Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Różne kryteria podróży -
krótka (bliska, np w Europie)
dłuższa (powyżej 2 tygodni?)
W 1 miejscu <-> wiele miejsc
Zrób-to-sam(a) budżetowo <-> All-incl.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 26 Mar 2014 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Zależy oczywiście od miejsca i tego co chcemy robić, ale Nepal też jest dość tani - porównywalny do Indii. Pakistan podobnie, ale to już nieco inna liga jak chodzi o turystykę. Iran też nie należy do drogich krajów, ale byłem tam dość dawno, nie wiem jak jest teraz. Noclegi były średnie, ale już transport za grosze naprawdę dobrymi autobusami.
Kambodża z kolei to chyba najtańszy kraj południowo-wschodniej Azji.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#82 PostWysłany: 26 Mar 2014 15:37 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Washington napisał(a):
wszystkie zabytki z listy unesco poza taj (które kosztuje 750 rs) są po 250rs - 12,5zł - to chyba jednak pozwala nam zwiedzić wszystko co chcemy w takim budżecie - no chyba że chcemy codziennie przez cały wyjazd odwiedzać taj :D z poza listy unesco zwykle kosztują 100rs

ciekawe washington, a dotarles do karelii lub goa ? ciekawi mnie jakie sa ceny w regionach gdzie mozna sobie wypoczac na plazy :)
a jak z czystoscia w indiach ? bardzo daje sie brud we znaki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 26 Mar 2014 15:41 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
dasz rade - idzie to wytrzymac bez problemu. Indie się kocha lub nienawidzi. Jak się wybierasz po raz pierwszy to będzie to Twoja pierwsza lub jedna z wielu wizyt. Nastaw się na miejscami szokujące rzeczy :)
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 26 Mar 2014 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Goa jest jednak nieco droższe niż "wnętrze" Indii, dotyczy to głównie cen noclegów, zwłaszcza w sezonie. W naszych kategoriach jest jednak brudno i zgodnie ze stockiem - Indie się kocha lub nienawidzi, ale nie da się być na nie obojętnym. Ja po kilku miesiącach jednak wymiękłem i wyjazd do Nepalu był wybawieniem ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 26 Mar 2014 17:12 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
stock napisał(a):
Nastaw się na miejscami szokujące rzeczy :)

jak bardzo szokujace ? moze jakies przyklady ? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Mar 2014 17:25 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Może to na wstępie:

http://paragonzpodrozy.pl/5599/co-jest- ... w-indiach/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 26 Mar 2014 17:44 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
michcioj napisał(a):
stock napisał(a):
Nastaw się na miejscami szokujące rzeczy :)

jak bardzo szokujace ? moze jakies przyklady ? :-)


dla różnych ludzi różne rzeczy są szokujące. Brudne talerze w ulicznych jadłodajniach, biegajace szczury między jedzeniem, fekalia na ulicy, krowy jedzące śmieci, ludzie myjący się na ulicy, biedacy, zebracy, trędowaci. Mnie to nie rusza i ja Indie kocham ale dla innych ludzi może to być ciutkę nadto :)
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 26 Mar 2014 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Mi jakoś te wszystkie "szokujące" rzeczy też nie specjalnie nie przeszkadzały, no zapachy i hałas może czasami, ale niestety sami Hindusi...Jakoś nie pasuje mi ich sposób bycia, ale że przecież to oni są u siebie, to nie mam co narzekać ;)
Pakistan to jeszcze większy "hardcore" niż Indie według mnie ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 26 Mar 2014 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Widzę, że został tu poruszony temat Malty. Rzeczywiście, biorąc pod uwagę ceny noclegów poza sezonem możemy się pozytywnie zdziwić.Ja płaciłem ok.70zł/5dni/os w Buggiba Hotel - byłem zadowolony, ale teraz zrobiłbym jeszcze inaczej. Od razu zakupiłbym pobyt z wyżywieniem HB, gdyż ceny w restauracjach, pizzeriach na mieście są bardzo...brytyjskie. W każdym razie polecam ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 26 Mar 2014 18:43 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
jacob94 napisał(a):
Widzę, że został tu poruszony temat Malty. Rzeczywiście, biorąc pod uwagę ceny noclegów poza sezonem możemy się pozytywnie zdziwić.Ja płaciłem ok.70zł/5dni/os w Buggiba Hotel - byłem zadowolony, ale teraz zrobiłbym jeszcze inaczej. Od razu zakupiłbym pobyt z wyżywieniem HB, gdyż ceny w restauracjach, pizzeriach na mieście są bardzo...brytyjskie. W każdym razie polecam ;)


