Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 02 Sty 2014 23:24 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Potwierdzam, jeśli karta z Polbanku, to teraz tylko Masterdard, przy Visie od września jest opłata za przewalutowanie.
@mordek, żebyś nie płacił odsetek od wypłaty w bankomacie kredytówką, musiałbyś po prostu zrobić nadpłatę na koncie karty i tylko tę nadpłatę wypłacać, wtedy nie zaciągasz kredytu, lecz korzystasz ze swoich środków. Nie ma możliwości spłaty konkretnej, wybranej transakcji. Ujmując rzecz najkrócej: kredytówki nie służą do wypłat w bankomatach, choć mają taką funkcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#162 PostWysłany: 06 Sty 2014 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
TomGSM napisał(a):
Z kredytówkami (niestety tylko MASTERCARD) jest inaczej: Polbank a potem dłuuuugo dłuuuugo nic.
Zastanawiam się dlaczego wszyscy polecają kartę ERA/T-Mobile gdy (podobno-według infolinii) wszystkie karty Mastercard wydane przez Polbank są przeliczane po tych samych kursach. Może dlatego, że jest to jedyna karta w opisie której jest zaznaczone "brak podwójnego przewalutowania przy płatnościach zagranicznych"?
Pytanie do znawców tematu/pracowników Polbanku: jak wygląda przewalutowanie z walut egzotycznych na złotówki (walut których nie ma w MasterCard Currency Conversion Tool)?


Byłem w Polbanku. Karta T-Mobile jest już nie dostępna (na stornie dalej jest ale już jej nie oferują). Z MC dalej pozostają dostępne zwykłe karty (podstawowa, komfortowa i prestiżowa).
Odnośnie drugiego pytania - w banku nie uzyskasz odp ponieważ oni od MC dostają wartość kwoty w PLN na którą mają obciążyć. W ogóle nie ingerują w kurs przy przeliczaniu. Należy zapytać więc Mastercard. Jutro do nich zadzwonię na Emilii Plater.
Mi się wydaje, że po prostu nie publikują wszystkich kursów w tym narzędziu ale kurs dalej pozostaje atrakcyjny (w porównaniu do bankowego).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 07 Sty 2014 23:47 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 6
czy wie ktoś w jakim banku można dostać kredytówkę pod zastaw lokaty, nie uzyskuje dochodów w PL i nie mam szans na wyrobienie na podstawie dochodów,,,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 08 Sty 2014 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
wallander napisał(a):
czy wie ktoś w jakim banku można dostać kredytówkę pod zastaw lokaty, nie uzyskuje dochodów w PL i nie mam szans na wyrobienie na podstawie dochodów,,,

nie do końca lokaty ale powinno pomóc: http://livesmarter.pl/karta-kredytowa-b ... z-bankiem/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 08 Sty 2014 13:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Dobry wpis, by pomogło gdybym starał się o kartę za jakiś czas - miałbym czas na generowanie ruchu na koncie itd ;) ale że potrzebuję na za 3 tygodnie:P - w jakich bankach są wypukłe debetówki bez dopisku "debit" jak na tych w syncu? Najlepiej bez opłat/z szybkim założeniem konta/tanim utrzymaniem karty/możliwością szybkiego zamknięcia? :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 08 Sty 2014 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
mBank np. wypukła VISA. Konto bezpłatne, szybko założysz, karta bepłatna przy wydaniu 100-200zł po użyciu zastrzegasz i nie ponosisz opłat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 08 Sty 2014 18:41 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Toyota Bank też ma taką kartę w ofercie. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 10 Sty 2014 02:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Mam pytanie-czy ktoś płacił polską kartą kredytową Visa Credit (m.in mBank wydaje) w serwisie travelgenio.it?
Zwalnia z opłat co pozwala zaoszczędzić koło 50 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 10 Sty 2014 17:19 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
mordek napisał(a):

Szukałem trochę po internecie i chyba jest to jedyna karta która ma takie przewalutowanie.
Jestem w sumie w podobnej sytuacji co Ty (od Chin po Australię) i zdecydowałem się na opcję: karta Alior kantor w USD + KK Polbanku (jeszcze jej nie mam). Wyszło mi, że tak jest najkorzystniej.

