Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Mar 2012 23:28 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 51
wydzielone z viewtopic.php?f=155&t=3064&start=0

hejka.
ja mam w sumie troszkę więcej czasu na barcelone bo ląduje w Gironie o 13 i potem wzdłuż morza chce dojechać do Barcy. Tam reszte dnia i połowe następnego. Orientuje się może ktoś jak wygląda sprawa z opłatami za parking bo zamierzam wypożyczyć auto?
Ile czasu trzeba przeznaczyć na spokojne zwiedzenie oceanarium i ZOO?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 30 Mar 2012 23:38 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
w barcelonie nie ma oceanarium. jest aquarium i absolutnie nie polecam odwiedzac tego przybytku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Mar 2012 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Nospin napisał(a):
hejka.
ja mam w sumie troszkę więcej czasu na barcelone bo ląduje w Gironie o 13 i potem wzdłuż morza chce dojechać do Barcy. Tam reszte dnia i połowe następnego. Orientuje się może ktoś jak wygląda sprawa z opłatami za parking bo zamierzam wypożyczyć auto?
Ile czasu trzeba przeznaczyć na spokojne zwiedzenie oceanarium i ZOO?


doba jakies 30 euro na strzezonym, w strefie zielonej / niebieskiej [cale szeroko pojete miasto ] mozesz stac tylko godzine / dwie godziny na miejscu parkingowym [jesli bedziesz mial szczescie takowe znalezc ]

ogolnie to wypozycz se fure dopiero jak bedziesz wyjezdzal z barcelony, bo na przejazd girona - barcelona i zwiedzanie barcelony to wiecej klopotu niz korzysci z tym samochodem
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Kwi 2012 19:05 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 28
Witam,ja urlopowałem przez tydzień w barcelonie i nastawiony byłem na zobaczenie jak największej liczby miejsc w krótkim czasie. Polecam każdemu Sagrade Familię (jedno z moich ulubionych miejsc) oraz po prostu luźne spacery po których można poczuć klimat tego miasta. Pewnie to banał ale najlepiej jest się zgubić w mieście i odkryć po swojemu miasto a nie kopiować ścieżki innych z przewodników :p
p.s. Miałem ten plus ,że byłem tam z architektem i można powiedzieć że przewodnik był cały czas obok :)
Góra
 Profil Relacje PM off
radar lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 03 Kwi 2012 20:35 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
gwzd napisał(a):
w barcelonie nie ma oceanarium. jest aquarium i absolutnie nie polecam odwiedzac tego przybytku.




Dlaczego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Kwi 2012 20:55 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 6
z darmowych sprawdzonych atrakcji polecam widok ze szczytu supermarketu, znajdującego sie naprzeciwko fontann :)
spacer plaza, i zdecydowanie zgubienie sie w uliczkach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Kwi 2012 00:07 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
vivia napisał(a):
z darmowych sprawdzonych atrakcji polecam widok ze szczytu supermarketu, znajdującego sie naprzeciwko fontann :)

darmowy? za widziałam, że za windę chcieli 1 euro od osoby. jak tam się dostałaś? :>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Kwi 2012 04:07 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 18
przez centrum handlowe ;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Kwi 2012 07:56 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Z tego co pamiętam to z centrum nie dało się na 4 piętro wyjechać.Próbowałem nawet schodami przeciwpożarowymi:) A sam widok super.
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Kwi 2012 08:37 

Rejestracja: 12 Mar 2011
Posty: 18
Dało się wjechać spokojnie :) I naprawdę polecam ! Oczywiście również Park Gaudiego, oczywiście jest tam sporo ludzi, ale mimo to - warto. Casa Mila kolejny bardzo popularny punkt. Koniecznie fontanny :))
I potwierdzam - spacer, tak aby się zgubić i zwiedzać małe uliczki, drobnej kawiarenki jest świetnym pomysłem - tylko nie wiem czy starczy Ci czasu. W tamtym roku jak byliśmy pod koniec maja w taki sposób chodziliśmy 6 godzin jednego wieczora/nocy :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Kwi 2012 12:31 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
Zdecydowanie, samochód to strata czasu, mało parkingów, a jeszcze mniej miejsc. Jeśli to tylko półtora dnia to zdecydowanie polecam komunikację miejską.
W Barcelonie poruszanie się po mieście jest niemalże intuicyjne (przynajmniej dla mnie takie jest, a nie znam ani słowa po hiszpańsku). Polecam przejechac się chociaz raz zwykłym autobusem, bo można zobaczyc bardzo duzo fajnych miejsc, uliczek, sklepów,sklepików. W zeszłym roku byłam 5 dni i właśnie ostatniego wsiadłam po raz pierwszy do autobusu i żałowałam, że cały czas nie korzystałam z komunikacji naziemnej.

Jeśli chodzi o akwarium, to też nie zrobiło na mnie wrażenia. Pójśc można, żeby nie żałowac, ale raczej nie będziesz chciał wrócic.
Jest jakieś takie... zwyczajne. Nic rewelacyjnego tam nie ma. Może te rekiny w tunelu, ale... bez rewelacji. Jeśli się zdecydujesz to na stronie akwarium na pewno jest jakiś bon do wydrukowania ze zniżką - weź bo naprawde wrażenia nie warte swojej ceny.
Z kolei zdecydowanie polecam Zoo. Bardzo fajnie zaprojektowane, żadne miejsce się nie marnuje, masz zwierzaka za zwierzakiem.
Dla porównania w warszawskim zoo 3/4 to same trawniki. Rewelacyjne są pokazy delfinów, płakałam jak dziecko na nich :) Cude są. 2 razy dziennie, informacja na stronie. Samo zoo jest baaardzo kolorowe, żywe, bardzo się wszystkim podoba. Na końcu jest mały sklepik w którym można kupic fajne pocztówki.