eeeno - Maltę też można zrobić tanio. Za 1.5 eurasa są takie wielgachne byłu na ciepło z kurczakiem i jakimiś cudami. Mega pyszne i sycące. Taka jedna była mi starczała na cały dzień (po śniadaniu rzecz jasna). Wieczorem piwko na plazy i gites. Efes można było kupić za 50 centów w marketach. Wina nawet za 1.5 euro i nie były takie złe.
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 26 Mar 2014 21:38 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Cytuj:
ciekawe washington, a dotarles do karelii lub goa ? ciekawi mnie jakie sa ceny w regionach gdzie mozna sobie wypoczac na plazy
a jak z czystoscia w indiach ? bardzo daje sie brud we znaki ?


Oba razy byłem również na Goa (choć tylko tydzień/kilka dni), a za drugim razem również plażowałem na Karnataka - i choć jest trochę drożej (zwłaszcza noclegi) niż gdzie indziej w Indiach to nadal to najtańsze plażowanie świata.
Brud jest hardcorowy na północy, znośny na południu, ale na plażach nawet sprzątają i poza krowami i samymi hindusami nic nie powinno przeszkadzać.
Oczywiście różne azjatyckie kraje można dołączać do tej listy i zawsze będzie taniej niż w PL/Europie (no poza Japonią i Singapurem), ale Indiom nic nie dorówna.

Z wymienionych krajów w tym wątku również Iran jest bardzo tani (choć dochodzi koszt wizy, ale na miejscu jest super), z plażowania w Europie poza sezonem to hiszpańskie wyspy/Malta/greckie wyspy (nocleg raz miałem za 70zł za 5 dni ;) w 3 gwiazdkowym apartamencie, innym razem za 120 na 5 dni w 4* ;) ), trzeba się żywić tylko samemu (przyda się apartament z kuchnią), bo w knajpach już różowo nie jest. Co do Gruzji nie wiem czy się zgodzę - alkohole tanie, jedzenie przystępne ceny, ale noclegi już "drogawe" (bo zwykle te 20-30zł od osoby trzeba liczyć najmniej)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 26 Mar 2014 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
michcioj napisał(a):
Gruzja jest spoko.
obiad za 9-10 zlotych, litr wina domowego w restauracji juz za 7 zlotych.

Dorzucę filmik - pokazuje jakie są ceny i ogólnie zachęca do wyjazdu do Gruzji: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/porada-leci-do-tbilisi-za-ile,108824.html
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 27 Mar 2014 11:29 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
stock napisał(a):
eeeno - Maltę też można zrobić tanio. Za 1.5 eurasa są takie wielgachne byłu na ciepło z kurczakiem i jakimiś cudami. Mega pyszne i sycące. Taka jedna była mi starczała na cały dzień (po śniadaniu rzecz jasna). Wieczorem piwko na plazy i gites. Efes można było kupić za 50 centów w marketach. Wina nawet za 1.5 euro i nie były takie złe.

hmm... to chyba bylismy na innych maltach :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 27 Mar 2014 11:32 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Washington napisał(a):
[
Brud jest hardcorowy na północy, znośny na południu, ale na plażach nawet sprzątają i poza krowami i samymi hindusami nic nie powinno przeszkadzać.

hmm... w jaki sposob przeszkadzaja hindusi ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 27 Mar 2014 11:36 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Washington napisał(a):
Oba razy byłem również na Goa (choć tylko tydzień/kilka dni), a za drugim razem również plażowałem na Karnataka - i choć jest trochę drożej (zwłaszcza noclegi) niż gdzie indziej w Indiach to nadal to najtańsze plażowanie świata.

fajnie, chetnie bym sie wybral. ile kosztuje nocleg, piwo w barze i obiad ?
Washington napisał(a):
Oczywiście różne azjatyckie kraje można dołączać do tej listy i zawsze będzie taniej niż w PL/Europie (no poza Japonią i Singapurem), ale Indiom nic nie dorówna.

