Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 78  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 06 Wrz 2013 23:07 

Rejestracja: 06 Wrz 2013
Posty: 3
Loty: 11
Kilometry: 36 283
pemat napisał(a):
jeśli nie chcesz ryzykować, to spróbuj wyrobić paszport, teraz - szczególnie po wakacjach - nie ma kolejek i terminy są bardzo krótkie
ja wyrobiłem paszport córce w Wałbrzychu w ciągu 6 dni pod koniec czerwca, po złożeniu wniosku poprosiliśmy kierowniczkę urzędu o przyspieszenie terminu i się udało - jeszcze raz serdeczne podziękowania. myślę, że spokojnie się wyrobisz w dwa tygodnie

Problem w tym, że mój dowód jest już unieważniony, a kobieta za biurkiem powiedziała, że jest on potrzebny przy wniosku o paszport. Wyczytałem, że odpis aktu urodzenia może poświadczyć tożsamość. Tutaj wrzucam strone MSZ:http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/informacje_paszportowe/. Jeśli ktoś zrozumie więcej niż ja to proszę o komentarz. Więcej informacji uzyskam w poniedziałek w urzędzie i na pewno napisze jak sprawa się rozwinęła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#302 PostWysłany: 07 Wrz 2013 00:07 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Skoro lecisz do Hiszpanii, to nie będzie żadnych problemów: DO będzie ogladąć co najwyżej ktoś przy security, spojrzy i tyle. nikt tego nie skanuje i nie sprawdza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 07 Wrz 2013 00:16 

Rejestracja: 23 Maj 2013
Posty: 34
Zbanowany
ja lece do barcelona ryanair rowniesz ale 27 29 listopad , lecielismy w Maju do budapeszt tez przez ryanair i sprwadzali dowod osobiste tylko przy wejdziu do autobus najpiew czy sie zgadza imie nazwisko w dowod osobiste i w karta pokladowa , potem sprawdzaja drugi raz przez wejdzie do samolotu imie nazwisko w dowod i karta pokladowa , nie sprawdzaja w komputery bo to drogi dla nich :p wiec masz spoko , pokaz im ten stare dokument i bedziesz ok , to co patrzylem to nie maja nawet mozliwosci sprawdzaniu dokumentu przez jakis komputery bo patrza bardziej na walizka czy nie jest za wielki albo za ciezkie :p

wiec masz spoko :p na 1000000000%
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 07 Wrz 2013 00:53 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
W sierpniu wyrobienie paszportu (z obiegiem dokumentow na linii Mazury-Warszawa) zajelo 14 dni, po drodze bylo swieto I dlugi weekend. Ostatecznie popros o dowod tymczasowy. Moga go wydac w uzasadnionych przypadkach praktycznie na poczekaniu.

mikro2323 napisał(a):
ja lece do barcelona ryanair rowniesz ale 27 29 listopad , lecielismy w Maju do budapeszt tez przez ryanair i sprwadzali dowod osobiste tylko przy wejdziu do autobus najpiew czy sie zgadza imie nazwisko w dowod osobiste i w karta pokladowa , potem sprawdzaja drugi raz przez wejdzie do samolotu imie nazwisko w dowod i karta pokladowa , nie sprawdzaja w komputery bo to drogi dla nich :p wiec masz spoko , pokaz im ten stare dokument i bedziesz ok , to co patrzylem to nie maja nawet mozliwosci sprawdzaniu dokumentu przez jakis komputery bo patrza bardziej na walizka czy nie jest za wielki albo za ciezkie :p

wiec masz spoko :p na 1000000000%


Nikt mnie nigdy nie prosil o dowod/passport przy wejsciu do samolotu, zawsze tylko okazuje sie karte pokladowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Odprawa Ryanair
#305 PostWysłany: 08 Wrz 2013 15:12 

