Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 229 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Kwi 2011 19:12 

Rejestracja: 28 Kwi 2011
Posty: 13
Witam!
Pytanie jak w temacie. Znalazłem w necie, że jeździ miejski autobus i domyślam się z doświadczenia, że to może być najtańsza opcja.
Pytani czy ktoś wie ile bilet kosztuje lub wyprowadzi mnie z błędu i wskaże inny konkurencyjny środek transportu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 28 Kwi 2011 20:38 

Rejestracja: 27 Lut 2011
Posty: 36
Dwa razy jechałem pod dworzec kolejowy z lotniska autobusem.Po wyjsciu z lotniska kieruj się na prawo (jakieś 20 metrów).Autobus kursuje dość często,bilet kupujesz u kierowcy a cena to coś koło 2,5 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Maj 2011 14:06 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
kierowca nie sprzedaje biletow, ale w autobusie znajduje sie automat biletowy (przyjmuje tylko monety)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Wrz 2011 04:23 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
coś na temat transportu, cena biletu jednorazowego to 3e, a u kierowcy podobno 2,4e (chyba że chodzi o ten automat w autobusie)

Rozkład jazdy autobusów z lotniska

http://www.oveindhoven.nl/AANGairportbusses.htm

tutaj na google map widac przystaniki lini autonbusowej numer 401

http://maps.google.nl/maps/ms?hl=nl&gl= ... ce595&z=13

plan podróży w Eindhoven

http://journeyplanner.9292.nl/
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Paź 2011 16:29 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
Ja jechałem za 3euro Phileasem ;)
W ogóle dziwna sprawa z tymi biletami była. Chcieliśmy kupić bilet dziennyy (Dagkaarte bodajże) to facet nam powiedział że kosztuje 3euro i jest ważna do jakiejś godziny. Zaś przy lotnisku w automacie szło kupić bilet za 3 euro i on był ważny (60? 120 minut? nie pamiętam) od godziny zakupu. Więc wyszło tak, jakby dzienny kosztował tyle co jednorazowy. Może po prostu czegoś nie ogarnęliśmy, źle coś zrozumieliśmy, ale w każdym bądź razie jeździliśmy za 3euro dziennym...
A poniżej Phileas ;)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Gru 2011 10:56 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 1
Wychodzi na to, że w Eindhoven (stopover w 3 tyg temu) spotkałem się z jednym z najbardziej absurdalnych "rozwiązań biletowych".
Otóż jednorazowy bilet kosztuje 3 euro - zakup na stoisku przewoźnika (Hermes) w hali przylotów na lotnisku, lub w automacie na przystanku - 100m na prawo od wyjścia z hali lotniska.
Natomiast jest jeszcze druga opcja - bilet całodzienny - wazny na wszystkie autobusy nie tylko w Eindhoven, ale również w całej Pólnocnej Brabancji - koszt także 3 euro.
Problem w tym, iż Pan z Hermesa twierdzi, że nie ma takich biletów w sprzedaży; nie można ich kupic równiez w automacie na przystanku. Jak zauwazyłem ten rodzaj biletu mozna kupic jedynie w automacie w autobusie - problem w tym iz trzeba przekonac kierowcę lub pomocnika (Pan w kamizelce który czasem sprawdza bilety przed wejściem do autobusu) że zakupi się bilet w automacie w środku.
Zatem jest wybór - jednorazowy bilet za 3 euro - na którym mozna przejechac z lotniska do centrum albo całodzienny bilet uprawniający do nieograniczonych przejazdów w całej Pólnocnej Brabancji - koszt równiez 3 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Gru 2011 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Wniosek nasuwa sie jeden - polski specjalista tym wszystkim rzadzi, pewnie z krakowskiego ZIKiTu :lol:


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 31 Paź 2016 00:30, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Gru 2011 18:23 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Jak długo trwa podróż z Lotniska do Eindhoven?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Gru 2011 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Jesli ktos wybiera sie w jednym celu to radze sie pospieszyc http://przewodnik.onet.pl/wiadomosci/ho ... tykul.html ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Lut 2012 10:46 

Rejestracja: 28 Paź 2011
Posty: 37
Tydzień temu byłem w Eindhoven i bilet zakupiłem w automacie w autobusie. Tak jak już było wcześniej napisane automat przyjmuje tylko monety. Na automacie był napis, że bilet jest ważny tylko na jeden przyjazd i tylko w tym autobusie czyli nie jest ważny cały dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Lut 2012 13:19 

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 39
Loty: 99
Kilometry: 151 091
JIK napisał(a):
Jak długo trwa podróż z Lotniska do Eindhoven?

Autobus jedzie około 25 minut. Linia 401, po wyjściu z lotniska trzeba kierować się w prawo. Bilety można kupić u kierowcy (ale nie zawsze - w jedną stronę zresztą płaciliśmy 3EUR a w drugą 2EUR)
Tak przy okazji dodam, jeśli ktoś chciałby dostać się do Amsterdamu, że pociąg z Eindhoven kosztuje 17,80EUR, a autobus (jeździ bezpośrednio z lotniska) 27EUR, a przy kupnie biletu powrotnego 44EUR w obie.
Ceny z zeszłego tygodnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Lut 2012 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
To już lepiej chyba z Wawy albo z Poznania jechać pociągiem do Amsterdamu za 29euro w jedną stronę niż samolotem do Eindhoven później z lotniska do Centrum i z centrum do Amsterdamu no chyba że ktoś kupił za grosze Eindhoven to wtedy minimalnie się opłaca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Lut 2012 15:52 

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 39
Loty: 99
Kilometry: 151 091
No oprócz tego, że minimalnie się opłaca jeśli chodzi o kasę, to opłaca się bardzo jeśli chodzi o czas. Wylot jest 13.20, a jak nam się dobrze ułożą połączenia to jeszcze przed 18 będziesz w Amsterdamie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Mar 2012 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 95
Loty: 78
Kilometry: 90 328
KrzYchuu napisał(a):
To już lepiej chyba z Wawy albo z Poznania jechać pociągiem do Amsterdamu za 29euro w jedną stronę niż samolotem do Eindhoven później z lotniska do Centrum i z centrum do Amsterdamu no chyba że ktoś kupił za grosze Eindhoven to wtedy minimalnie się opłaca.

