Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 22 Sty 2014 21:32 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
mordek napisał(a):
Jestem w sumie w podobnej sytuacji co Ty (od Chin po Australię) i zdecydowałem się na opcję: karta Alior kantor w USD + KK Polbanku (jeszcze jej nie mam). Wyszło mi, że tak jest najkorzystniej.

Mordek przyznali Ci KK Polbanku? Ja mimo 100k dochodu i trzech kredytówek podobno nie mam zdolności kredytowej!
Najważniejsze: próbowałem przenieść KK z BZWBK do Polbanku z takim samym limitem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#182 PostWysłany: 23 Sty 2014 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Cos tam kreca, jutro mam miec kolejna decyzje. Troche sie z tym bujam juz. Skadalem wniosek o nowa karte, teraz posiadam jedna.
Nie wiem o jaka karte sie starasz ale jak o zlota to w polbanku powiedzieli mi, ze przy tej karcie jest dokladniejsza weryfikacja. Ja aplikuje o komfortowa. Myslalem, ze dostane ja praktycznie od reki ale widze, ze sa problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 23 Sty 2014 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
jak zakladalem gold to poszlo bez najmniejszych problemow
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 23 Sty 2014 08:38 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
w zeszlym roku bylo promo w Polbanku - dawali Mastercard Komfortowa lub Prestizowa bez oplaty rocznej dozywotnio. Byc moze bedzie znow ta promocja. Karte polecam - zaoszczedzone juz kilkaset zlotych, zwlaszcza na platnosciach "egzotycznymi" walutami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 23 Sty 2014 08:46 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
manio napisał(a):
w zeszlym roku bylo promo w Polbanku - dawali Mastercard Komfortowa lub Prestizowa bez oplaty rocznej dozywotnio. Byc moze bedzie znow ta promocja. Karte polecam - zaoszczedzone juz kilkaset zlotych, zwlaszcza na platnosciach "egzotycznymi" walutami.

A ja uzyskałem informację, że po pełnym połączeniu Polbanku i Raiffaisena karty Polbanku znikną z oferty (tak jak stało się to z kartą T-mobile). Wcale bym się nie zdziwił - na karcie Polbanku bank nie zarabia na spreadzie a na kartach Raiffaisena i owszem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 24 Sty 2014 18:04 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
TomGSM napisał(a):
manio napisał(a):
w zeszlym roku bylo promo w Polbanku - dawali Mastercard Komfortowa lub Prestizowa bez oplaty rocznej dozywotnio. Byc moze bedzie znow ta promocja. Karte polecam - zaoszczedzone juz kilkaset zlotych, zwlaszcza na platnosciach "egzotycznymi" walutami.

A ja uzyskałem informację, że po pełnym połączeniu Polbanku i Raiffaisena karty Polbanku znikną z oferty (tak jak stało się to z kartą T-mobile). Wcale bym się nie zdziwił - na karcie Polbanku bank nie zarabia na spreadzie a na kartach Raiffaisena i owszem.



byc moze znikna ale narazie nie zniknely. Jest mozliwosc uzyskania karty Mastercard prestizowej/komfortowej, moj znajomy po mojej namowie zlozyl wniosek i nawet otrzymal juz plastik.

Zreszta jak znikna z oferty, nie znaczy ze "zostana zabrane" obecnym uzytkownikom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 29 Sty 2014 15:08 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 29
pytanie laika: karty będę używał jedynie do rezerwacji na booking.com/agoda.com oraz do płatności w liniach lotniczych - air asia, wizzair czy ryanair i inne. Innych bajerów nie potrzebuje. Która karta kredytowa będzie dla mnie najodpowiedniejsza? Plusem byłby dla mnie niedługi okres umowy - za rok-dwa planuje kredyt hipoteczny. Konto mam w mBanku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 29 Sty 2014 15:24 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Moim zdaniem najlepsza karta pre paidowa. Ja tylko tej używam.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 29 Sty 2014 15:43 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 29
A czym taka karta (oprócz anonimowości) różni się od zwykłej debetówki? Karty będę potrzebowałm m.in przy rezerwacji na booking - wymagane jest podanie danych karty (jako zabezpieczenie dla hotelu), ale płatność jest gotówką na miejscu. Z tego co rozumiem, to prepaidem tego nie załatwię. Jeśli źle mówię, to mnie poprawcie bo zielony jestem w tych kwestiach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 29 Sty 2014 15:49 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
mam kartę przed płaconą w wbk, polecam naprawdę płaciłem za nią 20 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 29 Sty 2014 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Liquid555 napisał(a):
A czym taka karta (oprócz anonimowości) różni się od zwykłej debetówki? Karty będę potrzebowałm m.in przy rezerwacji na booking - wymagane jest podanie danych karty (jako zabezpieczenie dla hotelu), ale płatność jest gotówką na miejscu. Z tego co rozumiem, to prepaidem tego nie załatwię. Jeśli źle mówię, to mnie poprawcie bo zielony jestem w tych kwestiach :)


