Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 78  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 10 Wrz 2013 09:13 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 81
W Maroku zmieniają czas na zimowy na koniec września. W UE na koniec października.
O zmianie czasu podpowiedział wujek google.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#322 PostWysłany: 10 Wrz 2013 09:18 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
rafal1976 napisał(a):
W Maroku zmieniają czas na zimowy na koniec września. W UE na koniec października.
O zmianie czasu podpowiedział wujek google.

I to wyjaśnia mi całą sytuację.
Dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 10 Wrz 2013 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Czy w lotach międzykontynentalnych Norwegianem jest coś takiego jak odprawa online? (lot z bagażem podręcznym tylko).
Czy dokonuje się jej normalnie na lotnisku?
Czy w czerwonych automatach o których czasem gdzieś ktoś pisze?
Nie znalazłem konkretnej odpowiedzi u nich na stronie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 10 Wrz 2013 15:38 

Rejestracja: 08 Wrz 2013
Posty: 9
Witam,

Płyny w podręcznym:
Jest ograniczenie co do ilości butelek w tym litrowym worku?

Mogę na przykład spakować do niego 50 opakowań płynów po 5ml póki się mieści i worek swobodnie zamyka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 10 Wrz 2013 15:44 

Sławek Desperski napisał(a):
Witam,
Płyny w podręcznym:
Jest ograniczenie co do ilości butelek w tym litrowym worku?
Mogę na przykład spakować do niego 50 opakowań płynów po 5ml póki się mieści i worek swobodnie zamyka?


Możesz wpakować tyle butelek ile chcesz, o ile:
- łączna pojemność butelek nie przekracza 1 l. (podkreślam: liczy się objętość butelek, a nie stopień zapełnienia płynem)
- pojedyncza butelka nie ma pojemności większej niż 100 ml.
Góra
 PM off  
      
#326 PostWysłany: 10 Wrz 2013 15:46 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Sławek Desperski napisał(a):
Witam,

Płyny w podręcznym:
Jest ograniczenie co do ilości butelek w tym litrowym worku?

Mogę na przykład spakować do niego 50 opakowań płynów po 5ml póki się mieści i worek swobodnie zamyka?

Nie ma takiego ograniczenia. Możesz spakować.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 11 Wrz 2013 22:55 

Rejestracja: 11 Lut 2012
Posty: 152
Czy płacąc kartą debetową Synca przy zakupie biletów KLM przez internet transakcje przechodzą bez problemu? Czy zwrot za transakcje internetowe się należy ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 12 Wrz 2013 11:55 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
Witam,
Powiedzcie mi jaka jest teraz cena bagażu 15 i 20 kg jeżeli chce je dodać przy odprawie online?
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 12 Wrz 2013 12:00 

rexxx napisał(a):
Witam,
Powiedzcie mi jaka jest teraz cena bagażu 15 i 20 kg jeżeli chce je dodać przy odprawie online?

Na tak postawione pytanie nie znamy odpowiedzi. Nic nie sugeruje ale może nazwa linii lotniczych byłaby pomocna? Idąc dalej - strona linii lotniczych również nie powinna przeszkodzić...
Góra
 PM off  
      
#330 PostWysłany: 12 Wrz 2013 12:12 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
rexxx napisał(a):
Witam,
Powiedzcie mi jaka jest teraz cena bagażu 15 i 20 kg jeżeli chce je dodać przy odprawie online?

Wypadałoby podać, że masz na myśli Ryanair zapewne.
Z racji, że ceny zależą od terminu i kierunku lotu odsyłam do tabelki http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyc ... ableoffees.
Generalnie jest to o 23zł-24zł lub 5euro więcej w stosunku do zakupu bagażu w momencie zakupu biletów.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 12 Wrz 2013 12:15 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
Sorry :) chodzi oczywiście o Ryanaira i już sobie wyjasniłem co i jak :) Dzięki za pomoc.
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 12 Wrz 2013 13:40 

Rejestracja: 08 Wrz 2013
Posty: 9
Anonymous napisał(a):
Sławek Desperski napisał(a):
Witam,
Płyny w podręcznym:
Jest ograniczenie co do ilości butelek w tym litrowym worku?
Mogę na przykład spakować do niego 50 opakowań płynów po 5ml póki się mieści i worek swobodnie zamyka?


Możesz wpakować tyle butelek ile chcesz, o ile:
- łączna pojemność butelek nie przekracza 1 l. (podkreślam: liczy się objętość butelek, a nie stopień zapełnienia płynem)
- pojedyncza butelka nie ma pojemności większej niż 100 ml.