Chyba się trochę spóźniliśmy. Karta Polbank/T-mobile została z końcem roku wycofana z oferty. WSZYSTKIE karty w obecnej ofercie Polbanku są rozliczane po kursie MC w waluty krajowej na euro, natomiast z euro na PLN po kursie Polbanku czyli np. na dzisiaj 4,38 (kurs MC to 4,17 czyli POLBANK usiłuje zarabiać min. 5%). Polbankowi dziękuję! Czy ma ktoś pomysł gdzie jeszcze pytać o tanią kredytówkę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 10 Sty 2014 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Czy mógłbyś podać źródło tej informacji? W banku mówili, że karty MC rozliczane są po kursie organizacji. Zadzwoniłem przed chwilą na infolinie - tam również twierdzą, że obce waluty na KK rozlicza wystawca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 10 Sty 2014 21:43 

Posiadam od roku kartę kredytową MasterCard BZWBK pierwszy rok za karte jest darmowy pod warunkiem trzech transakcji kartą na obojętnie jaką kwotę. Sprawdzone. Drugi rok i następne to opłata 60 pln, teoretycznie ,bo można zrobić transakcje na 10 k pln i opłaty nie ma.
Bzwbk jak i inne banki żdziera za euro ,dziś 4,32 sprzedaż dewiz. Robiąc tą kartą wszystkie transakcje ,rozliczane w euro nie ma opłaty żadnej , również w innej walucie bez dodatkowych opłat. Po zakupie np. hotelu w GBP jest natychmiastow blokada np.160 GBP X 5,2 zł
Ta blokada wisi do rozliczenia ,a potem jest przewalutowywana na euro po kursie dnia w którym jest rozliczana. Zazwyczaj dochodzi kilka zł więcej.
Góra
 PM off  
      
#172 PostWysłany: 10 Sty 2014 22:16 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
mordek napisał(a):
Czy mógłbyś podać źródło tej informacji? W banku mówili, że karty MC rozliczane są po kursie organizacji. Zadzwoniłem przed chwilą na infolinie - tam również twierdzą, że obce waluty na KK rozlicza wystawca.

Byłem dzisiaj w oddziale w Krakowie (C.H. Plaza) w celu przeniesienia limitu karty z Citi (mam działalność gospodarczą i mimo, że pewnie dostałbym wyższy limit przy standardowej procedurze to ilość zaświadczeń, pitów itp. trochę mnie przeraziła). Pytałem w szczególności o to dlaczego na stronie www tylko w przypadku karty T-mobile jest informacja "brak podwójnego przewalutowania przy płatnościach zagranicznych'. DWIE osoby po sprawdzeniu czegoś w komputerze potwierdziły fakt przewalutowywania waluty transakcji na EURO po kursie Mastercarda. Niestety obciążenie w PLN następuje według schematu: kwota w euro (podana przez Mastercard) razy kurs sprzedaży walut (EUR) w Polbanku. W sumie sam kilka dni temu dzwoniłem na infolinię i też otrzymałem informację o przewalutowywaniu według stawek Mastercarda. O co więc w tym wszystkim chodzi?!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 11 Sty 2014 02:19 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
TomGSM napisał(a):
Chyba się trochę spóźniliśmy. Karta Polbank/T-mobile została z końcem roku wycofana z oferty. WSZYSTKIE karty w obecnej ofercie Polbanku są rozliczane po kursie MC w waluty krajowej na euro, natomiast z euro na PLN po kursie Polbanku czyli np. na dzisiaj 4,38 (kurs MC to 4,17 czyli POLBANK usiłuje zarabiać min. 5%). Polbankowi dziękuję! Czy ma ktoś pomysł gdzie jeszcze pytać o tanią kredytówkę?