Rejestracja: 08 Wrz 2013
Posty: 1
Witam.
Za kilkanaście dni po raz pierwszy polecę samolotem i mówiąc szczerze mam wiele pytań dotyczących odprawy itd., no ale na początek takie, które w tej chwili przychodzą mi do głowy:
1. Lecę liniami lotniczymi Ryanair - odprawę (kartę pokładową) drukuje się samemu i teraz interesuje mnie, czy teraz jeżeli posiadam już kartę pokładową to czy kieruję się na lotnisku prosto do bramek kontroli bezpieczeństwa, czy też muszę gdzieś jeszcze wcześniej się zgłosić?
2. Czy jeżeli chciałabym coś kupić w sklepach strefy wolnocłowej na lotnisku, to czy to również musiałoby być w bagażu podręcznym (nie mam bagażu ogólnego, tzn. tego do luku bagażowego) i mieścić się w granicy 10kg?
3. Czy na bramce kontroli bezpieczeństwa również pokazuję kartę pokładową i dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport)?

Pomyślicie, że te pytania są bardzo banalne i zapewne powtarzane nie raz przez ludzi, ale chciałabym zasięgnąć opinii osób, które mają o tym pojęcie :)
z góry dziękuję za każdą odpowiedź! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa Ryanair
#306 PostWysłany: 08 Wrz 2013 15:15 

strona główna zakładka "Porady", między innymi:
http://www.fly4free.pl/odprawa-online-w ... -po-kroku/
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa Ryanair
#307 PostWysłany: 08 Wrz 2013 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
piaskowydiament napisał(a):
Witam.
Za kilkanaście dni po raz pierwszy polecę samolotem i mówiąc szczerze mam wiele pytań dotyczących odprawy itd., no ale na początek takie, które w tej chwili przychodzą mi do głowy:
1. Lecę liniami lotniczymi Ryanair - odprawę (kartę pokładową) drukuje się samemu i teraz interesuje mnie, czy teraz jeżeli posiadam już kartę pokładową to czy kieruję się na lotnisku prosto do bramek kontroli bezpieczeństwa, czy też muszę gdzieś jeszcze wcześniej się zgłosić?
2. Czy jeżeli chciałabym coś kupić w sklepach strefy wolnocłowej na lotnisku, to czy to również musiałoby być w bagażu podręcznym (nie mam bagażu ogólnego, tzn. tego do luku bagażowego) i mieścić się w granicy 10kg?
3. Czy na bramce kontroli bezpieczeństwa również pokazuję kartę pokładową i dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport)?

Pomyślicie, że te pytania są bardzo banalne i zapewne powtarzane nie raz przez ludzi, ale chciałabym zasięgnąć opinii osób, które mają o tym pojęcie :)
z góry dziękuję za każdą odpowiedź! :)


Witamy na forum, tematy były już wielokrotnie poruszane. Następnym razem polecam użyć wyszukiwarki i odpowiedzi na pewno się znajdą.
odpowiedzi:
1) jeżeli nie lecisz z bagażem rejestrowanym (tylko z podręcznym) kierujesz się od razu z Kartą pokładową do kontroli bezpieczeństwa. jeżeli masz bagaż rejestrowany udajesz się do stanowisk odprawy aby go tam oddać
2) W Ryanair zasadniczo zakupy z wolnocłówki muszą być w 1sztuce podręcznego (wyjątkiem są pewne lotniska)
3) tak pokazujesz kartę pokładową i dokument tożsamości . (czasami nie wymagają dokumentu)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 08 Wrz 2013 17:05 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
Anonymous napisał(a):
Pole napisał(a):
Witam, zakupiłem bilety Warszawa-Budapeszt w Ryanair i mam kilka pytań:

1.
Z uwagi na dosyć okazyjną cenę przelotu (300 PLN za osobę w dwie strony z bagażem 15 kg) mam pytanie czy już po ściągnięciu należności z karty i poprawnej odprawie online (i jej wydrukowaniu) , przeprowadzonej zgodnie z waszym poradnikiem http://www.fly4free.pl/odprawa-online-w ... -po-kroku/ - żadne koszta i upierdliwości na lotnisku już mnie nie zaskoczą? Dodam, że kupiłem aż specjalną torbę na bagaż podręczny żeby mieć pewność, że nie przekroczę wymiarów :)

2.
Czy w bagażu nadawanym 15 kg, mogę przewieźć taki nóż (długość ostrza 11 cm) http://www.militaria.pl/mora/noz_mora_companion_860mg_stal_nierdzewna_%28nz-860-st-02%29_p7251.xml?cat=1337

3.
Jaki jest maksymalny wymiar (lub jeden z wymiarów) bagażu nadawanego? Będzie to duży plecak turystyczny z wewnętrznym stelażem i jest on dosyć wysoki...

