Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Mar 2014 12:33 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Ja dopiero się wybieram.
Zalecane szczepienia to: WZW A, Tyfus, Tężec, Polio, Żółta gorączka (wszystkie posiadam ważne, więc nie trzeba się będzie doszczepiać)
Plus profilaktyka antymalaryczna w Amazonii, Mato Grosso i Maranhao (prawdopodobnie wybieram się do Pantanal więc będziemy brać)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 26 Sie 2015 19:47 

Rejestracja: 26 Sie 2015
Posty: 1
Hej, wybieram się ze znajomymi właśnie do Brazylii w listopadzie (również do Amazonki) czytam o tych zalecanych szczepieniach i trochę jestem przeciwna szczepieniu się na tyle różnych chorób... Dajcie znać czy jak wyjeżdżaliście do Brazylii to wykonywaliście wszystkie zalecane szczepienia?? Żółta febra wybierając się do Amazonki jest konieczna, jak również zażywanie środków antymalarycznych, ale czy te wszystkie wzw,dury brzuszne i inne są aż tak konieczne i każdy to robi? Z góry dzięki za info!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Sie 2015 19:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Tak, prawie wszyscy je robią. I mają się dobrze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Sie 2015 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Dobrze, że trafiłem na ten post. Lecę w styczniu do Sao Paulo... tam też trzeba? W sumie poza tymi szczepieniami za młodu (w sensie liceum) nigdy na nic się nie szczepiłem i troszkę mnie to przeraziło... da się to jakoś zrobić jednorazowo w jakiejś klinice, od ręki? Wybaczcie może infantylne pytania, ale mam zerową wiedzę na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Sie 2015 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
http://www.medycynatropikalna.pl/kraj/brazylia/191
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 26 Sie 2015 22:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
szczepienia,135,28048
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 31 Sty 2016 12:42 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Pod koniec maja wybieram się do Rio. Mam pytanie, orientuje się może ktoś jak wygląda sprawa z Dengą? Kiedy zaczyna się szczyt zachorowań i kiedy kończy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Sty 2016 18:25 

Szczyt zachorowań jest wtedy kiedy jest najwiecej komarów, czyli w porze deszczowej. Maj to w Brazylii pora deszczowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sty 2016 18:58 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 52
Loty: 68
Kilometry: 171 612
Wybieram się na 1 dzień do Argentyny z Brazylii (Foz de Iguacu). Czy ktoś spotkał się z kontrolą żółtej książeczki na granicy podczas wjazdu do Brazylii albo do Argentyny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Lut 2016 15:48 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 84
Podpinam się pod pytanie - czy powrót do Brazylii po jednodniowym zwiedzaniu wodospadów po argentyńskiej stronie może stanowić jakikolwiek problem bez posiadania i udokumentowania szczepienia przeciwko żółtej gorączce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Lut 2016 15:54 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
Na tej granicy, a przekraczałem ją dwukrotnie nikt o nic nie pytał. Ostatnio spotkałem się z pytaniem o żółtą książeczkę na granicy Nikaragua - Honduras ale po wręczeniu 12 dolarów łapówki nie było więcej pytań. ps. 12 za 6 osób :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Lut 2016 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 271
Kilometry: 597 231
srebrny
Również przekraczałem tę granicę i nikt nie wspomniał o żadnej książeczce ze szczepieniem.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tomo uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 26 Lut 2016 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Wjeżdżając na jeden dzień do Brazylii nie dostajesz nawet od nich pieczątki także nie ma Cię kto kiedy o to zapytać. Może gdybyś chciał zostać na dłużej. W każdym razie jednodniowa wizyta bez problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Lut 2016 16:25 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 84
Generalnie to ja będę przebywał w Brazylii (wjeżdżając do niej z Europy wiem, że nie muszę okazywać żadnych szczepień), ale będąc w Iguazu chcę na jeden dzień wyskoczyć zobaczyć wodospady po argentyńskiej stronie i chodzi mi o to żeby się przypadkiem nie okazało, że nie zostanę z powrotem wpuszczony do Brazylii :D

