiedyś u nas tak będzie funkcjonowała kolej..

Dla hardkorów: Można próbować łapać stopa nawet do Sztokcholmu. Czytając wątek na forum kilka osób się chwaliło takim wyczynem ;)

Gdyby jakieś info się nie zgadzało, lub ktoś by chciał coś uzupełnić to proszę o PW, edytuję posta.

Witam,
No wiec po wyjśćiu z terminalu, zaczepi nas na pewno człowiek oferujący najtańsze bilety co nie do końća jest prawdą. Przed samym budynkiem jest pare miejsc parkingowych dla autobusów. 80 koron kosztuje bilet do Sztokholmu autobusem Ryanaira. Są też automaty z biletami (niestety można płacić tylko kartą) na normalne autokary między miastowe. Tam bilet kosztuje koło 75 koron w jedną stronę. Jako, że miałem przy sobie tylko gotówkę i szukałem czeoś jeszcze tańszego. Gdy wyjdziemy z terminala, udajemy się w kierunku gdzie stoją autokary międzymiejskie. Tam jest budka gdzie siedą i odpoczywają kierowcy, u nich można kupić najtańsze bilety i to za gotówkę. Za jeden płąciłem 65 koron.

Nie polecam udawania się do pobliskiego miasta Nykopping aby tam kupić bilety. Jest dużo drożej, pociągi to już w ogóle ceny mają z kosmosu.
Góra
 PM off
Szczepa lubi ten post.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 26 Lip 2010 22:09 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 175
Czy gdzieś można znaleźć rozpiskę autobusów ? Chciałem się dowiedzieć, czy w nocy jeżdżą jakieś autobusy bo chcę zrobić nocne zwiedzanie Sztokholmu, dostać się na lotnisko w nocy i przeczekać do 6 rano na samolot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lip 2010 23:17 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 5
Rozkład autobusów dostępny jest na stronie: http://www.flygbussarna.se

Po aktualne informacje warto zajrzeć tutaj: http://wikitravel.org/en/Stockholm#By_plane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Lis 2010 00:43 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 172
Nie wiem jak wygląda kupno biletów u kierowcy, ale na dworcu w Sztokholmie w okienku dla studenta (poniżej 26) zazyczyli sobie 99 koron. Ale że było za późno to musieliśmy wziąć taxówkę..niestety. Dla 7 osób krzykneli 250 koron od łba, ale tak to jest jak się lata z hiszpanami i wszedzie jestes spóźniony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Gru 2010 17:25 

Rejestracja: 27 Cze 2010
Posty: 57
Kupiłem bilety do Skavsty, zastanawiam się czy to co pisał eXe jest aktualne, ponieważ na stronie Flygbussarna bilet RT kosztuje 199 SEK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Gru 2010 20:20 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Najtaniej z lotniska Skavsta do Sztokholmu dostaniemy się metodą łączoną, loklany autobus do Nykoping + pociąg z Nykoping.

Dojazd ze Skavsty do Nykoping:

http://www.lanstrafiken.se/template2010 ... _5674.aspx

Autobus 515 i 717 ze Skavsta flygplats Nyköping (Airport) do Nyköping Centralstation (Railwaystation), koszt 23 SEK

Dalej pociągiem:

http://www.sj.se/purchase/booksearchloc ... :108:69245

Nyköping C - Stockholm C,

Cena od 49 SEK w jedną stronę, trzeba rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem. Obecnie za 49 SEK udało mi się znaleźć bilet dopiero na pociąg za 30 dni od dziś.

Podsumowując odbycie podróży lotnisko miasto jest możliwe za 72 SEK w jedną stronę, czyli (1 złoty polski = 2,25998591 korony szwedzkiej) za 64 zł w dwie strony.