4.
Czy przybycie na lotnisko dwie godziny przed odlotem wystarczy aby załatwić spokojnie wszystkie formalności związane z przelotem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!



Wszystkie odpowiedzi na zadane pytania to TAK
Wymiary max. bagażu rejestrowanego w Ryanair
"wymiary nie przekraczające łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości"


Jak mam zrozumieć "łącznie" ?
Jeśli mój plecak ma 85x45x30 to rozumiem pomimo przekroczenia wymiaru 81, jest dopuszczalny? Oczywiście jeżeli nie przekroczy 15 kg.

Dodatkowe pytanie:
Wydrukowałem karty pokładowe po odprawie online dla 2 osób - w sumie 4 kartki A4
Wszystko jest w języku polskim, czy kontrolerzy na lotnisku w Budapeszcie nie będą się z tej przyczyny przyczepiać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 08 Wrz 2013 17:19 

Pole napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Pole napisał(a):
Witam, zakupiłem bilety Warszawa-Budapeszt w Ryanair i mam kilka pytań:

1.
Z uwagi na dosyć okazyjną cenę przelotu (300 PLN za osobę w dwie strony z bagażem 15 kg) mam pytanie czy już po ściągnięciu należności z karty i poprawnej odprawie online (i jej wydrukowaniu) , przeprowadzonej zgodnie z waszym poradnikiem http://www.fly4free.pl/odprawa-online-w ... -po-kroku/ - żadne koszta i upierdliwości na lotnisku już mnie nie zaskoczą? Dodam, że kupiłem aż specjalną torbę na bagaż podręczny żeby mieć pewność, że nie przekroczę wymiarów :)

2.
Czy w bagażu nadawanym 15 kg, mogę przewieźć taki nóż (długość ostrza 11 cm) http://www.militaria.pl/mora/noz_mora_companion_860mg_stal_nierdzewna_%28nz-860-st-02%29_p7251.xml?cat=1337

3.
Jaki jest maksymalny wymiar (lub jeden z wymiarów) bagażu nadawanego? Będzie to duży plecak turystyczny z wewnętrznym stelażem i jest on dosyć wysoki...

4.
Czy przybycie na lotnisko dwie godziny przed odlotem wystarczy aby załatwić spokojnie wszystkie formalności związane z przelotem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!



Wszystkie odpowiedzi na zadane pytania to TAK
Wymiary max. bagażu rejestrowanego w Ryanair
"wymiary nie przekraczające łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości"


Jak mam zrozumieć "łącznie" ?
Jeśli mój plecak ma 85x45x30 to rozumiem pomimo przekroczenia wymiaru 81, jest dopuszczalny? Oczywiście jeżeli nie przekroczy 15 kg.

Dodatkowe pytanie:
Wydrukowałem karty pokładowe po odprawie online dla 2 osób - w sumie 4 kartki A4
Wszystko jest w języku polskim, czy kontrolerzy na lotnisku w Budapeszcie nie będą się z tej przyczyny przyczepiać?


