Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 28 Sie 2013 15:01 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Dla ciekawości warto też spojrzeć na statystykę u źródła, tzn. w Gruzińskim Państwowym Urzędzie Turystyki:

http://gnta.ge/stats/portal/

Kliknijcie pierwszy plik excelowy "2013 (monthly)". Rzesze Polaków na gruzińskich szlakach znajdują potwierdzenie w statystykach ;-) Przez pierwsze siedem miesięcy 2013 r. granicę gruzińską przekroczyło 17.476 Polaków. Pomijając ruch przygraniczny Ormian, Azerów, Rosjan, Turków, to jesteśmy nacją jedną z najczęściej odwiedzających Gruzję ;-) Spośród krajów niegraniczących z Gruzją, wyprzedza nas tylko Ukraina i Izrael.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#102 PostWysłany: 28 Sie 2013 15:33 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Maktravel napisał(a):
Przed wyjazdem do Gruzji czytałem sporo na temat tego kraju i jego walorów turystycznych. W polskich mediach (czasopisma, TV, internet) rysuje się obraz kraju mlekiem i miodem płynącego, z mocą atrakcji turystycznych na każdym kroku.
Jestem świeżo po 6-dniowym pobycie w Gruzji i większość moich doświadczeń turysty (piszę z rozwagą turysty a nie np. podróżnika czy eksploratora) przeczy magicznemu wizerunkowi tego kraju.
Moim celem nie jest zdyskredytowanie Gruzji dla wyjazdów wszelakich, ale oddanie realiów tam panujących dla zrównoważenia jednostronnie korzystnych informacji.


Dla wszystkich odsądzających Maktravel od czci i wiary, polecam wrócić na początek wątku i sprawdzić co było celem jego relacji oraz jakie były przyjęte przez niego założenia. Jego punkty uważam za bardzo przydatne. Jest to pewne ostrzeżenie, czego możemy się tam spodziewać. Dla ostro krytykujących i równocześnie zachwycających się Gruzją, proponuję na chwilę przyjąć trochę inną perspektywę: wyobraźcie sobie, że chcecie gdzieś wyjechać, dodatkowo chcecie wyjechać z żoną i dzieckiem, część czasu chcecie w miarę bezstresowo spędzić na plaży, część na zwiedzaniu kraju, pojeździć i przespać się w godnych warunkach. Czy Gruzja rzeczywiście będzie pierwszy krajem, który Wam przyjdzie na myśl? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 28 Sie 2013 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
No właśnie raczej nie będzie. Chyba nikt nie kupuje biletów w ciemno bo są tanie, tylko przed wyjazdem czyta trochę na temat kierunku w który chce się wybrać.

To tak jakby narzekać że na Islandii jest zimno, a w Indiach bieda i brudno.

Ok, Maktravel przedstawia jak ta Gruzja naprawdę wygląda, i jeżeli choć jednej osobie to wyprostuje obraz tego kraju i zweryfikuje plany na wyjazd, to warto było ten temat zakładać.

Tylko sposób w jaki pisze jest chyba trochę nieodpowiedni, przesycony jego własnym niezadowoleniem z wycieczki i wygląda jak lista argumentów dlaczego do tego kraju nie warto jechać.

Cofnąłem się jak sugerujesz do pierwszego postu i tam stoi:
Maktravel napisał(a):
Przed wyjazdem do Gruzji czytałem sporo na temat tego kraju i jego walorów turystycznych (...)

W Gruzji jeszcze nie byłem, ale z tego co widziałem z samych w zasadzie relacji tutaj to wyobrażam ją sobie dokładnie taką jaką Maktravel zastał. I taką chcę zobaczyć jak tam się pewnie za niedługo pojawię.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 28 Sie 2013 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
zbyhu, pozwól że sam będę mówił o moich intencjach.
Tytuł mojego postu: Dla kogo Gruzja NIE JEST !!!
Nie nadałem tytułu: Dlaczego NIE WARTO do Gruzji jechać !!!
To chyba wyjaśnia moje intencje w 200%. Czy jeszcze muszę się tłumaczyć?

Nie jestem dziennikarzem, ani nie mogę pisać tak jak Ty, czy ktokolwiek inny, zawsze będę pisał tak jak ja.
Taki mam styl. Emocje zawsze wkradną się do naszego życia, tego chłopie nie unikniesz ...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 28 Sie 2013 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
W żadnym chyba poście nie podałeś dlaczego warto tam pojechać, co Ci się podobało (poza tą wzmianką że ludzie są sympatyczni), a tylko opisujesz co Ci nie pasowało. Ja to odbieram jako coś co można by podpisać tytułem "Dlaczego NIE WARTO do Gruzji jechać", wybacz.
I owszem, każdy może mieć takie zdanie i takie jest jego prawo.

