Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Maj 2011 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
Nie jestem pewny czy to dobry dział. Ale raczej nie widzę innego odpowiedniego miejsca ;]

Dziś przez przypadek oto taką mapkę znalazłem:
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/9505.htm

a w niej lokalizacje sklepów Lidla w niektórych państwach Europy. Sądzę, że może to być przydatna wiedza dla niskobudżetowych wypraw :)


Lol mają nawet "jak się dostać do sklepu" ;)

jedynie co trzeba wiedzieć to kody pocztowe - ale google powinno rozwiązać ten problem w kilka kliknięć :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 03 Maj 2011 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
bardzo przydatne :) we włoskich lidlach wiele rzeczy jest tańszych niż w Polsce.. Vermouth litrowy za 2 euro :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lip 2012 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
W Hiszpanii droższe są usługi typu taksówka czy komunikacja miejsca, czy jedzenie i picie na mieście, ale już jedzenie w sklepach (zwłaszcza w małych marketach) kosztuje mniej więcej tyle samo co u nas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lip 2012 13:32 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
tutaj masz internetowa strone marketu EROSKI - cos takiego jak nasza polska, troche wieksza, biedronka.
tych sklepow jest troche na Majorce

https://www.compraonline.grupoeroski.co ... tienda.jsp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Lip 2012 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Przez 5 miesięcy życia żywił mnie ten sklep :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Lip 2012 14:13 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
problem z jedzeniem w troche odleglejszych krajach, np w hiszpanii, jest taki, ze jak chcesz jesc to co w polsce to zaplacisz wiecej bo tam sie nie je takich rzeczy.
dobry chleb kupisz w piekarni a nie markecie. dobrze tez za niego zaplacisz: co najmniej 2-3 euro(ceny z bcn)
no ale przeciez sobie mozna kupic bagietke(czy cos w tym rodzaju) za 0,5 euro i czyms to nafaszerowac i zjesc, jak zmiejscowi.

w lecie polecam gazpacho. takie z kartonu, trzeba szukac na stoiskach z lodowkami bo to sie zimne je/pije. karton 1 litr dobrego gazpacho koszutje 1-2 euro i na 2 osoby starczy(ze wspomniana bagietka). tak wiec za 1,5-2,5 euro dwie osoby cos tam sobie zjedza. moze to nie bedize niewiadomoco ale przynjamniej sprobojecie miejscowego zarcia(no moze nie do konca katalonskeigo bo to bardzije z poludnia przecieez przyszlo).

z małymi marketami bo bym uwazal. szczegolnie jak za lada stoi pan ktorego mozna posadzic o przybycie z odlegglego dalekiego kraju. wiec jak juz to: dia, caprabo, consum no i oczywiscie mercadona, ktora nie jest taka mala a maja dosc sporo towaru. wiecej towaru usciwadczysz chyba tylko w hipermarketach, jak carrefour czy auchan(al campo). a w naglych przypadkach pozostaje open core bo jest otwarty do chyba 2 od 6 czy 8 rano tyle ze jest drogi. normalnie markety sa pootwierane od 9-10 do 21-22 takze miej to na uwadze.


i jeszcze jedna moja uwaga bo moze nie kazdy sobie zdaje z tego sprawe choc wydaje sie to oczywiste. dotyczy jedzenia w barach, a w zasadzie ma to mocne zastowoanie w przypadku kebabow: z tego co zauwazylem zarcie w centrum miasta, czy na plazy, czy w popluarncyh turystycznie miejscach jest droze i gorsze niz np na osiedlach, tam gdzie mieszkaja miejscowi. dobry kebabczyk(czyli nie w centrum) w bcn kosztuje 3,5-4 euro z puszka napoju. przy plazy zaplacisz ponad 5 i stwierdzisz ze jednak nie jestes glodny. i tu pojawia sie pytanie: jak znalexc bar dobrego przybysza ze wschodu zdala od centrum? odpowiedz: street view w googlach. ja od siebie polecam to miejsce: http://goo.gl/maps/lC42

Smacznego!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Lip 2012 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
ja lubie jeść coś innego niż w Polsce, w Hiszpanii najpopularniejsze są markety w zależności od regionu: Dia , Eroski, Lidl , Mercadona, Carefour,, Condis. Jedzenie cenowo zbliżone do Polskich marketów. Z artykułów które szczególnie mi zasmakowały dostępnych w w/w marketach:
- Kiełbasa długo dojrzewająca : Longiza Classica - 2 euro
- Pomidory takie zielono-czerwone 1,5 euro/kg
- Chorizo i inne kiełbaski w plasterkach ok. 2 euro za blister
- Chleb taki podobny do drwalskiego z Lidla po 1,3 euro (duży)
- Wino różowe Castillo de Liria 1,62 euro/but.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Lip 2012 11:19 

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 89
z tą maltą też bym nie przesadzał bo jakoś mega tanio w tych marketach to tam nie jest. Ja mogę wypowiedzieć się o Francji bo spędziłem tam kilka miesięcy ostatnim czasem (dokładnie w Normandii).

