Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Sie 2015 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 191
niebieski
Tutaj jest szczegółowo opisane jak można dolecieć do Mestii samolotem z lokalnego lotniska pod Tbilisi, opisanego przez niejakiego Sławka. Ciekawostką jest samolot Let. Koszt takiej imprezy jest bardzo tani, bo jedynie około 100zł w jedną stronę. (65 lari)
http://travelsurfrepeat.com/how-to-fly- ... to-mestia/
Tutaj na stronie lotniska Natakhtari widać więcej zdjęć samolotu. Zagadką jest co na tym lotnisku robi... Sprint Air? (widać go na pierwszym zdjęciu)
https://www.facebook.com/natakhtari.airfield
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 25 Sie 2015 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Po zamieszczonych zdjęciach można wnioskować, że SprintAir serwisuje tam samoloty. Jak dobrze sie przyjrzeć to jeden samolot jest w hangarze, a kolejny na płycie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Wrz 2015 22:35 

Rejestracja: 01 Lip 2015
Posty: 9
Jeśli ktoś będzie planował lecieć, to niech na wszelki wypadek wymyśli sobie plan B, zwłaszcza w przypadku wizyty w Gruzji tylko na kilka dni, kiedy nie zdążycie polecieć już następnym lotem, dlatego że podobno ok. połowa lotów jest odwoływana ze względu na pogodę. Informacje od samego pilota, więc warto wziąć to pod uwagę, nam na szczęście się udało.

A nawet jeśli ktoś nie planuje odwiedzać Mestii, to dla samego przelotu nad Kaukazem warto byłoby polecieć nawet za 130 lari w dwie strony. Cudowne widoki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Mar 2016 15:40 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Na stronie tego przewoźnika - http://vanillasky.ge/ - jest informacja, ze oferują również przeloty helikopterem. Korzystał ktoś z Was? Na jakiej trasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Mar 2016 00:32 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
@dajkamienia
Korzystałem, a właściwie próbowałem skorzystać z tego helikoptera, ale nie udało się, bo lot został odwołany z powodu złej pogody. Nie w Tbilisi, bo tam akurat była znakomita, ale w górach.
Jest na forum odrębny wątek na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Mar 2016 19:50 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
@krrnadam A jak to jest: wiadomo, kiedy latają samolotem, a kiedy helikopterem, czy jak im tam wyjdzie? Pisałem do nich już jakiś czas temu maila, ale na razie cisza...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Mar 2016 00:00 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Mówiąc szczerze to nawet nie wiedziałem o tym samolocie; być może kto inny operuje samolotem a kto inny helikopterem. Ja od początku nastawiałem się na helikopter. Być może wtedy jeszcze samolotu nie było (styczeń 2014 r.). Bilety kupowałem w biurze przy 11 Merab Kostava st, wcześniej kontaktowałem się mailowo z tour@nexttravel.ge i shorenagvarliani@mail.ru. Lot miał się odbyć z głównego lotniska w Tbilisi, a ostatecznie kasę na niewykorzystane bilety odzyskałem bez żadnych problemów w tym samym biurze.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Mar 2016 03:09 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
@krrnadam No właśnie mnie też zależy na helikopterze :) A te adresy mailowe, które podałeś, dotyczą jakichś dwóch różnych biur, tak? Gdzie się one mieszczą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Mar 2016 11:50 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Oba maile są do osób z biura, o którym pisałem w poprzednim poście (Next Travel). Ten drugi wygląda na prywatny, ale właśnie z niego przychodziły do mnie maile. Jedyny znany mi ich adres ich biura to ten z M. Kostava 11.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Mar 2016 12:48 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@krrnadam @ponchek Próbował ktoś z was negocjować cenę czy nie podlega ona dyskusji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Mar 2016 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
dajkamienia napisał(a):
@krrnadam A jak to jest: wiadomo, kiedy latają samolotem, a kiedy helikopterem, czy jak im tam wyjdzie?


