Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Lut 2016 13:53 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Mam przesiadkę w Rydze 30 minut (!!) lecę z samym podręcznym. Bilet kupiłem na trasie Berlin - Moskwa więc na jednym bilecie.

a) 30 minut to czas kiedy zaczynają pakować ludzi do samolotu - po wyglądowaniu ( licząc, że punktualnie) pewnie zajmie mi z 15 minut zanim wyjdę z samolotu. Jest szansa, że drugi samolot poczeka ?
b) AirBaltic to tanie linie ( dopłaca się zaw bagaż nadawany) - w razie spóźnienia dostanę miejsce w następnym samolocie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 12 Lut 2016 14:07 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Ryga to w miarę małe lotnisko. Wszystko trwa tam zwykle sprawnie, więc powinieneś zdążyć.
Tym bardziej, że lecisz z Berlina, to kontroli bezpieczeństwa unikniesz.
W razie obsuwy przerzucą Cię na następny samolot, bez stresu (nawet mogą na SU gdyby Ci to bardziej odpowiadało i był wcześniej, tyle że Aeroflot tylko na SVO, a Baltic chyba też na Domodedovo).


Ostatnio edytowany przez Tulio, 12 Lut 2016 15:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 12 Lut 2016 14:43 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Sprawdzą mi paszport w Berlinie mimo, że przesiadkę mam w UE ? a co z ludzmi lecącymi tylko do RIX - pytam z ciekawosci , zawsze miałem przesiadki poza UE

SU- co to ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Lut 2016 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@Eryk87
https://www.airbaltic.com/en/transferring-riga-airport
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 12 Lut 2016 14:55 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Eryk87 napisał(a):
Sprawdzą mi paszport w Berlinie mimo, że przesiadkę mam w UE ? a co z ludzmi lecącymi tylko do RIX - pytam z ciekawosci , zawsze miałem przesiadki poza UE

SU- co to ?


SU - Aeroflot.
Paszport Ci będą sprawdzać, ale unikniesz dodatkowego security, co zwiększa Twoje szanse.
Ja ćwiczyłem takie loty z WAW do SVO i KIV. Bardzo sprawnie, choć trzeba przyznać, że 30 minut jakie masz to niewiele.
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 12 Lut 2016 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Robiłem WAW-RIX-ARN z rozkładowym czasem przesiadki 25 minut poszło bez najmniejszego problemu.
W Twoim przypadku będziesz musiał, co prawda, przejść jeszcze kontrolę paszportową w Rydze ale i tak spokojnie się wyrobisz, oczywiście jeśli nie będzie opóźnienia na przylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 12 Lut 2016 15:05 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
dzięki za odpowiedź , byłem na RIX dwa miesiące temu - bardzo małe lotnisko ale 30 min to naprawde krótko.
Z drugiej strony codziennie mają tam po dwie przesiadki tego typu więc musi to jakoś działać.

Martwiło mnie tylko czy w AB sprzedaje bilety jak zwykłe linie czy jak low costy - czyli nie zdążę to mój problem. Skoro jednak muszą mi załatwić transport do Moskwy to ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 12 Lut 2016 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Eryk87 napisał(a):
b) AirBaltic to tanie linie ( dopłaca się zaw bagaż nadawany)
- to że za bagaż nadawany dopłaca się dodatkową kwotę nie oznacza, że linia jest tzw. "low cost". W LOT na trasach europejskich w najtańszej taryfie również jest tylko bagaż podręczny, a nikt nie powie że to tanie linie lotnicze.
Poza tym w tanich liniach nie kupisz dwuodcinkowego lotu na jednym bilecie, a tu tak masz. Zatem w przypadku spóźnienia pierwszego samolotu Air Baltic przebukuje Ci bilet na nowy lot.
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 05 Sie 2016 11:09 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Podręczny w AirBaltic ma zdaje się rozmiary takie jak w Ryanair. Czy macie doświadczenia dot. możliwości wniesienia drugiej małej torebki/plecaczka/aparatu itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Sie 2016 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@Misiatek Nie ma z tym problemu, przynajmniej na lotniskach w Wawie, Rydze i Helsinkach:)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: pieronsky oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group