Tak jak napisałem wcześniej: Fajnie że jest ten temat, bo skoro Ty tam pojechałeś z wyobrażeniem o Gruzji które okazało się być kompletnie minięte z rzeczywistością, to pewnie jest jeszcze sporo ludzi którzy po przeczytaniu tego wątku może się zastanowią czy jechać.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 28 Sie 2013 17:02 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
namteH napisał(a):
pawellacheta napisał(a):
... To tak, jakby na podstawie informacji, że coraz więcej Ukraińców przyjeżdża do Polski, stwierdzić, że robią to w celach turystycznych.

jak górale do us&a :D


albo my kiedyś "turystycznie" na saksy do RFN.. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 28 Sie 2013 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
zbyhu
Ja po powrocie z tego kraju po prostu nie wiem (nie mam takiej wiedzy) dlaczego WARTO JECHAĆ do Gruzji, więc dlatego o tym nie piszę ...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 28 Sie 2013 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Mnie przekonuje to co widzę w wyszukiwarce obrazów Google po wpisaniu hasła "Gruzja" - niesamowite krajobrazy. Może podobne mamy w Alpach, ale następna rzecz która mnie zachęca do wypadu tam, to ta egzotyka i odmienność od zachodu, która tak Ci się nie podobała :)

Na marginesie pisząc to naoglądałem się w kilku krajach Azji jak nastawienie się na turystów może zepsuć kraj. Wspomnianym już Bali byłem kompletnie rozczarowany. Turysta tam otrzymuje swego rodzaju papkę, każdy jedzie w te same miejsca, tłum ludzi, sztuczne przedstawienia, biali turyści robią zdjęcia i klaszczą. Przez firmy wożące turystów upada lokalny transport, bo turysta woli zapłacić więcej i mieć odbiór spod hotelu, klimatyzację itp. A mieszkańca już na to nie stać i nie ma czym przejechać przez wyspę. Ludzie zaczynają polegać na turystach i widzieć w nich tylko portfele i pieniądze które przywieźli. Nie wszystkie zmiany są na lepsze.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 28 Sie 2013 21:40 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
Maktravel napisał(a):
1. Nigdzie nie napisałem, że góry w Gruzji są brzydkie. Są przepiękne tylko nam nie udało się tam przebić.


Cóż, jeśli nie byłeś w górach Gruzji (które są moim zdaniem jej główną atrakcją) a wybrałeś się nad morze (które nawet w przewodnikach jest opisywane bez entuzjazmu) to trochę się nie dziwię Twoich wrażeń.

Inna sprawa to punkt odniesienia i oczekiwania - ja po wizycie w biedniejszych krajach Azji (Wietnam, Indonezja czy nawet Tajlandia) czy w Egipcie absolutnie nie czułem się w Gruzji jak chodzący portfel. W porównaniu z ww krajami w Gruzji jest bardzo spokojnie - nagabują Cię co najwyżej taksówkarze. Ale to też tylko na dworcach autobusowych i w punktach przesiadkowych - jakoś sobie nie wyobrażam żeby mnie taksówkarz zaczepiał na ulicy w centrum Tbilisi. Już nie mówiąc o tym że choć taksówkarze są natrętni to ceny ktore oferowali zawsze były fair - nigdy nie czułem że ktoś mnie na coś naciąga.

I trzecia rzecz - myślę że po prostu spotkał Cię szok kulturowy. Do tego miałeś po prostu pecha do kilku sytuacji (np. tej z awanturą w marszrutce). A to przełożyło się na obraz całościowy, który moim zdaniem nie jest reprezentatywny dla tego kraju.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 28 Sie 2013 22:54 

Rejestracja: 28 Cze 2012
Posty: 47
A ja MakTravela doskonale rozumiem.Też jeżdzę z dziećmi i bardzo ważne są dobre standardy hoteli,pokoi.To,że niektórym na tym forum nie przeszkadza spanie w syfie(ba ,nawet się tym szczycą bo to przecież takie modne) to ich sprawa,jak ich to uszczęśliwia to nic nam do tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 28 Sie 2013 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
mbx napisał(a):
Raczej chodzi o sposob w jaki zostalo to przedstawione - a ja czytajac te punkty w oddzielnych komentarzach plus naglowek mam wrazenie ze ten styl wyroczni i encyklopedii po prostu wzbudzil tyle kontrowersji.


Brawo! Utrafiłeś w sedno!

PS W Hurghadzie nigdy nie byłem. Pewnie jeszcze to nadrobię. :geek:
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 28 Sie 2013 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
zbyhu napisał(a):
Chyba nikt nie kupuje biletów w ciemno bo są tanie, tylko przed wyjazdem czyta trochę na temat kierunku w który chce się wybrać.


