Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lut 2014 02:35 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Witam,

Pewnie większość z was już to wie. Ci którzy nie wiedzą teraz będą wiedzieli.
Od ponad tygodnia LinkBus oferuje przejazdy na trasie Katowice - Kraków za 6zł.
Autobusy LinkBus wyglądają tak: http://www.link-bus.com/images/stories/hs/s1.jpg
W środku darmowe Wifi, klimatyzacja, wbudowane w siedzenia ekrany.
Jest to więc spora różnica w porównaniu do np. małych i ciasnych minibusów oferujących przejazd za 14zł.
Kursy co godzinę, rezerwować można na miejscu i i w internecie.

A wspominam dlatego że ku mojemu zaskoczeniu autobusy jak na razie jeżdżą puste. Wynika to pewnie z faktu że niewiele osób o nich wie.
Im więcej osób się dowie tym większa szansa że LinkBus nie padnie za miesiąc
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 02 Lut 2014 02:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
A nie może ktoś zrobić autobusu na lotnisko Pyrzowice z Katowic za 6 albo za 14? Dwa razy bliżej jest...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lut 2014 11:26 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
moniamonika83 napisał(a):
Właściciel firmy, który jeździ jako kierowca autobusów - jest bardzo niesympatyczny, opryskliwy do ludzi i niekulturalny. Rozumiem konkurencję ale zdrową, a nie chorą jaką reprezentuje właściciel formy LINK BUS. Autokary niby nowe, nienaganne z zewnątrz ale niewygodne siedzenia, prawie jak w miejskim autobusie. Pozostaje dalej wierna dwóm pozostałym firmą Inter i UniBus - KOMFORTOWO, z KULTURĄ do celu, zawsze na czasie i bezpiecznie.


Oj, widzę, że konkurencja zabolała zarząd duopolu UniBus-Inter.
Bardzo dobrze, że coś się dzieje na tej trasie, bo miałem dość sytuacji, gdzie do wyboru mam dwie firmy, które razem ustalają ceny.

Szczerze mówiąc, to jest mi wszystko jedno czy przez godzinę będę jechał na miększych fotelach - ważniejsza jest cena.
To nie jest linia przez pół kraju, żebym się martwił komfortem.


Martwi mnie tylko co będzie z iR busami - odpadnie im większość pasażerów na trasie Katowice-Kraków (głównie studentów, dla których są sporo tańsze, niż ten duopol), co może spowodować likwidację części kursów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 02 Lut 2014 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
moniamonika83 napisał(a):
Bezpieczeństwo i kultura to jest najważniejsze, a po wyglądzie właściciela Link Busa już widać jego elokwencje. Cóż żeby właściciel był kierowcą... :-)

A co, ma siedzieć, pierdzieć w stołek i zgarniać kasę ? - Tak się tnie koszty ;)

--ADD--

Widać zacytowałem chwile przed usunięciem posta :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lut 2014 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 194
Zbanowany
Roku napisał(a):
A nie może ktoś zrobić autobusu na lotnisko Pyrzowice z Katowic za 6 albo za 14? Dwa razy bliżej jest...


20 zł. z Katowic do Pyrzowic nie jest tragedią..
_________________
Zostałem zbanowany bo nie przestrzegałem regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lut 2014 16:02 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
!jotodupca! napisał(a):
Pacjonek napisał(a):
Jest to więc spora różnica w porównaniu do np. małych i ciasnych minibusów oferujących przejazd za 14zł.
Kursy co godzinę, rezerwować można na miejscu i i w internecie.


Unibusy od dawna nie jezdza na minibusach. Co pol godziny, z centrum (lepszej czesci) za 14.
Inter jezdzi przewaznie na Setrach.

Ale nie masz nowych autobusów, Wifi czy możliwości rezerwacji internetowej (przynajmniej w Unibusie) a płacisz ponad 2x więcej.
Jedyne co moim zdaniem przemawia za Unibusem i Interbusem to fakt że częściej kursują.
Swoją drogą przy takich cenach coraz większym bezsensem jest poruszanie się autem między oboma miastami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lut 2014 16:16 

mi tam wystarcza 9 kursów dziennie Polskiego Busa oczywiście kupowanych z wyprzedzeniem po 2 zł, gdyby tak przedłużyli przejazd do lotniska w Balicach to wtedy duże tak
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Lut 2014 16:16 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 688
Loty: 194
Kilometry: 167 870
niebieski
Tak patrząc to połowa "super ofert" z fly4free to jest dumping. PolskiBus robi to na wszystkich trasach. Przykład P1 Warszawa-Gdańsk gdzie początkowo bilety kosztowały od 1 do 35 zł, z czego dużo było między 10 a 25 PLN. Dziś bilety kosztują drożej - do 49 PLN, a większosć kosztuje ponad 27 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Lut 2014 16:54 

Rejestracja: 16 Lip 2011
Posty: 63
Szkoda za to, że zlikwidowali trasę kraków - gdańsk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lut 2014 17:27 

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 160
dzieki za wrzutke
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Lut 2014 19:20 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
!jotodupca! napisał(a):
wifi mi niepotrzebne, mam 3G.
rezerwacja internetowa niepotrzebna, jezdza co 30 min, wsiadam kupuje i siadam.
autobusy sa wygodne,
12pln jest cena ok, 6pln to jest dumping,
linkbus robi to co robi pb na p14, chce wykosic konkurencje. pb wykosil linkbusa, teraz linkbus chce wykosic uni/inter i reszte.