racja. chociaz...hmm... malezja jakas taka tania sie nie wydawala :)
Washington napisał(a):
Z wymienionych krajów w tym wątku również Iran jest bardzo tani (choć dochodzi koszt wizy, ale na miejscu jest super), z plażowania w Europie poza sezonem to hiszpańskie wyspy/Malta/greckie wyspy (nocleg raz miałem za 70zł za 5 dni ;) w 3 gwiazdkowym apartamencie, innym razem za 120 na 5 dni w 4* ;) ),

o prosze, na ktorej bylo to wyspie greckiej ?
co do zimy to kanary sa relatywnie tanie, a gdy w .pl jest -20 stopni tam jest plus 24 :)
Washington napisał(a):
trzeba się żywić tylko samemu (przyda się apartament z kuchnią), bo w knajpach już różowo nie jest.

racja...
Washington napisał(a):
Co do Gruzji nie wiem czy się zgodzę - alkohole tanie, jedzenie przystępne ceny, ale noclegi już "drogawe" (bo zwykle te 20-30zł od osoby trzeba liczyć najmniej)

hmm... noclegi to chyba najbardziej droga rzecz w gruzji. do tego dochodzi fakt, ze no coz, slaba ta infrastruktura.
w kazdym razie mialem wrazenie, ze gruzja jest tansza niz np. ukraina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 27 Mar 2014 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Jeśli chodzi o Europę to najtańsze stolice to m.in:
Sofia (chyba 2 miesjce) Bukareszt (1), Kijów ( 4), Warszawa (9), Stambuł (8),wiec jesli porównać dolot do Azji a dolot do Sofii czy BUkaresztu to jednak taniej może być w Europie, jednak pewnie pojawią sie głosy co by tu robić w Sofii czy Bukareszcie, aa pewnie sie coś znajdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 27 Mar 2014 12:04 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
michcioj napisał(a):
stock napisał(a):
eeeno - Maltę też można zrobić tanio. Za 1.5 eurasa są takie wielgachne byłu na ciepło z kurczakiem i jakimiś cudami. Mega pyszne i sycące. Taka jedna była mi starczała na cały dzień (po śniadaniu rzecz jasna). Wieczorem piwko na plazy i gites. Efes można było kupić za 50 centów w marketach. Wina nawet za 1.5 euro i nie były takie złe.

hmm... to chyba bylismy na innych maltach :) :)


Ja siedziałem tydzień w Bugibbie. Podróżowałem busem. Jadłem tanio, piłem duzo i tanio - zakupy w Marketach. Wycieczkę na Gozo, Comino, Blue Lagoon stargowałem na 10 euro (całodzienna). Piwko w knajpach nawet za 1 euro było. Wszystko zalezy kto gdzie się stołuje - jak ktoś chce bogato, prestizowo to idzie i płaci dużo, jak ktoś woli tanio i daleko od głównej promenady - ma tanio i fajnie :)
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 27 Mar 2014 12:09 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Robaku napisał(a):
Jeśli chodzi o Europę to najtańsze stolice to m.in:
Sofia (chyba 2 miesjce) Bukareszt (1), Kijów ( 4), Warszawa (9), Stambuł (8),wiec jesli porównać dolot do Azji a dolot do Sofii czy BUkaresztu to jednak taniej może być w Europie, jednak pewnie pojawią sie głosy co by tu robić w Sofii czy Bukareszcie, aa pewnie sie coś znajdzie.


Ja bym jeszcze dodal :Kiszyniow i Skopje. Tanie wino, jedzenie i noclegi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 27 Mar 2014 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
zgadzam się, że Malta jest tania
w knajpach dla lokalsów można zjeść za kilka euro pyszny obiad z piwkiem, pastizzerie są bardzo tanie, ale jedzenie timpany, pastizzi czy pie na dłuższą metę to masochizm jak dla mnie
moim zdaniem najtańsze kraje ze strefy euro to właśnie Malta i Portugalia
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 27 Mar 2014 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Robaku napisał(a):
Jeśli chodzi o Europę to najtańsze stolice to m.in:
Sofia (chyba 2 miesjce) Bukareszt (1), Kijów ( 4), Warszawa (9), Stambuł (8),wiec jesli porównać dolot do Azji a dolot do Sofii czy BUkaresztu to jednak taniej może być w Europie, jednak pewnie pojawią sie głosy co by tu robić w Sofii czy Bukareszcie, aa pewnie sie coś znajdzie.

Stambuł (który nota bene nie jest stolicą Turcji :) )jako taki nie jest specjalnie drogi - jedzenie, transport itp, ale już noclegi i bilety wstępu do najtańszych nie należą. To już nie te czasy, gdy nocowało się naprawdę tanio na dachach hosteli po przyjeździe stopem lub pociągiem przez Kapitan Andrijewo ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group