Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 428 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Lut 2014 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
"Online Check-in is available for most flights within Europe from 24 hours up to one hour before departure. To check in online and access your boarding pass, log in to “My Reservations” and follow the prompts. You can also check-in via your SMS-ticket or the Norwegian App. Please bring your boarding pass to the airport."

Chyba faktycznie odprawa online nie dotyczy wszystkich lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 06 Lut 2014 22:48 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 71 702
Odprawiałem się online lecąc Norwegianem z Warszawy do Oslo. Niestety dostajemy losowe miejsce w samolocie, dlatego jak komuś zalezy by je wybrać lepiej odprawić się tradycyjnie, a w przypadku gdy są dostępne automaty do odpraw (jak np. w Oslo) to przez nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Lut 2014 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Odprawa norwegian w Berlinie w praktyce.
Niestety nie ma możliwości odprawy online, a na lotnisku nie ma automatów do odprawy.
Za to ciekawostka. Na pokładzie linii norwegian działa darmowe wifi. Posta pisze z samolotu pół godziny po starcie z Berlina.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Lut 2014 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
luki napisał(a):
Udało się komuś odprawić online? Lot jutro o 8:25 a odprawa online nieaktywna.
Wygląda na to, że można się odprawić na 24h przed odlotem ale chyba tylko na lotnisku.
No chyba, że odprawa online dotyczy tylko niektórych lotnisk.

Odprawilem sie na OSL-KEF kilka dni temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 08 Lut 2014 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
W sierpniu lecę z Norwegian Warszawa-Madryt.Jeżeli są tak skrupulatni,to zapytam,czy można mieć oprócz podręcznego osobno torebkę,mały plecak,kamerę itp?Może dla niektórych banalne pytanie....wybaczcie...kto pyta nie błądzi...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 08 Lut 2014 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
luki napisał(a):
Za to ciekawostka. Na pokładzie linii norwegian działa darmowe wifi. Posta pisze z samolotu pół godziny po starcie z Berlina.


To nie ciekawostka, to jedna z zalet tej lini :-) Jeszcze nie trafil mi sie samolot bez wi-fi, a podobno zostalo ich troche, a lecialam min. 10 razy tymi liniami. Zdaje sie, ze w najblizszym czasie wszystkie samoloty maja miec dzialajace wi-fi. Czytalam cos o tym w ich magazynie w samolocie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 08 Lut 2014 22:01 

Leciałem Norwegianem 1 lutego. Na sobie miałem plecak spełniający wymiary podręcznego,w rękach kurtkę, mały plecak z jedzeniem i kosmetykami i dodatkowo 6 pack piwa ze sklepu wolnocłowego. Nikt podczas boardingu nie zwrócił mi uwagi.
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Mar 2014 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
m3lm4k napisał(a):
luki napisał(a):
Udało się komuś odprawić online? Lot jutro o 8:25 a odprawa online nieaktywna.
Wygląda na to, że można się odprawić na 24h przed odlotem ale chyba tylko na lotnisku.
No chyba, że odprawa online dotyczy tylko niektórych lotnisk.

Odprawilem sie na OSL-KEF kilka dni temu.

Z tego co zauważyłem to odprawa online nie działa w przypadku lotów z Polski do Norwegii. Była natomiast możliwość odprawy online na lot wewnętrzny w Norwegii ale z niej nie korzystałem, bo chyba w tym przypadku nie ma jednak możliwości zmiany miejsc.
Bardzo fajna jest odprawa w automatach samoobsługowych. Jest w nich możliwość wyboru języka polskiego, nawet na lotniskach norweskich. No i najważniejsze, że jak nie spodobają się nam miejsca przydzielone automatycznie, to możemy je sobie sami zmienić.
Przy locie z Gdańska pozostawała tylko możliwość odprawy przy okienku na lotnisku (online nie działa, brak automatów na lotnisku). Na pozostałe trzy loty, dwa razy automat sam przydzielił nam miejsca przy oknie + obok, a raz musiałem je sobie sam wybrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Mar 2014 14:21 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 84
Czy na lotnisku w Warszawie są automaty umożliwiające odprawę na loty Norwegian?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Mar 2014 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
tomo napisał(a):
Czy na lotnisku w Warszawie są automaty umożliwiające odprawę na loty Norwegian?

Tak, są. Zobacz na piąty post w tym wątku;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 08 Mar 2014 14:57 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 84
To jest informacja sprzed kilku lat z czasów gdy jeszcze Norwegian miał bazę w Warszawie i pamiętam, że wówczas w istocie te automaty były w starym terminalu.
Nie wiem, natomiast, czy wraz z wyniesieniem się z Warszawy nie zabrali ze sobą tych automatów, jakoś nie kojarzę ich obecności w nowym terminalu, a bywam w nim dość często. Mimo wszystko nigdy specjalnie ich tam nie szukałem więc mogłem zwyczajnie nie zwrócić na nie uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 08 Mar 2014 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 191
niebieski
Czy w 787 Norwegiana jest wi-fi? Na stronie się nie chwalą taką informacją więc przypuszczam że nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 08 Mar 2014 20:53 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Ile czasu przed odlotem należy stawić się na lotnisku w Berlinie aby dokonać odprawy (linia norwegian oczywiście)? Czy jest jakieś ograniczenie czasowe, np. "trzeba do godziny przed odlotem"? Będę jechał z dzieckiem, więc im krótszy czas spędzę na lotnisku tym lepiej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 08 Mar 2014 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Czas odprawy jest podany w "travel document" otrzymanym podczas rezerwacji.