Znam takich, co tak robią. Nawet na tym tutaj forum.

Potem pytają ile kosztuje MPK z lotniska do miasta na Malediwach.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 29 Sie 2013 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
piotrekck napisał(a):
A ja MakTravela doskonale rozumiem.Też jeżdzę z dziećmi i bardzo ważne są dobre standardy hoteli,pokoi.To,że niektórym na tym forum nie przeszkadza spanie w syfie(ba ,nawet się tym szczycą bo to przecież takie modne) to ich sprawa,jak ich to uszczęśliwia to nic nam do tego.

modne to jest robienie zdjęć pod palmą w słomkowym kapeluszu i okularach raybana i klikanie w "lubię to"

My "Polacy" tak mamy, że po wyjściu z komuny żeśmy się zesrali i musimy mieć wszystko lepsze niż inni.
dla przykładu zdjęcie
para Francuzów z dwojgiem małych dzieci w Jordanii, spali na pustyni w namiocie beduinów. Rodzice raczej przygłupami nie byli, ona prawnik, on menadżer wyższego szczebla.
Z moich obserwacji masę francuzów, holendrów wybiera taki sposób podróżowania z małymi dzieciaczkami.
Zresztą w Tbilisi mieszkałem w domu, gdzie było młode małżeństwo Polaków z 2 małych dzieci i Rosjanie z małym dzieckiem.
Każdy niech wybiera to co lubi i nie zatruwa życia innym.

tak na marginesie to bardzo współczuję Twoim dzieciom, że nie zaznają nigdy frajdy ze spania w namiocie na łonie przyrody, bo przecież "bardzo ważne są dobre standardy hoteli,pokoi".

Załączniki:
wadirum2.jpg
wadirum2.jpg [ 85.83 KiB | Obejrzany 6036 razy ]
wadirum.jpg
wadirum.jpg [ 115.95 KiB | Obejrzany 6036 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 29 Sie 2013 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
cypel tak na marginesie
masz sam dzieci ?

dlaczego pytam
moze MakTravel caly rok uzapierdziela sie dom - robota- zlecenia - dom - lekcje z dziecmi, podobnie jego zona.
Jak juz wyrwą sie na urlop to chca moze spac w pachnacej poscieli, miec podane zarcie pod nos i nie walczyc z mrowkami w namiocie. Podszedl do tego ambitnie zorganizowal wyprawe sam. Wrzuc na luz, pojechal wrazenia opisal przewodnika po Gruzji jedynie słusznego nie pisze. Amen

Tak mam :)


Ostatnio edytowany przez correos 29 Sie 2013 09:40, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 29 Sie 2013 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
correos napisał(a):
cypel tak na marginesie

masz sam dzieci ?

nie, a Ty ?

edit
correos, ale ja broń boże nie mam nic do Maktravel, nawet przyznałem mu rację w kliku punktach. Rozumiem to, że ktoś chce mieć wygody, ale pisanie, że modne jest spanie w syfie i wrzucanie ludzi do jednego gara w**** mnie po prostu.
Moim zdaniem wybieranie dobrych hoteli wynika z wygody rodziców a nie z potrzeby dziecka. Taka mała hipokryzja.
Nic mi do tego kto gdzie śpi i jakie kraje wybiera.

PEACE :D

Mod: edytowano, cypel, uważaj na język
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 29 Sie 2013 10:25 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
piotrekck napisał(a):
A ja MakTravela doskonale rozumiem.Też jeżdzę z dziećmi i bardzo ważne są dobre standardy hoteli,pokoi.To,że niektórym na tym forum nie przeszkadza spanie w syfie(ba ,nawet się tym szczycą bo to przecież takie modne) to ich sprawa,jak ich to uszczęśliwia to nic nam do tego.


Sorry ale brak dbania o "dobry standard hoteli" wcale nie oznacza, że ktoś "śpi w syfie". Ja w Gruzji mieszkałem w 1 hostelu i 2 kwaterach prywatnych i choć warunki były skromne (mniej lub bardziej) to wszędzie było bardzo czysto (szczególnie w kwaterach prywatnych). Czyściej niż w niejednym hotelu ze średniej półki w "cywilizowanych" krajach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 29 Sie 2013 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
cypel napisał(a):
Rozumiem to, że ktoś chce mieć wygody, ale pisanie, że modne jest spanie w syfie i wrzucanie ludzi do jednego gara w**** mnie po prostu.


Po raz kolejny teza, z którą się w pełni zgadzam!
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 29 Sie 2013 11:28 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
Temat tego wątku powinien brzmieć: Co mi Maktravelowi nie podobało się w Gruzji i dlaczego Gruzja nie jest dla mnie.

