Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Kwi 2010 02:01 

Rejestracja: 08 Kwi 2010
Posty: 3
Witam, witam. :)
Jako, że pierwszy raz lecę z AirBaltic i trochę nieogarnięta jestem w sprawie przesiadek mam kilka pytań.
Otóż, w wakacje lecę do Izraela z AirBaltic. Trasa oczywiście wygląda tak: Warszawa - Ryga - Tel Awiw- Ryga- Warszawa.
I w związku z tym mam kilka pytań... Na stronie piszą, że opłatę za odprawę i bagaż płacimy za każdy odcinek podróży- czyli powinnam płacić 4x 20E? Czy może potem płacę już tylko za bagaż? Jeśli na bilecie mam informację, że "opłata za bagaż wliczona w cenę biletu" chodzi tylko o bagaż podręczny, tak?
Nie wiecie może jak wyglądają przesiadki na lotnisku w Rydze? Ile czasu potrzebuję, żeby 'spacerkiem' dostać się do drugiego samolotu? Czy muszę odebrać bagaż rejestrowany, "odprawić go" raz jeszcze czy linie już same się tym zajmą?
Wiem, ze pytania mogą brzmieć śmiesznie, ale do tej pory zazwyczaj latałam bezpośrednio, lub jeśli się przesiadałam to zmieniałam też linie lotnicze i leciałam na innym bilecie, więc nie jestem pewna jak to wygląda gdy wszystkie odcinki mam zakupione na jednym bilecie...
Tzn planuję jeszcze napisać do nich, ale chciałam się najpierw tutaj popytać, bo może ma ktoś jakieś doświadczenia z nimi. :)
W każdym razie byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. :D
_________________
fade to gray.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 06 Lut 2011 13:08 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Witam,
mam zakupione bilety w AirBaltic na wrześniową podróż w obie strony z Warszawy do Tbilisi z przesiadką w Rydze. Bilet łączony. W związku z tym, że to moja pierwsza podróż z przesiadką i pierwsza podróż liniami AirBaltic mam do Was kilka pytań:
- bilety kupiłem, ale bez bagażu rejestrowanego, ten wykupię dopiero na lotnisku (cena chyba taka sama jak przez net, posiadam kartę Baltic Miles), cena za bagaż za jeden odcinek to 15 EURO. Co rozumiemy pod pojęciem "odcinek"? Czy jeden odcinek to Warszawa - Ryga, drugi Ryga -Tbilisi, czy może lot Warszawa - Tbilisi licząc z przesiadką. Innymi słowy czy zapłacę 2x15 EURO, czy liczyć się na koszt 4x15 EURO?
- czy jeśli bagaż odprawię w Warszawie, to odbieram go już na miejscu w Tbilisi, czy odbieram go w Rydze i odprawiam po raz drugi do Tbilisi?
- kolejne pytanie do osób, które były w Rydze: ląduję o godzinie 15:45 w dniu 01 września, wylot do Tbilisi o godzinie 23:55. W sumie będzie około 8 godzin przerwy, choć pasowałoby być na odprawie do Tbilisi około 22:00, czyli 6 godzin wolnego czasu. Czy przez te 6 godzin da się bez pośpiechu dojechać na starówkę w Rydze, pochodzić i wrócić, czy lepiej dać sobie spokój i czekać na lotnisku?
- czy lotnisko w Rydze jest jakieś skomplikowane? W drodze powrotnej mam 2 godziny 15 minut przerwy między lotami, tyle chyba spokojnie wystarczy, zakładając nawet opóźnienie pierwszego lotu?
Mam nadzieję, że ktoś odpowie, za co z góry dziękuję!
Pozdrawiam,
Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lut 2011 13:51 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 175
Bagaż leci za Tobą, więc nie musisz się martwić o niego podczas przesiadek. Lotnisko w Rydze jest proste, potrzeba 20 min żeby wszystko ogarnąć. Po wylądowaniu przechodzi się po prostu do miejsca następnego lotu omijając oczywiście security.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Mar 2011 11:01 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 42
dolaczam sie do pytam emto
_________________
Blog PODRÓŻNIKA
“Happiness only real when shared ”
www.quack87.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Mar 2011 21:52 

Emto, robiłem tę trasę w te wakacje. Zatem:

Tak jak pisze Łasica: bez problemów z bagażem, lotnisko proste.
Co do czasu przesiadki to przez te kilka godzin odcisków dostaniesz od chodzenia po Rydze:) Z powodzeniem pozwiedzasz, zjesz coś etc.


