Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Paź 2012 23:42 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Cytuj:
Chciałbym zobaczyć Ostatnią Wieczerzę, jednak z tego co się orientuję chyba bilety są wyprzedane.

Przede wszystkim dostępność biletów przez WWW jest zmienna. Należy sprawdzać codziennie, bo często pojawiają się bilety na wcześniej "wyprzedane" dni.

Jeśli szukasz wejściówek "na za dwa tygodnie" to sugeruję jednak nie liczyć na łut szczęścia i -niestety- dać zarobić "spekulantom" z biletami po 20-30 EUR :x W przeciwnym wypadku 2 wizyty dziennie na stronie powinny przynieść plon w postaci wejściówek w normalnej cenie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 30 Paź 2012 00:10 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 40
Do Mediolanu wybieram się 24.11 :) więc jeszcze jest chwila na zakup biletów :) dzięki za informacje!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lis 2012 23:11 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 40
Na stronie vivaticket.it są bilety jednak cały czas wyskakuje błąd. Czy ktoś rezerwował już bilety na last supper i wie jak go ominąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Lis 2012 23:19 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Cytuj:
Na stronie vivaticket.it są bilety jednak cały czas wyskakuje błąd. Czy ktoś rezerwował już bilety na last supper i wie jak go ominąć?

Próbuj z innego komputera, przeglądarki, stwórz nowe konto. Też miałem błąd "Not specified error" (czy jakoś tak) po czym nagle jak usiadłem do drugiego komputera to zaskoczyło - żeby nie było próba rezerwacji kolejnych wolnych biletów znów kończyła się błędem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lis 2012 23:51 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 40
Niestety kolejne próby zakończone fiaskiem.. :( znacie jakieś inne strony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Lis 2012 22:28 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 9
Myślę, że trzeba wejść na poniższy adres:
www.cenacolovinciano.org/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Lis 2012 22:43 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Cytuj:
Myślę, że trzeba wejść na poniższy adres:
http://www.cenacolovinciano.org/

A sprawdzałaś/łeś na jaką stronę prowadzi ta witryna jak chcesz kupić bilety? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lis 2012 23:16 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 9
Rzeczywiście z początkowego:
www.cenacolovinciano.org/ następuje zmiana na vivaticket. U mnie działa dobrze.
Na 24.11 nie ma biletów. Ale są np. na 27.11.12
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lis 2012 23:45 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 40
Ok bilety kupione :) teraz tylko pytanie czy da się wejść o innej godzinie niz na bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lis 2012 23:52 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Cytuj:
Ok bilety kupione :) teraz tylko pytanie czy da się wejść o innej godzinie niz na bilecie?

Marne szanse. Chyba, ze się z kimś zamienisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lis 2012 00:00 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 31
W lutym tego roku podszedłem z głupia frant do informacji przy wejściu do "Ostatniej wieczerzy", ładnie poprosiłem i wpuścili bez problemu. Chyba nie wszyscy z rezerwacji się zgłosili, o ile dobrze zrozumiałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Lis 2012 00:09 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 40
Dzięki za info :) bilety zapewne wykupione przez koników, niesprzedane... mam nadzieję że chwyt na zmiane godziny lotu zadziała w kasie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Mar 2014 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Ostatnio przebrnąłem przez zakup wejściówek na „Ostatnią Wieczerzę” w kościele Santa Maria delle Grazie w Mediolanie, co jak się okazało w cale nie jest takim prostym zadaniem, jakby się mogło z początku wydawać. Wprawdzie w sieci można znaleźć mnóstwo stron oferujących te bilety ale ich ceny mogą nieco szokować (w przedziale 20-80 euro). Są to operatorzy turystyczni, którzy masowo wykupują wejściówki i oferują je potem w pakietach w połączeniu ze zwiedzaniem innych atrakcji Mediolanu, a „Ostatnia Wieczerza” ma tu być magnesem przyciągającym klientów. Po krótkich poszukiwaniach dotarłem w końcu do miejsca, gdzie wejściówki można zakupić niejako u swojego źródła. Jest to włoska platforma sprzedaży biletów na imprezy różnego rodzaju - vivaticket. To co nas interesuje to CENACOLO VINCIANO.
http://www.vivaticket.it/index.php?nvpg[tour]&id=744&wms_op=cenacoloVinciano&change_language=1

Wejściówki sprzedawane są na ściśle określoną datę i godzinę (tylko 25 osób jednorazowo, co 15 min.) na wszystkie dni tygodnia oprócz poniedziałków, w cenach:
- 8,00 € (normalny)
- 4,75 € (zniżkowy do 25 lat)
- 1,50 € (zniżkowy do 18 lat)

Ceny całkiem atrakcyjne, nic tylko kupować ale po chwili okazuje się, że niestety prawie wszystko na 3 miesiące do przodu jest wykupione. Jeżeli do planowanej daty zwiedzania jest mniej niż 3 miesiące, to niestety nasze szanse mocno maleją. Jedyne wyjście to śledzić jak najczęściej stronę, bo co jakiś czas pojawiają się zwroty (pewnie operatorzy zwracają niesprzedane nadwyżki). Jednak trafić w taki sposób ściśle określoną datę będzie dosyć trudno i trzeba liczyć na dużo szczęścia.
Jeżeli mamy jednak więcej niż 3 miesiące zapasu to całkiem nieźle. W zakładce „further details” podana jest data kiedy dokładnie zostanie wrzucona pula biletów na kolejny miesiąc. Jeżeli chcemy zobaczyć dzieło Leonarda, to radzę tą datę podkreślić sobie w kalendarzu na czerwono :)
Bilety na cały miesiąc zostają wrzucone do systemu sprzedaży jednorazowo w okolicach godziny 9-10 i od razu zaczynają szybko znikać. Po kilku godzinach sprzedaży pozostają już z reguły wolne tylko wejściówki na godziny poranne albo wieczorne lub ewentualnie pojedyncze bilety na najbardziej poszukiwane godziny popołudniowe. Po 2 dniach sprzedaży pozostają już tylko smętne resztki i ewentualna szansa na późniejsze zwroty.