Ogólnie trzeba się nastawić na ceny wyższe jak w Polsce szczególnie jeśli chodzi o picie/jedzenie w lokalach na mieście (piwo w klubie 5-8 euro) natomiast korzystając z usług dużych sklepów typu carrefour czy lidl i wybierając odpowiednie produkty można w miarę tanio się tam wyżywić.

Przykładowo : Świeża Bagietka 0,35 euro, lokalne piwo dobrej jakości 0,5 e, 300 gram sera gouda 1,5 euro, pepsi 1,5 l 1e, jogurt owocowy 0,2 e
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Lip 2012 12:14 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
to polecam Bulgarie... (1Lewa~2zlote)
ceny marketowo-bazarowe
litrowa Cola - 1 Lewa
lokalne wino - 1,5 Lewa
chleb - 0,5 Lewa
1kg arbuza - 0,2 Lewa
1kg chałwy - 5 Lewa
kebab w bulce - 0,5 Lewa (naprawde, tylko zeby sie najesc to trzeba 2)
W Sofii i nad morzem jest drożej. Ogólnie bardzo polecam ten kraj, zwaszcza że albo wizzairem z przesiadkami we Wloszech, czy Budapeszcie łatwo tam doleciec jak również z Lotem w promocji. No i bardzo ważne, ja znając jeden obcy słowański język-rosyjski, spokojnie byłem w stanie się dogadać po bułgarski z tymi przemiłymi ludzmi, zwłaszcza z Bułgarkami:) No i nie rozumie ludzi, którzy traktują Bułgarie jako baze wypadową do wrogiej kulturowo Turcji...
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Lip 2012 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Mam pytanie: jakie są ceny w sklepach (głównie codzienne artykuły typu jedzenie, chemia etc) w Anglii (i przez Anglię nie mam na myśli Londynu tylko mniejsze miasta, te dosłownie mniejsze) w porównaniu z tymi w Polsce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Lip 2012 13:37 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
Ciezko o jednoznaczna odpowoedz, generalnie jedzenie jest raczej drozsze niz w Polsce a chemia powinna byc tansza. Ale oczywiscie to zalezy co konkretnie kupujesz.

Najlepiej wejdz sobie na tesco.co.uk i samemu posprawdzaj ceny interesujacych Cie produktow. Tesco jest najwieksza siecia sklepow w uk wiec jest reprezentatywne i powinno byc w prawie kazdym miescie.

Troche taniej niz w Tesco powinno byc w ASDA a jeszcze taniej w dyskontach (Lidl, Aldi) ale te nie sa wszedzie no i wiadomo, maja bardziej ograniczony asortyment.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Lip 2012 15:14 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
|...o...| - przy czym Niemcy są obok Holandii najtańszym państwem starej UE jeśli chodzi o ceny żywności w marketach. W innych krajach zachodnich jest generalnie drożej.

Ja się w pełni zgadzam z tym co napisał gulakov - warto jeść rzeczy lokalne, a niekoniecznie to co w Polsce. Raz że tak może być taniej a dwa że wakacje to też okazja do próbowania nowych smaków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Paź 2013 14:10 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 3
Zbanowany
W każdym kraju jest duża różnica cen w porównaniu z Polską. Wszędzie gdzie by się nie pojechało jest drożej niż u nas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Paź 2013 14:13 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
W Portugalii ceny żywności/napojów w hipermarketach były porównywalne do tych w Polsce.
W każdym razie było taniej niż w Hiszpanii.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Paź 2013 16:56 

Rejestracja: 26 Lis 2011
Posty: 156
Malwina1465 napisał(a):
W każdym kraju jest duża różnica cen w porównaniu z Polską. Wszędzie gdzie by się nie pojechało jest drożej niż u nas.


Kompletnie się z tym zgodzić nie moge..gdzie nie byłem w ostatnim 1,5 roku znajdywałem różne produkty/napoje w tym samych cenach co u nas,mało tego tańsze czasem niż u nas. I to były i Włochy, Hiszpania, Portugalia a nawet Niemcy. Wszystko zależy gdzie robiłem zakupy. Więc to takie dla mnie mity że wszędzie jest drożej niż u nas..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Paź 2013 17:41 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Malwina1465 napisał(a):
W każdym kraju jest duża różnica cen w porównaniu z Polską. Wszędzie gdzie by się nie pojechało jest drożej niż u nas.

Jest to oczywiście bzdura, ale patrząc na twórczość użytkownika wcale mnie to nie dziwi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Lis 2013 12:38 

Rejestracja: 04 Lis 2013
Posty: 12
Zbanowany
Generalnie rzecz biorąc zakupy spożywcze w supermarketach są droższe niż u nas i to o wiele-szczególnie jeżeli bierzemy pod uwagę północną Europę,gdzie mięso oraz chleb są bardzo drogie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Lut 2014 12:57 

Rejestracja: 20 Gru 2013
Posty: 11
Zbanowany
Przydatne. Lidl to ważny punkt orientacyjny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Lut 2014 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
link juz nie działa ?

podaje aktualny

http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-1A765630 ... uropie.htm

:)
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Lut 2014 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
albo to http://www.lidl-info.com/cps/rde/xchg/country_selection
a kolega @Jarek351 dostaje złotą łopatę i tytuł głównego nekrofila za odkopanie wątku sprzed 3 lat ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
aaabbb lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group