Pociąg ma jedną wadę: jedzie ponad 15 godzin w jedną stronę (co prawda w nocy ale ciężko wytrzymać w "sliperetce") ...
_________________
Uber
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Mar 2012 18:40 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 8
Oszczędność czasu jest nie do przecenienia. Do Amsterdamu z lądowaniem w Eindhoven wybrałam się w ciągu ostatnich dwóch lat wielokrotnie z różnych miast w Polsce i bardzo sobie te podróże chwalę. Loty obecnie w najlepszych cenach są z Gdańska i z Wrocławia, Ryan z Krakowa również całkiem przyzwoicie, odkąd otworzyli w październiku 2011 to połączenie. Tak jak już było pisane w poprzednich postach, z lotniska do dworca udajemy się autobusem linii 401 za 3 euro (automat biletowy w pojeździe i na przystanku), potem pociąg do Amsterdemu za 17,50 euro (jedzie 80 minut, co pół godziny). Jedna tylko rzecz, przed jaką chcę przestrzec, to automaty biletowe na dworcu w Eindhoven. Jeżeli nasz lot jest wieczorny, możemy liczyć się z tym, że na dworcu nie będzie ani jednego okienka z żywym człowiekiem. Automatów biletowych jest natomiast bardzo dużo, jednak mają tę złośliwą cechę, że przyjmują tylko 1) bilon, 2) karty płatnicze MAESTRO (u nas już prawie nie wydawane), 3) holenderskie chip-karty - z wydanymi w Polsce MasterCard i Visa możemy zapomnieć o kupnie biletu. Sytuacja jest dość kuriozalna, ale sama kiedyś spędziłam wieczorem prawie godzinę na dworcu próbując rozmienić pieniądze - w sklepikach nie ma szans.
Ostatnim razem odkryłam jednak dobry patent.
Jeżeli nie masz MAESTRO a lądujesz wieczorem w Eindhoven i nie udało Ci się kupić biletu na pociąg przez Internet (bo nie jesteś posiadaczem tajemniczej holenderskiej karty płatniczej), gdy wysiądziesz z samolotu, wejdziesz do terminala lotniczego, po lewej ręce możesz spostrzec maszynkę do rozmieniania pieniędzy, a jeżeli ta nie działa, to na piętrze obok bufetów są takie karuzele dla dzieciaków i tam też widziałam dwie takie cud-maszynki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Mar 2012 07:36 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 62
Zbanowany
ten dzienny bilet za 3 euro to chyba jakaś urban legend
w automatach na przystankach i w autobusie nie można było ich kupić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Mar 2012 08:53 

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 103
Obok automatu biletowego na lotnisku stoi mały kiosk, w którym pan sprzedaje bilety dzienne Dagkaarte za 3 euro. Przybija pieczątkę (chyba z datą obowiązywania). Według opisu bilet jest ważny w regionie Barbacji przez cały dzień. Wychodzi na to, że taki bilet można kupić nie tylko w autobusowym automacie. Tańszą jednorazową opcją jest tylko stripenkart, pod warunkiem, ze podróżujemy wielokrotnie. 15-paskowy bilet kosztował rok temu 7,60 euro. Za odcinek do Eindhoven kasuje się 4 paski, za odcinek do Best - 3 paski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Mar 2012 09:41 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 62
Zbanowany
szkoda ze wczesniej nie wrzuciles info o tym kiosku;)
w autobusie mozna bylo kupic tylko pojedynczy bilet na pojedynczy przejazd, placic mozna bylo tylko monetami, a w menu byla tylko wlasnie ta opcja: 1 przejazd (bilet wazny godzine) za 3 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Mar 2012 15:42 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 56
GolemXIV napisał(a):
Obok automatu biletowego na lotnisku stoi mały kiosk, w którym pan sprzedaje bilety dzienne Dagkaarte za 3 euro. Przybija pieczątkę (chyba z datą obowiązywania). Według opisu bilet jest ważny w regionie Barbacji przez cały dzień. Wychodzi na to, że taki bilet można kupić nie tylko w autobusowym automacie. Tańszą jednorazową opcją jest tylko stripenkart, pod warunkiem, ze podróżujemy wielokrotnie. 15-paskowy bilet kosztował rok temu 7,60 euro. Za odcinek do Eindhoven kasuje się 4 paski, za odcinek do Best - 3 paski.


Do diabła wczoraj wróciłem z Eindhoven i sie wykosztowałem 2x3 euro! :( A jeszcze przed wylotem sprawdzałem forum i nic nie było na temat tego kiosku i biletu dziennego. Polecam szybki wyskok z Wrocławia na prawie 5 godzin jednego dnia. Bilet mozna upolowac za grosze. Przy okazji pytanie czy ktoś testował wypożyczalnie rowerów w Eindhoven lub Hollandii. Jakie ceny i warunki? Rowerowe zwiedzanie musi tam byc fascynujące. Krak rowerzystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Mar 2012 16:56 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 62
Zbanowany
lecieliśmy tymi samymi lotami w takim razie, tez polecam wizytę w EIN nie tylko w wiadomym celu
takie sympatyczne miasto, ale jedno co mnie uderzyło to mnóstwo pustych przestrzeni biurowych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 229 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group