------------------


Między lotniskiem a Sztokholmem kursują też autobusy. Na ten sam autobus można kupić bilet albo przez teravision.eu 27 euro za kurs w dwie strony albo na http://www.flygbussarna.se/ za 238 SEK. Nie ma zniżek studenckich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
limaK lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Gru 2010 18:06 

Rejestracja: 27 Cze 2010
Posty: 57
tak właśnie zamierza zrobić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Gru 2010 14:18 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
Mam pytanie odbiegające trochę od tematu. Jak tanio można dostac się ze Skavsta/Nykoping do Geteborga? Pociąg kosztuje aż 450-800SEK one way.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Sty 2011 12:40 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
Kamil napisał(a):
Najtaniej z lotniska Skavsta do Sztokholmu dostaniemy się metodą łączoną, loklany autobus do Nykoping + pociąg z Nykoping.

Dojazd ze Skavsty do Nykoping:

http://www.lanstrafiken.se/template2010 ... _5674.aspx

Autobus 515 i 717 ze Skavsta flygplats Nyköping (Airport) do Nyköping Centralstation (Railwaystation), koszt 23 SEK

Dalej pociągiem:

http://www.sj.se/purchase/booksearchloc ... :108:69245

Nyköping C - Stockholm C,

Cena od 49 SEK w jedną stronę, trzeba rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem. Obecnie za 49 SEK udało mi się znaleźć bilet dopiero na pociąg za 30 dni od dziś.

Podsumowując odbycie podróży lotnisko miasto jest możliwe za 72 SEK w jedną stronę, czyli (1 złoty polski = 2,25998591 korony szwedzkiej) za 64 zł w dwie strony.


------------------


Między lotniskiem a Sztokholmem kursują też autobusy. Na ten sam autobus można kupić bilet albo przez teravision.eu 27 euro za kurs w dwie strony albo na http://www.flygbussarna.se/ za 238 SEK. Nie ma zniżek studenckich.


Opcja numer jeden jest znacznie tańsza i w związku z tym zdecydowałem się na nią. Mam problem ze zidentyfikowaniem o której w jaki dzień jedzie autobus ponieważ na rozkładzie jest napisane, że obowiązuje do grudnia 2010 a mnie interesuje o ktorej odjeżdża w drugiej połowie września. Czy to się nie zmieniło czy w Szwecji jest taki sam porządek jak w Polsce i olali zaktualizowanie rozkładu jazdy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Sty 2011 05:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2011
Posty: 23
Jak na moje to ten rozkład ważny od grudnia 2010 do grudnia 2011 więc bez obaw;) Przydałaby mi się mała pomoc z czytaniem rozkładu, co to za skróty "L" i "SoH" w rubryczce "Dagar"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Sty 2011 08:04 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
noire napisał(a):
Jak na moje to ten rozkład ważny od grudnia 2010 do grudnia 2011 więc bez obaw;) Przydałaby mi się mała pomoc z czytaniem rozkładu, co to za skróty "L" i "SoH" w rubryczce "Dagar"?

L jest zaraz po M-F , a po L : S (przed M-F) :)
Cytuj:
Here you can download timetables and maps for the city buses in Nyköping. The timetables are in effect from 2010-12-12 through 2011-12-10. Please note, these timetables are in Swedish and may be subject to change during this period.

Linje = Route
Karta = Map

M-F means Monday to Friday (Måndag till Fredag, in Swedish).
L means Saturday (Lördag, in Swedish)
SoH means Sunday and other public Holidays (Söndag och Helgdag, in Swedish)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Sty 2011 20:23 

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 89
Witam,
Wieczorem ok 18 laduje w Skavsta a nastepny lot mam ok godz 7 rano. Czy warto w tym czasie udac sie na nocne zwiedzanie do Nykoping? (dojazd do Sztokholmu jest troche kosztowny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Lut 2011 19:56 

Rejestracja: 26 Sty 2011
Posty: 6
Autobus z lotniska Skavsta jeździ do Cityterminalen co chwile aktualny rozkład: http://www.terravision.eu/pdf/skavsta_t ... e_2011.pdf . Firma przewozowa nazywa się Flugbussarna. Bilet można kupić na lotnisku w okienku po lewej stronie przy wyjściu z terminala. Tam i z powrotem kosztuje dla osób do 25 roku życia 199 koron a w jedna stronę 99.

