Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Cze 2011 22:20 

Rejestracja: 03 Cze 2011
Posty: 2
witam, lecimy za parę dni do Norwegi do Stavanger, mamy wykupiony jeden bagaż rejestrowany no i wiadomo prawo do 2 podręcznych dla nas razem, co możemy zabrać na tydzień? tzn. jakie jedzenie, czy może być świeże?, np. wędlina, kiełbasa, piersi z kurczaka, ser żółty, a co z zapakowanych? serek wiejski, zupki chińskie, przekąski typu paluszki, mięso hermetycznie pakowane itp.
A co z kosmetykami, bo nie chce kupować wszystkiego na miejscu, tzn. żelu pod prysznic nie trzeba, można wziąć mydło, szampony w gratisowych mini próbkach, ale np. co z fluidem, kremem, pianką do włosów, perfumami (tych nie kupię w mini produktach do 100 ml), jakieś korektory, szminki - to chyba nie płyny?
No i ile alkoholu moża wziąć i ile można kupić na wolnocłowym i do którego bagażu to włożyć, tak samo to jedzenie i kosmetyki? Fajki to pewnie po sztandze na głowę, ale tez w którym bagażu,
no i czy ten 1 litr w pojemniczkach po 100 ml to jest maks. na wszystkie płyny na głowę, czyli np. albo to albo flaszka alkoholu na wolnocłowym? prosze o poradę, nigdy nie lataliśmy a tego nie ma w regulaminie wizz air.
aha i czy można mieć kurtkę na sobie i czy może być coś w kieszeniach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 10 Cze 2011 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Cytuj:
No i ile alkoholu moża wziąć i ile można kupić na wolnocłowym i do którego bagażu to włożyć, tak samo to jedzenie i kosmetyki? Fajki to pewnie po sztandze na głowę, ale tez w którym bagażu,
no i czy ten 1 litr w pojemniczkach po 100 ml to jest maks. na wszystkie płyny na głowę, czyli np. albo to albo flaszka alkoholu na wolnocłowym? prosze o poradę, nigdy nie lataliśmy a tego nie ma w regulaminie wizz air.
aha i czy można mieć kurtkę na sobie i czy może być coś w kieszeniach?

mogę odpowiedzieć tylko na drugą część pytania:
jeśli chodzi o włożenie czegokolwiek do bagażu, to rejestrowany oddajecie na samym początku "podróży" przez lotnisko, a wolnocłowe sklepy są na końcu, więc siłą rzeczy flaszki ani kosmetyków z duty-free nie włożycie do rejestrowanego bagażu. Możecie je włożyć do podręcznego - przepisy o ilości płynów tu nie obowiązują, bo obowiązują one przy kontroli bezpieczeństwa, czyli wcześniej - za kontrolą możecie mieć tyle płynów ile zmieścicie, tylko niezależnie od tego obowiązują limity przewozu alkoholu wewnątrz Schengen (nie znam ilości).
A jeśli chodzi o kurtkę, to możecie mieć na sobie i w kieszeniach wszystko co nie jest zakazane :)

edit: w bagażu rejestrowanym limity płynów nie obowiązują, więc możecie brać kosmetyki pianki i wszystko


Ostatnio edytowany przez luxyfer, 10 Cze 2011 23:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Cze 2011 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 494
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Wszelkie płyny powyżej 100 ml należy umieścić w rejestrowanym, to co zakupicie w wolnocłowym to inna sprawa- zakupy tam możecie zrobić po nadaniu bagażu rejestrowanego i przejściu kontroli bezpieczeństwa b. podręcznego, zatem możecie wziąć go więcej niż litr, dołączacie to do podręcznego. Wszelkie produkty zywnościowe radzę przewozić w rejestrowanym. Z mięsami itp nie ma w nim problemu, najlepiej mieć to wszystko zapakowane próżniowo, żeby było bezpiecznie (w niektórych sklepach można poprosić i tak zapakują). Papierosów na pewno można zabrać karton w rejestrowanym i chyba litr alkoholu typu wódka, przynajmniej ja tyle miałam ze sobą, lecąc właśnie do Stavanger;)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Cze 2011 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jesli w stavanger pada tak jak w bergen to przede wszystkim wezcie jakies porzadne plaszcze przeciwdeszczowe