Dodatkowe porady praktyczne:
- konto na vivaticket lepiej założyć sobie wcześniej (żeby nie tracić cennego czasu w dniu wrzutki wejściówek),
- przygotować sobie kilka kart kredytowych (w moim przypadku przyjęło dopiero trzecią kartę – electron Mbank, a nie przyjęło np. Citi Wizzair)

Jeżeli już nam się uda zakup, należy pamiętać, że to jeszcze nie jest bilet, tylko coś rodzaju vouchera, który dopiero należy wymienić na bilet, zgodnie z instrukcją:
“ Please collect the tickets at the box office right beside the entrance of the museum, at least 20 minutes before your visit starting time in order to avoid your admission loss. You will need to show up a print of this very purchase receipt together with a valid ID or, in case you are not the actual reservation nominee, with a copy of the nominee's ID. “
W przypadku gdybyśmy się spóźnili, mogą nas nie wpuścić, a miejscówkę sprzedać komuś oczekującemu przed wejściem. Jeżeli nie uda się kupić biletu odpowiednio wcześniej, to takie oczekiwanie przed wejściem może być ostatnią deską ratunku. Słyszałem jednak o różnych przypadkach, ktoś podszedł i akurat była wolna jedna miejscówka, a ktoś inny przychodził przez 3 dni i się nie doczekał, także jest to loteria.

Mam tylko nadzieję, że dzieło Leonarda jest naprawdę warte tyle zachodu :)


Ostatnio edytowany przez maczala1 05 Mar 2014 10:32, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Mar 2014 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 136
Kiedy ja robiłem rezerwację, miałem duże problemy z systemem i ani raz nie udało mi się przejść całego etapu pomyślnie. Na szczęście dzwoniąc na podany na stronie numer sprawę dało się załatwić w 2 minuty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Mar 2014 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 136
Obawiam się, że akurat jeżeli chodzi o warunki lokalowe, to w tym przypadku trudno byłoby je zmienić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 03 Mar 2014 19:37 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Ja uważam, że warto zobaczyć:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Mar 2014 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
No to ja w takim razie miałem mega fuksa. Bilety kupowałem na 2 miesiące przed przyjazdem. Na cały czerwiec nie było praktycznie wolnych wejściówek. Tylko jednego dnia były 3 bilety na jedno wejście - tak się złożyło, że właśnie tego dnia byliśmy w Mediolanie i były nas trójka. Bez problemu przeszło kartą Citi Wizz.
Na miejscu nie chcieli dokumentu tożsamości tylko wydruk z rezerwacją. Dostaje się mały bilecik z kodem kreskowym, który należy należy zeskanować w czytniku w kołowrocie. Przed wejściem do refektarza, gdzie znajduje się malowidło, przechodzi się przez system automatycznych drzwi - wygląda to jak przejście przez śluzy na statku kosmicznym :)

Nie wiem czy u innych też tak wyglądało:
-Grupa wchodzi do refektarza, siada na ławeczkach i boi się głośniej odetchnąć;
-Grupa pozostaje na bezdechu jakieś 5 minut;
-Pierwszy odważny podchodzi do malowidła;
-Reszta grupy podchodzi do malowidła;
-Strażnik wygania grupę.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 03 Mar 2014 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 136
W moim przypadku zwiedzający byli bardziej śmiali. Tuż przed nami była grupa uczniów, która wbrew stereotypom o Włochach zachowywała się idealnie, zwłaszcza mając w pamięci obraz niemieckiej młodzieży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Mar 2014 20:57 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 38
No to ja miałam jeszcze większego fuksa. Przyjechaliśmy do Mediolanu i postanowiłam zobaczyć obraz :-) Przyjechałam na miejsce i spytałam w kasie czy są bilety :-) Pan w kasie się uśmiał i odprawił mnie z kwitkiem. Zobaczyłam, że w drugiej kasie siedzi kobieta i postanowiłam wysłać do tej kasy męża (przystojnego) ;-) Kobieta w kasie powiedziała że ma jeden bilet -wejście za pół godziny. Mąż wspaniałomyślnie stwiedził, ze jemu nie zależy aż tak bardzo na tym oglądniu, więc weszłam sama :-) To był dopiero fuks :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Mar 2014 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
jacek69 napisał(a):
To w moim przypadku był luz totalny, ale to było ponad dekadę temu i nie było nawet zapisów, tylko po odstaniu 30 minut się wchodziło.
Pamiętam, że z dość bliska długo mogłem się przyglądać, bez jakichkolwiek ponagleń.

He, he, jak widać czasy się zmieniają :)
W linku relacja z Mediolanu osób, którym się nie udało dostać na Ostatnią Wieczerzę, chociaż bardzo chcieli.
http://mojaszuflada.blox.pl/2010/06/MED ... ZERZE.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group