Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 29 Sty 2013 00:03 

Rejestracja: 07 Paź 2010
Posty: 4
Witam,
kupiłem ostatnio bilety na transfer z i na lotnisko Ciampino linią Terravision. Mam pytanie :
czy po przylocie też muszę iść wymienić bilet na kartę pokładową do Terracafe czy tylko robi się to na dworcu Termini podczas powrotu ?
Za info będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#122 PostWysłany: 24 Lut 2013 14:46 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 126
Loty: 22
Kilometry: 40 056
Może mało pomocne ale od głównego dworca Termini spacerkiem szliśmy jakieś 20 minut do Fontanny Di Trevi później już jest relatywnie blisko do schodów hiszpańskich. Generlanie Rzym można piechotą zwiedzać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 25 Lut 2013 14:34 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Mateusz napisał(a):
Hej,

Mam pytanie: jak najszybciej dotrzeć z Lido di Ostia do fontanny di Trevi, hiszpańskich schodów? Czy zajmie mi to dużo czasu?

Pozdrawiam


Najszybciej to chyba kolejką Roma-Lido. Na stacjach EUR Magliana lub Basilica San Paolo lub Porta San Paolo można się przesiąść na Metro B w kierunku Rebibbia lub Conca d'Oro, potem na stacji Termini przesiadasz się na Metro A w kierunku Battistini i wysiadasz na trzeciej stacji Spagna, znaczy Schody Hiszpańskie ;-) Jedna stacja metra wcześniej to Barberini Fontana di Trevi. Stąd do fontanny jest ok. pół kilometra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 04 Mar 2013 17:32 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 79
Tylko dla powtórzenia kilka praktycznych uwag:

Na lotnisku FCO (T3) można kupić bilety Terravision (4EUR OW i 8EUR RT) lub ATRAL (direct 5EUR OW lub 8EUR RT) do Termini.
Kombinacje z Cotralem IMHO nie warte zachodu. Autobusy kursują rzadko i jadąc bocznymi drogami są narażone na dodatkowe utrudnienia. A oszczędności niewielkie.
Z ciekawości przetestowaliśmy opcję metrem do Magliany a potem Cotralem (2,2 EUR) do FCO w niedzielę (03.03.2013) i najedliśmy się sporo strachu. Odlot by W6 o 14:35. Na EUR Maglianie bus był rozkładowo o 12:35 jednak przed Fiumicino zaczęło się ostro korkować. Najwyraźniej rzymianie porobili sobie niedzielne wypady nad morze. Mocno opóźnieni wpadliśmy na lotnisko dokładnie godzinę po odjeździe z Magliany. Nieźle, ale mogło być gorzej. Jeśli ktoś się uprze na tę opcję, to niech bilet kupuje w Tabacchi w T2, bo w T3 pani udaje, że nie wie ocb i kieruje do Terravision, co z resztą każdemu wyjdzie na zdrowie :-))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 06 Mar 2013 12:56 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
mmichal90 napisał(a):
Witam,
w następną środę mam przesiadkę w Rzymie. Chciałem coś pozwiedzać, bo między przylotem a odlotem mam 6h25m. W związku z tym mam parę pytań, bo parę stron temu wyczytałem że przy 5-6 godzinach pozostaje 90minut w centrum...

Otóż wymyśliłem sobie taki plan spaceru: MAPA. Myślałem też o przejechaniu metrem pierwszego odcinka z Termini do Koloseum. Skróciło by to zwiedzanie pewnie o jakieś 10 minut. Jako że google pokazuje 1h40min chodzenia, liczę około 3godzin na "przelecenie" tego i popstrykanie jakichś fotek. Ale pytania:
1. W Rzymie byłem raz, 13 lat temu... Czy z wydrukowaną mapką jestem bez większych problemów w stanie przejść taką trasę i gdzieś się nie pogubić?