co to jedzenia to zadne piersi z kurczaka tylko jak juz konserwy (ktorych nie lubie) ew prozniowo pakowane kielbasy, najlepiej tzw suche tudziez inne dobrze uwedzone (imho lepsza opcja)

jesli lecicie w dwie osoby na tydzien... my jechalismy w 4 osoby na 2 dni i wykupilismy razem na spole jedna sztuke bagazu rejestrowanego po to tylko, zeby nie kupowac jedzenia na miejscu, bo jednak jest ono tam dosc drogie
choc z tego co pamietam cheese w mcD kosztowal 10 koron bodajze, czyli przetragicznie nie jest
no ale tanio to wcale :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Cze 2011 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Alko: Najbardziej ekonomicznie wyjdzie kupno 1L wodki i 1.5L wina na glowe, a nastepnie zaladowanie tego do rejestrowanego (jesli jest miejsce/potrzeba), bo najprawdopodobniej wyjdzie nieco latwiej i taniej niz na duty-free (Choc nie jestem pewien czy i jak bardzo. Norwegia jest poza EU i przez to obowiazuja lepsze znizki w sklepikach; dalem okolo L9.0 za litr rumu Captain Morgan lecac ze Stansted). Ilosc ktora podalem jest pewna, gdyz szukalem tego jakies pol roku temu, a nastepnie zostalo potwierdzone empirycznie przez szczegolowe przeszukanie na Torp... bylo wesolo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Cze 2011 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
W Rossmanie sa produkty w malych butelkach.. typu pianki do wlosow, lakiery etc., wiec zamiast targac zwykla butle, na pare dni wystarczy taka miniatura, zaoszczedzisz i miejsce, i wage ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Wrz 2011 19:40 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 2
Witam
Lecę w październiku do Norwegii do bergen
chcę zabrać ze sobą 1l wódki do bagażu rejstrowane ile mogę jeszcze dokupić po kontroli bezpieczeństwa ?
Jakie są limity
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Wrz 2011 21:59 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 5
Hej
Jestem nowy na forum ale jakieś doświadczenie mam:)
W norwegii byłem rok temu, równy rok:)

Ważne! TAM JEST DROGO BARDZO DROGO!! Zakupy tam? Jak naj mniej!!!!!!!

Postaram Ci odpowiedzieć na pytania:
Po pierwsze jak na pierwszy raz ciężki kierunek:D

Jedzenie- My lecieliśmy w 4 osoby na 4 dni i wykupiliśmy jeden bagaż podręczny, tam wpakowaliśmy zupki, chleb, masło itp. Najwięcej wzielismy słoikółw np łowicza, pulpety, gołąbki bo to tanie i i szybkie, możesz brać co chcesz!
- kosmetyki bierz wszytko z Polski w rejestrowany ładuj jedzenie kosmetyki, ( nie wiem na ile jedziesz ale zakładam tydzień) starczy Ci jedna butelka żelu, szamponu itd. perfumy, fluidy ładuj do rejestrowanego! Próbki możesz śmiało do podręcznego ile chcesz.
Alko- kup na lotnisku i do podręcznego:), fajki też podam przykład cen:
piwko maks 4,5% ( tam nie ma więcej) 15 zł i to lekki sikacz
piwko w kanjpie, byliśmy raz kupiliśmy calsberga 0,33 za 36 zł!!!!!!!!!!!!!! (0,4%)
Obiad w knajpie na osobe 2 dania 200 zł!!!

Pamiętaj że tam po godzinie 19 nie kupisz alkoholu w marketach są naciągane kotary na alko a sprzedwaca nawet za milion zloty ci nie sprzeda pod lada.
Tam są niesamowite kary, rygor kultura.