Bzdura jakaś, skąd te informacje? Przedwczoraj płaciłem kartą MC Debit wydaną do konta Mistrzowskiego, wczoraj transakcja rozliczona po kursie EUR 4,1771 więc jak najbadziej wg kursu MC.
Na karcie T-Mobile w ostatnich dniach mam tylko egzotyczne waluty bez euro, ale kurs wszystkich pokrywa się z tym od MC.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 11 Sty 2014 13:20 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 873
złoty
Jeżeli dobrze rozumiem temat, to wystarczy zrobić prosty myk.
Założyć konto w kantorze Alior Banku, następnie poprosić o wydanie 3 kart (wszystkie 3 karty są darmowe wg. regulaminu, przy dokonaniu transakcji w ciągu 6 miesięcy od daty aktywacji karty). Przyślą pocztą za darmo. Następnie nastawić automatyczny zakup środków w kantorze przy danym kursie (np. Euro obecnie 4,16, można nastawić na 4,12.) Tak samo dla innych walut. I wtedy dokonywać transakcji w EURO kartą w EURO, transakcji w USD kartą z USD oraz transakcji w GBP kartą z GBP. Transakcji z innych walut należy dokonywać kartą USD i tutaj pojawia się pytanie, czy idzie to ścieżką USD -> waluta obca inna niż usd po kursie MC czy jednak USD->PLN-> obca po kursie banku. Akurat w tej sprawie czekam na odpowiedź od konsultanta.

EDIT:

Dostałem odpowiedź. Zresztą, była tutaj cytowana. Problemem jest fakt, że transakcji w innych walutach obcych są przeliczane w ramach schematu USD -> PLN (po kursie Banku) -> inna waluta obca.

Także w tej kwestii akurat słabo. Spready na stronie Aliora to prawie 9% :lol:

EDIT2:

Porównałem spready w Polbanku.
Kupno Sprzedaż Spread
EUR 1 EUR 3.9704 4.3847 0.4143

Niektóre waluty mają malutkie spready (circa 3%, dla Rubla jest 0,5% nawet), ale już dla bułgarskich lewów to jest 17%...
Także mimo wszystko najlepiej się opłaca Aliora.
Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 11 Sty 2014 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
h3rlitz napisał(a):
EDIT:

Dostałem odpowiedź. Zresztą, była tutaj cytowana. Problemem jest fakt, że transakcji w innych walutach obcych są przeliczane w ramach schematu USD -> PLN (po kursie Banku) -> inna waluta obca.

Także w tej kwestii akurat słabo. Spready na stronie Aliora to prawie 9% :lol:


Jesteś pewny tego przeliczania? W tym temacie wszyscy piszą, ze karta USD z kantora aliora z każdej waluty przelicza po kursie MC na USD.

Wysłane z mojego pad_d85 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 11 Sty 2014 17:27 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 873
złoty
Zgodnie z regulaminem :
4) w pozostałych walutach przeliczane są na USD według kursu MasterCard i zasad stosowanych przez tę organizację, a następnie przeliczane przez Bank na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż USD) a
następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji przez Bank zgodnie z zasadą, że kurs sprzedaży dewiz stosuje się dla rozliczeń transakcji obciążeniowych a kurs kupna dewiz stosuje się dla rozliczeń transakcji uznaniowych (za wyjątkiem wycofania operacji, o którym mowa w ust. 11.10).

Na pewno jest tak, że jak mamy konto w EUR/GBP to przelicza na USD wg kursu MasterCard, następnie przelicza na PLN na podstawie kursu Aliora, a następnie z PLN na obcą walutę też w ramach kursów Aliora. Jak mamy w USD to zostawia nam USD i z USD przelicza na kursy zewnętrzne w ramach kursu MasterCard.

Przynajmniej ja tak rozumiem ten regulamin.

Czyli jest tak jak piszesz.

Jak ktoś więcej płaci w EURO to sugeruję kartę z BZWBK, tam walutą rozliczeniową jest EURO.
Ewentualnie jak pisałem, czyli po prostu założyć 3 karty i zewnętrzne waluty płacić za pomocą karty rozliczanej w USD ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 11 Sty 2014 21:40 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
mucha napisał(a):
Bzdura jakaś, skąd te informacje? Przedwczoraj płaciłem kartą MC Debit wydaną do konta Mistrzowskiego, wczoraj transakcja rozliczona po kursie EUR 4,1771 więc jak najbadziej wg kursu MC.
Na karcie T-Mobile w ostatnich dniach mam tylko egzotyczne waluty bez euro, ale kurs wszystkich pokrywa się z tym od MC.