Dzięki za odpowiedzi, rozumiem że nie będzie problemu z realizacją takiego planu, a jeśli jeszcze ze 2 inne osoby potwierdzą z własnego doświadczenia to będę już absolutnie spokojny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Mar 2016 18:02 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 52
Loty: 68
Kilometry: 171 612
@tomo Sprawdziłem na własnej skórze, o nic nie pytają. Jechałem busem z Foz po stronie brazylijskiej na 1-dniową wycieczkę, na granicy bus się zatrzymuje, kierowca zbiera paszporty, wraca po 15 minutach z wbitymi pieczątkami. W drodze powrotnej tak samo.

Zgodnie z tą listą WHO Brazylia nie wymaga takich szczepień. Argentyna tak samo.
http://www.who.int/ith/ITH_Annex_I.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Lut 2018 18:50 

Rejestracja: 18 Paź 2015
Posty: 12
właśnie wróciłem z Brazylii i przekraczaliśmy autobusem lokalnej lini autobusowej za 5,50 PLN/ osoba :D granicę pomiędzy Brazylią i Argentyną przy wodospadach - o szczepienia nikt nie pytał ale ważne aby na każdej granicy czyli i brazylijskiej i argentyńskiej otrzymać pieczątkę do paszportu bo byliśmy świadkami sytuacji jak ludzie byli cofani z granicy argentyńskiej z powrotem do Brazylii bo nie mieli pieczątek wyjazdowych z Brazylii. Na forum była informacja że kierowca zbierał paszporty - u nas kierowca zostawiał wszystkich poza lokalesami na granicy, dał pokwitowanie opłacenia przejazdu tak aby zabrał nas kolejny autobus tego samego przewoźnika i sami zbieraliśmy pieczątki, zresztą ludzie których spotkaliśmy na granicy którzy jechali innymi liniami autobusowymi mieli również kwitki z poświadczeniem wniesienia opłaty za przejazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Mar 2018 23:14 

Rejestracja: 25 Lut 2018
Posty: 9
Jaka jest Wasza opinia nt szczepień na wyjazd do Peru w okresie lipcowym (pora sucha) oraz omijaniu północnych rejonów Amazonii.

Planujemy zwiedzić Machu Picchu (i okolice), Tititace oraz Arequipe i Lime.

Skłaniamy się do szczepień na WZW A oraz Tężca/Błonnice.

Ponadto spędzamy 9 godzin w Panamie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Mar 2018 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 494
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Byłam w Peru, w 2016, dokładnie te same rejony + nieplanowane kilka dni a Amazonii, w lipcu. Nie szczepiłam się na nic. Wciąż żyję.

W tym roku wybieram się do Kolumbii, w tym już z zaplanowaną Amazonia i planuję moja pierwszą w życiu podróżna szczepionkę na żółtą febrę...
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Mar 2018 15:52 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
@Karherop standardowy zestaw, jak jeszcze ktos nie ma, czyli tezec, blonica, wzw a i b.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 13 Mar 2018 16:07 

Rejestracja: 19 Lut 2018
Posty: 63
Loty: 83
Kilometry: 179 269
Jeśli chodzi o samą Amazonkę to zależy od rejonu do którego się wybieracie.

Ja byłem w Peru 2h łódka od Iquitos i przewodnicy mówili że w tym rejonie nie ma malari (uwarunkowania terenu), ale za to w samym mieście już występuje.

Jeśli chodzi o Foz de Iguazu to robiłem to tak samo miejskim autobusem i ważne jest żeby robić to co wszyscy(patrzeć na kierowce). My niepotrzebnie wysiedliśmy sami na granicy BRL tam dostaliśmy pieczątkę wyjazdu z BRL później z wszystkimi na granicy ARG i jak wracaliśmy to znowu musieliśmy wysiąść na granicy ARG a później sami na granicy BRL. Normanie na jednodniowej można pominąć granice BRL.

Tak samo jak reszta nigdzie nie pokazywałem zaświadczenia o szczepieniu na żółta febrę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group