Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 78  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 27 Sty 2014 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Bagaż tylko przez infolinię wizza, mr zamiast mrs możesz przy okazji dodawania bagażu zmienić też, ale nie ma potrzeby, nie będzie problemów na lotnisku z tym :)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#482 PostWysłany: 31 Sty 2014 01:57 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 18
Loty: 2
Kilometry: 2 672
Ryanair, odprawa:
1. co jeśli nie wpisałam tytułu tej drugiej osoby, która ze mną leci?
2. Przy nazwisku współpasażera (ja robiłam rezerwację) przy odprawie online pojawiła misię jakaś dziwna * przed imieniem i nazwiskiem, o co chodzi?
3."Stan lotu: potwierdzone" a parę linijek niżej: Rezerwacja nie jest potwierdzona, dopóki nie otrzymasz wiadomości e-mail z planem podróży. Odprawę zrobiłam i chyba dobrze, więc o co chodzi? Po odprawie nie dostałam żadnego potwierdzenia mailowego.
4. czy gdziekolwiek mogę sprawdzić, czy dobrze wpisałam dane do odprawy?

PS. litości, robię to pierwszy raz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#483 PostWysłany: 31 Sty 2014 02:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
marta_marta_ napisał(a):
Ryanair, odprawa:

1. Nie ma problemu.
2. Nie mam pojęcia, ale raczej jw.
3. Potwierdzone to potwierdzone. E-mail z planem podróży dostałaś przy rezerwacji.
4. Wydrukuj karty pokładowe i sprawdź dane, które na nich się znajdują, bo to ich poprawność jest najważniejsza...
Miłego lotu:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 31 Sty 2014 11:59 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 8
LOT - wybór miejsc.
Witajcie! Kupiłam ostatnio przeloty na 2 trasach dla 2 osób (WAW-TLL-WAW oraz WAW-CDG-WAW). Podczas rezerwacji nie wybrałam miejsc w samolocie, a nie chciałam się cofać, żeby przypadkiem nie stracić terminu. Czy mogę teraz wybrać miejsca? Próbowałam już na stronie LOT-u, ale po kliknięciu na "preferencje dotyczące miejsca/posiłków" nic się nie dzieje. Próbowałam też przez stronę Lufthansy, ale tam nawet nie ma żadnej wzmianki nt. wyboru miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#485 PostWysłany: 31 Sty 2014 19:41 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Na ile czasu przed odlotem zamykają odprawę bagażową w WAW przy lotach krajowych ? 40 czy 30 minut?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#486 PostWysłany: 31 Sty 2014 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
bosiaq napisał(a):
Czy mogę teraz wybrać miejsca? Próbowałam już na stronie LOT-u, ale po kliknięciu na "preferencje dotyczące miejsca/posiłków" nic się nie dzieje. Próbowałam też przez stronę Lufthansy, ale tam nawet nie ma żadnej wzmianki nt. wyboru miejsc.

Tak, możesz wybrać na stronie LOTu. Wejdź w swoją rezerwację, zjedź na dół strony i kliknij w "Szczegóły rezerwacji".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#487 PostWysłany: 02 Lut 2014 15:15 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
scomin napisał(a):
bosiaq napisał(a):
Czy mogę teraz wybrać miejsca? Próbowałam już na stronie LOT-u, ale po kliknięciu na "preferencje dotyczące miejsca/posiłków" nic się nie dzieje. Próbowałam też przez stronę Lufthansy, ale tam nawet nie ma żadnej wzmianki nt. wyboru miejsc.

Tak, możesz wybrać na stronie LOTu. Wejdź w swoją rezerwację, zjedź na dół strony i kliknij w "Szczegóły rezerwacji".


mam podobny problem,bilety kupowałam a LUFThansie ,o ile na trasie z FRA-JFK miejsca mamy zarezerwowane ,to na strasie WAW-FRA przy szczegółach rezerwacji wszystkie miejsca są oznaczone jako zajęte i nie ma możliwości ich przypisania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#488 PostWysłany: 02 Lut 2014 20:01 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
Jeżeli wylot mam 4 czerwca 2014 ,to kiedy mogę się najszybciej odprawić Lufthansa lot waw-fra-jfk ?Na etixie mam napisane odprawa na 23 godziny przed odlotem,tzn że dopiero 3 czerwca mogę się odprawiać,czy lepiej to w domu robić czy na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#489 PostWysłany: 02 Lut 2014 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
deha napisał(a):
Jeżeli wylot mam 4 czerwca 2014 ,to kiedy mogę się najszybciej odprawić Lufthansa lot waw-fra-jfk ? Na etixie mam napisane odprawa na 23 godziny przed odlotem,tzn że dopiero 3 czerwca mogę się odprawiać,czy lepiej to w domu robić czy na lotnisku?

Tak, najszybciej możesz się odprawić na 23 godziny przed odlotem. A gdzie lepiej, zależy co kto lubi. Jeśli w domu nie masz drukarki to lepiej na lotnisku, a jeśli zamierzasz na lotnisko przyjechać w ostatniej chwili to lepiej w domu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 02 Lut 2014 21:10 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
po co mu niby drukarka, pobierasz sobie karty do passbooka i gotowe
to naprawdę niezwykle wygodne, jeśli nie próbowaliście to POLECAM!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 03 Lut 2014 23:42 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Pytanie odnośnie rezerwacji biletu Ryanaira poprzez pośrednika.