Możesz mieć kurtkę:) Możesz mieć torbę podręczną a wniej 3 plecaki:D kumasz? Ważne że by wymiar tej pierwszej był zgodny z regulaminem.

Pytaj, pisz postaram Ci się pomóc w kwesti Norwegii:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Wrz 2011 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
rw30 napisał(a):
jesli w stavanger pada tak jak w bergen to przede wszystkim wezcie jakies porzadne plaszcze przeciwdeszczowe


Image

Kiedyś jak byłem przez prawie 3 m-sc w Bergen to padało prawie dwa tygodnie bez przerwy 8-)

Ale z drugiej strony jak jest letnia pogoda to temp jak na południu.

Jak będziecie w Stavangerze to polecam Preikestolen:

Image

http://www.stavanger-web.com/touristinfo/prekestol.htm

Ponad 2h wędrówki na szczyt ale warto.

Najtańszy chleb Kneibrod w martketach poniżej 10 NOK kosztuje. Jednak jedzenie, alkohol tak jak przedmówcy wspominali - dla nas drogo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Wrz 2011 17:25 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 2
urlop napisał(a):
Hej

Alko- kup na lotnisku i do podręcznego:), fajki też


czyli ile moge go kupić tak jak mówią przepisy

1L na głowę ? i 1 wagon fajek

czy można coś więcej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Wrz 2011 22:31 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 5
Mhhhhh na bezcłowym pokazujesz bilet że lecisz do Norwegii i tak jak piszesz 1L i karton na osobe ale jak lecisz w wiecej osób to bedzie git, nie jestem pewien przyznam nie pamiętam ale może mieć znaczenie ilość procentów na głowe sprawdź np na wizzair tam powinno byćwszytko napisane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Wrz 2011 22:38 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
W Norwegii nikt tego nie sprawdza, więc można zabrać więcej alkoholu i papierosów. Sam byłem zdziwony, że w Bergen nie przechodziłem żadnej kontroli, bramki, nic, bo w końcu to obszar poza UE. Przy przekraczaniu granicy drogą lądową jest ponoć inaczej i norwescy celnicy są wyczuleni na samochody z polskimi blachami.

A oficjalnie można wwieźć:

Napoje alkoholowe:
1 litr napojów alkoholowych o zawartości powyżej 22 do 60 procent alkoholu i 1,5 litra napojów alkoholowych o zawartości do 22 procent alkoholu włącznie, lub 3 litry napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 2,5 do 22 procent.
2 litry piwa o zawartości alkoholu powyżej 2,5 procent, lub innych napojów o zawartości alkoholu powyżej 2,5 do 4,7 procent. Oznacza to, że można na przykład wwieźć 5 litrów piwa, jeżeli nie
wwozi się innych napojów alkoholowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Wrz 2011 22:43 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 5
Aaaaa i nie zdziwcie się jak będzecie w markecie że przy kasie jest automat do pieniędzy:D Kasy nie dajesz do rąk kasjerce tylko wkładasz do automato a on Ci wydaje resztę:D kasjerka przesuwa tylko produkty:) Podobnie na stacjac benzynowych... ahhh 22 wiek inny świat warto to zobaczyć jacy oni są mili ułożeni, jeździliśmy autem przez 4 dni nikt nas nie wyprzedził!!!!!!!!!!!!!!!!! wszyscy grzecznie jadą w rządku, podejedz do pasów to auto 200m przed zacznie chamowac taka kultura!!!! Namiot rozbijasz gdzie chcesz tam jest takie prawo ze na 24 turysta może sobie rozbić obóz.
Przestępstwa? 0,0001%:) policji tam nie zobaczysz:D
Pozdro


Ostatnio edytowany przez urlop 11 Wrz 2011 22:45, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Wrz 2011 22:44 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 5
snooka ma racje tak właśnie jest:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Wrz 2011 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
snooka napisał(a):
Przy przekraczaniu granicy drogą lądową jest ponoć inaczej i norwescy celnicy są wyczuleni na samochody z polskimi blachami.


