Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Mar 2013 01:33 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
Jako że nie znalazłem takiego tematu pozwole sobie założyć. ( jeżeli jednak gdzieś jest taki temat to proszę o skasowanie).

Znalazłem taką informacje:

Dla osób udających się z Peru do Brazylii szczepienie przeciw żółtej febrze jest obowiązkowe (można się zaszczepić na lotnisku w Limie. Szczepień przeciw żółtej febrze można dokonać na miejscu (koszt ok. 15 USD) co najmniej 10 dni przed udaniem się w rejony zagrożone chorobą
W Polsce koszt takiego szczepienia to koszt około 177 pln więc jest różnica.

Potwierdzi ktoś te informacje?
Czy wszyscy szczepią się raczej w Polsce przed wyjazdem?


Ostatnio edytowany przez Kozi, 05 Maj 2013 01:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 21 Mar 2013 03:16 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 66
Szczepienie przeciw żółtej febrze jest wymagane przy wjeździe do Brazylii, jeżeli jedzie się z jakiegokolwiek kraju Ameryki Południowej. Dowodem szczepienia jest żółta książeczka - bardzo ważne, żeby mieć ją ze sobą na granicy. Żółtą książeczkę wydaje punkt szczepień - my szczepiliśmy się w Krakowie, jeszcze przed wyjazdem.
Jeżeli leci się z Polski do Brazylii - to szczepienie nie jest konieczne.

agnesa
travelike.pl
_________________
http://travelike.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Mar 2013 03:47 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
Ja właśnie będę w Brazylii po powrocie z Peru. Patrząc na mapę w rejonach które mam zamiar odwiedzić nie trzeba się szczepić. Więc mam zamiar raczej odpuścić szczepienia w Polsce.
Ciekawy jestem przede wszystkim jak wygląda kontrola tego dokumentu? Czy jest to sprawdzane?
Ewentualnie jeżeli tak czy ktoś szczepił się w Peru?

Załączniki:
ameryka południowa.jpg
ameryka południowa.jpg [ 58.53 KiB | Obejrzany 24360 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Mar 2013 04:55 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Mnie też ominą rejony zagrożone. Jak jest z przesiadką, czy w przypadku, kiedy w drodze powrotnej nie opuszczę lotniska mogę nie być zaszczepiony?

W końcu jeśli mnie deportują, to chyba do Europy, a nie z powrotem do Peru?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Mar 2013 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Kozi napisał(a):
Szczepień przeciw żółtej febrze można dokonać na miejscu (koszt ok. 15 USD) co najmniej 10 dni przed udaniem się w rejony zagrożone chorobą
W Polsce koszt takiego szczepienia to koszt około 177 pln więc jest różnica.

Potwierdzi ktoś te informacje?
Czy wszyscy szczepią się raczej w Polsce przed wyjazdem?


Ja bylam tylko w Brazylii, wiec koniec koncow sie nie szczepilam, ale jako ciekawostke podam ze w Polsce rzeczywiscie koszt ok 180zl, dowiadywalam sie tez w Brukseli i tu ta sama szczepionka kosztuje 11e :!: Widac w PL wychodza z zalozenia ze skoro stac cie na bilet to mozesz tez wywalic tyle na szczepionke... :x
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Mar 2013 23:41 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
Szczepienie na żółtą febrę jest ważne chyba 10 lat. Może warto się po prostu zaszczepić? Kiedyś się pewnie przyda.
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Mar 2013 23:46 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
agnesa napisał(a):
Szczepienie przeciw żółtej febrze jest wymagane przy wjeździe do Brazylii, jeżeli jedzie się z jakiegokolwiek kraju Ameryki Południowej. Dowodem szczepienia jest żółta książeczka - bardzo ważne, żeby mieć ją ze sobą na granicy. Żółtą książeczkę wydaje punkt szczepień - my szczepiliśmy się w Krakowie, jeszcze przed wyjazdem.
Jeżeli leci się z Polski do Brazylii - to szczepienie nie jest konieczne.

agnesa
travelike.pl

Wjeżdżałem do Brazylii z Argentyny i nikt nie pytał o żadną książeczkę szczepień.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Mar 2013 11:44 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Będę w Rio na przełomie czerwca i lipca. Możliwa jest wycieczka poza Rio.
Byłem ostatnio szczepiony na WZW, błonica, tężec, polio, koklusz.

Pytanie czy poza żółtą febrą na coś jeszcze się szczepić?

