Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 428 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Wrz 2013 14:46 

Rejestracja: 23 Kwi 2011
Posty: 73
Pierwszy raz będę leciał teraz Norwegianem na Svalbard i w związku z tym że to już za kilka dni to chciałem się odprawić. Ale nie widzę nigdzie takiej opicji jak odprawa online - czy to znaczy że w norwegianie odprawić się można tylko na lotnisku? Czy wiążą się z tym dodatkowe opłaty?

Zanlazłem info że smsie z potwierdzeniem rezerwacji można coś kliknąć i dostac kartę na telefon ale jak się kliknie w link z smsa to nie bardzo da się zmienić język a wszystko jest po norwesku, nie chce mi się siedzieć z google translate i wszystko przepisywać.

Mógłby mnie ktoś poinstruować jak się odprawić bez dodatkowych opłat?

===============================
FAQ (Dodane przez Roku)

Jaki bagaż podręczny?

Jeden duży bagaż podręczny (max 10kg - 55x40x23cm) ORAZ jeden maly bagaż podręczny wielkości laptopa lub małej torebki damskiej (rozmiary nieokreślone przez przewoźnika). Musi on spokojnie mieścić się pod siedzeniem przed nami.
http://www.norwegian.com/pl/customer-se ... d-luggage/

Wifi na pokładzie?

Tak. Zdarzają się jeszcze starsze maszyny bez Wifi, ale ogólnie zazwyczaj jest.

Odprawa przed lotem?

Check in na lotnisku (otwierany 2h przed odlotem) lub odprawa online (24h przed odlotem). Zamknięcie check-in na lotnisku 30 min. przed odlotem. W przypadku lotów międzykontynentalnych i krajowych podane czasy mogą się róznić. Na lotnisku WAW nie ma automatów do self check in, zdarzają się za to spore kolejki do odprawy Norwegiana.
http://www.norwegian.com/pl/customer-se ... -boarding/


Ostatnio edytowany przez Roku 14 Maj 2015 00:00, edytowano w sumie 4 razy
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 29 Wrz 2013 21:01 

Rejestracja: 23 Kwi 2011
Posty: 73
Znalazlem w sklepie google aplikacje na tel norwegian travel assistant. Po zalogowaniu tam pokazuje mi rezerwacje i kod 3d mam nadzieje ze to mi wystarczy zeby poleciec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Wrz 2013 21:26 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
Leciałam we wrześniu z Oslo Rygge i wystarczyło podejść do takiego urządzenia, które odprawia pasażerów.
Mi coś tam nie działało, więc podeszłam do zwykłego check-ina. Bez problemu (i opłat) zostałam odprawiona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Gru 2013 14:41 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
witam, nie potrafię znaleźć na stronie Norwegiana info na temat kosztu zmiany nazwiska na bilecie, ogólnie w necie znalazłem info, że to 300 NOK, czy ktoś może to potwierdzić?? z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Gru 2013 14:52 

Potwierdzam ,to 300 NOK za jeden odcinek lotu, ale na trasach wewnątrz Norwegii dolicza podatek Vat do tej kwoty.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Gru 2013 17:24 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
dzięki, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sty 2014 22:26 

Wydrukowałem od Norwegiana Dokument Podróży /Travel Document/ który przyszedł na podanego meila. Też pierwszy raz będę leciał tą linią. Odprawy online nie ma ,czyli rozumiem, że z tym dokumentem i dowodem zgłaszam się do check ina przed odlotem i tam dokonuję niby tej odprawy? Ktoś potwierdzi co leciał Norwegianem
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Sty 2014 22:36 

http://www.norwegian.com/Global/Poland/ ... wegian.pdf
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Sty 2014 00:21 

Rejestracja: 08 Cze 2013
Posty: 13
Ja w sierpniu leciałem Norwegianem z Bergen. Nie byłem w stanie sam odprawić się przy automacie - po skanowaniu kodu z komórki i z wydruku dostawałem info o błędzie. Przy stanowisku odprawy załatwili wszystko od ręki i bezpłatnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Sty 2014 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Kod z Travel Document powinien dzialac w maszynie. Tak sie odbprawiasz. Dostaniesz tez naklejke na bagaz rejestrowany, jesli takowy masz. Na wielu lotniskach sa stanowiska samoobslugowe, zeby oddac bagaz.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 23 Sty 2014 09:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Sty 2014 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Czy takie maszyny są na wszystkich lotniskach skąd lata Norwegian?
Jeżeli nie na wszystkich to v czy w Berlinie jest taka maszyna?
Jeżeli nie ma to jak się odprawić? Jest tam jakieś dedykowane stanowisko dla odpraw Norwegiana?
Pytania trochę trywialne, ale pierwszy raz będę leciał bez odprawy on-line przez internet. Dotychczas latałem ryanairem, wizzairem i easyjetem i odprawiałem się przez internet. Teraz przychodzi odprawić się w tradycyjny sposób i nawet nie wiem jak to wygląda
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Sty 2014 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
luki napisał(a):
Czy takie maszyny są na wszystkich lotniskach skąd lata Norwegian?
Jeżeli nie na wszystkich to v czy w Berlinie jest taka maszyna?
Jeżeli nie ma to jak się odprawić? Jest tam jakieś dedykowane stanowisko dla odpraw Norwegiana?
Pytania trochę trywialne, ale pierwszy raz będę leciał bez odprawy on-line przez internet. Dotychczas latałem ryanairem, wizzairem i easyjetem i odprawiałem się przez internet. Teraz przychodzi odprawić się w tradycyjny sposób i nawet nie wiem jak to wygląda