Autobusy kursuja rownież to innych miast takich jak Linköping, Norrköping, Södertälje.

Mozna również jechac z lotniska biletem kombinowanym. Autobusem do centrum miasteczka w ktorym jest lotnisko i pozniej pociagiem (pociag musi byc zarezerwowany z duzym wyprzedzeniem ponieważ cena rosnie z dnia na dzien). Jest to opcja ryzykowna ponieważ pociag rezerwuje sie na konkretna godzinę i czasami można na niego poprostu nie zdążyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Lut 2011 12:28 

Rejestracja: 26 Lut 2011
Posty: 2
Ja sie wybieram w kwietniu z Gdańska do Skavsta i się zastanawiam nad opcja tego autobusu bo pociag to faktycznie ryzykowne bo mozna sie spoznic :/
Mam pytanie na stronie Flygbussarna nie jest nic napisane o tanszych biletach do 25 roku zycia ??Czy to faktycznie jest 200 SEK?

A wchodzi w grę opcja stopa???haha jak juz kupilam tanie bilety lotnicze to niech cala reszta bedzie tania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Lut 2011 12:33 

Rejestracja: 26 Lut 2011
Posty: 2
a czekaj ,czekaj slepa bylam .Juz wszystko widzę:) ponizej 26 zalicza sie jako youth :D uff zaliczam sie jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Mar 2011 03:14 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
Teraz pociąg+autob od 180SEK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Mar 2011 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
mam takie pytanie a propos autobusów ze skavsty do Sztokholmu czy trzeba je rezerwować wcześniej tak jak pociągi czy można na miejscu kupić bilet? Chodzi mi oczywiście o to czy cena różni się znacząco jeżeli kupie na lotnisku od tej jeżeli kupie przez internet.

A drugie pytanie jak oceniacie punktualność pociągów w Szwecji? bo zastanawiam się czy wracać pociągiem z 4h zapasem do samolotu żeby sobie spokojnie dojść pieszo ( bo z tego co widzę to jakieś 7km, więc na spokojnie można jeszcze tam o coś w miasteczku zahaczyć) i jak wygląda sprawa z autobusami na lotnisko z Nykoping (cena, czas jazdy, skąd jeżdżą)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Maj 2011 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 26
Undefined napisał(a):
mam takie pytanie a propos autobusów ze skavsty do Sztokholmu czy trzeba je rezerwować wcześniej tak jak pociągi czy można na miejscu kupić bilet? Chodzi mi oczywiście o to czy cena różni się znacząco jeżeli kupie na lotnisku od tej jeżeli kupie przez internet.

Różnica w cenie to coś z 10 koron. Warto kupić wcześniej, choć on i tak nie jest na konkretną godzinę. Bilet na autobusy Flygbussarna ważny jest chyba 3 miesiące od daty zakupu, na dowolnie wybrany kurs. W związku z tym warto przyjść na wcześniejszy autobus, a nie na styk. Ja jechałem w dwu turach - pierwszym autobusem pojechał mój bagaż (ja się już nie zmieściłem), drugim ja. Na szczęście przed lotniskiem plecak sobie grzecznie czekał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Lip 2011 16:42 

Rejestracja: 11 Lip 2011
Posty: 1
Mam pytanko, jak wyglada sytuacja na lotnisku czy jak przylecę samolotem to jestem wstanie wsiąść do tego samego samolotu. Samolot stoi około 25 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Lip 2011 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
A czy ktos przerabial trasę lotnisko Skavsta-Nykoping na piechotę. Na google widac ze to 2-3km, i fajna okolica (taka wieś) żeby podziwiac przyrode :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 702 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group