Dzięki za pomoc.
Scooby
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Mar 2013 12:16 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
Dur brzuszny.
(no i te wspomniane WZW/A, WZW/B - ale to standard), tak na prawdę WZW jest znacznie większe ryzyko zarażenia się niż tymi pozostałymi chorobami.
tężec też się "przydaje", z resztą co jakieś 10 lat należy go ponawiać.

a żółta febra jest do przemyślenia bo mi lekarz sugerował, że jeśli nie trzeba to lepiej nie (ta szczepionka nie jest idealna, teoretycznie możliwe skutki uboczne po zaszczepieniu, więc co najmniej sugeruję szczepienie trochę wcześniej niż te minimalne 10 dni przed wyjazdem by jakby co nie popsuć sobie wyjazdu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Mar 2013 22:19 

Rejestracja: 20 Wrz 2010
Posty: 45
Jak jest w przypadku powrotu z Limy do Londynu z 8h przesiadką w SaoPaulo? Szczepienia konieczne??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Kwi 2013 22:29 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 10
kilka dni temu wróciliśmy z podróży z przesiadką w SaoPaolo (6h) i książeczka na nic nam się nie przydała, także spokojnie. podróżowaliśmy trochę po Ameryce Pd i nikt jej od nas nie wymagał.
_________________
Nasz blog: http://marta-milosz.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Kwi 2013 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
tez nikt mnie o certyfikat nie pytal, mozliwe ze jesli chcialoby sie opusic lotnisko w brazylii to wtedy by wymagali ale jesli chodzi o kilkugodzinny transfer to nie trzeba sie martwic.
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Maj 2013 01:39 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
Nas też nikt na szczęście nie pytał o książeczkę szczepień. W drodze powrotnej z Limy wychodziliśmy z lotniska w Sao Paulo, więc wszystko odbywa się bez problemowo.
Dla osób wizytujących Limę w przyszłości: od znajomego poznanego na wyjeździe który przebywa już w Peru 7 miesięcy uzyskałem informację że istnieje możliwość nieodpłatnego szczepienia przeciwko żółtej febrze w szpitalu Santa Rosa, w każdy piątek. Po odbytym szczepieniu dostaje się zaświadczenie ważne na terenie Peru. Jest możliwość wbicia szczepienia do żółtej książeczki przywiezionej z Polski (odpłatnie 20 soli), oraz zakupu książeczki (30 soli). Podobno najlepiej załatwić sobie tą żółtą książeczkę w Polsce, wtedy nie ma problemów z akceptowaniem jej na terenie innych państw. Usłyszano również, że na lotnisku jest możliwość zaszczepienia się za kwotę 70 soli.
My niestety byliśmy w Limie w inny dzień tygodnia dlatego nie sprawdziłem jak to wygląda w praktyce, jednak uważam, że jeżeli ktoś będzie w Limie akurat w piątek to warto zainteresować się tematem. Może się to przydać w kolejnych podróżach, a koszty tego szczepienia w Polsce wynoszą około 180 złotych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Mar 2014 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
A czy szczepiliście się przed wyjazdem do Rio, jeżeli tak to na co?
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Mar 2014 15:24 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Byłam w listopadzie w Rio i się nie szczepiłam :)
Byliśmy 3 dni, w okolicach plaż było ok, nic złego nam się nie stało, ale też uważaliśmy. Aparaty i komórki pochowane, żadnej biżuterii czy zegarków. Raz jechaliśmy nocą autobusem i było ok. Jeśli się uważa i "nie szpanuje" to nie powinno się nic złego stać. Policja jest, ale nie jest to uciążliwe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#16 PostWysłany: 06 Kwi 2014 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
Czy ktoś z was, którzy odwiedzali Brazylię szczepił się przed podróżą jeżeli tak to na co?
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Szczepienia
#17 PostWysłany: 18 Gru 2014 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Witam,

chciałbym zapytać o kwestię szczepień w Ameryce Południowej. W poszczególnych tematach pojedyncze informacje na ten temat, jednak nie ma wszystkich interesujących zagadnień.

Kilka pytań:

1) Czy są jakieś obowiązkowe szczepienia?
2) Wybieram się w podróż na trasie: Brazylia, Paragwaj, Chile (1 dzień), Peru, Boliwia.
Jakie szczepienia sugerujecie? Nadmieniam, że wylatuję 12 stycznia 2015 r.
3) Może nie w temacie, ale jakie ubezpieczenie dodatkowe polecacie.

Pozdrawiam serdecznie,

Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#18 PostWysłany: 19 Gru 2014 09:25 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Jesli nie wybierasz sie w srodek dzunglii, to szczepienia nie sa potrzebne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#19 PostWysłany: 19 Gru 2014 11:45 

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 19
Loty: 83
Kilometry: 152 422
Brazylijczycy deklarują, że jeśli wjeżdżasz do nich w ciągu bodajże 7 dni od pobytu w innym kraju Ameryki Płd, to musisz posiadać szczepienia na żółtą gorączkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#20 PostWysłany: 19 Gru 2014 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2014
Posty: 61
Loty: 4
Kilometry: 16 000
Jeżeli kogoś interesuje tematyka szczepień, to gorąco polecam
wywiad z doktorem Jerzym Jaśkowiskim (2013)
Specjalista dokładnie wyjaśnia, komu szczepienia są najbardziej potrzebne:

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group