Witam ponownie,
kosmetyki nie mieszczą mi się w 1 litrowym woreczku, mimo że łączna pojemność opakowań jest oczywiście mniejsza od litra i to sporo.
Czy mogę te moje szpargały zapakować w 2 litrowy worek i nikt przy security nie będzie robił problemów?
ps. wiadomo że ten większy worek nie będzie wypakowany po brzegi jakby co.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 12 Wrz 2013 13:43 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Sławek Desperski napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Sławek Desperski napisał(a):
Witam,
Płyny w podręcznym:
Jest ograniczenie co do ilości butelek w tym litrowym worku?
Mogę na przykład spakować do niego 50 opakowań płynów po 5ml póki się mieści i worek swobodnie zamyka?


Możesz wpakować tyle butelek ile chcesz, o ile:
- łączna pojemność butelek nie przekracza 1 l. (podkreślam: liczy się objętość butelek, a nie stopień zapełnienia płynem)
- pojedyncza butelka nie ma pojemności większej niż 100 ml.


Witam ponownie,
kosmetyki nie mieszczą mi się w 1 litrowym woreczku, mimo że łączna pojemność opakowań jest oczywiście mniejsza od litra i to sporo.
Czy mogę te moje szpargały zapakować w 2 litrowy worek i nikt przy security nie będzie robił problemów?
ps. wiadomo że ten większy worek nie będzie wypakowany po brzegi jakby co.


Teoretycznie nie możesz tak zrobić, worek ma być litrowy, a jeśli się nie mieścisz, to Twoja strata. W praktyce wszystko zależy na kogo trafisz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 12 Wrz 2013 13:49 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Mi zdarzyło się mieć kilka razy nie zapakowane szklane buteleczki wódki, każda po 100 ml. Walały się po walizce, nikt nie zwrócił uwagi. Lotnisko GDN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 12 Wrz 2013 13:52 

Rejestracja: 08 Wrz 2013
Posty: 9
czyli rozumiem, że zależy od pogody, humoru i układu gwiazd. Jak coś to wezmę ten litrowy worek i będe przepakowywał i wywale coś najmniej potrzebnego.

ps. w jaki sposób security bada objętość worka? Nalewają litr coli i jak się nie wylewa to spoko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 12 Wrz 2013 15:14 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 206
Sławek Desperski napisał(a):
czyli rozumiem, że zależy od pogody, humoru i układu gwiazd. Jak coś to wezmę ten litrowy worek i będe przepakowywał i wywale coś najmniej potrzebnego.

ps. w jaki sposób security bada objętość worka? Nalewają litr coli i jak się nie wylewa to spoko?

A skąd pomysł, że worek ma być litrowy? Objętość pojemników (buteleczek) w których przewozisz płyny ma nie przekraczać jednego litra, worek nie ma nic do tego.

EDIT:
A przepraszam na stronie ULC jest napisane:
Cytuj:
Obecnie w bagażu podręcznym pasażer może przewozić niewielkie ilości płynów w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100ml. Pojemniki te dodatkowo muszą być zapakowane w plastikową, zamykana, przeźroczysta torbę o pojemności 1 litra.

Ja się najczęściej na lotniskach spotykałem z ograniczeniem 10x100ml, tak jak na grafice poniżej:
Image
Komisja Europejska potwierdza ten litrowy woreczek:
http://ec.europa.eu/transport/modes/air ... c/lags.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 12 Wrz 2013 15:46 

Rejestracja: 08 Wrz 2013
Posty: 9
no ale te 10x100ml to chyba przelicznik taki jak na Coca-Coli napisane że butelka 2l to 8x250 mililitrowych porcji (jakbym sam nie umiał policzyć...)

bo przecież nie ma ograniczenia do 10 sztuk buteleczek, bo jak wcześniej napisaliście mogę wziąć i 50 buteleczek po 10ml, póki się mieszczą w worku.

ogólnie to widzę nie do końca jasne ustalenia osób informujących nas o ograniczeniach:
-jedni piszą że max litr płynów
-inni, że płyny w max litrowym woreczku (co samo przez się oznacza że płynów nie będzie więcej niż 1 litr)

tak więc póki worek nie jest 5 litrowy, to powinienem mieć prawo do przewiezienia na przykład 12 opakowań o objętościach 10-100ml (przy czym suma jest mniejsza od 1000ml) w worku 1,5 litrowym - bo kogo obchodzi jakiej pojemności jest ten worek - liczy się łączna objętość płynów i wielkość buteleczek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 12 Wrz 2013 15:50 