I na koniec. Generalnie nie mam nic do AirBaltic, przy rezerwacji biletów miałem wykupione bagaże na wszystkie odcinki trasy ("do" i z "powrotem"), ale na lotnisku w Tbilisi wmówiono mi i kumplowi, że nie wykupiliśmy bagażu na powrót. Musieliśmy za niego płacić jeszcze raz. Także bym uważał (bilety rezerwował mój kumpel, ma za sobą dziesiątki lotów, nie mam podstaw, żeby mu nie wierzyć, że się pomylił).
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Maj 2011 09:43 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 100
Chciałbym się zapytać jak to wygląda jeśli mi wyliczyło lot łączony z przesiadką w 40 minut. Jak uważacie jest to możliwe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Maj 2011 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
karoldz napisał(a):
Chciałbym się zapytać jak to wygląda jeśli mi wyliczyło lot łączony z przesiadką w 40 minut. Jak uważacie jest to możliwe?

Jest to na jednym bilecie więc linia lotnicza musi zrobić wszystko aby pasażerowie zdążyli
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Maj 2011 13:59 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 14
To jak w końcu wygląda sprawa z tymi bagażami ile się płaci ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Maj 2011 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
armanos napisał(a):
To jak w końcu wygląda sprawa z tymi bagażami ile się płaci ??

AirBaltic- bagaż
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Maj 2011 15:40 

Rejestracja: 06 Maj 2011
Posty: 12
irkolo napisał(a):
karoldz napisał(a):
Chciałbym się zapytać jak to wygląda jeśli mi wyliczyło lot łączony z przesiadką w 40 minut. Jak uważacie jest to możliwe?

Jest to na jednym bilecie więc linia lotnicza musi zrobić wszystko aby pasażerowie zdążyli


czyli nawet przytrzymać samolot:)
(aeroflot, w moskwie tak właśnie zrobił)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Maj 2011 17:47 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 76
Jako laik też chciałem się zapytać o kilka spraw:

1.czy przy postoju w Rydze bagaż rejestrowany trzeba odbierać i nadawać go jeszcze raz - czy odbywa się to automatycznie (lot z W-wy do Tbilisi przez Rygę na jednym bilecie)
2. Czy oczekiwanie na kolejny lot można sobie umilić wypadem do Rygi?? - czyli czy można normalnie opuścić lotnisko??
3. Czy duży plecak turystyczny może być jako bagaż rejestrowany??

Rozumiem, że pytania mogą wydać się głupie, ale gwarantuje - dla mnie nie są:D

Z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Maj 2011 23:27 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
1 - nic nie trzeba robic
2 - tak
3 - tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Maj 2011 10:12 

Rejestracja: 29 Mar 2010
Posty: 28
W zasadzie wszystko powiedział już przedmówca, ja za swojej strony mogę dodać że z lotniska którego wylatywałem Beirut ( na początku maja ) nie można było odprawić się on line, trzeba było zrobić to na lotnisku. Warto mieć przy tym gotówkę i to najlepiej w euro bo tylko taką walutę przyjmują (chyba). Dostawszy taki bilet jak w filmach padło kolejne pytanie co z naszym bagażem w Rydze, okazało się że trzeba pójść z tym biletem do TicketOffice i dostajemy wyrobiony bilet prosto do wawy a z nim nasz bagaż zostaje przekierowany.

Jedna sugestia jesli mamy karte BalticMiles i lecimy z jednym rejestrowanym a wracamy z dwoma wato kupić wcześniej przed wylotem dwa powrotne.