"Check-in opening/closing times (incl. bag drop) Domestic: 2 hrs/30 mins before
schedule departure to/from Dubai, Israel, Thailand & USA: 3 hrs/1 hr before scheduled
departure All other international flights: 2 hrs/45 mins before schedule departure NOTE:
Unaccompanied minors, passengers with special needs, and passengers travelling with
special baggage must check in no later than one hour before scheduled departure."

Wynika z tego, że na lot międzynarodowy trzeba zgłosić się co najmniej 45 min. przed lotem. Oczywiście takie przychodzenie zupełnie na ostatnią chwilę może się czasami źle skończyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Mar 2014 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Miałem w czwartek dziwną sytuację lecąc liniami Norwegian na trasie z Alicante do Gatwick. Odprawiałem się na lotnisku, odprawa przebiegła szybko i sprawnie. Natomiast w czasie boardingu pani z obsługi widząc mój dowód osobisty powiedziała do drugiej pani z obsługi "mamy Polaka", po czym sięgnęła po skoroszyt z jak się okazało poleceniami w różnych językach. Jako, że do odlotu pozostało niewiele czasu, a kolejka za mną całkiem spora, pani z obsługi zaczęła nerwowo szukać strony z językiem polskim i w końcu wskazała polecenie, które po polsku nakazywało wykonanie matematycznego obliczenia i napisanie wyniku :shock: Pani z obsługi widząc moje zdziwienie zaczęła coś tam sympatycznie tłumaczyć, ale byłem tak zaskoczony, że nie odnotowałem co powiedziała... Natomiast wynik podałem poprawny i poleciałem :lol: Ktoś może wyjaśnić co, jak i dlaczego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 14 Mar 2014 14:26 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 2
Cześć

Nie dostałem żadnego potwierdzenia meilowgo lotu, a rezerwowałem go już 3 tygodnie temu, czy ktoś z was miał podobną sytuację?
Rozumiem że nie mogę przyjść z samym paszportem na lotnisko. To mój pierwszy lot norwegian. Do tej pory latałem 4 liniami i nigdy nie miałem żadnego problemu. pieniądze oczywiście zeszły mi z konta

pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 14 Mar 2014 14:41 

Maciek1122 napisał(a):
Cześć

Nie dostałem żadnego potwierdzenia meilowgo lotu, a rezerwowałem go już 3 tygodnie temu, czy ktoś z was miał podobną sytuację?
Rozumiem że nie mogę przyjść z samym paszportem na lotnisko. To mój pierwszy lot norwegian. Do tej pory latałem 4 liniami i nigdy nie miałem żadnego problemu. pieniądze oczywiście zeszły mi z konta

pozdrawiam serdecznie


Pilnie kontaktuj się z norwegian, bo bez nr. rezerwacji nic nie jesteś w stanie sprawdzić, a potwierdzenie rezerwacji tuż przed lotem jest zbyt ryzykowne:
Kod:
    www.norwegian.no
    Polska: +48 22 322 85 95
    Norwegia: + 47 21 49 00 15 (spoza Norwegii)
    Norwegia: 815 21 815 (z Norwegii)
Góra
 PM off  
      
#38 PostWysłany: 14 Mar 2014 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
1. Na lotnisku w WAW nie ma automatów do odprawy norwegiana.


2.
Maciek1122 napisał(a):
Cześć

Nie dostałem żadnego potwierdzenia meilowgo lotu, a rezerwowałem go już 3 tygodnie temu, czy ktoś z was miał podobną sytuację?
Rozumiem że nie mogę przyjść z samym paszportem na lotnisko. To mój pierwszy lot norwegian. Do tej pory latałem 4 liniami i nigdy nie miałem żadnego problemu. pieniądze oczywiście zeszły mi z konta

pozdrawiam serdecznie

To skąd pewność że masz lot zarezerwowany skoro nie masz żadnego maila potwierdzającego ?
Jeżeli rezerwacja istnieje, to w okienku w WAW spokojnie odprawisz się z samym dowodem / paszportem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 14 Mar 2014 16:17 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 2
Dzięki za szybką odpowiedź.

Na infolinii norweskiej podałem numer karty 6 pierwszych cyfr i 4 ostatnie, podyktowałem mojego maila i przesłali mi rezerwację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 14 Mar 2014 16:40 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
scomin napisał(a):
Miałem w czwartek dziwną sytuację lecąc liniami Norwegian na trasie z Alicante do Gatwick. Odprawiałem się na lotnisku, odprawa przebiegła szybko i sprawnie. Natomiast w czasie boardingu pani z obsługi widząc mój dowód osobisty powiedziała do drugiej pani z obsługi "mamy Polaka", po czym sięgnęła po skoroszyt z jak się okazało poleceniami w różnych językach. Jako, że do odlotu pozostało niewiele czasu, a kolejka za mną całkiem spora, pani z obsługi zaczęła nerwowo szukać strony z językiem polskim i w końcu wskazała polecenie, które po polsku nakazywało wykonanie matematycznego obliczenia i napisanie wyniku :shock: Pani z obsługi widząc moje zdziwienie zaczęła coś tam sympatycznie tłumaczyć, ale byłem tak zaskoczony, że nie odnotowałem co powiedziała... Natomiast wynik podałem poprawny i poleciałem :lol: Ktoś może wyjaśnić co, jak i dlaczego?

Może sprawdzali czy nie masz w organizmie oo/O (C2H5OH) :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 428 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group