Ambitne plany jak na 3 godzinki chodzenia i to nie znając praktycznie miasta... Weź pod uwagę, że okolice Termini są wyżej, a centrum historyczne niżej (wszak Rzym to miasto wzgórz). Sama wycieczka z Barberini do Termini to podejście pod górkę. Radziłabym, tak jak napisano to wcześniej, przemieszczanie się komunikacją miejską, przynajmniej między Termini, a centrum historycznym, tym bardziej, że akurat na tym odcinku nie ma jakichś ciekawych obiektów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 18 Mar 2013 14:06 

Rejestracja: 04 Mar 2013
Posty: 10
Loty: 15
Kilometry: 16 170
Hej,

przeczytałem prawie cały wątek i nadal mam wątpliwości jak dojechać, więc pozwoliłem sobie napisać ;)
W przyszłym tygodniu ląduję w Rzymie - dokładnie 27.03. Będzie to mój pierwszy raz w tym miejscu i kompletnie nie wiem, jak się przetransportować z lotniska do mojego hostelu. Wiem jedno, że z uwagi na mój budżet nie chcę korzystać z taksówki ;)
Muszę się dostać tutaj: Via F. Buonamici 8, jeżeli ktoś z Was ma jakiś pomysł, z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 18 Mar 2013 14:21 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Na jakim lotnisku lądujesz? Fiumicino? Na stronie z hostelem mają informację, że jest kilka minut od przystanku metra A Subaugusta, więc proponuję z lotniska dojechać do stacji Termini autobusem Terravision i tam przejść na metro A.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez margarita888, 18 Mar 2013 14:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 18 Mar 2013 14:23 

Rejestracja: 04 Mar 2013
Posty: 10
Loty: 15
Kilometry: 16 170
margarita888 napisał(a):
Na jakim lotnisku lądujesz? Na stronie z hostelem mają informację, że jest kilka minut od przystanku metra A Subaugusta, więc jeśli powiesz jakie lotnisko to będziemy w domu :)


Fiumicino :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 19 Mar 2013 16:17 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 62
Kilometry: 119 293
Jak wyjdziesz z sali przylotów to skręcasz w prawo i idziesz do końca trzeciego terminalu, tam po prawej stronie są 3 budki przewoźników autokarowych. W czwartek ceny były 5€ OW, 8€ RT. Kupujesz bilet, wychodzisz z lotniska i po prawej stronie masz perony autobusowe, znajdujesz odpowiedni i jedziesz na Termini. Autobus jedzie około 50minut (ja jechałem 1h10 przez korki) Wysiadasz na Termini, wchodzisz do środka i tam już się kierujesz znakami na metro. W automacie kupujesz bilet 100minutowy za 1,5€, wsiadasz w metro i jedziesz :)
Ja ze swojej strony miałem największy problem ze znalezieniem tych budek z biletami na lotnisku :P Liczyłem że ktoś będzie stał z terravision z tabliczką tak jak to było kiedy byłem w Mediolanie, ale niestety musiałem sam sobie poszukać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 21 Mar 2013 01:16 

Rejestracja: 04 Mar 2013
Posty: 10
Loty: 15
Kilometry: 16 170
mmichal90 napisał(a):
Jak wyjdziesz z sali przylotów to skręcasz w prawo i idziesz do końca trzeciego terminalu, tam po prawej stronie są 3 budki przewoźników autokarowych. W czwartek ceny były 5€ OW, 8€ RT. Kupujesz bilet, wychodzisz z lotniska i po prawej stronie masz perony autobusowe, znajdujesz odpowiedni i jedziesz na Termini. Autobus jedzie około 50minut (ja jechałem 1h10 przez korki) Wysiadasz na Termini, wchodzisz do środka i tam już się kierujesz znakami na metro. W automacie kupujesz bilet 100minutowy za 1,5€, wsiadasz w metro i jedziesz :)
Ja ze swojej strony miałem największy problem ze znalezieniem tych budek z biletami na lotnisku :P Liczyłem że ktoś będzie stał z terravision z tabliczką tak jak to było kiedy byłem w Mediolanie, ale niestety musiałem sam sobie poszukać.