PS: może się komuś przyda moja opcja bagażu: wiec łączymy dwa plecaki paskami potem do wora zawijamy taśmą i mamy jeden bagaż rejestrowany. Ważne by ważył około 20kg jak będzie 2 kg więcej nic się nie stanie ;]


Aaa hasło do wifi airBaltic to snowstorm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Lut 2012 13:36 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Pierwszy raz mam taką sytuację:
- lot z Berlina do Moskwy, przesiadka w Rydze /wszystko na jednym bilecie, jeden przewoźnik - AirBaltic/;
- kupiłam bilet dla dwóch osób /jeden nr rezerwacji/, się okazało, że tylko bagaż podręczny, w związku z czym:

1. dla każdej z osób chcę kupić bagaż rejestrowany /na ich stronie i przed odlotem - taniej niż później na lotnisku/ i tu mam zagwostkę: dwa razy robię zakup dodatkowego bagażu, na każde nazwisko z osobna a przy tym na ten sam nr rezerwacji? nie będzie problemu z tą samą rezerwacją?

2. lot tylko w jedną stronę - jeden przewoźnik, dwa loty /przesiadka w Rydze/ - czy przy zakupie dodatkowego bagażu wybieram opcję 'tylko wylot'?

Niby powyższym, zapodanym przez Greta przykładem można by z dwóch plecaków jeden bagaż zrobić, ale nie mam pojęcia czy w wadze się zmieścimy, nigdy bagażu nie ważyłam, nie wiem ile z sobą do tej pory taszczyłam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Lut 2012 14:01 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 34
2. (bo tylko na to znam odpowiedź :) ) - jeśli masz ok 3 godzin lub więcej - to z palcem w nosie można zobaczyć piękną starówkę.
Autobus spod lotniska jedzie 20-30 min (w zależności od korków), staje w samym centrum.
Warto, bo stara Ryga to urocze miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Lut 2012 19:11 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
niestety, w Rydze mamy niecałe 1,5h, zbyt mało na cokolwiek.

a mój problem rozwiązał się sam, wystarczyło wejść w swoją rezerwację na stronie AirBaltic /manage booking/, a tam wszystko jak na tacy podane :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Lut 2012 15:24 

Rejestracja: 19 Kwi 2010
Posty: 43
Loty: 46
Kilometry: 54 756
W sumie pytanie tu padło (zaraz na poczatku) czy lecąc z przesiadką płaci się za każdy odcinek czy za trasę (za bagaż). Czyli z Wawy do Rygi 30E + z Rygi dalej kolejne 30E?
_________________
Pozdrawiam | http://adas.jogger.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Lut 2012 22:52 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
za bagaż jest jedna opłata za całą trasę, niezależnie od ilości odcinków /przesiadek, rzecz jasna wszystkie loty AirBaltic = 20 euro za osobę /1 szt bagażu/.
30 euro jeśli bagaż dokupiony na lotnisku przed odlotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Lut 2012 00:30 

Rejestracja: 19 Kwi 2010
Posty: 43
Loty: 46
Kilometry: 54 756
szarik napisał(a):
za bagaż jest jedna opłata za całą trasę, niezależnie od ilości odcinków /przesiadek, rzecz jasna wszystkie loty AirBaltic = 20 euro za osobę /1 szt bagażu/.
30 euro jeśli bagaż dokupiony na lotnisku przed odlotem.

Ale już za powrót drugie 20E?
_________________
Pozdrawiam | http://adas.jogger.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Lut 2012 11:13 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
lecę tylko w jedną stronę, więc pewna nie jestem ale chyba jest tak jak piszesz, wg info na ich stronie jeśli stopower >24h to za następny odcinek płacisz dodatkowo, a powrót można już pod to podciągnąć /chyba/:
Cytuj:
In case your trip includes a stopover in Riga for more than 24 hours, the baggage fee is applicable per each flight to your final destination separately.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Gadekk oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group