Takie "maszyny" są zapewne tylko na lotniskach, gdzie Norwegian oferuje sporo kierunków. Czy są w Berlinie - nie wiem. A jeśli nie ma to odprawić można się online od 24 godzin przed wylotem lub na stanowisku odprawy na lotnisku. Informacje na temat numeru stanowiska odprawy będą wyświetlane na monitorach lotniskowych...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Sty 2014 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
luki napisał(a):
Czy takie maszyny są na wszystkich lotniskach skąd lata Norwegian?
Jeżeli nie na wszystkich to v czy w Berlinie jest taka maszyna?
Jeżeli nie ma to jak się odprawić? Jest tam jakieś dedykowane stanowisko dla odpraw Norwegiana?
Pytania trochę trywialne, ale pierwszy raz będę leciał bez odprawy on-line przez internet. Dotychczas latałem ryanairem, wizzairem i easyjetem i odprawiałem się przez internet. Teraz przychodzi odprawić się w tradycyjny sposób i nawet nie wiem jak to wygląda

Nie wiem czy w Berlinie sa maszyny, bo latam glownie w Gatwick. Ale nie martw sie, jak nie ma maszyn, to na pewno sa stanowiska odprawy. Norwegian to bardzo przyjazna linia lotnicza.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Sty 2014 09:56 

a jak wygląda odprawa norwegiana w WAW? Są automaty czy mają swoje stanowiska?
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Sty 2014 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Podsumowując wszystko, jest kilka opcji odprawy w Norwegianie. Wszystkie opcje są bezpłatne.
1. Z każdym bagażem:
- klasycznie przy stanowisku
- w automacie samoobsługowym
2. Tylko z bagażem podręcznym:
- online na 24h przed lotem
- nowa usługa "direct to gate" - Niestety nie działa w przypadku lotów z Polski ale w przypadku lotów wewnętrznych w Norwegii oraz powrotów do Polski. Wystarczy stawić się przy gate 20 minut (przed lotem wewnętrznym) lub 30 minut (pozostałe loty) z dokumentem otrzymanym przy rezerwacji. To może się komuś przydać w sytuacji awaryjnej z rodzaju "na ostatnią chwilkę" :)
http://www.norwegian.com/en/travel-info ... t-to-gate/

Anonymous napisał(a):
a jak wygląda odprawa norwegiana w WAW? Są automaty czy mają swoje stanowiska?

Przeczytaj pdf-a zamieszczonego kilka postów wyżej, to się wszystkiego dowiesz :)


Ostatnio edytowany przez maczala1, 23 Sty 2014 10:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Sty 2014 10:26 

nie otwiera mi się ten pdf ale ok, poszukam sobie gdzie indziej
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Sty 2014 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Na kazdym nowoczesnym lotnisku rowniez w Berlinie: Norwegian, Lufthansa, KLM, SAS, BA i jeszcze kilka innych lini podstawia 'magiczne maszyny'. Znajduja sie one zawsze w rejonie odlotow, tuz obok normalnego checkin'u.
Wybierasz linie, skanujesz paszport lub wklepujesz kod rezerwacji, wybierasz ile masz sztuk bagazu i dostajesz borading pass oraz naklejke na bagaz. Potem idziesz tylko wrzucic bagaz na pass gdzie tylko skanujesz sobie kod z walizki.


Bylam na Schoenefeld w czerwcu dwa lata temu i cudowne maszyny byly :) Moze kiedys doczekamy sie na owe cuda w Krakowie… Aj….
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 14 Lis 2014 10:25, edytowano w sumie 1 raz
Łączenie postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Sty 2014 11:38 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 101
Loty: 32
Kilometry: 53 302
Prosze o info osob lecacych norwegianem rezerwowanym przez "krzeselka" z podwojnym bagazem czy wszystko ok? czy nie bylo problemow z nadaniem bagazu rejestrowanego w gratisie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Podręczny Norwegian
#19 PostWysłany: 26 Sty 2014 18:27 

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 8
Witam,

czy ktoś orientuje się czy w ramce do kontroli podręcznego w norwegian bagaż umieszcza się poziomo czy pionowo? Lecę z Berlina.
Moja walizka ma 57 cm i w ryanair czy wizz przechodziła , natomiast kiedyś na lotnisku próbowałam włożyć go do ramki innych linii gdzie bagaż umieszczało się poziomo, kółkami do boku i niestety był problem....

Dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Lut 2014 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
maczala1 napisał(a):
Podsumowując wszystko, jest kilka opcji odprawy w Norwegianie. Wszystkie opcje są bezpłatne.
1. Z każdym bagażem:
- klasycznie przy stanowisku
- w automacie samoobsługowym
2. Tylko z bagażem podręcznym:
- online na 24h przed lotem
- nowa usługa "direct to gate" - Niestety nie działa w przypadku lotów z Polski ale w przypadku lotów wewnętrznych w Norwegii oraz powrotów do Polski. Wystarczy stawić się przy gate 20 minut (przed lotem wewnętrznym) lub 30 minut (pozostałe loty) z dokumentem otrzymanym przy rezerwacji. To może się komuś przydać w sytuacji awaryjnej z rodzaju "na ostatnią chwilkę" :)
http://www.norwegian.com/en/travel-info ... t-to-gate/)


Udało się komuś odprawić online? Lot jutro o 8:25 a odprawa online nieaktywna.
Wygląda na to, że można się odprawić na 24h przed odlotem ale chyba tylko na lotnisku.
No chyba, że odprawa online dotyczy tylko niektórych lotnisk.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 428 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group