Prawda - sam miałem tą wątpliwą przyjemność zjechać z promu, a następnie udostępnić samochód do rewizji.

Przy wyjeździe to samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Wrz 2011 00:28 

Rejestracja: 27 Cze 2010
Posty: 11
Loty: 133
Kilometry: 237 076
Warto nadmienić również, że w Norwegii sklepy wolnocłowe są dostępne również po wyjściu z samolotu na lotnisku. Co nie oznacza że jest tanio, Najtańszy alkohol wysokoprocentowy kosztował 100koron za 1l, o wiele taniej niż w norweskich sklepach. Było to na Oslo Rygge, nie wiem jak na innych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Wrz 2011 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
urlop napisał(a):
Przestępstwa? 0,0001%:) policji tam nie zobaczysz:D
Pozdro



ta, idealny kraj, ostatnio prawie 100 osób musiało zginąć z rąk szaleńca zanim policja się zebrała w garść i udało się jej zadziałać ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Wrz 2011 01:02 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 5
rw30 napisał(a):
urlop napisał(a):
Przestępstwa? 0,0001%:) policji tam nie zobaczysz:D
Pozdro



ta, idealny kraj, ostatnio prawie 100 osób musiało zginąć z rąk szaleńca zanim policja się zebrała w garść i udało się jej zadziałać ;)


To był zwyrodnialec.
faktem jest i to jest udowodnione że w takic krajach jak Norwegia czy Dania główne przestępstwa są w środowisku dobrze ułożonym, ludzie którzy mają tak zajebisty stan życia, kase, zero problemów wariuja i szukają wrażeń, oni nie mogą znieść tego cudownego spokojengo życia poprostu warjują i to jest największy procent przestępstw w tych krajach, najwięcej morderstw jest w rodzinach, tych dobrych rodzinach.

Odwróć sytuację, zatakowana wyspa wolin... po 2 dniach pierwszy radiowóz podbija....
Żaden kraj nie jest przygotowany na takie coś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Wrz 2011 02:15 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
slabe porownanie. wolin to mimo wszystko odlegly teren slabo skomunikowany z reszta polski. utoya to wyspa znajdujaca sie 38km od oslo, stolicy kraju.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Cze 2012 15:34 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 4
Wybieram się ;) Nr lotu Wylot z Data wylotu Przylot do Data przylotu
W6 1747 Gdańsk 18. sie 2012 06:10 Stavanger 18. sie 2012 07:50
W6 1748 Stavanger 21. sie 2012 08:20 Gdańsk 21. sie 2012 09:55

Oczywiście ze znajomymi na dzikusa :)

Troszkę czytałem już o rzeczach które można zabrać.
Liczę na to że sfinansuję wycieczkę z tego co uda mi się przewieźć alko i peciki.
Z tego co przeczytałem zrozumiałem że jak się uprę to mogę przewieźć :
- 1 ramkę fajek (10 paczek po 20szuk)
- 1 litr wódki
- 1,5 litra wina
- 4 browary
Co powinno ważyć około
- fajki 0,5kg
- wóda 1,2 kg
- wino 1,8 kg
- piwo 2,2 kg
total 6 kg (i to wliczam do bagażu podręcznego ? )


Kiedy weryfikują mi bagaż podręczny? Czy po tej weryfikacji mogę obkupić się w bezcłowym po pachy ? ;)

Lot będzie trwał 1godzinę 40minut więc za dodatkowy bagaż zapłacę "płata za bagaż
na stronie wizzair.com i telefonicznie
(planowany czas lotu równy bądź dłuższy niż 1:50 godziny)
(Poza sezonem) Za lot, za pasażera i za sztukę bagażu 90 PLN"
??


Ostatnio edytowany przez Arkady, 30 Cze 2012 17:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group