Byłem w biurze Next Travel w kwietniu 2015 licząc na lot tym starym helikopterem. Dowiedziałem się, że loty nim zostały zawieszone do odwołania z powodu złego stanu technicznego. Wtedy odbywały się jedynie loty małymi samolotami. Czy już naprawili helikopter i ponownie jest wykorzystywany na tej trasie, nie wiem...
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 21 Mar 2016 14:17 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
@GeoTrip Masz świeższe informacje ode mnie.
@silvershark Cena była na tyle dobra, że nawet nie przyszło mi do głowy by coś negocjować. Wydaje mi się jednak, że obowiązywał konkretny cennik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Mar 2016 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Poniżej info o godzinach odlotów tej firmy Service Air co to podobno obsługuje regularne loty krajowe w Gruzji.
Napisali mi, że loty obsługują 19-osobowym samolotem LET 410-UVP. Helikopter jest używany na loty prywatne (wycieczki)
lub jak jest mało chętnych na trasę krajową.
W cenie biletu lotniczego jest transfer z/do centrum Tbilisi (jeśli oczywiście jest lot z/do Natakhtari) :)

Załączniki:
Mestia.JPG
Mestia.JPG [ 37.16 KiB | Obejrzany 4751 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 04 Kwi 2016 19:25 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
@Pacyfa A jak kontaktowalas sie z Service Air? Napisałem do nich maila, bo z Next Travel dostałem odpowiedź, że już nie zajmują się dystrybucją biletów na te samoloty/helikoptery, ale na razie cisza..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Kwi 2016 11:05 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Dobra, odpisują dość szybko z VanillaSky, a dokładnie z maila mari@vanillasky.ge.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Kwi 2016 13:48 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
Do rozkładu załączonego przez @Pacyfa dorzucam cennik, w ramach uzupełnienia informacji.

Natakhtari - Mestia - 65 GEL
Kutaisi - Mestia - 40 GEL
Natakhtari - Kutaisi - 50 GEL

Warto dla samych widoków z samolotu. Dodatkowo gdy ja leciałem do Mestii z Tbilisi, to nie było połączenia do Kutaisi i ten odcinek musieliśmy jechać busem, a trasa ciągnie się dość długo i wcale nie wyszła sporo taniej. Teraz można lecieć z Tbilisi do Mestii, spędzić tam czas (Ushguli, trekkingi itd. - naprawdę jest co robić na miejscu), dalej lecieć do Kutaisi i stamtąd wracać do Polski lub odwrotnie - prosto z Kutaisi lecieć do Mestii i dalej do Tbilisi (zależnie od dnia wylotu i przylotu). Gdybym ja będąc w Gruzji miał taką opcję, na pewno bym się pisał ;)

Kontakt z osobami z Vanilla Sky jest dobry, w Tbilisi bilety odbiera się w ich biurze, tam też dostaje się wszystkie informacje na temat miejsca zbiórki. Z tego miejsca bus zabiera na lotnisko Natakhtari.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 06 Kwi 2016 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Bardzo obiecujące trasy.
Oczywiście trzeba mieć wariant B ze względu na pogodę.
Jak byłem na początku X zeszłego roku loty ze względu właśnie na pogodę odwołano.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Kwi 2016 14:50 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Jeśli ktoś jest zdecydowany na helikopter, okazało się, że trasa Tbilisi - Mestia jest w ofercie hotelu Tetnuldi, kontakt info@tetnuldi.ge, koszt 50 GEL w jedną stronę, więc 15 GEL taniej niż samolocik:) Mam nadzieje, że uda się nam skorzystać z tej opcji w niedzielę i będę mógł podzielić się z Wami wrażeniami :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
jotpol uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 06 Kwi 2016 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 223
Loty: 355
Kilometry: 559 189
niebieski
@dajkamienia kibicuję i czekam na relację ! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Kwi 2016 00:51 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Ktoś może leciał i wie jak jest z bagażem? Będę mieć plecak w rozmiarach większy niż bagaż podręczny stąd moja wątpliwość.

Sam sobie odpowiem - z tego co wyczytałem w internecie to limit wynosi 15kg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group