Chyba rozwiązałem zagadkę KK w Raiffeisenie/Polbanku, ale zacznę od końca. Gratuluję posiadania karty T-mobile - nie jest ona już dostępna w sprzedaży - nikt nie kwestionuje, że ma ona najlepsze przeliczniki (tzn. "gołe" kursy MC).
Najważniejsza informacja to taka że raiffeisen/polbank to DWA banki z dwoma systemami informatycznymi i dwoma RÓŻNYMI ofertami kart płatniczych. Karty Raiffeisena rozliczane są według mniej opłacalnego schematu waluta -> euro (według MC) a następnie euro -> PLN (po kursie banku). Karty Polbanku są rozliczane z walut na PLN według kursu MC - Polbank tylko obciąża rachunek kwotą obliczoną przez Mastercarda. Dowiedziałem się tego dzisiaj na infolinii, w poniedziałek zweryfikuję tę informację w oddziale.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 13 Sty 2014 22:55 

Rejestracja: 19 Lis 2013
Posty: 4
Bardzo dziękuję za założenie tego wątku, bo sama zamierzam za miesiąc założyć konto w innym banku i oczywiście z kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 13 Sty 2014 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
@TomGSM faktycznie masz rację jeśli chodzi o te systemy. W oddziale dawnego polbanku chciałem złożyć reklamację do rachunku z raiffeisen to okazało się, że nie mogą bo to dwa różne systemy. Jak chciałem sprawdzić na jakim etapie jest mój wniosek o KK to też nie wiedzą bo to w polbanku. Straszny burdel tam mają.
W każdym razie, napisałem maila do nich, żeby podali mi jak przeliczana jest karta MC Komfortowa. Podali mi linki do regulaminów (http://raiffeisenpolbank.com/documents/ ... 013+r..pdf) i pkt (swoją drogą źle) i znalazłem to:
Transakcje dokonane w innej walucie niż waluta rozliczeniowa
przewalutowane są przez Organizację Płatniczą z tej waluty na walutę
rozliczeniową z zastosowaniem kursu obowiązującego w tej
organizacji, w dniu przewalutowania Transakcji. Opis sposobu
przewalutowania Transakcji na walutę Rachunku Karty Bank podaje
na Stronie Internetowej Banku.
6. W przypadku Kart wydanych w systemie Visa, do wartości Transakcji,
o których mowa w ust. 5, doliczana jest prowizja za przewalutowanie
Transakcji w wysokości 3% wartości transakcji. Prowizja zawarta jest
w kwocie transakcji w PLN podanej na wyciągu i nie jest
ewidencjonowana jako oddzielna pozycja.

Wydaje mi się, że to zamyka (oby :) ) temat tego jak przeliczane są karty MC w tym banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 16 Sty 2014 22:38 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 2
Korzystam z MC w Polbanku i faktycznie kurs przewalutowania jest świetny (przynajmniej w 06.2013 był).

Ale - niech mi ktoś podpowie, jak mam znaleźć informację o aktualnym kursie walut dla transakcji międzynarodowych MC.

Jest coś takiego:
https://www.mastercard.com/global/curre ... index.html

ale np. IDR tam nie ma (wielu egzotycznych nie ma).

Dzwoniłem do Polbanku, a pani mnie odsyła do MC.
Jak ktoś się dodzwonił do MC w Polsce - niech poda numer telefonu i wyjaśni, jak to się robi. Mi się nie udało na 2 znalezione w internecie numery, a w europejskiej centrali podają te numery, co je sam w necie znalazłem.

Czy ktoś z WAS może mi podpowiedzieć, gdzie mogę znaleźć aktualna tabelę kursów walut MC?


... bo po przeczytaniu wątku widzę, że alternatywy dla tego żenująco beznadziejnego Polbanku nie ma jeśli chodzi o przelicznik dla karty :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group