I już.

Gruzja jest super miejscem, byłem w czerwcu, był to mój pierwszy wyjazd na wschód, nie mówię po rosyjsku, na marzec 2014 mam już kolejne bilety :-)

Wszystkie te punkty mógłbym opisać zupełnie przeciwnie i nadać tytuł tematowi: Gruzja jest dla wszystkich ;-)

Aha i lepiej nie leć do tego Egiptu bo tam teraz niebezpiecznie ;-)

Pozdrawiam! :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 09 Lip 2014 17:27 

Rejestracja: 09 Lip 2014
Posty: 2
Jestem Gruzinką i uważam że Gruzja jak najbardziej jest krajem turystycznym! Ja patrzę wszystko dwóch stronach znam wady i zalety ale nadal myślę że podróżować w Gruzja to jest super pomysł.

1. Gruzja jest krajem turystycznym
Co decyduje być turystycznym krajem? Infrastruktura? Wyższe warunki? Chyba nie – jeśli tak uważacie możecie wybrać Niemcy. Gruzja jest coś innego, nie każdy potrafi to zauważyć. kultura, tradycja, ludzi, jedzenie, góry powietrze itd. Dużo mogę o tym pisać..

2. Gruzja jest krajem tanim.
Jeśli ktoś zauważy że jesteś cudzoziemcem chyba wsiądzie nie zależność od państw proponują wyższe ceny. Ja w Batumi płace 10 lari za łózko. Jedzenia dwa razi tajnej i pysznej jest w Gruzji, trudno to nie zauważyć. I wiele inne rzeczy.

3. Gruzja nie jest krajem w którym turysta nagabywany jest na każdym kroku.
Czasami taksówkarzy przesadzają, też mam ich dość ale nie generalizuje ze wsiądzie tak jest.

4. Nie jest błędem dogadywanie się z Gruzinami.
Miałam taki przypadek kiedy przyjechałam do Gruzji że taksówkarz do Polaków dał swój pokój na nocleg bezpłatnie jeszcze wino dodatkowo. Wsiądzie są dobry i zły nie wolno generalizować z przypadkami!!

5. Gruzja to kraj w którym dobrze odpoczniesz.
Chyba ten komentarz był najbardziej śmieszny dla mnie. Być w górach daleko od wszystkich i wszystko jest najlepszy wybór dla ludzi który chcą odpocząć. Na każdym kroku są góry gdzie można się relaksować, albo nad może (nie koniecznie w Batumi).

6. Wybrzeże gruzińskie stworzą dogodnych warunków do plażowania.
W Batumi i Kobuleti są kamieniami, jest też głoszono i dużo są ludzi. Ale trochę dalej obok Batumi, woda jest super, plaż jak najbardziej. Poti nie jest miastem turystycznym.

7. Nie mam dużo czasu żeby napisać o wszystko, jeśli ktoś chcę więcej dowiedzieć o Gruzinów o naszych tradycjach proszę o kontakt. Gruzja jest bardzo gościnnym krajem, to trzeba odkryć.
;) ;)
Pozdrawiam G.K
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 09 Lip 2014 20:13 

Jak najbardziej Gruzja to kraj , który warto odwiedzić. Mam tylko dobre wspomnienia.
Jaka nachalność ?
Na lotnisku w Tbilisi kręciło się kilku taksówkarzy . Chcieli 50 lari, a pojechał ostatecznie za 25.Później miałem takiego , który woziľ mnie za 5 po mieście, a do Mtshety za 20 z czekaniem.
Starą Ładą 2107 z pękniętą szybą. I o to chodzi!!
Pierwsze 3 noclegi miałem faktycznie fatalne. Przeniosłem się niedaleko, gdzie płaciłem 50 gel za 3 osoby, a warunki b.dobre.
Jedzonko fantastyczne. Oczywiście w Tbilisi jest pełno knajp z wysokimi cenami. Wystarczy jednak udać się na bazar, gdzie w murowanym budyneczku zjemy smacznie i obficie za 5 gel, w towarzystwie miejscowych. My byliśmy zachwyceni. Ale jak wskazali nam toaletę, to nie skorzystaliśmy. Tragedia. Ogólnie mnie tam nic nie szokowało. Podobnie było u nas całkiem niedawno.
Mam gdzieś znane , zatłoczone kurorty w popularnych "destynacjach"
Chcę, żeby Gruzja pozostała taka jak jest ( tylko toalety poprawiła :D )
I nie uległa komercji. A że w taksówce śmierdziało rzeczywiście, jakby tam woził barany ?

Ideałów nie ma.
I tak jest na czele mojej prywatnej listy przebojów. :mrgreen:
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group