Parę dni temu zarezerwowałem sobie po raz pierwszy bilet w Ryanairze korzystając z oferty jednego z pośredników. Nie dostałem niestety żadnego maila z etixem. Mam jednak konto na stronie tegoż pośrednika, dzięki czemu jestem w stanie uzyskać numer rezerwacji. Na stronie przewoźnika mogę z kolei skorzystać z opcji Zarządzaj rezerwacją -> Pokaż rezerwację, gdzie wyświetla mi się takie coś, jak na obrazku.

I teraz tak: stan lotu potwierdzony, ale jest adnotacja, że rezerwacja niepotwierdzona do czasu otrzymania planu podróży, którego nie dostałem. Miał już ktoś taką sytuację? Sami sobie przeczą, rezerwacja potwierdzona, ale jednak nie.

Załączniki:
ryr.png
ryr.png [ 18.49 KiB | Obejrzany 644 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 03 Lut 2014 23:44 

zmień adres e-mail na swój i otrzymasz to co chcesz
Góra
 PM off
J29 lubi ten post.
 
      
#493 PostWysłany: 06 Lut 2014 02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
To ja też z pytaniem z serii ryanair i pośrednik.

Kupuję BLQ-WRO-BLQ ale chcę z tego polecieć tylko WRO-BLQ. Jest jakiś problem, mogą mi anulować jak nie wykorzystam pierwszego odcinka? W końcu odprawę będę miał na oba naraz, więc karta pokładowa w dłoni...

I od razu drugie pytanie. Jeden z pasażerów ma na nazwisko Król. Oryginalny system ryana nie przyjmuje polskich znaków, a ja z rozpędu taki znak dodałem u pośrednika. W Efekcie na rezerwacji mam: KR�L. Czy to będzie problem później przy odprawie i wejściu na pokład?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#494 PostWysłany: 06 Lut 2014 10:32 

kiew napisał(a):
To ja też z pytaniem z serii ryanair i pośrednik.

Kupuję BLQ-WRO-BLQ ale chcę z tego polecieć tylko WRO-BLQ. Jest jakiś problem, mogą mi anulować jak nie wykorzystam pierwszego odcinka? W końcu odprawę będę miał na oba naraz, więc karta pokładowa w dłoni...

I od razu drugie pytanie. Jeden z pasażerów ma na nazwisko Król. Oryginalny system ryana nie przyjmuje polskich znaków, a ja z rozpędu taki znak dodałem u pośrednika. W Efekcie na rezerwacji mam: KR�L. Czy to będzie problem później przy odprawie i wejściu na pokład?


doświadczony forumowicz, a takie pytania:
- kupiłeś BLQ-WRO-BLQ i chcesz lecieć tylko na jednym z odcinków, dobrze wiesz, ale dla pewności piszę, że nic się nie zmieniło i dalej możesz się nawet odprawić na oba odcinki i bez żadnych konsekwencji polecieć tylko BLQ-WRO lub WRO-BLQ
- najważniejsze to kupując przez pośrednika wejść na swoją rezerwację i zmienić adres e-mail na swój, jak chcesz to dzwoń na infolinię ryanair i zmieniaj za darmo � na O, tylko po co.....
Góra
 PM off  
      
#495 PostWysłany: 06 Lut 2014 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Dzięki za odpowiedź. W ryanie ostatnio się tyle zmienia, że wolałem się upewnić czy nie poszli jeszcze bardziej w kierunku tradycyjnych linii w zakresie ważności odcinków na jednej rezerwacji jak się pierwszy odpuści.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#496 PostWysłany: 06 Lut 2014 18:16 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Wczoraj rozpakowywałem swój bagaż resjestrowany i znalazłem karteczkę, że mój bagaż był przeszukiwany i ze miałem nielegalną zapalcznikę, którą zarekwirowali. Czy jest to legalne, że przeszukali mi bagaż?
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#497 PostWysłany: 06 Lut 2014 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Tak. Wolalbys zeby nikt nie przeszukiwal i na poklad wpusciliby bombe?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#498 PostWysłany: 06 Lut 2014 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Arnoldx19 napisał(a):
Czy jest to legalne, że przeszukali mi bagaż?

Oczywiście. Linie w warunkach przewozu mają mniej więcej taki zapis (dla przykładu LOT).
Kod:
9.3.1. PRAWO KONTROLI BAGAŻU
Ze względów bezpieczeństwa Przewoźnik może zażądać od Pasażera zgody na dokonanie rewizji lub kontroli polegającej na prześwietleniu bagażu lub innego rodzaju kontroli bagażu. Pod nieobecność pasażera przewoźnik może przeprowadzić rewizję lub kontrolę jego bagażu w celu ustalenia, czy nie znajdują się w nim przedmioty wymienione w niniejszym artykule w punkcie 9.1.1. lub innego rodzaju broń lub amunicja, które zostały ukryte przed przewoźnikiem. W przypadku odmowy poddania się rewizji lub kontroli, o której mowa w zdaniach poprzednich niniejszego punktu, Przewoźnik może odmówić przewiezienia pasażera oraz jego bagażu. Przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie bagażu lub jego zawartość w wyniku przeprowadzonej kontroli lub rewizji.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#499 PostWysłany: 06 Lut 2014 18:30 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
A jaka zapalniczka jest nielegalna?

I dlaczego otwierają bagaż bez Twojej obecności? Bo ja rozumiem, ze chca otworzyć, ale czy nie powinien byc właściciel wezwany do takiej procedury?

I co jeżeli mialbym kłódkę? Zniszczą zamek?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#500 PostWysłany: 06 Lut 2014 18:30 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Trochę źlę sformułowałem pytanie. Chodzi mi czy mogą przeszukać bagaż bez wezwania mnie do wyjaśnienia, przeszukania bagażu przy mnie.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Władysław49 oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group