W barcelonie jest MNÓSTWO fanastycznych miejsc, ale nie piszę o tych do których trzeba wchodzic, czy płacic. To są poprostu uliczki, maleńkie parki czy nawet można powiedziec ogrody. Wchodź do każdego ogrodu/parku jaki napotkasz, są poprostu niesamowite, bajkowe!! Każdy inny.

I ostatnia rzecz - jeśli jedziesz tylko na 1,5 dnia i nie wiesz kiedy znów tam wrócisz - POD ŻADNYM POZOREM NIE ŚPIJ !!!! Ten czas poświęc na łażenie :)
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Kwi 2012 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Cytuj:
W barcelonie jest MNÓSTWO fanastycznych miejsc


I mnóstwo złodziei.
Uwaga na kieszenie i plecaki, a nawet rzeczy pozostawione w samochodzie.
Znajomym doszczętnie okradli samochód, a mieli wyładowane kombi, aż po sam dach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Kwi 2012 18:52 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 51
jade w sumie od poniedziałku do czwartku, ale we wtorek pod wieczór jade 50 km od Barcelony zobaczyć nową pocieche mojego przyjaciela. Stwierdziłem, że właśnie poniedziałek wtorek do wieczora zwiedzenie barcelony potem wyjazd do znajomego. I środa raczej wizyta na Camp Nou i meczyk FC Barcelona CF Malaga ;)
no cóz w takim razie jak każdy doradza spacerek to auto zostawie gdzieś na obrzeżach barcy. Bo ląduje w Gironie i chiałbym do Barcelony jechać wzdłuż nadbrzeża.

dzięki za rady ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Kwi 2012 14:16 

Rejestracja: 13 Paź 2011
Posty: 12
Zbanowany
Dużo muzeów w Barcelonie jest za darmo tylko w pierwsze niedziele miesiąca (MNAC) albo w każdą niedzielę (muzuem Picassa po południu,Museu Maritim itd.). Jak ktoś będzie 23 kwietnia to otwarte będą za darmo Palau Guell i muzeum historii Katalonii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Kwi 2012 14:39 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 27
Polecam targ La Boqueria http://www.boqueria.info/
Fantazja kolorów, zapachów i można zjeść za niewielkie pieniądze np. wielkie krewetki w towarzystwie miejscowych, czy zrobić zakupy.

Co do bezpieczeństwa to jak najbardziej trzeba się pilnować, mam na myśli całą Barcelonę, nie tylko targ- a w szczególności metro. Sam złapałem w mojej kieszeni za rękę gościa, który przed chwilą pytał mnie, czy nie wiem, na którym przystanku ma wysiąść. O tym ale było już w innym poście.

Niemniej Barcelona cudowna... i warta powrotu.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Sie 2012 16:02 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
Witam o Paryzu jest pieknie napisane przejrzyste plany zwiedzana czego nie mozna powiedziec o Barcelonie. Duzo przeszukałem info w sieci oraz przewodnik LP. Ułozyłem trasę która będzie podzielona na 3 pełne dni. Tam gdzie trzeba byc rano będę rano, tam gdzie w nocy będę w nocy :) Prosiłbym o spojrzenie na punkty i dodanie ewentualnie swoich pozycji. 3 Pełne dni mam tylko więc chyba wyjazd za Barce sobię pdaruję. Nie interesują mnie żadne muzea bardziej budowle. Proszę o ocenę. Punkt P oczywiscie oddzielnie autobusem :)

http://maps.google.com/maps?saddr=Igles ... s&t=m&z=13
Góra
 Profil Relacje PM off
VIAJEROS.PL uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 10 Sie 2012 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
O Barcelonie jest sporo na Forum. Sam pisałem kilka razy co warto itp.
Na pewno w Twoim planie dopisz spacer plażą, La Ramblą, Pokręć się też trochę w okolicach Sagrady w tej dzielnicy (wypadła mi nazwa)...
Warto zobaczyć wieżę telewizyjną na wzgórzu i kościół tuż przy niej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Sie 2012 16:43 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
kolo sagrady wiem dzielnica gotycka tam mam zamiar pochodzi w drodze do innych pkt. La ramla to wieczorem przed powrotem do domu :) plaze odpuszczam mam pod nosem i port w poole takze mam dosyc plaz :)
o Barcelonie moze i jest ale jest w tych postach taki syf ze cale forum przejrzalem by cos normalnego wyczytac dlatego chcialbym by ten temat byl czytelny z fajnie wyznaczona trasa ktora moze przydac sie innym.

Zna ktos moze aplikacje na androida ktora za pomoca gps doprowadzi do punktow jak w mapie google? Niestety navi korzystajaca z map google musi miec polaczenie z netem, tripadvisor ma trasy prowadzace przez gps sa moze takie aplikacje do manulanego wprowadzania? nie chodzi mi o zwykly gps
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Sie 2012 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Ja bym dodała jeszcze Park Labirynt oraz stadion. Co do portu to warto nie tylko ograniczyć się do tej "starej" części (dokąd prowadzi La Rambla), ale także przejść promenadą do olimpijskiej cześci portu, tam gdzie jest słynna złota ryba i dwa wieżowce.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Sie 2012 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Na wielu plażach byłem ale ta w Barcelonie urzekła mnie szczególnie :)
Świetny jest też plac przy La Rambli po lewej stronie jak się idzie w stronę Kolumba koniecznie trzeba zobaczyć. (Placa Reial)
Nie wiem czy zaznaczyłeś ale też kościół Santa Maria del Mar.
W przewodniku LP jest prawie wszystko co trzeba zoabczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group