załatwisz prepaidem ale musisz na nim mieć kwotę rezerwacji (w przypadku preautoryzacji przez hotel)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 29 Sty 2014 22:03 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
Liquid555 napisał(a):
A czym taka karta (oprócz anonimowości) różni się od zwykłej debetówki? Karty będę potrzebowałm m.in przy rezerwacji na booking - wymagane jest podanie danych karty (jako zabezpieczenie dla hotelu), ale płatność jest gotówką na miejscu. Z tego co rozumiem, to prepaidem tego nie załatwię. Jeśli źle mówię, to mnie poprawcie bo zielony jestem w tych kwestiach :)


prepaid jest bezpieczniejszy bo czasami na booking.com lubia dane karty trafic w nieodpowiednie rece. Prepaid latwiej wymienic niz debetowke oraz mozna ladowac przed sama transakcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 29 Sty 2014 22:23 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 29
fajnie, zatem czy nie będzie problemu z kupnem biletów u bardziej egzotycznych przewpźników typu airasia? Czy dochodzą wtedy jakieś koszta poza przewalutowaniem USD-PLN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 29 Sty 2014 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Cytuj:
fajnie, zatem czy nie będzie problemu z kupnem biletów u bardziej egzotycznych przewpźników typu airasia? Czy dochodzą wtedy jakieś koszta poza przewalutowaniem USD-PLN?


Przy płatności MOTEC nie powinno być problemów, wymóg kredytówki najczęściej pojawia się przy wypożyczeniu auta (kaucja).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 30 Sty 2014 15:07 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 142
Loty: 4
Kilometry: 3 562
Podpinając się pod pytanie która z Karty prepaid będzie najlepsza do podstawowych opłat za bilety i booking.com?
Karty WBK:

Karty z doładowaniem
Karta PAYBACK
Karty upominkowe
Karty internetowe
Karty walutowe
Karty miejskie
Karta szkolna
Nośniki zbliżeniowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 30 Sty 2014 15:28 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
BZWBK wydaje do konta dolarowego (USD) kartę Mastercard. W praktyce to karta rozliczana w EUR.
Może ktoś podpowie jaki bank podpina do konta w USD kartę z walutą rozliczeniową USD i uczciwym spread`em?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 30 Sty 2014 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem jest posiadanie 3 kart podpiętych do kantora walutowego Aliora.
Ja sam mam tam 3 karty w EUR, USD, GBP i w zależności od potrzeb ładuję jedną z tych kart odpowiednią gotówką.
Spred na EUR, USD, GBP ok 0,6%


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 30 Sty 2014 15:41, edytowano w sumie 1 raz
wyczyściłem referrala
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 30 Sty 2014 15:39 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 102
Do linków polecających jest odpowiedni wątek, nie wklejamy ich poza tamtym miejscem.

Tapatalk SGS III - i9300
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 30 Sty 2014 15:53 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Wirecki1 napisał(a):
BZWBK wydaje do konta dolarowego (USD) kartę Mastercard. W praktyce to karta rozliczana w EUR.
Może ktoś podpowie jaki bank podpina do konta w USD kartę z walutą rozliczeniową USD i uczciwym spread`em?


Alior Sync daje karty rozliczane w USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 30 Sty 2014 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
wojtek_92 napisał(a):
Podpinając się pod pytanie która z Karty prepaid będzie najlepsza do podstawowych opłat za bilety i booking.com?
Karty WBK:

Karty z doładowaniem
Karta PAYBACK
Karty upominkowe
Karty internetowe
Karty walutowe
Karty miejskie
Karta szkolna
Nośniki zbliżeniowe


pierwsza albo druga,ew. walutowa jak Ci zależy na walutach...

ja mam Auchan MAsterCard Skarbonka - fajna opcja bo darmowa ale kilka niedogodności jest (możliwośc wpłaty tylko przez właściciela i tylko w Auchan, przelew idzie długo...)
skończyła mi się własnie BZWBK i jutro sobie wyrobię nową

jest jeszcze fajna karta prepaid oferowana na pewnym forum z lotnictwem w nazwie - 25PLN, imienna, daje znizki, operowana przez BRE więc doładowanie przez mBank trwa kilka minut
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: miek oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group