Słowo łącznie jest tam niepotrzebne, ważne jest by bagaż rejestrowany nie przekroczył żadnego z tych wymiarów (twój będzie ok)
Nie przejmuj się również językiem w twoim przypadku polskim na kartach pokładowych, tu również wszystko jest w porządku i nie będzie stanowić to żadnego problemu dla odprawiających w Budapeszcie
Góra
 PM off  
      
#310 PostWysłany: 08 Wrz 2013 19:24 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Sam wiele razy drukowałem karty pokładowe po polsku nawet dla lotów krajowych w Portugalii :) czasami ktoś grzecznie spytał co to za język, ale przecież skoro i tak skanują kod kreskowy to mają tam co trzeba :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 08 Wrz 2013 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Czy ja coś przeapiłem czy jakieś nowości na stronie Ryana?
odprawa online dostępna od 15dni do 4h przed odlotem. Na potwierdzenie moich słów.
http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyc ... y#article6

A właśnie dokonałem odprawy na 25 września. Czyli można na dalsze loty niż 15 dni do przodu się odprawić. Był jakiś komunikat w tej sprawie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 08 Wrz 2013 22:29 

Gaszpar napisał(a):
Czy ja coś przeapiłem czy jakieś nowości na stronie Ryana?
odprawa online dostępna od 15dni do 4h przed odlotem. Na potwierdzenie moich słów.
http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyc ... y#article6

A właśnie dokonałem odprawy na 25 września. Czyli można na dalsze loty niż 15 dni do przodu się odprawić. Był jakiś komunikat w tej sprawie ?


była już o tym mowa, że faktycznie można u ryan z 21-dniowym wyprzedzeniem

http://www.fly4free.pl/odprawa-online-w ... -po-kroku/

"ODPRAWA W RYANAIR:

W przypadku tego przewoźnika odprawa online jest dostępna od 21 dni do 4 godzin przed planowanym odlotem (na stronie Ryanair widnieje nieaktualna informacja, że możemy jej dokonać dopiero 15 dni przed lotem)."


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 08 Wrz 2013 22:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#313 PostWysłany: 08 Wrz 2013 22:31 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Chyba było gdzieś na forum, że info ze strony Ryana jest nieaktualne i można zrobić to wcześniej niż 15 dni przed odlotem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 08 Wrz 2013 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
No to widać, przegapiłem ale niespodzianka miła dla mnie. Nie będę musiał latać na wyprawie w poszukiwaniu drukarki i Internetu.
Dzięki za odpowiedź
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 09 Wrz 2013 23:38 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
Czy przy przewozie dużego noża w bagażu rejestrowanym ryzykuję zniszczenie torby przez służby, jak im wykryje metal na detektorze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 09 Wrz 2013 23:51 

Pole napisał(a):
Czy przy przewozie dużego noża w bagażu rejestrowanym ryzykuję zniszczenie torby przez służby, jak im wykryje metal na detektorze?


jeśli w rejestrowanym to nie ryzykujesz. obostrzenia co do długości ostrza noża dotyczą wyłącznie bagażu podręcznego
Góra
 PM off  
      
#317 PostWysłany: 10 Wrz 2013 08:17 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Ta sama trasa.Ten sam Przewoźnik (FR) a różna długość lotu?
Mam wykupione loty:
Wylot 28 września 2013
Odloty(CRL) godz.16.00
Przyloty(FEZ)godz 18:05

Powrót 2 października 2013
Odloty(FEZ) godz 08:45
Przyloty(CRL) godz14:00

Czemu z Brukseli do Fezu lot trwa 2godz a powrotny już 5godz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 10 Wrz 2013 08:35 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
różne strefy czasowe
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 10 Wrz 2013 08:36 

Roben napisał(a):
Ta sama trasa.Ten sam Przewoźnik (FR) a różna długość lotu?
Mam wykupione loty:
Wylot 28 września 2013
Odloty(CRL) godz.16.00
Przyloty(FEZ)godz 18:05

Powrót 2 października 2013
Odloty(FEZ) godz 08:45
Przyloty(CRL) godz14:00

Czemu z Brukseli do Fezu lot trwa 2godz a powrotny już 5godz?

Oddziaływanie stref czasowych.
Góra
 PM off  
      
#320 PostWysłany: 10 Wrz 2013 08:56 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Oczywiście że wziąłem to po uwagę.Ale różnica czasowa wynosi -1godz
Aktualny czas Maroko-Fez 7.56
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group