Jeszcze jest PolskiBus (P12) na trasie Katowice - Kraków chociaż one co kilka godzin jeżdżą.
Co do wsiadania i kupowania też tak myślałem. Spróbuj kupić u kierowcy bilet w niedzielę/w święta/w ferie po południu. Obrazy z filmów Barei stają się rzeczywistością.
!jotodupca! napisał(a):
genio napisał(a):
Szkoda za to, że zlikwidowali trasę kraków - gdańsk.


pb.

Nie jestem pewien czy czasem po prostu nie zawiesili tej trasy na zimę i nie wznowią jej latem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Lut 2014 00:49 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Dziś jechałem linkbusem z Katowic do Krakowa i rzeczywiście tłumów nie było. Autobus wygodny, choć nie posiadał monitorów w siedzeniach jak są reklamowane na zdjęciach na stronie internetowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Lut 2014 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
thingol napisał(a):
Dziś jechałem linkbusem z Katowic do Krakowa i rzeczywiście tłumów nie było. Autobus wygodny, choć nie posiadał monitorów w siedzeniach jak są reklamowane na zdjęciach na stronie internetowej.

monitory są wg ich stronki na trasie Kraków - Wrocław.
ja będę testowac połączenie Katowice - Kraków 16 lutego.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez AndziaP84, 17 Lut 2014 23:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Lut 2014 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Wczoraj widziałem interbusa przy dworcu pkp w Katowicach z wielkim napisem "Promocja! Katowice-Kraków 5zł". Wojna na dobre?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Lut 2014 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
zrobiłam trasę Katowice_Kraków i Kraków_Katowice w niedzielę, 16go lutego:

na plus:
-wygodny autokar, siedzenia może nie tak komfortowe jak w PB ale tragedii nie ma
-wifi bez zarzutu
-bezproblemowa zmiana godziny odjazdu (bilet miałam zakupiony na 19.00, kierowca pozwolił mi jechać autobusem o 16:55)

na minus:
- w drodze powrotnej z Krakowa kierowca zrobił dla kilku pasażerów 3 przystanki na żądanie (gdzieś przy skrzyżowaniu, pośrodku niczego "bo ja tam zaraz mieszkam") - moim zdaniem rzecz niedopuszczalna jeśli chodzi o poważne traktowanie ich jako przewoźnika
- kierowca w ciągu 1h 15min jazdy kilka razy rozmawiał w sprawach prywatnych przez telefon komórkowy... jaki to ma związek z bezpieczeństwem pasażerów sami sobie odpowiedzcie...

Generalnie ok ale drobne niedociągnięcia są. A Inter Bus jeździ za 5 zł :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Lut 2014 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
!jotodupca! napisał(a):
lecac z KTW za 6zl to te 20zl to jest tragedia...



Chętnie polecę z Katowic za 6 zł.
Takie ceny to już historia która się nie powtórzy.
A 20 zł za trasę Katowice - Pyrzowice to jest oczywiście zbyt wygórowana cena.
Mam nadzieję, że to się zmieni, chociaż ja akurat parkuję prywatnie w Pyrzowicach, ale losy innych nie są mi obojętne :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Lut 2014 07:20 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
AndziaP84 napisał(a):
Generalnie ok ale drobne niedociągnięcia są. A Inter Bus jeździ za 5 zł :)


Z tego co piszesz to Inter jeździ za 5 PLN od przynajmniej 18 stycznia (wtedy jechałem do Balic) za 2 osoby z Katowic na lotnisko w Balicach zapłaciłem 18 PLN (Inter + MPK).
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Lut 2014 09:21 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
ta linia to tylko na pd Polski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Lut 2014 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
JIK napisał(a):
Z tego co piszesz to Inter jeździ za 5 PLN od przynajmniej 18 stycznia (wtedy jechałem do Balic) za 2 osoby z Katowic na lotnisko w Balicach zapłaciłem 18 PLN (Inter + MPK).

Hmmm... 31 stycznia za przejazd Kraków-Katowice zapłaciłem 14zł - mam jeszcze bilet ;) No chyba że ta cena 5zł to nie na wszystkich kursach, tylko tych w godzinach zbliżonych do LinkBus albo tylko Katowice-Kraków. W każdym razie nie stronie InterBusa nie ma o tym żadnych informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Lut 2014 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
wincenty1 napisał(a):
ta linia to tylko na pd Polski?
Jeśli chodzi Ci o InterBus to tak. Choć we wakacje jeżdżą też nad morze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group