Dzięki, mam nadzieję, że ogarnę to :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 02 Kwi 2013 19:01 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
czy ktoś się orientuje czy autobusy Terravision jeżdżą w miarę punktualnie ? chodzi mi o godziny wyjazdu ok 19.00 z pod stacji Termini na Flumicino , piątkowe późne popołudnie ?
Rozumiem że może być wypadek itd. ale nieraz bywają "przewidywalne" korki lub ich brak..

z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 05 Kwi 2013 00:46 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 62
Kilometry: 119 293
tartal napisał(a):
czy ktoś się orientuje czy autobusy Terravision jeżdżą w miarę punktualnie ? chodzi mi o godziny wyjazdu ok 19.00 z pod stacji Termini na Flumicino , piątkowe późne popołudnie ?
Rozumiem że może być wypadek itd. ale nieraz bywają "przewidywalne" korki lub ich brak..

z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi :)


Nie wiem jak Terravision, ja jechałem z jakimś innym przewoźnikiem - przypuszczam jednak że trasy raczej się pokrywają. W moim przypadku był to czwartek, wyjeżdżałem jakoś kilka minut po 19 (był to autobus z 18.30 ale nie było pasażerów poza mną, moją towarzyszką i jeszcze jednym jegomościem). Nie można powiedzieć żeby autobus był punktualny, jechał chyba z 30 minut dłużej niż planowo powinien jechać. Przypuszczam jednak że spory wpływ na to mógł mieć fakt że był to czwartek dzień po wyborze nowego papieża. Może ktoś inny ma doświadczenia w "regularny" wieczór.
Ja na Twoim miejscu bym brał jednak poprawkę na taki przejazd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 19 Maj 2013 18:01 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 2
na autobus Terravision do stacji Termini z lotniska kupię bilet u kierowcy za 4 euro?Nie mam karty kredytowej, żeby kupić bilet przez internet
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 19 Maj 2013 18:10 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
u kierowcy jest za 6 euro..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 19 Maj 2013 22:38 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 2
a bez karty nie mogę inaczej za niego zapłacić jakiś paypal czy coś takiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 20 Maj 2013 08:28 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
ivonka4651 napisał(a):
a bez karty nie mogę inaczej za niego zapłacić jakiś paypal czy coś takiego?


można paypal :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 19 Lip 2013 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 73
Loty: 61
Kilometry: 98 044
Jak dojechać na plac św. Piotra - Rzym

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 28 Paź 2013 07:40 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Witam, tym razem mi przydałaby się pomoc użytkowników.
Muszę dostać się z Rzymu do Fiumicino do hotelu.
Wyczytałem z google że można pojechać do Osti i dalej busem do Fiumicino ale, na patrząc na mapy google nie widzę żadnych przystanków w Fiumicino, a nie uśmiecha mi się dreptać z buta lub wydawać kosmiczne kwoty na taksówkę.
Opcjonalnie moża podjechać na lotnisko terravisionem i dalej nie mam pojęcia :(

Przerabiał ktoś Was przejazd z Rzymu do Fiumicino?
Za wszystkie wskazówki i podopowiedzi z góry dziękuję.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 28 Paź 2013 14:21 

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 21
Loty: 15
Kilometry: 18 896
hej a do jakiego hotelu chciałbyś się dostać my z koleżanką byłyśmy w hotelu La Viletta w Fiumicino:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 28 Paź 2013 15:15 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Większość wahadłowych autobusów, które jadą z Rzymu na lotnisko Fiumicino, jedzie dalej do miasteczka Fiumicino, przynajmniej autobusy Terravision, SITBusShuttle i TAM:

http://www.terravision.eu/inglese/files ... etable.pdf
http://www.sitbusshuttle.com/wp-content ... no-1-1.pdf
http://www.tambus.it/p/orari.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group