Sławek Desperski napisał(a):
no ale te 10x100ml to chyba przelicznik taki jak na Coca-Coli napisane że butelka 2l to 8x250 mililitrowych porcji (jakbym sam nie umiał policzyć...)

bo przecież nie ma ograniczenia do 10 sztuk buteleczek, bo jak wcześniej napisaliście mogę wziąć i 50 buteleczek po 10ml, póki się mieszczą w worku.

ogólnie to widzę nie do końca jasne ustalenia osób informujących nas o ograniczeniach:
-jedni piszą że max litr płynów
-inni, że płyny w max litrowym woreczku (co samo przez się oznacza że płynów nie będzie więcej niż 1 litr)

tak więc póki worek nie jest 5 litrowy, to powinienem mieć prawo do przewiezienia na przykład 12 opakowań o objętościach 10-100ml (przy czym suma jest mniejsza od 1000ml) w worku 1,5 litrowym - bo kogo obchodzi jakiej pojemności jest ten worek - liczy się łączna objętość płynów i wielkość buteleczek.


Jest na takie pytania specjalny temat, w pierwszym poście masz właściwy odnośnik do informacji, które cię nurtują:
viewtopic.php?f=228&t=496&hilit=co+mo%C5%BCna+przewozi%C4%87

http://www.ulc.gov.pl/index.php?option= ... 39&lang=pl
Góra
 PM off  
      
#339 PostWysłany: 12 Wrz 2013 16:05 

Rejestracja: 08 Wrz 2013
Posty: 9
Przecież to było czytane na samiutkim początku, wiadomo :)

Ale jak sam widzisz na niektórych posterach widnieje tylko info o max 1 litrze płynów, a nie ma wzmianki o wielkości worka.

Pytam więc bardziej o to jak wygląda w rzeczywistości kontrola płynów, a nie jakie są suche wytyczne, bo te znam.

Jeśli ktoś mógłby wypisać swoje doświadczenia to byłbym wdzięczny - w temacie "Kontrole bagażu podręcznego" wiele osób pisze, że "kontrola płynów: nie" - a ja pytam jak wygląda jak już się przydaży :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 12 Wrz 2013 16:20 

Sławek Desperski napisał(a):
Przecież to było czytane na samiutkim początku, wiadomo :)

Ale jak sam widzisz na niektórych posterach widnieje tylko info o max 1 litrze płynów, a nie ma wzmianki o wielkości worka.

Pytam więc bardziej o to jak wygląda w rzeczywistości kontrola płynów, a nie jakie są suche wytyczne, bo te znam.

Jeśli ktoś mógłby wypisać swoje doświadczenia to byłbym wdzięczny - w temacie "Kontrole bagażu podręcznego" wiele osób pisze, że "kontrola płynów: nie" - a ja pytam jak wygląda jak już się przydaży :)


"Płyny obejmują: żele, pasty, emulsje, płynne/stałe mieszanki oraz zawartość pojemników pod ciśnieniem, np. pasty do zębów, napoje, zupy, syropy, perfumy, dezodoranty, pianki do golenia, aerozole oraz inne produkty o podobnej konsystencji.
Torebki o pojemności jednego litra, o których mowa powyżej zazwyczaj można otrzymać w porcie lotniczym. Proszę zapytać o nie w trakcie odprawy biletowo-bagażowej.
W trakcie kontroli bezpieczeństwa pasażer przekazuje do oddzielnej kontroli wszystkie płyny, aerozole i żele w pojedynczych opakowaniach o pojemności nie przekraczającej 100 ml lub równowartości, umieszczonych w jednej zamykanej przeźroczystej torebce plastikowej o pojemności nieprzekraczającej 1 litra, przy czym zawartość plastikowej torebki swobodnie się w niej mieści, a torebka ta jest dokładnie zamknięta.
Podróż z lotniska spoza UE z przesiadką w unijnym porcie lotniczym – przewóz zakupionych wcześniej płynów"

Nie ma co dzielić włosa na czworo, regulacje są tu jasne i trzeba ich przestrzegać, gdyż przeważnie płyny w opakowaniach ponad 100 ml pojemności trafiają do kosza i tyle. Nie ma dowolności tak jak sugerujesz, nie masz bagażu rejestrowanego to płyny każdorazowo przewożąc w bagażu podręcznym wkładasz do właściwego worka wyciągając go wraz z elektroniką z bagażu na kontroli bezpieczeństwa i koniec kropka (bardzo przestrzegane zwłaszcza na lotniskach angielskich) nie przestrzeganie narzuconych zasad powoduje również zatory na bramkach kontroli
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group